Každý člověk hledá svou spřízněnou duši. Někomu se daří lépe, někomu hůře, ale každý má šanci najít tu svou pravou lásku. Přestože v dnešní době plné příležitostí, akcí a sociálních kontaktů se to může zdát jako snadný úkol, opak často bývá pravdou. Lidé si žijí ve svých bublinách a osobní setkání a seznámení nebývá úplně snadné. V ten okamžik nastupuje jako zachránce internet! Nabízí totiž možnosti seznámení anonymně a hlavně je to vhodné i pro introverty, kteří mají s přímými kontakty a komunikací trošku problém.

Na co si dát pozor

Při seznamování na internetu na vás ovšem čeká spousta úskalí, které je třeba brát v potaz a být před nimi na pozoru. Internet je totiž plný nejrůznějších podvodnic a podvodníků. Ať už se seznamujete pře inzerát nebo jste přímo zaregistrování v některé online seznamce, všude můžete narazit na falešné profily a profily s nepravdivými informacemi. Sepsali jsme proto pro vás několik základních pravidel, která vám je pomohou odhalit.

Seznameni Pres Internet
K seznámení přes internet stačí telefon, dva lidé a nejlepší online seznamky.

Skrytá nabídka placených služeb

Pokud je v inzerátu nebo na seznamce rovnou uvedené telefonní číslo, měli byste zpozornět! S největší pravděpodobností bude totiž na druhém konci někdo, kdo si nechává za své služby zaplatit. Nabídka placených služeb lze dost dobře odhalit i díky skvěle vypracovaného profilu, který je stylisticky upravený a již na první pohled působí profesionálně.

Soukromí nadevše

Vždy si dávejte velký pozor na informace, které sdílíte a říkáte svým potencionálním partnerům. Rozhodně nikdy nesdělujete své telefonní číslo hned v počátcích vašeho dopisování. Může se vám to nepěkně vymstít. Takže pokud cítíte, že je to dobrý nápad, ještě jednou ho zvažte a raději chvíli počkejte, než se s  protějškem seznámíte trochu blíže.

Se soukromím souvisí také posílání fotografií. A to zejména těch intimních. Opravdu nikdy totiž nemůžete tušit, jak druhá strana s fotkami naloží. Zda je nezneužije či nebude sdílet někde dál. Takže s posíláním fotografií buďte opravdu hodně opatrní.

V případě, že se rozhodnete nějaké fotografie přeci jen poslat, máme pro vás radu. Dobrý nápadem není totiž ani zasílání vyretušovaných fotografií, které ve výsledku s vaší skutečnou podobou mají pramálo společného.

Nevěřte všemu, co říká

Na internetu si každý v roušce anonymity může psát, co se mu líbí. Takže je velká pravděpodobnost, že ne vše, co vám protějšek napíše je pravda. Je samozřejmě těžké to takhle na dálku poznat a odhalit, ale obezřetnosti není nikdy dost. V případě, že pak dojde i na osobní schůzky, budete mít možnost si určité věci ověřit v reálu.

Na druhou stranu je třeba si také dávat na osobní informace, které sdílíte vy. Není vhodné sdělovat například přesné místo, kde bydlíte či pracujete. Mluvte jen obecně, nikdy nevíte, kdo se na druhé straně skrývá a jaké může mít úmysly. Na tohle bude dost času, až se lépe poznáte a domluvíte se i osobní schůzce.

Pozor Pozor

Vy možná hledáte lásku přes internet, ale někdo jiný pouze partnera nebo přítele, který by s ním chodil do fitka nebo na výlety. S tím, kde se seznámit za účelem sportu nebo výletu, vám pomůže právě náš článek.

Důvěřuj, ale prověřuj

Na první schůzku se pak rozhodně vydejte na nějaké veřejné místo. Rozhodně se nikdy na první schůzce nescházejte u vás nebo u protějšku doma. Je také dobré, říct někomu s kým a kam jdete, nikdy nevíte.

dívky se seznamují přes internet

Při osobním setkání si navíc můžete ověřit to, zda vám protějšek nelže a nevymýšlí si. Zkuste se ho zeptat na několik věcí, které jste vzájemně probírali při vaší písemné komunikaci a uvidíte, zda se s odpověďmi nerozchází nebo dokonce nejsou úplně jiné.

Tip Tip

Chcete najít lásku přes internet? Víte, jak vybrat správnou seznamku? V našem srovnání seznamek najdete řadu užitečných informací a také nejlepší seznamky, na kterých má smysl založit si profil.

3 tipy na úspěšné seznámení přes internet

Při seznamování online je třeba být dobře připraveni. To znamená, že pokud se seznamujete prostřednictvím nějaké seznamky, je vhodné držet se několika základních pravidel.

1. Pečlivě vypracovaný profil

Kromě informací o sobě je třeba také specifikovat, koho vlastně hledáte, jaké by měl mít vlastnosti a co od vztahu očekáváte. Čím více budete konkrétní, tím získáte vyšší pravděpodobnost, že se vám ozve ten pravý protějšek. Rozhodně doporučujeme nic nepřibarvovat, mohlo by se vám to zpětně nepěkně vymstít.

2. Nečekejte, až se vám někdo ozve

Špatným přístupem je založit si profil a pak jen čekat, až se vám někdo ozve. Musíte být aktivní, sledovat profily ostatních a reagovat, pokud vás někdo zaujme. Napište o sobě pár vět a uvidíte, zda druhou stranu zaujmete.

Tip Tip

Možná patříte mezi introverty, kteří rádi dlouze vyčkávají, než je někdo druhý osloví. Pojďte si přečíst o možnostech, jak se může seznámit introvert bez velkých obtíží.

3. Vytrvejte

Aby vám vztah a seznámení online vyšlo hned na poprvé nebývá úplně obvyklé. Je třeba počítat s několika neúspěchy a zbytečnými rozhovory a schůzkami. Ale ani to není úplně od věci. Naučíte se lépe odhadovat lidi a komunikovat s nimi. Nevzdávejte se a úspěch se určitě dostaví.


Co číst dále:


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!