Ecomail recenze

Ecomail


Výhody
+ Řada praktických funkcí
+ Jednoduché používání

 

Nevýhody
– Menší přizpůsobitelnost šablon

 

ecomail-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Český systém pro e-mailový marketing Ecomail patří mezi nástroje, které dokážou zaujmout přehledností použití a přitom nabídnou zajímavé možnosti automatizace a zefektivnění propagace prostřednictvím elektronické pošty. Cena provozu je přitom ve srovnání s konkurencí poměrně výhodná.

Do systému Ecomail snadno importujete své stávající kontakty. Pro sběr nových adres lze použít praktické formuláře a k tvorbě atraktivních mailů využít šikovný a intuitivní editor s přednastavenými šablonami. Ecomail umožňuje realizaci a automatickou správu emailových kampaní (např. rozesílání blahopřání ke svátkům, upozorňování na opuštěný košík se zbožím apod.). Pro lepší zacílení a úspěch marketingu lze použít i A/B testování.

Ecomail lze snadno integrovat do známých e-shopových systémů, ať už je to WooCommerce, Magento nebo třeba Shoptet a další. Velkým plusem je dobrá spolupráce se sociálními sítěmi, z nichž můžete pomocí Ecomailu čerpat kontakty i oslovovat zákazníky např. přes messenger.

Pokud se pro tento systém rozhodnete, můžete si vybrat z několika tarifů. Balíček „Základ“ je zdarma (do 200 kontaktů), umožňuje rozeslání až 200 emailů měsíčně, zahrnuje editor, statistiky, formuláře i zajímavou a užitečnou funkci skloňování jmen a určení pohlaví při oslovení adresátů.

„Profi“ verze je dostupná za 100 Kč měsíčně, počet mailů je neomezený a přibydou funkce jako pop-up formuláře nebo automatizace. Ve variantě „Marketer+“ se můžete těšit i na propojení s Facebookem, pokročilé statistiky, sledování nákupů a webtracking, zmíněné A/B testování a další funkce a možnosti.

Při dobytí kreditu umožňuje Ecomail i vytvoření SMS kampaní. Pokud si výrazněji připlatíte, nabízí Ecomail i nadstandardní asistenci, služby a školení. Velkou výhodou je kvalitní technická podpora v češtině.

Český emailingový systém s řadou užitečných nástrojů.

Finance

Výhodné ceny; bezplatný tarif

Cena u nástrojů na email marketing se nejčastěji odvíjí od počtu kontaktů, jež v databázi máte. Někdy též objevíte, že služba je zdarma, ale má limitovaný počet kontaktů a menší rozsah funkcí. Pokud to však s emailingem myslíte vážně, má smysl si zaplatit. Otázkou však je: kolik?

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)150Kč
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)450Kč
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)975Kč

Posílání emailů

Možnost automatizace odesílání emailů a tvorby kampaní

Má Ecomail autoresponder a možnost plánovat emailu? A co statistické údaje jako jsou míry otevření emailu a míry prokliku na odkaz v emailu? Tabulka odpoví:

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů

Drag and drop editor s několika šablonami

Hned po doručitelnosti, je právě samotná tvorba emailu tím nejdůležitějším faktorem při výběru nástroje pro email marketing. Ať už člověk tvoří responzivní email, jež lze správně zobrazit na všech zařízeních, chce udělat A/B testování nebo vytvořit svůj originální design pomocí CSS, potřebuje k tomu ty správné nástroje. Má je Ecomail?

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
A/B testování

Správa databáze a lokalizace

Online podpora v češtině

Abyste měli komu posílat vaše emaily, musíte nejprve mít nástroje k tomu kontakty nasbírat a efektivně s nimi pracovat. Máme na mysli opt-in formuláře, možnost importu a exportu kontaktů, segmentování databáze, podpora vlastních polí a vestavěnou možnost odhlásit se z odběru. Lokalizace do češtiny je výhodou, avšak většinou se jí nedočkáte (snad jen u českého nástroje Smartemailing). Jak je na tom Ecomail v tomto ohledu?

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině
Podpora v češtině

Není pro vás Ecomail to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nástrojů pro email marketing.

Více informací →

Ecomail recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem