Kooperativa Havarijní pojištění Recenze

Vyhody

+ Asistenční služby v ceně
+ Při sjednání s povinným ručením garance ceny 3 roky
+ Rychlé řešení škod

Nevyhody

Při pojištění All risk nejsou v základní ceně havarijního pojištění jiná připojištění

 

Kooperativa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Kooperativa nabízí havarijní pojištění pro osobní vozy, motocykly, ale i nákladní vozy nad 3,5 tuny. Jednou z výhod této pojišťovny jsou nízké ceny produktů, ale často to znamená, že jde o tarif pojištění pouze se základními parametry. Na druhou stranu je to zase šance, jak ušetřit za pojištění auta. Pokud budete například jezdit absolutně bez nehod, tak si můžete cenu snížit až o 50 %.

Havarijní pojištění Kooperativa

Kooperativa Havarijni Pojisteni

Havarijko, jak se havarijnímu pojištění často říká, od Kooperativy je typickým “holým” produktem. To v žádném případě neznamená, že by byl špatný. Možná právě naopak. Klienti s tímto havarijním pojištěním neplatí za služby, které by nevyužili. Například ani s pojištěním All risk (pojištění na 4 rizika – vandalismus, havárie, odcizení, živel) není v ceně tarifu jakékoliv připojištění. Díky tomu je však toto havarijní pojištění nejspíš levnější než u konkurence.

Základní parametry – 10/10

Kooperativa Havarijni Pojisteni Parametry

Kooperativa nabízí celkem 3 tarify havarijního pojištění – Všechna rizika (All risk pojištění), Bez pojištění odcizení a Bez pojištění havárie. Toto jsou oblíbené varianty pojištění, kdy se můžete nechat pojistit na všechna 4 rizika (živel, odcizení, havárie, vandalismus) a nebo trochu ušetřit a nechat se pojistit jen na určitá rizika, kterých se nejvíce obáváte. Z názvu variant havarijního pojištění je tedy poměrně jasné, na jaká rizika se konkrétní varianta pojištění vztahuje.

Varianty pojištění pro různá rizika
All risk pojištění
Pojištění starších vozidel
Asistenční služby při nehodě

Jak ušetřit za pojištění?

Jednou možností, jak ušetřit na pojištění auta nebo spíše, jak ušetřit na havarijním pojištění je, že si vyberete pojištění, které kryje pouze některá rizika. Pokud tedy nebudete mít takzvané All risk pojištění, které kryje všechna rizika, tak teoreticky můžete ušetřit. U Kooperativa je dobré, že nabízí variabilní havarijko, takže nemusíte vybírat plnohodnotné pojištění. Samozřejmě je potřeba zvážit všechny okolnosti, protože při podpisu pojistné smlouvy sice ušetříte nějaké peníze, ale později to může znamenat (když dojde k události) nemalé finanční výdaje, protože budete muset platit vše sami z vlastní kapsy.

Kooperativa nabízí zajímavé bonusy, se kterými je možné na konečné ceně pojištění poměrně výrazně ušetřit. Pokud budete například jezdit bez nehod, tak můžete dosáhnout až na 50% slevu na pojistném, což už může být za celý rok pěkných pár tisíc. 

Jednou z možností, jak ušetřit, je také uzavřít s touto pojišťovnou více smluv. Obecně se nabízí uzavřít s Kooperativa povinné ručení společně s havarijním pojištěním. Pak je možné dosáhnout na slevu ve výši několika procent.

Jak dosáhnout na slevuMožná sleva
Jízda bez nehodaž 50 %
Máte u Kooperativy i jiné smlouvyaž 6 %
Preferovaný způsob likvidace7%

Tip!

Vyzkoušejte si namíchat několik různých pojištění dohromady a ve výsledku možná ušetříte nemalé částky a budete pojištění na více rizik.

Rizika havarijního pojištění – 10/10

Kooperativa Havarijni Pojisteni Rizika

Pojišťovna Kooperativa je ve své nabídce poměrně striktní a šetrná. Na výběr máte 3 varianty havarijního pojištění, které kryjí různá rizika ze 4 hlavních rizik. To je však všechno, co v základní nabídce pojištění od Kooperativa můžete čekat. Jak už jsem psal v této recenzi, ale i z vlastní zkušenosti vím, že se takové “omezené” pojištění dá u Kooperativa získat celkem levně.

Jaká rizika kryje havarijní pojištění? Existují 4 hlavní rizika – havárie, odcizení, živel, vandalismus. Havarijko, které kryje všechna rizika se nazývá All risk.

Poškození živlem
Odcizení
Havárie
Vandalismus

Havárie

Co všechno se považuje za havárii? Střet s jiným vozidlem, při kterém dojde k poškození nebo absolutnímu zničení auta, ale také se můžete střetnout s nějakou překážkou, zvířetem. Havarijko se vztahuje i na situace, kdy do něčeho narazíte nebo někam spadnete.

Odcizení

Za odcizení se považuje krádež vozidla nějakým nenechavcem (zlodějem).

Živel

Živelné pohromy jsou strašákem mnoha řidičů. Výkyvy počasí jsou nevyzpytatelné a s tím vzrůstá obava z poškození vozu kroupami nebo jinými přírodními silami, ale také například spadlým stromem. 

Vandalismus

Poškození vozidla vandalem může stejně hrozit v klidné lokalitě i na frekventované silnici. Ačkoliv parkujete v klidné obci, tak se čas od času vyskytnete s vozidlem před nákupním centrem nebo třeba fotbalovým stadionem. Havarijko kryjící škody po vandalech vám dopřeje klidnější spaní bez obav, že vám někdo rozbije okno, zrcátko nebo objede lak klíčem.

Připojištění – 10/10

Kooperativa Havarijni Pojisteni Pripojisteni

Asi ještě naposledy musím zmínit, že havarijní pojištění od Kooperativa kryje 4 hlavní rizika. Vozidlu a jeho osadníkům může hrozit nespočet dalších rizik. Jejich připojištění pak závisí na vás a vašich možnostech, nebo spíše očekávání, že by mohlo k něčemu podobnému dojít. Kooperativa je velká pojišťovna, která dokáže pojistit takřka cokoliv. Příkladem můžeme dát třeba cestovní pojištění, pojištění domácnosti, povinné ručení. Nabídka produktů je široká.

Pokud si k havarijnímu pojištění sjednáte další připojištění, tak je možné dosáhnout na zajímavé slevy. K havarijnímu pojištění pak můžete připojistit například úraz řidiče a převážených osob, ztrátu nebo zničení zavazadel, právní ochranu. Velice oblíbeným připojištěním je GAP, které vám zajistí při totální škodě výplatu peněz jakoby vozidlo bylo nové.

Úraz
Náhradní vozidlo
Skla
Zavazadla
GAP (garantovaná ochrana majetku)

Podpora – 10/10

U Kooperativa je zákaznická podpora na vysoké úrovni. Pojišťovnu je možné kontaktovat různými cestami nebo je možné přímo navštívit některou z mnoha poboček v různých městech. Zde už samozřejmě záleží kvalita klientské podpory na konkrétním místě. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Při online nebo spíše při komunikaci na dálku s Kooperativou musím pochválit jednak operátorku, která mi při testu zodpověděla všechny dotazy vyčerpávajícím způsobem. A pak také musím pochválit právě všechny komunikační kanály, kterými je možné pojišťovnu kontaktovat. Kooperativa nezaspala v čase, takže ví, že uživatelé dnes řeší mnoho věcí převážně prostřednictvím online komunikace.Závěrečné hodnocení

Kooperativa Havarijní pojištění recenze
Kooperativa Logo

Název: Kooperativa

Shrnutí:
✅ Pojištění starších vozů
✅ Havarijní pojištění pro motocykl
✅ Dodatečné slevy při splnění různých podmínek

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
10/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání havarijního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám