ČSOB Havarijní pojištění Recenze

Vyhody

+ Při sjednání online sleva 20 %
+ Garance ceny vozidla po dobu 5 let
+ Asistenční služby v ceně

Nevyhody

Základní asistence má nízký limit
– Nelze pojistit motocykl

 

Csob Pojistovna Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Havarijní pojištění ČSOB nabízí mimo pojištění rizik zajímavé bonusy jako je je sleva při uzavření online nebo garanci ceny vozidla po dobu 5 let. Na výběr jsou celkem 3 varianty havarijka, ve kterých nechybí ani pojištění All risk. V ceně je pak například základní asistence 24 hodin denně, té bych však vytkl poměrně nízký limit, ale protože jde o havarijní pojištění, tak je asistence vítaný bonus.

Havarijní pojištění ČSOB

Caso Havarijni Pojisteni Predstaveni

ČSOB pojišťovna nabízí havarijní pojištění jako další produkt pro pojištění auta. Kromě toho, že zde můžete uzavřít povinné ručení, tak můžete u této pojišťovny pojistit i rizika, která hrozí vašemu majetku – vašemu vozu. Havarijko od ČSOB chrání vozidlo před 4 hlavními riziky – havárie, odcizení, živel a vandalismus. Pojišťovna sice svoji tabulku, ve které porovnává 3 varianty havarijního pojištění, drobet rozšířila o další rizika, ale v podstatě jsou to pojistné události, které spadají u konkurence do 4 rizik.

Jak jsem v úvodu psal, tak ČSOB má 3 varianty pojištění. Tyto varianty jsou zde od toho, aby klient neplatit za rizika, kterých se neobává. Pokud však potřebujete pojistit nový vůz, tak nejspíš půjdete stejně do pojištění All risk, jehož tarif se u této pojišťovny jmenuje Premiant.

Základní parametry – 10/10

Csob Havarijni Pojisteni Parametry

Pojišťovna ČSOB na svém havarijním pojištění zapracovala a tak může nabídnout konkurenceschopnou nabídku. V ceně pojištění například nechybí asistenční služby nebo garance ceny automobilu po dobu 5 let. Zde je jediná podmínka v tom, že při uzavírání pojistné smlouvy nesmí jít o vůz starší 2 let. Co znamená garance ceny? V případě totální škody by vám pojišťovna v podstatě vyplatila plnou pojistnou částku. Většinou se v takovém případě sjednává pojistná částka na pořizovací cenu vozidla, kterou vám pojišťovna dorovná.

Varianty pojištění pro různá rizika
All risk pojištění
Pojištění starších vozidel
Asistenční služby při nehodě

Jaká vozidla lze pojistit?

Csob Havarijni Pojisteni Pojisteni Vozidel

U ČSOB pojišťovny je možné uzavřít havarijní pojištění pro všechna osobní vozidla do 3,5 tuny. Do této kategorie vozidel patří různé obytné a dodávkové nebo montážní vozidla. Jejich celková hmotnost ale nesmí přesáhnout váhu 3,5 t. 

Jak je to se staršími vozy? ČSOB uzavírá havarijní pojištění pro starší vozy, ale vozidlo musí být vyrobené od roku 2000. Další podmínkou je, že nesmí být poškozené a musí být způsobené k provozu dle platných právních předpisů, což je rozhodně pochopitelné.

Motorkáře určitě nepotěším. U ČSOB není možné uzavřít havarijní pojištění pro motocykl.

Rizika – 10/10

ČSOB je schopná uzavřít pojištění All risk, které kryje všechna 4 hlavní rizika – havárie, odcizení, živel a vandalismus. Tato pojišťovna zařadila do své nabídky například další rizika jako střed, pád a náraz vozidla, střet se zvěří nebo jiné poškození. U konkurence však tato rizika spadají do 4 hlavních rizik. Jaká to jsou?

Poškození živlem
Odcizení
Havárie
Vandalismus

Havárie

Čím více jezdíte, tím více se nabízí možnost, že havarujete. Pokud totiž nabouráte vlastní vinou, tak vaše povinné ručení kryje škody na majetku a zdraví poškozených, ale škody na vašem vozidle musíte platit z vlastní kapsy. Z toho důvodu je dobré si pořídit havarijní pojištění. Tím minimalizujete finanční výdaje. Nemusíte přitom nabourat jiné vozidlo, ale stačí narazit do dveří garáže a pomačkaný blatník je na světě. 

Odcizení

Každou chvíli zaparkujete na jiném místě, parkujete před panelákem nebo se prostě bojíte o svůj automobil z důvodu kráděže. Odcizení auta je jedním z jedněch strašáků majitelů aut. Havarijní pojištění s krytím tohoto rizika vám nejspíš dopřeje klidnější spánek.

Živel

Poškození kapoty auta kroupami, spadlý strom, bouřka nebo jiná živelná pohroma je s častými výkyvy počasí stále větší hrozbou. 

Vandalismus

Nenechavci, sprejeři a jiný výtečníci dokážou přidělat při demolování cizího majetku majitelům aut pořádné vrásky na čele. Pojištění proti riziku vandalismu sice neušetří starosti s opravou, ale aspoň nemusí majitel vozu platit vše z vlastní kapsy.

Doporučení!

Před podpisem pojistné smlouvy si pečlivě projděte na jaká rizika se havarijko vztahuje. Ať pak nejste například po řádění tornáda podruhé překvapeni. 

Připojištění – 10/10

Csob Havarijni Pojisteni Pripojisteni

Pojišťovna ČSOB nabízí různé produkty mezi které patří například povinné ručení, pojištění domácnosti, cestovní pojištění a mnoho dalších pojištění. Pokud mluvíme o pojištění auta, tak nás zajímají rizika spojená s tímto dopravním prostředkem. Co se týče volitelných připojištění k havarijnímu pojištění, zdá se mi, že má tato pojišťovna svoji nabídku velice skromnou.

Asi jako první by vás mělo zajímat pojištění skel. Lidé se často mýlí v tom, že havarijní pojištění kryje riziko poškození skel. Obvodová skla jsou většinou výjimkou, kterou je potřeba připojistit. Vždy ale záleží na konkrétních pojistných podmínkách, které si sjednáte.

Havárie je nemilá věc, při které se může stát, že je vůz v nepojízdném stavu. Pojištění nákladů na půjčovné je jedním z připojištění, které pomůže pokrýt výdaje na zapůjčení náhradního vozidla.

Při bouračce může určitě dojít k dalším rizikům jako jsou úrazy řidiče a posádky vozu, ztráta nebo poškození zavazadel a podobně. Při častém cestování je jistojistě  namístě tato připojištění alespoň zvážit, zda by se náhodou nevyplatila.

Úraz
Náhradní vozidlo
Skla
Zavazadla
GAP (garantovaná ochrana majetku)

Podpora – 10/10

Klientská linka pojišťovny ČSOB je připravena asi na ty nejšťouravější dotazy, které by jí klienti mohli chtít položit. Při telefonátu se mi nepodařilo narazit na otázku, se kterou by si operátorka nevěděla rady

Kontaktovat ČSOB pojišťovnu můžete tradičně přes telefon, e-mail. U live chatu buďte trošku obezřetnější, protože jde o chatovacího robota, který vám při řešení potíží moc nepomůže a bude vás nakonec stejně odkazovat na kontaktování opravdové klientské podpory. 

Kolegyně z 5Nej.cz kontaktovala při jiném testu tuto pojišťovnu prostřednictvím e-mailu a byla s její kvalitou velice spokojená. Odpověď na e-mail přišla do 24 hodin. K odpovědím na otázky byly přidané upřesňující informace, takže nebyl problém danou problematiku pochopit do hloubky. Klientskou podporu lze označit za vynikající.

Online chat (pouze chatbot)
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

ČSOB Havarijní pojištění recenze
Csob Pojistovna Logo

Název: ČSOB

Shrnutí:
✅ Variabilní pojistné tarify
✅ Pojištění starších vozů

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 8/10
  8/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání havarijního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám