Vybrali jste vhodnou online seznamku, vytvořili profil, nahráli pěknou fotografii a teď dumáte, jak začít konverzaci, aby byla dostatečně efektivní a zaujali jste muže, jež vám padl do oka? Byla jsem na tom podobně. Během využívání online seznamek jsem si našla několik způsobů, jak konverzaci začít. Také jsem zjistila, které věty nebo slova vhodná nejsou, nebo nemají ten správný efekt. Nyní se s vámi o své zkušenosti podělím. 

Muz Pise Do Internetove Seznamky

Na seznamce rozhodně neplatí, že by měla žena čekat, až ji nějaký muž osloví. Muži jsou často nesmělí a tak je nejlepší vzít situaci do svých rukou. Můžete začít jen tak zlehka. Některé seznamky umožňují, když se vám někdo líbí nebo je vám sympatický, dát srdíčko, like, nebo podobným způsobem projevit sympatii. Dotyčný či dotyčná vám ji může stejným způsobem vrátit. To je však pouze oťukávání na začátku. Poté je nutné přejít ke smysluplné konverzaci. 

Doporučujeme Doporučujeme

Online seznamka není jen jedna. Neznamená to, že když už začnete, musíte se seznamovat jen přes jednu seznamku. Klidně si jich vyzkoušejte i několik najednou. Uvidíte sami, které vám nejlépe vyhovují. Nakombinovat můžete třeba seznamku pro “vážné vztahy” ELITE Date a pak seznamku, která funguje spíše jako sociální síť - Badoo. Na obě najdete na našich stránkách recenze.

Níže vám ukážu věty, kterými je dobré konverzaci na seznamce začít a které mají efekt, zaujmou a vyzvou váš protějšek, aby odpověděl. Nejdříve však malé upozornění – na seznamce je nepřeberné množství lidí různého charakteru. Zde neplatí, že když vám někdo napíše, je slušnost odpovědět. Mnozí neodpoví vůbec, ani že už někoho mají, nebo nemají zájem o diskuzi či seznámení. Proto se nelekněte, když oslovíte pár mužů či žen a oni vám vůbec neodpoví. Nic to neznamená. Jednoduše pokračujte dál, vyhledejte další uživatele, kteří vám budou sympatičtí a těm pak napište. 

5 nejlepších způsobů, jak začít konverzaci na seznamce

Nyní mám pro vás již slíbených 5 tipů, jak někoho na seznamce poprvé oslovit, aby vám odpověděl a rozproudila se konverzace, která může vést k osobnímu setkání. 

1. Konkrétní otázka “na tělo”

Když napíšete prosté “Ahoj”, moc to o vás dotyčnému neřekne. Také není úplně ideální začít tím, že začnete chrlit informace o sobě. Nejlépe svůj vybraný protějšek zaujmete tím, když mu dáte otázku přímo “na tělo”. Projděte si jeho profil, zjistěte, co rád dělá, jí, nebo kde pracuje. Když mu za základě toho položíte otázku, uvidí, že se o něj skutečně zajímáte. 

Např.: 

Dotyčný má v profilu, že rád cestuje:

“Ahoj, vidím, že máme společný koníček, cestování. Kam jezdíš nejraději? Kde se ti nejvíce líbilo?” 

Dotyčný má na profilu, že děti “už má”: 

“Ahoj, koukám, že už máš dvě děti. To je super. Jak jsou staré? Holka, nebo kluk?”

2. Zeptejte se, co by chtěl/chtěla raději

Ideální jsou také otázky, na které neexistuje jednoslovná odpověď ano/ne. Opět je fajn reagovat na informace, které o sobě dotyčný uvádí v profilu. Můžete se ale zeptat na cokoliv, co vás zajímá. 

Např.: 

“Koukáš se rád na TV, nebo si raději přečteš nějakou knížku?”

“Co by sis dal raději? Pořádný steak nebo rajskou?”

“Chtěl bys raději řídit svou budoucnost, nebo bys – kdybys mohl – změnil minulost?”

Tyto otázky mohou být zábavné, ale i na vážnou notu. Především u té poslední se můžete dozvědět, zda se již dotyčný vyrovnal se zklamáním z předchozího vztahu, nebo sám ještě pořádně neví, co vlastně od nového vztahu očekává. 

3. Pokládejte otevřené otázky

Otevřené otázky jsou důležité, abyste se dozvěděli jednoduchým způsobem více věcí, na které se bojíte zeptat konkrétně. 

Např.:

“Jsi teď spokojený se svým životem?”

“Chtěl bys něco v budoucnu změnit?”

“Jak jsi spokojený ve své práci?”

Tyto věty mohou být obecného charakteru a dotyčný může odpovědět, na co chce – resp. co chce ze svého života prozradit, ale také se můžete zeptat konkrétněji, např. na rodinu, děti, práci, koníčky atd. Opět jde o to, aby dotyčný neodpověděl jen ano/ne, ale aby vám popsal svou životní, pracovní nebo rodinnou situaci. 

4. Sdělte mu, co od nového vztahu očekáváte

Nebojte se sdělit svému protějšku i své cíle, přání nebo požadavky. Pokud jste se přestěhovali do nového města, napište mu, že byste ráda našla někoho, kdo vás novým městem provede a ukáže vám jeho zákoutí. Pokud oba cestujete, zjistěte, jestli máte společnou destinaci, kam se chcete podívat. Ráda byste založila rodinu? Klidně mu napište, že hledáte muže, s nímž v budoucnu založíte rodinu a budete mít jedno, dvě nebo tři děti. Můžete vždy na závěr své informace položit otázku, jak to má on. 

Díky těmto otázkám mu na rovinu “vyložíte karty na stůl”. Nebudete chodit kolem ošemetných otázek, ale sdělíte mu na rovinu, jak to máte vy a zjistíte, zda jste na stejné vlně. Pokud už děti má a další nechce, zatímco vy toužíte založit rodinu, nemá cenu s ním dál ztrácet čas. Těmito otázkami o sobě navzájem zjistíte důležité informace a zároveň budete vědět, zda má další konverzace smysl. Když se ho budete ptát, co měl k obědu nebo co se chystá večeřet, o jeho budoucnosti a přáních se moc nedozvíte. 

5. Zeptejte se, co na seznamce hledá

Abyste neztráceli čas s někým, kdo na seznamce pouze “zahání nudu”, nebojte se položit přímé otázky, co dotyčný od seznamky očekává. Hledá vážný vztah? Hledá někoho, s kým bude jezdit na dovolené a výlety? Nebo chce jen flirtovat a psát si? Popř. hledá někoho na občasné rande a sex? 

Díky těmto otázkám nebudete ztrácet čas s muži, kteří to s vámi nemyslí vážně, nebo hledají něco jiného, než vy. Psát si bez konkrétního cíle s někým, kdo vás i v sms konverzaci dobře baví, je sice příjemné a pomůže to vytrhnout z dlouhodobé samoty, ale nevede to k cíli – k osobní schůzce, seznámení a především k budování dlouhodobého vztahu. 

V roce 2021 probíhal na Tinderu průzkum, podle nějž zde 57 % konverzací začíná jednou větou. Na takovou konverzaci odpovídá jen malé množství lidí. Znamená to, že více než polovina těchto zpráv zůstává bez odpovědi. Proto je důležité, abyste za začátku konverzace využívali otevřené otázky a takové věty, které váš protějšek vybídnou/vyprovokují k odpovědi. Je důležité, aby vaše první zpráva měla správný obsah a tím i požadovaný dopad.

10 nejoblíbenějších frází z Tinderu pro zahájení konverzace

Divka S Telefonem Videochat Tinder

Jelikož je Tinder spíše sociální sítí, než klasickou online seznamkou, dá se na něm využít jednodušší, avšak stejně efektivní způsob konverzace. Mám pro vás deset tipů na fráze, které jsou na Tinderu nejoblíbenější a skvěle fungují, abyste svůj protějšek zaujali a “rozmluvili”, resp. rozepsali. 

  • Ahoj, já jsem (jméno). Zaujal mě tvůj profil a rád/ráda bych tě poznal/poznala osobně. Kdy zajdeme na kafe? 
  • Ahoj, zaujal mě tvůj koníček. Šermování (nebo cokoliv jiného dle profilu) jsem vždycky chtěla zkusit. Jak ses k tomu dostal? 
  • Už ti někdo řekl, že vypadáš jako (jméno celebrity)? 
  • Vypadáš, že se rád bavíš. 🙂 Co děláš nejradši? 
  • Ahojky, prozraď mi tři nejlepší věci, jaké můžeš nebo chceš dělat v sobotu. 
  • Ahoj, hledám nějaký super film na večer. Doporučíš mi nějaký? Jaký je tvůj oblíbený? 
  • Ahoj, jsi mi sympatický. Jestli dnes odpovíš jen na jednu zprávu, doufám, že to bude ta moje. 
  • Jaké je podle tebe nejlepší místo pro první rande? 🙂 
  • Vafle nebo palačinky? Rád/Ráda bych ti udělala snídani. 
  • Kde se vidíš za pět let (popř. a s kým)? 

Z vlastní praxe

Důležité je si vybrat ze seznamek, kde to funguje.

A jaká je moje vlastní praxe s konverzací na online seznamce? Zábavná, to především. Spoustu svých zkušeností jsem vložila již výše do jednotlivých rad. Věřím, že vám budou fungovat stejně, jako fungovaly mě. Přesto pro vás mám ještě něco navíc…

Na seznamce se setkáte i jednoduchým oslovením “Ahoj”, “Čauky” apod. Nic víc. Pozdravit je sice slušnost, ale pro rozproudění smysluplné konverzace je to trochu málo. Nikdy nevíte, jak si váš protějšek vede ve vymýšlení dalších vět a tak se můžete setkat i s tím, že vám jednoduše odpoví stejným způsobem. Pokud nechcete ztrácet čas, využijte některý z tipů, který jsem výše uvedla, nebo vymyslete sami nějakou otázku a tu rovnou uživateli položte. Nebojte se být trochu drzí, ale zase se hned neptejte na příliš intimní věci. Pokud chce protějšek jen flirtovat, nejspíš se chytne a odpoví. Pokud ale hledá vážný vztah, stejně jako vy, mohlo by ho to odradit. 

Na seznamce neplatí, že si musíte psát jen s jedním uživatelem. Online systém vám obvykle nabízí stále nové a nové profily. Někdy se můžou opakovat, ale většinou už vám opakovaně tentýž profil nenabídnou, obzvlášť, když jej označíte, že vás nezaujal. Proto klidně napište i více mužům/ženám najednou. Uvidíte sami, kdo z nich odpoví a s kým se vám bude konverzovat nejlépe. S někým si třeba nesednete, s jiným najdete společnou notu a bude vám stále sympatičtější. 

Doporučujeme Doporučujeme

Ještě jste nenašli seznamku, na které zkusíte novou lásku najít? Podívejte se na naše srovnání nejlepších online seznamek a vyberte si takovou, která vám sedne nejlépe.

Také neplatí, že s každým, s kým se na seznamce seznámíte, musíte jít na rande. Je to jen na vás. Vybírejte opatrně a pokud vám na někom něco nesedí, nebojte se schůzku odmítnout. 

A na závěr poslední rada – uživatelů na seznamce je opravdu obrovské množství. Přistupujte proto k seznamování s lehkým nadhledem. I když je vám uživatel, s nímž si začnete psát, sympatický, nemusí to tak být i v reálu. Proto se snažte, ať se co nejdříve potkáte osobně. Jedině tak s ním nebudete ztrácet čas a zjistíte, zda má další kontakt smysl.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!