Kamali Recenze

Kamali


Výhody
+Líbí se nám, že klient může kdykoli svou půjčku sledovat pomocí mobilní aplikace, má možnost si odložit splátky a půjčený obnos může dostat v hotovosti nebo na účet.

Nevýhody
-Nelíbí se nám, že Kamali nepracuje o víkendech, protože je mnoho klientů, kteří nečekaně potřebují finanční obnos i v tuto dobu.

Kamali - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Kamali je česká nebankovní společnost, která poskytuje krátkodobé půjčky, tzv. rychlé půjčky před výplatou. Jejich úvěr je potřeba doplatit jednorázově maximálně do 30 dnů, ale pokud nastanou potíže, mají klienti možnost odkladu splátek. Rozložení splátek je přitom možné až na deset měsíců (tj. devětkrát odložit splátku). Kamali své klienty důkladně prověřuje a pokud má někdo negativní záznam v registru dlužníků, pracovníci s ním ochotně žádost projdou a pošlou ke schválení, s největší pravděpodobností mu však půjčka schválena nebude.

Není Kamali to pravé pro vás? Zkuste se podívat na naše další nejlepší nebankovní půjčky.

Kamali -Recenze

Kamali je česká nebankovní společnost se sídlem v České republice, která poskytuje tzv. krátkodobé půjčky, nebo také chcete-li rychlé půjčky před výplatou. Specifikem těchto úvěrů je nižší finanční objem a délka splatnosti maximálně 30 dnů. Kamali je však jedinečná možností splátky si odkládat, a to až devětkrát! Jejich půjčky sice není možné pojistit, ale možnost odložení splátek poskytuje určitý způsob „jištění“. Když se klient dostane do finančního problému a nemůže půjčený objem vrátit, může si jeho splacení posunout.

Kolik půjčují1000-20.000.-
Úrok0% (RPSN kolem 49%)
Splátky odMožnost až 10 splátek
PoplatkyAno (33.- za každou 1000.-)
Doba spláceníIndividuální - nejdéle 30 dní
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Ano - všedoplaceno, může být
VýhodyPrvní půjčka zcela zdarma, odložení splátky

Jak půjčka Kamali funguje?

Klienti si u Kamali mohou půjčit od jednoho tisíce do dvaceti. Úrok je při tom 0 %, jelikož klient hradí pouze poplatky, nikoli úrok ze zapůjčení. Proto je pak výše RPSN kolem 49 %. Klient zaplatí poplatek 33 Kč za každou zapůjčenou 1000 Kč. Kamali vydělává na dalších službách, hlavně na odložení splátek. Na podrobnosti této služby se podíváme níže. Další poplatek může klient zaplatit v případě tzv. Express výplaty, kdy obdrží své peníze na účet za 199 Kč. Za 49 Kč měsíčně pak může získat informační SMS zprávy o své půjčce. Dostane tak předem vědět, když se bude blížit termín splatnosti, nebo obdrží informaci o přijaté splátce.
Půjčku u Kamali si může uzavřít občan České republiky, nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR starší 18-ti let. Pokud má klient negativní záznam v registru dlužníků, bude pravděpodobně schválení jeho půjčky problém. Na telefonní lince k němu budou vstřícní, milí, vše vysvětlí, ale schválení je reálnější až v případě, kdy bude mít veškeré dluhy vyrovnány a smazány záznamy v registru. To znamená, že klient nesmí mít žádné splátky v prodlení, nesmí mít exekuci ani insolvenci a v registru dlužníků musí být vymazán záznam o poslední doplacené exekuci. Pak má teprve smysl zkusit o půjčku zažádat.
I když se takové podmínky mohou někomu zdát omezující, my jim tleskáme. Je vidět, že Kamali přistupuje k půjčování peněz seriózně a nepůjčí „každému“, tj. že jim nejde pouze o to, dostat z lidí peníze za každou cenu.

První půjčka u Kamali zdarma

Tak jako i další nebankovní společnosti poskytující rychlé půjčky před výplatou, i Kamali má akci, že první půjčka do 15.000 Kč je pro klienta zdarma. Podmínkou je, že celý půjčený obnos vrátí do 14 dnů. Pak neplatí ani úrok, ani poplatek za vyřízení a celková RPSN se rovná 0 %.

Možnosti půjčky Kamali

Kamali poskytuje krátkodobé úvěry, které není možné pojišťovat a jsou určeny pouze k okamžitému využití finanční hotovosti. Není možné, a ani finančně reálné, řešit u Kamali refinancování starých úvěrů. Samozřejmě pokud klient peníze půjčené od Kamali využije na splacení své staré půjčky (pokud to tedy stačí), je to čistě jen na něm. Vzhledem k podmínkám krátkodobé půjčky je to však zcela nelogické řešení.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Půjčku u Kamali není možné navýšit, ani mít více půjček najednou. Pokud klient potřebuje větší obnos peněz, než které si vzal, musí nejprve vrátit první půjčku a pak teprve uzavřít další na vyšší částku. Kamali klientům poskytuje možnost předčasného doplacení, nebo mimořádné splátky. Největším přínosem pro klienty, kteří mají problém se splacením, je odložení splátky na další měsíc. Na podmínky této služby se nyní pojďme podívat blíže.

Odložení splátky

Půjčka u Kamali je splatná nejdéle za 30 dní. Pokud by ale klient potřeboval lhůtu prodloužit, může využít odložení splátek. Klient si může celkem svou splátku rozdělit až na deset jednotlivých splátek. Je potřeba počítat s poplatky, které se různí podle toho, jakou si vybere variantu odkladu.
U první varianty je možné odložit splátku jednotlivě po měsících. Vyplatí se, když klient ví, že bude moci po daném měsíci celý úvěr doplatit. Zaplatí pouze 10 % z celkové půjčené částky a poplatek 49 Kč za každý půjčený 1000 Kč.
Druhá varianta je nastavena rovnou na odložení na dva měsíce. Poplatek je 99 Kč z každého 1000 Kč a využívá se hlavně ve vážných případech, např. když klient přijde o zaměstnání.
Třetí variantou je tzv. korunový odklad. Služba funguje tak, že klient pošle Kamali 1 Kč a automaticky se mu prodlouží doba splatnosti o 30 dní. Při následující splátce pak zaplatí 99 Kč za každý půjčený 1000 Kč.

Jak uzavřít půjčku Kamali?

Půjčku Kamali je možné uzavřít buď telefonicky na klientské lince, kde jsou k dispozici ve všední dny, nebo přes on-line formulář. Kamenné pobočky Kamali nemá, ale díky tomu není nucena „živit“ další pracovníky a nájmy a může si dovolit nízké poplatky za své půjčky. Společnost se pyšní tím, že jejich poplatky za úvěry jsou nejnižší na trhu. Je však potřeba si uvědomit, že se jedná především o srovnání mezi společnostmi, které poskytují rychlé krátkodobé půjčky.

Pracují i o víkendu ?
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočky ?

Uzavření půjčky on-line

K uzavření půjčky u Kamali stačí, když na jejich webových stránkách vyplníte formulář s žádostí. Nejprve si prohlédnete simulátor půjčky. Na něm si nastavíte výši obnosu, který potřebujete půjčit a odkliknete tlačítko „chci si půjčit“. Pokud už jste u Kamali nějakou půjčku měli, budete odkázáni na klientskou sekci. Pokud žádáte o první půjčku, je nutné vyplnit formulář k žádosti.
K vyplnění žádosti je potřeba trochu trpělivosti, protože je delší než u jiných, námi recenzovaných nebankovních půjček. Na druhou stranu musíme uznat, že si klient vše zadá na začátku a pak už je jen schvalovací proces a rychlé obdržení peněz.
Klient v žádosti vyplňuje jméno, příjmení, adresu trvalého pobytu, email a mobilní telefon. Dále je potřeba doplnit údaje z občanského průkazu a také zadat rodné číslo. Poté klient vyplní své zdroje příjmů, výdaje domácnosti, příjmy ostatních členů domácnosti, počet dětí atd. Zkrátka vyplní vše, aby mohl být zahájen schvalovací proces.
Po odeslání vyplněné žádosti dojde ke schvalování. Kamali na svých webových stránkách informuje, že až 95 % žádostí je schváleno do 15 minut. Pokud je žádost schválena, jsou klientovi okamžitě odeslány peníze. Ty si může vyzvednout buď na terminálech Sazka do 1 minuty po schválení, nebo mu je Kamali zašle na účet. Druhý způsob trvá cca 60 minut a funguje hlavně u největších českých bank.

Podpora

Pokud potřebují klienti či žadatelé půjčky u Kamali s něčím poradit, mohou se obrátit na pracovníky klientské podpory přímo přes on-line chat na stránkách společnosti, nebo mohou zavolat na klientskou linku. Obojí je dostupné ve všední dny, ale když klient zašle dotaz o víkendu, odpověď se začne zpracovávat hned v pondělí ráno. Velmi pozitivně hodnotíme i mobilní aplikaci, díky které mohou mít klienti půjčku i žádosti pod kontrolou kdykoli si vzpomenou.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVýborná

My jsme využili klientskou linku, protože jsme dotazů měli více a chtěli jsme zjistit, jaké je jednání klientů. Potěšilo nás, že pracovník byl velmi příjemný, vstřícný, nabídl nám pomoc i zadání žádosti o úvěr, ale do ničeho nás nenutil. Všechny naše dotazy srozumitelně vysvětlil a vše věděl okamžitě, nemusel si žádné informace dohledávat. S touto podporou jsme byly maximálně spokojeni!

Kamali Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.3 (109 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

  1. Dagmar 9.9.2021
  2. Monika 26.7.2021

Přispět názorem