Fair Credit Recenze

Fair CreditVýhody
+Půjčku u Fair Credit lze pojistit, což je oproti jiným nebankovním společnostem velká výhoda.

Nevýhody
-Nelíbí se nám, že uvedené splátky jsou vybírány týdně, nikoli měsíčně. Ve skutečnosti totiž klient zaplatí měsíčně částku, která už se tak výhodně nejeví.

FairCredit - logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Fair Credit je nebankovní společnost zabývající se poskytováním hotovostních i bezhotovostních půjček. Snaží se vycházet svým klientům maximálně vstříc a poskytnout jim plnohodnotné a „férové“ služby, jak ostatně naznačuje již název společnosti. Jejich půjčky by měly být maximálně transparentní, tj. klient vždy ví, kolik celkem za svou půjčku zaplatí. Naše zkušenost není tak jednoznačná. Velmi pozitivně však hodnotíme možnost půjčky pojistit, a především osobní kontakt se zákazníky, vstřícnost a milé jednání.

TIP!

Podívejte se na nejlepší nebankovní půjčky.

Fair Credit – Fajn půjčka hotově

Společnost Fair Credit poskytuje hotovostní půjčky ve výši 4.000Kč až 70.000 Kč a bezhotovostní půjčky od 40.000 Kč do 150.000 Kč. O půjčky je možné zažádat telefonicky i on-line a pokud klienti potřebují hotovost, snadno se domluví s obchodním zástupcem na osobní schůzce u nich doma. Příliš pozitivně na nás nepůsobí fakt, že splátky jsou u Fair Credit vybírány týdně, a v případě hotovostní půjčky tedy zvoní obchodní zástupce u klienta doma každý týden a čeká, až svou splátku zaplatí. Může to působit poněkud nevhodně, jako kdyby u klientů zvonil „vymahač“.

Kolik půjčují4000 -. 70.000Kč
Úrokcca 35%
Splátky od148 Kč - týdně
Poplatky???
Doba splácení45 - 80 týdnů
Minimální věk18 let, pobyt v ČR
Schvalují se záznamem v registrech?lze žádat na exekuci, individuální
VýhodyPůjčku je možné pojistit, obchodní zástupce dochází až ke klientovi domů

Fajn půjčka v hotovosti

My jsme se zaměřili především na hotovostní produkt, který společnost nazývá Fajn půjčka – hotovostní. Klient může získat zmíněné 4000 Kč až 70.000 Kč, přičemž splácení si může rozdělit do 45 až 80 týdnů. Splátky jsou přitom již od 148 Kč, ale pozor – jsou to týdenní splátky. Měsíčně tedy klient zaplatí 4 x 148 Kč (někdy i 5x, podle toho, jak to vyjde v kalendáři).

Jak je to s poplatky

Nikde jsme se nedočetli, zda jsou na půjčce ještě další poplatky, kromě úroku, který vychází přibližně na 35 %. Záleží vždy na výši půjčky, délce splatnosti atd. Na klientské lince nám to operátorka nedokázala přesně sdělit. Pouze vysvětlila, že se máme orientovat kalkulátorem na webových stránkách Fair Credit, který nám ukáže přesnou částku, kterou za půjčku celkem zaplatíme. Co z toho tvoří úrok a co případné poplatky, to už jsme se nedozvěděli.

Jak je to s pojištěním

Výhodou půjček u Fair Credit je možnost pojištění proti schopnosti splácet. To je bonus, který rozhodně oceňujeme, protože většina nebankovních společností ke svým půjčkám pojištění neposkytuje. Má to samozřejmě i svůj důvod a tím je délka splatnosti tzv. rychlých půjček před výplatou. Pokud má půjčka splatnost 30 dní, je poměrně zbytečné ji pojišťovat. Jiné společnosti, např. Acema, které poskytují vysoké obnosy na dlouhou dobu splatnosti, pak místo klasického pojištění schopnosti splácet zajišťují úvěry nemovitostmi.

Pojištění Credit Life, které Fair Credit ke svým půjčkám sjednává, pojistí dlužníka na smrt následkem úrazu či nemoci, na úplnou trvalou invaliditu následkem úrazu a pracovní neschopnost následkem úrazu. Výše pojistného se vypočítává z celkové dlužné částky a jeho úroková sazba je 2,35 %.

Možnosti půjčky

Hotovostní Fajn půjčka od Fair Credit je poměrně variabilní. Klient ji může použít na cokoliv, co uzná za vhodné, třeba si s ní i doplatit stávající úvěr. Není však možné toto zadat přímo v žádosti, jelikož konsolidaci jako samostatný speciální produkt společnost neposkytuje. Je tedy na klientovi, na co skutečně půjčený obnos využije.

Navýšenínavýšení po 10. splátkách
Půjčka
Refinancovánínení přímo produkt
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Vzhledem k tomu, že většina podmínek se u půjček řeší individuálně – s obchodním zástupcem, který je klientovi přiřazen při žádosti o půjčku, je možné vkládat mimořádné splátky nebo půjčku doplatit dříve, než je stanoveno ve smlouvě. Problém není ani s odložením splátky nebo navýšením půjčky. Je však třeba vždy svého obchodního zástupce předem informovat, aby do své návštěvy stihl změnu na půjčce nastavit. Navýšení stávající půjčky je možné vždy až po 10 zaplacených splátkách, tedy po 10 týdnech.

Jak uzavřít Fajn půjčku od Fair Credit

Půjčku u Fair Credit je možné uzavřít on-line i přes telefon. Musíme si však uvědomit, že o víkendu operátoři nepracují. Žádosti odeslané přes víkend jsou posuzovány nejbližší pracovní den. Celkově trvá hodnocení žádosti zaslané on-line poměrně dlouho – podle informace operátorky klientské linky třeba i dva dny. Pokud klient zažádá telefonicky, může se dozvědět výsledek své žádosti hned. Zajímavostí je, že Fair Credit má i své pobočky, prioritu však u hotovostních půjček hrají obchodní zástupci, kteří na základě žádosti klienta vypracují smlouvy a na osobní schůzce s klienty vše projednají, podepíšou a předají půjčený obnos. Zároveň si pak každý týden chodí pro hotovostní splátku. Klient se tudíž nemusí o nic starat, jen by měl být v dohodnutý čas doma.

Pracují i o víkendu
Žádost on-line?
Žádost telefonicky?
Mají pobočkyAno, ale splátky řeší obchodní zástupci

Jak uzavřít hotovostní půjčku

Žádost o půjčku je v podstatě velmi jednoduchá. Stačí vyplnit žádost na webových stránkách Fair Credit a odeslat. V žádosti se vyplňuje jméno, příjmení, rodné číslo pro ověření klienta, telefonní číslo a e-mail. Z roletky si vyberete, o jaký typ půjčky máte zájem a do poznámky můžete napsat, pokud máte nějaké dotazy. Můžete dokonce zaškrtnout, zda máte o půjčku vážný zájem, nebo se chcete pouze informovat. Pracovníkům Fair Credit to pomůže upřednostnit žádosti klientů, kteří peníze potřebují půjčit co nejdříve.

Po odeslání žádosti se vám ozve operátor klientského centra, který s vámi domluví veškeré podrobnosti ohledně vašich požadavků, smluvní dokumentace, ověření atd.

Předem je vhodné vyzkoušet si simulaci půjčky na kalkulátoru Fair Credit, abyste věděli, jaká výška splátek vám bude vyhovovat a na jak dlouho. Nezapomínejte při tom, že splátky jsou týdenní, nikoli měsíční, jak bývá běžné v simulacích půjček u jiných společností.

Následuje telefonické dohodnutí místa a času osobní schůzky s finančním zástupcem. Ten pak doveze veškerou potřebnou smluvní dokumentaci na místo, vysvětlí, co je potřeba a smlouvy s vámi podepíše. Následuje předání hotovosti, nebo zaslání domluvené částky na bankovní účet uvedený ve smlouvě.

Podpora

Klientská podpora společnosti Fair Credit je opravdu velmi dobrá. Není sice možné komunikovat přes on-line chat, ale klient má možnost napsat si o informace e-mailem, nebo – což je rychlejší – zavolat na klientskou linku. My jsme zvolili poslední uvedenou možnost.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů9/10
Kvalita podporyVelmi dobrá

Operátorka klientské linky byla velmi vstřícná a příjemná. Téměř vše nám ochotně vysvětlila a poradila, co a jak. Zpočátku sice tápala nad naším všetečným dotazem ohledně poplatků na půjčkách, ale nakonec nám poradila, kde najdeme alespoň celkovou splatnou částku. Pokud tedy mají nějaké poplatky, my jsme se o nich nedozvěděli.

Následně nám začala sama od sebe vysvětlovat, co vše je potřeba k uzavření půjčky, aniž by si ověřila, zda už tyto informace nemáme. Nebylo však na škodu si to zopakovat a ujistit se, že víme vše správně. Celkově hodnotíme klientskou podporu jako velmi dobrou.

Fair Credit Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.33 (30 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

  1. Viera 7.10.2021
  2. Pavel Chrudim 11.1.2021

Přispět názorem