ČSOB – Pojištění domácnosti a stavby Recenze

Vyhody

+ 30 % sleva na online sjednání pojištění
+ až 18 % bonus za bezeškodní průběh
+ asistenční služba 24/7 a zdarma

Nevyhody

Na online chatu s námi komunikoval jen chatbot

 

Csob Pojistovna Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ČSOB pojištění domácnosti Recenze

Shrnutí:

ČSOB je sice primárně banka, nikoli pojišťovna, ale i u ní si můžete sjednat pojištění domácnosti a stavby. Obě pojištění jsou rozdělená, takže si lze vybrat, zda chcete pojistit jen stavbu, nebo obojí. Na výběr máte ze tří tarifů, které se liší druhy rizik, jenž lze pojistit. Zvolit se dá i připojištění odpovědnosti za škodu, záplavy nebo nadstandardní asistence. Základní asistenční službu však máte v rámci pojištění zdarma a volat ji můžete 24 hodin denně. 

Základní parametry – 10/10

Csob Pojisteni Domacnosti

ČSOB poskytuje pojištění domácnosti, ve kterém si pojistíte prakticky vše, co si můžete vzít při stěhování s sebou. Vyřeší vám komplikace v nepřízni počasí, pomůže při vandalismu nebo vykradení bytu, ale poradí si i s havárií v bytě. Zkrátka zajistí vaši domácnost. Vedle toho lze sjednat i pojištění stavby, jež se vztahuje na nemovitost spojenou se zemí pevným základem. O tom se ale více rozepíšeme níže. K pojištění domácnosti a staveb získáte automaticky zdarma asistenční služby v základu – možné je připojistit i nadstandardní asistenci. Pojištění si navíc můžete vybrat ze tří různých tarifů, které se liší riziky, na něž se pojišťujete. Pojďme si je proto ukázat podrobněji. 

Asistenční služba 24/7
Asistenční služba zdarma
více tarifů

Tarify pojištění domácnosti

Csob Pojisteni Domacnosti Varianty Pojisteni

Domácnost můžete pojistit v rámci tarifu Standard, Dominant nebo Premiant. Od sebe se liší pojistnými riziky, která zahrnují. 

Standard obsahuje základní pojištění a asistenční služby. Připojistit lze krádež a vandalismus, a zkrat, přepětí a podpětí. Základní pojištění se vztahuje na požár, výbuch, úder blesku, pád letadla, vichřici, krupobití, zemětřesení, pád stromů a stožárů, tíhu sněhu, vodovodní škodu, mráz, kouř, nadzvukovou vlnu, sesuv půdy a lavin, náraz vozidla a sklo all risk. 

Tarif Dominant zahrnuje rovněž základní pojištění a asistenční služby, automaticky pojišťuje i odcizení a vandalismus, zkrat, přepětí a podpětí, atmosférické srážky a pojištění sklokeramické desky.

Poslední tarif Premiant zahrnuje totéž co tarif Dominant, ale navíc má ještě technickou poruchu a ztrátu vody. 

Ke každému krytí si lze připojistit ještě povodeň a záplavu, odpovědnost za škodu, studentské ubytování a nadstandardní asistenci. 

Pozor na!

Pokud chcete ve svém pojištění domácnosti i krytí odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám, je potřeba sjednat je zvlášť jako připojištění. 

Asistenční služba

ČSOB k pojištění domácnosti a staveb nabízí automaticky zdarma asistenční služby, které vám pomohou s naléhavou situací. Volat můžete prakticky kdykoliv, protože jsou k dispozici 24 hodin 7 dní v týdnu. Asistenční služba vám pomůže poslat instalatéra, opraváře či technika, pomůže s rychlým zajištěním škody atd. 

Vedle základní asistenční služby je možné připojistit ještě nadstandardní asistenci. 

Co lze pojistit – 10/10

Csob Pojisteni Domacnosti Co Lze Pojistit

V rámci pojištění domácnosti a stavby lze pojistit domácnost v bytě či rodinném domě i nemovitost spojenou pevným základem se zemí. Domácnost přitom může být v domě či bytě, který máte v osobním vlastnictví, nebo kde jste v nájmu. 

Pojistka se vztahuje i na nebytové a úložné prostory nacházející se mimo obývaný byt, např. sklep. Pojistit lze i garáž nebo nebytové prostory ke společnému užívání – např. kočárkárna. 

Pokud máte v osobním vlastnictví chatu či chalupu, můžete uzavřít pojištění stavby a domácnosti i na ni. 

Byt
Dům
Chalupu

Na jaká rizika lze pojistit – 8.6/10

Csob Pojisteni Domacnosti Pripojisteni

Jak už jsme zmínili poměrně podrobně u jednotlivých tarifů, pojištění domácnosti od ČSOB chrání vaši domácnost před základními riziky, jako je požár, vichřice, úder blesku, tíha sněhu, sesuv půdy, krupobití, pád letadla, stromů či stožárů, proti nárazu vozidla, vodovodním škodám atd. Součástí pojištění je i základní asistenční služba. 

Další krytá rizika jsou krádež a vandalismus, zkrat, přepětí a podpětí, atmosférické srážky, pojištění sklokeramické desky, technická porucha a ztráta vody.

K tomu lze připojistit povodně a záplavy, nadstandardní asistenční služby, odpovědnost za škodu a studentské ubytování. 

Pojistka se vztahuje prakticky na všechny věci, které máte v domácnosti a můžete si je odnést při stěhování, tedy na ty, které nejsou s domácností pevně spjaté. V rámci tohoto pojištění máte kryto i rozbití mobilního telefonu nebo notebooku, ale i krádež kočárku nebo kola. 

Základ
Asistence
Odpovědnost - připojištění
Další náklady
Přírodní katastrofy
Vodovodní škody
Skla
Krádež
Vandalismus
Elektro
Mazlíčci v domácnosti

Jak pojištění sjednat – 10/10

Csob Pojisteni Domacnosti Online

Pojištění domácnosti a staveb od ČSOB můžete sjednat telefonicky, na pobočce banky nebo online. Poslední variantu doporučujeme hned z několika důvodů – je to rychlé a nemusíte nikam chodit – pojistku uzavřete z pohodlí domova a navíc máte nárok na slevu až 30 %. 

Stačí, když vyplníte jednoduchý formulář, počkáte, až vám na e-mail přijde pojistná smlouva a následně zaplatíte pojistné na číslo uvedené ve smlouvě se správným variabilním symbolem, který rovněž najdete ve smlouvě. Pojistné vám začne platit druhý den, kdy pojišťovna vaši platbu obdrží. 

Na pobočce
Telefonicky
Online

Jak sjednat pojištění domácnosti od ČSOB online

Na webových stránkách ČSOB si najdete “pojištění” a následně zvolíte pojištění domácnosti a staveb. Poté kliknete na “Sjednat online se slevou 30 %”a dostanete se na pojištění majetku. Zde začnete vyplňovat jednotlivé formuláře, které jsou srozumitelné a jednoduché, takže se nemusíte bát, že se budete ztrácet. 

Vyberete typ nemovitosti, vyplníte její adresu a celkovou obytnou plochu. Následně zvolíte, zda máte jednoduché, standardní nebo nadstandardní vybavení a dáte spočítat hodnotu domácnosti. Zadáte svůj mobilní telefon a souhlas s marketingovým oslovením, případně zaškrtnete, zda jste již klient banky a zvolíte “pokračovat”. 

Na následující straně už vidíte přehled jednotlivých tarifů, jaká rizika pojišťují a kolik by vás pojistné stálo. U pojištění Standard si zde můžete zaškrtnout připojištění krádeže a vandalismu a zkrat, přepětí a podpětí. Ještě níže pak můžete vybrat doplňková připojištění – záplavy a povodně, pojištění odpovědnosti nebo dvojnásobné navýšení limitů pro asistenční služby. Pokud jste s nastavením spokojeni, opět dáte “pokračovat”. 

Následně vyplníte údaje o své osobě a bydlišti. Zde je nutné již zadat rodné číslo. Velmi oceňujeme, že po nás kalkulátor pojistné částky nechtěl rodné číslo dříve a mohli jsme si pojistku spočítat i nezávazně. Pokud je vše v pořádku, opět pokračujete na další stránku, kde už na vás čekají údaje o smlouvě.

Jak jsme psali výše, po obdržení platné smlouvy e-mailem a zaplacení pojistného vám do druhého dne začne pojistka platit. 

Musíme napsat, že ČSOB má jeden z nejjednodušších způsobů, jak uzavřít pojištění domácnosti online. Opravdu přehledné, rychlé a pochopitelné i pro lidi, kteří v tom nejsou tolik zběhlí. 

Podpora – 9.3/10

ČSOB má jako jedna z největších bank v České republice velmi dobře řešenou podporu klientů. Můžete jim zavolat na klientskou linku, napsat na e-mail nebo zajít na některou z mnoha poboček po celé České republice. Na jejich webových stránkách v sekci “kontakty” na vás vyskočí i live chat, ale nepočítejte s tím, že vám nějak výrazně pomůže. Obsluhuje ho chatbot, takže na většinu dotazů budete odkázáni na klientskou linku nebo na e-mail. Ten jsme nakonec využili i my. 

Online chat (pouze chatbot)
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Pracovnice klientské podpory nám odpověděla na náš dotaz během 24 hodin a to velmi podrobně. Vysvětlila vše potřebné a doplnila i některé informace navíc, abychom skutečně problematiku pochopili. Podporu nemůžeme hodnotit jinak než jako vynikající.Závěrečné hodnocení

ČSOB pojištění domácnosti a stavby Recenze
Csob Pojistovna Logo

Název: ČSOB

Shrnutí:
✅ Pojištění platí i v záplavových oblastech
✅ Pojištění i osobních věcí v autě
✅ Proti krádeži pojistí kolo i kočárek
✅ Možnost připojistit i studentské ubytování
✅ Jednoduché a přehledné formuláře pro uzavření pojistky online

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Na jaká rizika lze pojistit - 8.6/10
  8.6/10
 • Jak pojištění sjednat - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
9.6/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.33 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění domácnosti.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám