ČSOB Povinné ručení Recenze

Vyhody

+ Sleva při sjednání online 
+ Úrazové pojištění řidiče i nejnižšího tarifu
+ Pojištění osobních věcí řidiče

Nevyhody

Pojištění osobních věcí řidiče je do maximální částky 15 000 Kč

 

Csob Pojistovna Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ČSOB Povinné ručení Recenze

Shrnutí:

ČSOB povinné ručení je vlastně pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, které kryje škody vzniklé při provozování automobilu, motocyklu, nákladního vozidla, ale i dalších vozidel, jako karavany. traktory, vozíky a podobně. ČSOB pojišťovna má u tohoto pojištění zajímavá připojištění, která jsou zahrnuta v ceně povinného ručení. Například úrazové pojištění řidiče nebo pojištění osobních věcí.

Limity pojistného plnění – 9.5/10

Csob Povinne Ruceni Varianty

Zákonem stanovený minimální limit pojistného plnění je 35 milionů Kč. Pokud budete koukat do srovnávací tabulky tarifů pojistného, tak nejčastěji uvidíte údaj limitu pojistného zapsaný jako 35/35 milionů Kč. Proč je údaj s lomítkem? Protože 35 milionů je limit na každého zraněného nebo usmrceného a 35 milionů je limit na majetkovou škodu pro všechny zúčastněné poškozené.

Minimální limit35/44 mil.
Maximální limit200/200 mil.
Počet variant limitů3

Jaké jsou varianty povinného ručení?

ČSOB má v nabídce celkem tři varianty povinného ručení. Největší a nejdůležitější rozdíl mezi nimi je právě v limitu pojistného ochrany (pojistného plnění). Tato pojišťovna trošku vybočuje z řady v nabídkách ostatních společností, protože její základní tarif nazývaný Standard není 35/35, ale je 35/44 milionů Kč. První částka – 35 milionů kryje újmu na majetku a 44 milionů je limit pro újmu na zdraví. 

Protože jsem zde psal o třech variantách povinného ručení, tak musím zmínit i ty další dvě. Prostřední variantou je ta s názvem Dominant. Zde už se bavíme o pojistném krytí ve výši 100/100 milionů korun. Nejvyšší varianta tohoto pojištění aut – Premiant má limity 200/200 milionů.

Co lze pojistit – 10/10

Csob Povinne Ruceni Co Lze Pojistit

Povinné ručení se netýká pouze osobních vozidel na 4 kolech, ale musí jej mít také majitelé motocyklů, nákladních vozidel a ostatních vozidel. U ČSOB pojišťovny je možné nechat si pojistit osobní vozy do hmotnosti 3,5 tuny, elektromobily, ale také motocykly nebo přívěsné vozíky a podobně. Pokud hledáte pojištění pro svůj nákladní automobil, tak zde uspějete s vozidlem do 3,5 tuny, ale pro větší a těžší vozidla budete muset vyhledat jinou pojišťovnu nebo kontaktovat.

Osobní automobil
Motocykl
Nákladní automobil
Ostatní

Doplňková pojištění v ceně – 10/10

Pojišťovny se předhánějí v tom, jaká připojištění zahrnou do ceny povinného ručení. Myslím si, že je dobře, že na toto myslí, protože si klienti při uzavírání pojistné smlouvy nepřipouštějí, že by se jim mohlo něco přihodit. ČSOB pojišťovna má do ceny povinného ručení zahrnutá připojištění jako úrazové pojištění řidiče, pojištění osobních věcí řidiče a rodinných příslušníků a samozřejmostí jsou asistenční služby. 

Úrazové pojištění řidiče
Asistenční služby
Pojištění osobních věcí

Úrazové pojištění řidiče

To je jedna z věcí, které mohou sice cenu povinného ručení trochu prodražit, ale jde de facto o ochranu, co je nanejvýš užitečná. Mluvíme ale o hypotetické situaci, kdy by skutečně došlo k nehodě. 

Povinné ručení totiž kryje škody způsobené ostatním, ale nekryje újmy na vašem zdraví. Pokud způsobíte dopravní nehodu, tak se při tom můžete také zranit. Když jako řidič, který způsobil nehodu, utrpíte zranění s trvalými následky, tak máte nárok na odškodnění. Odškodnění se liší podle smluveného limitu a také výpočtem z Oceňovací tabulky. Dle varianty povinného ručení se výše limitu úrazového pojištění řidiče 100 000-300 000 Kč.

Pojištění osobních věcí

ČSOB pojišťovna je jedna z mála, která nabízí v základní ceně povinného ručení pojištění osobních věcí řidiče a rodinných příslušníků. Typicky se pak může jednat o zničené nebo odcizené osobní věci. Zde nejsou limity moc vysoké a pohybují se dle varianty pojištění od 50000-15000 Kč, ale určitě je dobré, že pojišťovna nabídne alespoň nějakou kompenzaci.

Asistenční služby

Většina pojišťoven dává svým klientům k povinnému ručení základní asistenční služby. Ty zahrnují například bezplatný odtah porouchaného nebo nabouraného vozidla. V asistenčních službách může být také telefonní překladatel, výměna pneumatiky, oprava porouchaného vozidla, náhrada nákladů na ubytování a poskytnutí finančních prostředků při nesnázích v zahraničí. Možnosti asistenční služby se liší s variantami povinného ručení, ale i u té nejlevnější varianty máte možnost využít pomoci, která je za určitých podmínek zcela zdarma.

Číslo asistenční služby:

V případě nouze na cestách v ČR volejte číslo 1224, v případě situace nouze v zahraničí využijte kontakt +420 222 803 442 nonstop.

Co lze připojistit – 10/10

Csob Povinne Ruceni Pripojisteni

ČSOB je pojišťovna, u které je možné pojistit nejspíš vše, na co si vzpomenete. Já zde píšu o pojištění aut. Pokud si klient této pojišťovny sjedná povinné ručení pro své vozidlo, tak k tomu může přidat další připojištění nad rámec tohoto pojištění. Často pak můžete jako klient dosáhnout na zajímavé slevy.

Pojištění skel
Poškození živlem
Střet se zvěří
Úraz
Pojištění právní ochrany

Pojištění skel

Pojištění skel je oblíbeným pojištěním lidí, kteří často jezdí po dálnicích. Zde asi odlétají kamínky od kol ostatních vozidel nejčastěji. Někdo má na tyto kamínky vyloženě štěstí, takže musí řešit pavouka na skle i několikrát do roka. To je věc, co se umí prodražit. 

V závislosti na značce vozu může přední okno stát od 7000 Kč a více. S připojištěním skel se nemusíte takové škody obávat. Tedy alespoň ne kvůli své peněžence. Než si budete sjednávat pojištění skel, tak si v některé mototechně nebo servisu skel zjistěte, jak se pohybují ceny výměny skel u vašeho vozidla. Pojištění by mělo ideálně pokrýt celou škodu.

Podpora – 9.3/10

Csob Povinne Ruceni Podpora

ČSOB je velká společnost, která má základní procesy dokonale zmáknuté. Mezi tyto procesy patří i podpora klientů a podpora nových klientů. Oběma skupinám se věnují pracovníci podpory na 100 % a snaží se zodpovědět jejich všetečné dotazy co nejlepším způsobem.

Online chat (pouze chatbot)
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Nejdůležitější kontakty najdete na stránkách pojišťovny pod záložkou kontakty, kterou najdete v menu. V nonstop provozu funguje asistenční linka, která je určena například i pro klienty ČSOB cestovního pojištění. Zákaznická linka pak funguje v pracovní dny od 8 do 16 hodin. 

My jsme testovali ČSOB pojišťovnu přes e-mail, protože tam se projeví všechny chyby nejčastěji. Pracovnice podpory nám odpověděla velice podrobně do 24 hodin od podání našich dotazů, takže můžeme směle tvrdit, že uživatelská podpora je u ČSOB pojišťovny na vysoké úrovni.Závěrečné hodnocení

ČSOB Povinné ručení Recenze
Csob Pojistovna Logo

Název: ČSOB

Shrnutí:
✅ Pojištění osobních věcí rodinných příslušníků
✅ Asistenční služby
✅ Možnost dalšího připojištění za výhodné ceny

 • Limity pojistného plnění - 9.5/10
  9.5/10
 • Co lze pojistit - 7.5/10
  7.5/10
 • Doplňková pojištění v ceně - 10/10
  10/10
 • Co lze připojistit - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.29 (7 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání povinného ručení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám