WordPress recenze

WordPress


Výhody
+ Jednoduchá instalace a administrace
+ Plná kontrola nad systémem i daty bez omezení
+ Dostupné velké množství pluginů a šablon

 

Nevýhody
– O zabezpečení a aktualizace se staráte sami

 

wordpress-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Pokud jste někdy navštívili webové stránky Mercedes-Benz, BBC America nebo třeba Baťa, viděli jste WordPress v akci. WordPress je pravděpodobně nejznámější redakční systém, se kterým si můžete vytvořit a spravovat web/blog. Protože jde o open source software, stáhnout, nainstalovat a používat ho zdarma může kdokoliv.

Při provozu WordPress webu se neobejdete bez domény a hostingu. Nevýhodou je, že za ně musíte platit (pokud nezvolíte free hosting), na druhou stranu si sami vyberete doménové jméno. Většina poskytovatelů webhostingu navíc dnes rovnou nabízí možnost, že vám WordPress nainstalují zdarma. Instalaci ale případně zvládne i průměrný uživatel počítače, nejedná se o nic náročného.

Velkou předností WordPressu je dostupnost ohromného množství šablon a pluginů zdarma. Pomocí pluginů si vytvoříte obrázkovou galerii, nastylujete text, postaráte o SEO nebo třeba zajistíte multijazyčnost webu. Na WordPressu si tak pohodlně postavíte personalizovaný blog, firemní stránky nebo e-shop.

WordPress tedy znamená ohromnou svobodu. Vy jste pánem svého webu, nad jeho provozem máte absolutní kontrolu. Nemusíte se řídit striktními podmínkami provozovatele ani mít na webu umístěnou reklamu. Na druhou stranu je na vás starost o zabezpečení systému, zálohování a veškeré aktualizace. WordPress také nepatří mezi ty nejrychlejší platformy. Dobrou zprávou ale je, že rychlost můžete optimalizovat kvalitním hostingem a pluginy.

Oficiální stránky včetně instalačního balíčku jsou dostupné v češtině, pro přečtení informačních materiálů ale potřebujete angličtinu. Někomu by mohla vadit i chybějící zákaznická podpora, naštěstí u WordPressu poměrně spolehlivě funguje komunita, kterou můžete požádat o pomoc.

Nejznámější a nejpopulárnější redakční systém pro vytvoření vlastních webových stránek.

Propagace a marketing

Možnost monetizace webu pomocí jakékoliv metody včetně Google AdSense

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede WordPress?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Široké možnosti customizace díky početným šablonám a pluginům (zdarma i placené)

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Jednoduchá instalace i nastavení

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Bezplatná platforma, na níž vytvoříte cokoliv od blogu přes produktové portfolio po e-komerční stránky

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom WordPress?

Cena0 Kč / platí se za některé šablony či pluginy
Velikost na diskuZáleží na vašem webhostingu
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Chybějící podporu nahrazuje zahraniční komunita

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás WordPress to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

WordPress recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.17 (6 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Vladimír Větrovský 20.8.2021

Přispět názorem