UNIQA Havarijní pojištění Recenze

Vyhody

+ Zajímavé slevy při dodatečném zabezpečení vozu
+ Nízká spoluúčast od 500 Kč
+ Možné pojistit motocykl

Nevyhody

Špatná prezentace produktu

 

Uniqa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Pojišťovna UNIQA nabízí mnoho pojistných produktů. Nejinak je tomu u pojištění vozidel. Havarijní pojištění od této pojišťovny má velice strohou nabídku nebo spíše její prezentace je strohá. Samotné pojištění toho dokáže nabídnout poměrně dost. Například zajímavé slevy při dodatečném zabezpečení vozu, slevu za jízdu bez nehody nebo slevu při uzavření havarijka online. Za zmínku stojí také možná nízká spoluúčast, která začíná na 500 Kč.

Havarijní pojištění UNIQA pojišťovna

Uniqa Havarijni Pojisteni

UNIQA je pojišťovna, která svoji oblast působnosti neustále rozšiřuje. Služby se samozřejmě snaží rozšiřovat a zlepšovat, ale také zlevňovat. Nižší ceny mají občas za následek špatnou nabídku některých produktů jako například nabídku u havarijního pojištění. Havarijko od UNIQA, která převzala pod svá křídla nabídku společnosti AXA, je poměrně strohé. V nabídce jsou pouze dvě varianty pojištění – Odcizení a Komplet (all risk), které kryje všechna rizika.

Základní parametry – 10/10

Uniqa Havarijni Pojisteni Kalkulacka

UNIQA pojišťovna nevybočuje na trhu havarijního pojištění příliš z řady. Dalo by se říct, že nabízí klasické havarijko, které se dá najít všude. Samozřejmě je to pouze jistá nadsázka, protože konečný rozdíl oproti konkurenci bude zejména v ceně, kdy dokáže UNIQA přijít často se zajímavější a výhodnější nabídkou. 

Varianty pojištění pro různá rizika
All risk pojištění
Pojištění starších vozidel
Asistenční služby při nehodě

Jaká vozidla je možné pojistit?

Tohle je jeden z největších rozdílů, které odlišují UNIQA pojišťovnu od ostatních. Dokáže totiž pojistit i motocykl, což je v nabídce havarijního pojištění poměrně ojedinělý úkaz. Motorkáři mají rovněž na výběr ze dvou variant pojištění – Odcizení a Komplet. 

Osobní vozidla do 3,5 t nemá nejspíš smysl ani zmiňovat, protože ta dokáže pojistit nejspíš každá pojišťovna. Pojišťovna UNIQA myslela i na další vozidla, která se účastní provozu. Neměl by zde tedy být problém pojistit například užitková a terénní vozidla nebo čtyřkolky do 750 kg. Vlastníkům různých vozidel je tedy tato pojišťovna více než nakloněna, takže v případě, že chcete dosáhnout na zajímavou slevu, zde můžete uzavřít povinné ručení.

Rizika – 10/10

Pokud se bavíme o rizicích, která dokáže pokrýt havarijní pojištění, tak mluvíme o havárii, odcizení, živlu a vandalismu. To jsou 4 hlavní rizika, která se vztahují k tomuto pojištění. UNIQA sice slibuje velkou variabilitu pojistných variant, ale pravdou je, že má v nabídce pouze dvě varianty, které už jsem v této recenzi zmínil. Jsou to varianty:

Poškození živlem
Odcizení
Havárie
Vandalismus

Odcizení

Odcizení je levnější varianta havarijního pojištění. Oproti all risk pojištění se zde pojistíte na dvě rizika – živelné škody a odcizení/vykradení. Do vykradení přitom nesmíte počítat věci zapomenuté na sedadle, ale věci, které jsou pevně spojené s vozidlem. 

Komplet

Varianta havarijního pojištění Komplet je plnohodnotné havarijko, kterému se říká All risk – všechna rizika. Zde už máte pojištěné všechny hrozby – havárie, odcizení, živel, vandalismus. 

Součástí havarijního pojištění je pak například asistence UNIQA SafeLine, která by vlastníkům vozidel měla odlehčit od starostí na cestách. Tato asistence například dokáže optimalizovat cenu pojistného podle ujetých kilometrů, což se možná může občas hodit. Nicméně UNIQA SafeLine je vlastně jednoduché zařízení, které má v sobě zabudované tlačítko. To vám pomůže v případě havárie nebo v případě potřeby, když třeba píchnete pneumatiku.

Tip!

Před podpisem pojistné smlouvy si pečlivě projděte na jaká rizika se havarijní pojištění vztahuje. Ať pak nejste například po řádění tornáda podruhé překvapeni. 

Připojištění – 10/10

Uniqa Havarijni Pojisteni Pripojisteni

Zdálo by se, že havarijní pojištění pokrývá všechna rizika a všechny škody, které by mohlo vozidlo utrpět. Není tomu tak ale u žádné české pojišťovny. Pro tyto případy je potřeba se připojistit na další rizika. Samozřejmě je vždy důležité zvážit, jaké hrozby sami na svých cestách očekáváte. Pojišťovna UNIQA má širokou nabídku, ale přesto se mi zdá, že v otázce připojištění, není nabídka příliš velká. Na výběr toho prostě není mnoho. Tedy ne v základní nabídce při pojištění online. Pravděpodobně vás bude kontaktovat pojišťovák, aby vám nějaké doplňkové připojištění, jako je například garance ceny vozidla – GAP, nabídl.

UNIQA dokáže GAP nabídnou. To rozhodně není žádné tajemství, ale tato nabídka se vztahuje pouze na určitá vozidla. V případě totální škody pak jako vlastník dostanete plnou částku pořizovací hodnoty vozu. 

Mezi tradiční připojištění patří například pojištění skel s limitem od 4000 Kč až 50 000 Kč s pouze 500 Kč spoluúčastí. 

Úraz
Náhradní vozidlo
Skla
Zavazadla
GAP (garantovaná ochrana majetku)

Podpora – 8.3/10

Podle hodnocení může klientská podpora této pojišťovny vypadat špatně, ale ve skutečnosti je tomu právě naopak. V redakci 5Nej hodnotíme vše objektivně a plusové body přidáváme například i za možnosti, jak podporu kontaktovat. UNIQA bohužel nemá na svém webu oblíbený live chat, což ji prostě sráží nějaký bod dolů. 

Podpora v češtině
Live chat
Email/kontaktní formulář
Telefon
Odpověď do 24 hodin
Odpovědi/Otázky5/5
Kvalita podporyVýborná

Jak na tom je klientská podpora pojišťovny UNIQA? Velmi dobře. Můžete ji kontaktovat prostřednictvím online formuláře, e-mailu, telefonu a dokonce můžete navštívit některou z jejích poboček. Operátoři vás rádi pojistí přímo po telefonu, ale v tomto případě je potřeba být obezřetný protože byste pak mohli přijít o slevu při pojištění online.Závěrečné hodnocení

UNIQA Havarijní pojištění recenze
Uniqa Logo

Název: UNIQA

Shrnutí:
✅ Sleva při uzavření online
✅ Pojištění starších vozidel
✅ Připojištění GAP

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 8/10
  8/10
 • Podpora - 8.3/10
  8.3/10
9.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.88 (8 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání havarijního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám