MailerLite Recenze

MailerLite recenze


Výhody
+ Mají štědrý tarif zdarma
+ Čisté a jednoduché uživatelské prostředí
+ Snadné vytváření e-mailových kampaní


Nevýhody
– Jde o poměrně mladou společnost a postrádají některé pokročilejší funkce. 

mailerlite-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Mailer Lite je uživatelsky přívětivý emailový software, který oceňují především začátečníci. Do 1000 kontaktů je software bezplatný a to bez razantních omezení na funkcích – v tomto tarifu máte i autoresponder či jiné pokročilé funkce. Cena placených tarifů je cenově o mnoho nižší než u konkurence. Oceňujeme čistý design administrace a možnost tvorby landing pages na sběr emailů.


Finance – 10/10

Mailer Lite Cenik

Jestli je MailerLite něčím skutečně výjimečný, je to počet kontaktů, které poskytuje k využívání schránky zdarma. Zatímco jiní poskytovatelé vám umožní si jejich e-mailingový nástroj zdarma vyzkoušet, přičemž vás omezí časově, nebo poskytovanými funkcemi, MailerLite vám umožní zdarma využívat jejich služby až do 1000 kontaktů. Odeslat přitom můžete až 12.000 e-mailů za měsíc. Pro někoho to může být hodně, pro někoho naopak málo. Pojďme se proto podívat, co všechno v rámci tarifu zdarma můžete udělat a jaké jsou případně ceny u vyšších tarifů

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)zdarma
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)15$ (cca 330Kč)
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)30$ (cca 660 Kč)
Vyzkoušení zdarma

Doporučujeme!

Pokud chcete plně funkční nástroj pro e-mail marketing, za který chcete platit minimum a vejdete se do počtu 1000 kontaktů v adresáři, je pro vás naprosto ideální právě MailerLite.

MailerLite zdarma

Mailerlite Zdarma

U plánu zdarma máte k dispozici znalostní bázi, videonávody, e-mailovou podporu 24 hodin 7 dní v týdnu. Dále jsou k dispozici služby v rámci e-mailové kampaně – editor bohatého textu, integrovaná úprava fotografií, správce souborů a další. Pro rozšíření počtu uživatelů – odběratelů poskytuje MailerLite k plánu zdarma vstupní stránky, vložené registrační formuláře, vyskakovací formuláře, správu předplatitelů, a možnost odhlášení odběru. Ale ani to ještě není všechno. MailerLite je skutečně štědrý. Umožní vám zdarma i automatizaci e-mailu, segmentaci, rozdělení klientů dle zájmových skupin – tzv. značkování, RSS kampaně a A/B testování. K tomu všemu můžete sledovat e-mailové zprávy o kampaních a průzkumy.

Ohledně připojení máte k dispozici integraci do různých platforem a API. V rámci vstupních stránek máte k dispozici web zdarma, který umožňuje až 5 vstupních stránek. Pokud byste raději neomezené množství stránek, pak si můžete připlatit 10 USD měsíčně a nebudete jimi omezováni. V rámci bezplatného plánu máte dále k dispozici neomezený provoz, více než 25 přizpůsobitelných šablon, SSL šifrování, soulad s GDPR, dvojité přihlášení, průzkum a kvíz, integraci vyskakovacích oken od MailerLite, vložení vlastního kódu, analýzu a stránky přizpůsobené obsahu na mobilních zařízeních.

Placené tarify MailerLite

Jak vidíte, MailerLite je velmi štědrý, co se týká služeb, které poskytuje v rámci free tarifu. Omezení se v podstatě týká počtu kontaktů. Jakmile překročíte 1000 kontaktů/e-mailových adres v adresáři, je potřeba připlatit si za vyšší tarify.

Do 2500 kontaktů je měsíční cena 15 USD, do 5000 kontaktů je 30 USD a do 10.000 kontaktů 50 USD měsíčně. V rámci těchto plánů pak máte kromě již zmíněných služeb, které jsou k dispozici i k plánu free podporu živého chatu 24/7, vlastní HTML editor, šablony zpravodaje, možnost odebrat logo MailerLite, vyskakovací okna propagace, použití vlastní domény, automatické opětovné odeslání, vyhrazenou IP a zobrazování podle časového pásma. Služeb je samozřejmě ještě mnohem více. Jmenuji např. dělené testování A/B, neomezený počet domén, přizpůsobitelný favicon, vytváření šablon a další. Pro úplný přehled cen a služeb doporučuji kouknout na stránky ceníku MailerLite.

Doplňky za příplatek

Mailerlite Doplnky

Vedle jednotlivých tarifů/plánů, které se řídí počtem kontaktů ve vašem adresáři je možné dokoupit ještě další doplňkové služby, které si vybíráte podle toho, zda je aktuálně potřebujete či nikoli. Jednu z těchto služeb už jsme zmínili u tarifu zdarma – SitesPro. Pojďme se však na ně podívat podrobněji.

SitesPro

SitesPro vám umožní publikovat tolik webů a cílových stránek, kolik potřebujete, aby vaše podnikání vzkvétalo. Budete mít neomezený přístup k našim funkcím vytváření webů, abyste mohli nabídnout poutavější uživatelské prostředí. Za tuto službu zaplatíte již zmíněných 10 $ měsíčně.

MailerPro

MailerPro vám nabídne prioritní podporu prostřednictvím e-mailu nebo živého chatu, když to nejvíce potřebujete a to 24 hodin 7 dní v týdnu. Specializovaný správce MailerLite vám pomůže importovat předplatitele, vytvářet e-mailové šablony a webové formuláře kompatibilní s GDPR a analyzovat vaše metriky. Za tuto službu zaplatíte 100 $ za měsíc.

Vyhrazená IP

Poslední placenou službou zvlášť jsou vyhrazené adresy IP, které mohou zlepšit vaši doručitelnost indexem reputace odesílatele. Tato služba se doporučuje, pokud posíláte alespoň 50 000 e-mailů týdně a stojí 50 $ za měsíc.

Posílání emailů – 10/10

Mailerlite Posilani Emailu

Bez autoresponderu či plánování emailů jakoby software pro e-mail marketing nebyl kompletní. Ani MailerLite se nezahanbil a tyto funkce zde objevíte. Stejně tak je možné sledovat statistiku míry otevření emailů a míry prokliků na odkaz.

Možná si říkáte, proč je důležitá automatizace e-mailů. Věřte, že je to nástroj, který vám ve velké míře uvolní ruce a přitom pomůže získat nové klienty a budovat vztahy mezi nimi a vaší firmou. Automatizované e-maily pomohou poznat vaše zákazníky a provádět vás i je na každém kroku jejich cesty – od okamžiku, kdy vás poznají, až po konverzi a další obchody. Pokud máte možnost s klienty komunikovat, upevňujete tak vzájemné vztahy a zvyšujete tím šance na další a další obchody. To je ale poměrně složité na vysvětlování a není to cílem této recenze. Pojďme se proto podívat, jak můžete s MailerLite e-maily tvořit.

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů – 8.8/10

Mailerlite Tvorba

MailerLite má velmi kvalitní nástroj na tvorbu e-mailů. Najdete zde responzivní šablony, náhledy e-mailů v různých zařízeních, základní editor pro úpravu obrázků, možnost zobrazení e-mailu v prohlížeči či tvorbu vlastního designu pomocí HTML a CSS. Nechybí ani funkce A/B testování, která vám pomůže najít ty nejlépe fungující nadpisy. Ten, kdo by chtěl využít služeb designéra na šablonu na míru, musí najmout externího grafika, protože to MailerLite v nabídce nemá.

MailerLite však poskytuje editor drag & drop, díky němuž vytvoří profesionální newslettery bez znalostí HTML a potřeby profesionálního designéra snad opravdu každý. Můžete využívat řadu automatizovaných šablon, bohatý editor textu, kampaně elektronického obchodování atd.

Jelikož v MailerLite vědí, jak je důležité rozšiřovat publikum či množství klientů, nabízí k tomu nástroj pro tvorbu webových stránek, vstupních stránek, vyskakovacích oken nebo vložených formulářů. Praktická je i správa předplatitelů, které můžete rozdělovat do různých segmentů. Snadno tak pošlete e-maily jen těm osobám, kterých se to týká – např. těm, co u vás již nakoupili, těm, co stále váhají, těm, kterým nabízíte navazující produkt apod. Pro rozdělení klientů slouží automatizace e-mailu, personalizace, segmentace a zájmové skupiny, resp. dělení do zájmových skupin.

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
Navržení šablony mailu na míru
A/B testování

Správa databáze a lokalizace – 8.5/10

Mailerlite Vsechny Funkce

Vaše kampaně budou mít lepší výkon, když budete své e-maily testovat, budete s nimi experimentovat a zefektivňovat je, aby byly co nejvýkonnější. Zlepšete své výnosy pomocí důležitých funkcí e-mailového marketingu, jako jsou dělené testování A/B, zobrazení podle časového pásma, RSS kampaně nebo automatické opětovné odeslání. MailerLite vám toto všechno poskytne.

Základem každého dobrého e-mailového nástroje by měla být možnost odhlášení se z databáze, což je pro MailerLite samozřejmostí. Pokud máte již nějaké kontakty, můžete je bez problémů importovat; stejně tak jako exportovat. Nemusíte sbírat jenom emaily či jména, ale naprosto libovolnou informaci díky funkci vlastních polí. Ke zlepšení sběru kontaktů patří i segmentace a celková správa e-mailů, kterou jsme zmínili již výše. Proto to zde nebudeme znovu rozepisovat.

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině

Podpora – 6.6/10

Mailerlite Podpora

MailerLite je sice vychytaný nástroj pro e-mail marketing, jejich podpora však není úplně ideální pro české klienty, kteří neumí ovládat anglický jazyk a kteří si nechtějí připlatit prémiový tarif. Spojit se s nimi můžete prakticky jen v e-mailu, který je však k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu. Telefon nemají, ale ti, kteří využívají placené tarify, mohou využívat i živou podporu na chatu.

I když ale používáte “pouze” tarif free, nemusíte si zoufat. Podpora na e-mailu odpovídá velice rychle – v řádu několika hodin a to i když jí píšete ve večerních hodinách. Zodpoví všechny dotazy (alespoň v našem případě to tak bylo) a případně přidá odkaz na podrobnější informace. I přes absenci telefonu a live chatu pro všechny klienty hodnotíme podporu MailerLite velmi pozitivně.

Podpora v češtině
Live chat (jen pro prémiový tarif)
Email/kontaktní formulář
Telefon
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi/Otázky5/5
Kvalita podporyVýborná

Pokud se vám zdá, že Mailer Lite není to pravé pro vaše marketingové aktivity, podívejte se na srovnání nejlepších nástrojů pro e-mail marketing.

Více informací →

MailerLite Recenze
mailerlite-logo

Název: MailerLite

Shrnutí:
✅ Import kontaktů
✅ Export kontaktů
✅ Poskytnutí opt-in formulářů
✅ Segmentování kontaktů
✅ Možnost odhlášení z odběru
✅ Podpora vlastních polí
✅ Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
✅ Responzivní šablony emailů
✅ Náhledy emailu v různých zařízeních

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Posílání emailů - 10/10
  10/10
 • Tvorba emailů - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databáze a lokalizace - 8.5/10
  8.5/10
 • Podpora - 6.6/10
  6.6/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.22 (9 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám