SmartEmailing Recenze

SmartEmailing recenze


Výhody
+ Celý software včetně podpory je kompletně v češtině
+ Nabízí pokročilou segmentaci
+ Možnost šablony na míru.


Nevýhody
– Je zde o něco horší editor obrázků, v němž nelze ořezávat fotografie. 

SmartEmailing-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
SmartEmailing je jednička na českém trhu. Jde o e-mailový nástroj od české firmy a proto je kompletně v češtině. Nabízí vše, co byste od pokročilého nástroje pro email marketing čekali – včetně pokročilé segmentace, A/B testování i autoresponderu. Administrace je uživatelsky velmi přívětivá a designově čistá, pouze úprava obrázků jako ořezávání či změna velikosti lehce zaostává.


Video Recenze

Finance – 10/10

Smartemailing Cena

Cena se odvíjí dle počtu kontaktů v databázi. SmartEmailing si můžete vyzkoušet zcela zdarma a to na dobu 14-ti dnů. V této fázi si můžete celou službu nezávazně testovat, objevovat a vyzkoušet si všechny její funkce a rozeslat až 1000 e-mailů. K dispozici budete mít účet kompletně se všemi funkcemi včetně API a transakčních e-mailů. Vyzkoušet si můžete i rozesílání SMS, jen je nutné dobít si alespoň minimální kredit.

U placeného tarifu si pak můžete vybírat podle toho, kolik kontaktů hodláte mít v databázi. Platit přitom můžete měsíčně, nebo ročně. U roční ceny je platba zvýhodněná. Např. u 500 kontaktů je měsíční cena 160 Kč bez DPH, ale ročně vyjde celá platba na 1600 Kč, takže 320 Kč ušetříte.

U 2000 kontaktů je roční cena 6000 Kč bez DPH a u 5000 kontaktů je cena 12.000 Kč ročně bez DPH. To samozřejmě není hranice. Se SmartEmailingem můžete mít v databázi až 50.000 kontaktů a případně i více. To už je pak na individuální domluvě. Ceny za vyšší počty kontaktů najdete na posuvném kalkulátoru na webových stránkách.

Smartemailing Cena 2000 Kontaktu

Ceny SmartEmailingu patří mezi standard, ale v porovnání např. s Mailchimpem jsou o něco dražší.

Cena měs. - 500 kontaktů (bez DPH)160 Kč
Cena měs. - 2000 kontaktů (bez DPH)600 Kč
Cena měs. - 5000 kontaktů (bez DPH)1 200 Kč
Vyzkoušení zdarma na 14 dní

Posílání emailů – 10/10

Smartemailing Posilani Emailu

Bez autoresponderu či plánování emailů jakoby software pro email marketing nebyl kompletní. Ani SmartEmailing v tomto nezklamal a těmito elementárními funkcemi disponuje. Stejně tak zde objevíte statistiku míry otevření emailů a míry prokliků na odkaz. Míru otevření a prokliků lze sledovat v sekci Statistiky.

Plánování kampaní a rozesílání e-mailů má na starosti tzv. autoresponder. U SmartEmailingu jej najdete jako službu SmartKampaně, ve kterých si snadno nastavíte potřebná data a časy, kdy jaké e-maily rozesílat. Tato automatizace vám ohromě uvolní ruce k jiné činnosti a zároveň zefektivní vaše obchody.

Vedle e-mailů můžete se SmartEmailing odesílat i SMS. Využít se dají např. pro hromadnou kampaň nebo jako autoresponder pro individuální rozesílku. Rozesílání SMS je však samostatná služba, která se připlácí. Více informací o cenách rozesílání najdete v ceníku služeb.

Měření míry otevření
Měření míry prokliku
Plánování emailů
Autoresponder

Tvorba emailů – 8.8/10

Smartemailing Tvorba Emailu

SmartEmailing má velice dobrý nástroj na tvorbu e-mailů. Najdete zde responzivní šablony, náhledy e-mailů v různých zařízeních, možnost zobrazení emailu v prohlížeči či vlastního designu pomocí HTML a CSS. Nechybí ani funkce A/B testování, která vám pomůže najít ty nejlépe fungující nadpisy. Ten, kdo by chtěl využít služeb designéra na šablonu na míru, může využít týmu v SmartEmailingu, jenž to pro své klienty nabízí jako speciální službu. Při tvorbě mailu je však třeba myslet na správnou volbu rozměrů obrázků, protože zde nenajdete editor na jejich úpravu.

Pokud nyní přemýšlíte, k čemu je vůbec dobré A/B testování, rádi vám to vysvětlíme. Používá se k testování většího množství variant e-mailů, různých kampaní a prvků. V podstatě díky němu můžete vyzkoušet, co vaše čtenáře nejvíce zaujme, co je přiměje k tomu, aby e-mail otevřeli a přečetli až do konce, případně co je nejvíce popíchne ke konverzi.

Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
Responzivní šablony emailů
Náhledy emailu v různých zařízeních
Jednoduchý editor obrázků
Vlastní design pomocí HTML a CSS
Správa souborů
Navržení šablony mailu na míru
A/B testování

Správa databáze a lokalizace – 10/10

Smartemailing Sprava

Základem každého dobrého emailového nástroje by měla být možnost odhlášení se z databáze, čehož si je tým SmartEmailingu jistě vědom. Odhlašovací odkaz je do vašich e-mailů vkládán zcela automaticky. SmartEmailing odhlášené kontakty eviduje, a díky tomu se nestane, že byste odeslali nový e-mail na již odhlášený kontakt. To je důležité k tomu, abyste u klientů budili důvěru. E-mail, který dorazí již odhlášenému čtenáři, ho může tak akorát rozčílit.

Pokud máte již nějaké kontakty, můžete je bez problému importovat; stejně tak jako exportovat. Nemusíte sbírat jenom emaily či jména, ale naprosto libovolnou informaci díky funkci vlastních polí.

Ve chvíli, kdy si u SmartEmailingu založíte účet, získáte zdarma API rozhraní a API klíč, díky kterému ke SmartEmailingu jednoduše napojíte svůj e-shop, CRM nebo účetní systém.

Import kontaktů
Export kontaktů
Poskytnutí opt-in formulářů
Segmentování kontaktů
Možnost odhlášení z odběru
Podpora vlastních polí
Web v češtině

Podpora – 8.3/10

Smartemailing Podpora

Jelikož je SmartEmailing českou firmou, celý web, aplikace i podpora jsou samozřejmě v českém jazyce. To je velká výhoda hlavně pro ty, kteří mají s cizími jazyky problém. Spojit se s nimi můžete pomocí telefonu nebo e-mailu. Klientská podpora je k dispozici od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00 hodin. Live chat však na jejich stránkách budete hledat zbytečně.

My jste si podporu otestovali na e-mailu a byli jsme maximálně spokojeni. Podpora odpověděla během jedné hodiny a všechny dotazy nám pečlivě vysvětlila, popř. dodala odkazy na podrobnější informace.

Podpora v češtině
Live chat
Email/kontaktní formulář
Telefon
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi/Otázky5/5
Kvalita podporyVýborná

Nezaujal vás SmartEmailing.cz? Podívejte se na naše srovnání nástrojů pro e-mail marketing.

Více informací →

SmartEmailing Recenze
SmartEmailing-logo

Název: SmartEmailing

Shrnutí:
✅ Import kontaktů
✅ Export kontaktů
✅ Poskytnutí opt-in formulářů
✅ Segmentování kontaktů
✅ Možnost odhlášení z odběru
✅ Podpora vlastních polí
✅ Web v češtině
✅ Podpora v češtině
✅ Možnost zobrazení emailu v prohlížeči
✅ Responzivní šablony emailů
✅ Náhledy emailu v různých zařízeních

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Posílání emailů - 10/10
  10/10
 • Tvorba emailů - 8.8/10
  8.8/10
 • Správa databáze a lokalizace - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8.3/10
  8.3/10
9.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.35 (20 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám