ČSOB Cestovní pojištění Recenze

Vyhody

+ Rodinná sleva 30 %
+ Sleva při sjednání online 20 %
+ Lékař na telefonu – zdravotní problémy lze telefonicky zkonzultovat

Nevyhody

Chyběl nám e-mail/kontaktní formulář
– Live chat obsluhuje chatbot, což nám příliš nevyhovuje

 

Csob Pojistovna Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Cestovní pojištění od ČSOB je vhodné pro ty, co jedou jednou ročně na dovolenou i pro pravidelné cestující. Zvolit si můžete ze tří různých tarifů podle náročnosti své cesty. Dále lze vybrat připojištění zimních nebo rizikových sportů, pojistit si na zahraniční cestu svůj vůz a dokonce si připojistit domácnost proti vloupání po dobu vaší dovolené. Cestovní pojištění ČSOB řeší i onemocnění Covidem-19, pojistí seniory nad 70 let a těhotné ženy. Pro rodiny s dětmi je navíc sleva na sjednání 30 %. 

ČSOB – Cestovní pojištění Recenze

Cestovní pojištění od ČSOB je ideálním řešením pro rodiny s dětmi, pro těhotné ženy a seniory, ale i pro ty, kteří cestují za prací. Vybírat můžete z pojištění zimních i adrenalinových sportů a pokud se bojíte, že vás po dobu vaší nepřítomnosti někdo vykrade, je možné připojistit i vaši domácnost. 

Základní parametry – 10/10

Csob Cestovni Pojisteni Parametry 1

ČSOB vám umožní uzavřít cestovní pojištění pro jednotlivce i pro rodiny. Pokud cestuje jeden a více dospělých a k tomu děti, máte nárok na rodinnou slevu, která činí 30 %. Když si navíc pojištění založíte online, máte dalších 20 % slevu z pojistného. A to už je opravdu slušná částka. 

Pojistit lze seniory nad 65 let, ale i těhotné ženy. Ovšem pojistné v případě těhotenství bude vyplaceno jen do 26. týdne a pojištěná nesmí být na rizikovém těhotenství. Od 27. týdne pojistka hradí už jen komplikace, které se k jejímu stavu nevztahují. 

Výhodou je, že u tohoto cestovního pojištění nemusíte řešit žádnou spoluúčast, jen u pojištění storno poplatků je výjimka. Vybírat můžete hned z několika tarifů – Základní, Zlatá střední cesta a Komplexní pojištění. 

Individuální pojištění
Rodinné pojištění
Pro těhotné
Pro seniory nad 65 let
Bez spoluúčasti
Více variant/tarifů

Základní

Tarif Základní vás pojistí na léčebné výlohy do 5 milionů, ošetření zubů do 5.000 Kč a k tomu máte základní asistenční služby. 

Zlatá střední cesta

Většina klientů volí tzv. Zlatou střední cestu, kde jsou léčebné výlohy kryty do výše 15 milionů Kč, zubní ošetření do 10.000 Kč, rozšířené asistenční služby, a dále pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel, pojištění cesty a pojištění letu – vše v nižších limitech. 

Komplexní

Komplexní pojištění vám pak kryje léčebné výlohy až do 100 milionů Kč, zubní ošetření do 20.000 Kč, dále zde máte opět rozšířené asistenční služby, a další (při)pojištění, jako u Zlaté střední cesty, jen ve vyšších limitech. 

Náš tip!

Cestujete s dětmi a chcete výhodné pojištění? ČSOB poskytuje jedno z nejvýhodnějších rodinných cestovních pojištění na trhu. Na rodinu dostanete slevu 30 % a k tomu dalších 20 % za sjednání pojistky online. 

Kam cestujete – 7.5/10

Csob Cestovni Pojisteni Destinace

Cestovní pojištění od ČSOB je stejně jako u jiných pojišťoven rozděleno na tuzemsko, tedy cestování po České republice, dále na evropské země a destinace a poté na celý svět. Jiné pojišťovny mají ještě zvlášť rozdělený svět bez USA, popř. Kanady, a kompletně celý svět. To ČSOB neřeší. 

Česko
Evropa
Svět bez USA a Kanady
Celý svět

Rizika – 10/10

Pokud si sjednáte cestovní pojištění od ČSOB, můžete vybírat hned ze tří tarifů – Základního, Zlaté střední cesty a Komplexního. Podle toho je také nastavena výše limitů na léčebné výlohy, zubní ošetření atd. 

Léčebné výlohy tvoří hlavní složku každého cestovního pojištění. Jedná se o pojistnou ochranu pro případ úhrady nezbytných nákladů souvisejících s úrazem, nebo s akutním onemocněním v zahraničí. Patří sem ošetření lékařem, předepsané léky, pobyt ve zdravotnickém středisku apod. Patří sem ale i základní zubní ošetření ve chvíli, kdy je to skutečně akutní, zásah horské služby a nově i ošetření z důvodu Covid-19. Léčebné výlohy u ČSOB pojistíte až do výše 100 milionů Kč. 

U středního a komplexního tarifu pak máte pojištěné i trvalé následky úrazu, smrt následkem úrazu, denní odškodné na úraz a jednorázové odškodné. 

Léčebné výlohydo 100.000.000 Kč
asistenční služby
Akutní zubní ošetření
Trvalé následky úrazu
Smrt následkem úrazu
Úrazové pojištění - denní odškodné
Odškodné za pobyt v nemocnici

Připojištění – 10/10

Csob Cestovni Pojisteni Pripojistenijpg

V rámci tarifů Zlatá střední cesta a Komplex má klient dále pojištěnou odpovědnost, kam spadá pojištění újmy na zdraví, majetku i případná právní pomoc. Dále pojištění zavazadel v případě, že vám je někdo ztratí, ukradne nebo poškodí. Obzvlášť pokud na dovolenou letíte, toto připojištění nepodceňujte. Oba tarify dále pojišťují cestu, a to konkrétně její nečekané přerušení nebo zmeškání odjezdu/odletu, a dále pojišťuje samotný let, tedy jeho zpoždění, popř. zpoždění zavazadel, což se někdy rovněž stává, že na zavazadla čekáte déle, než je standardní a může vám to způsobit další komplikace. 

Stejně jako jiná cestovní pojištění, i ČSOB má sporty rozděleny na rekreační – ty jsou zahrnuty v základním pojištění léčebných výloh a není nutné je připojišťovat, dále na sporty rizikové a sporty zimní. 

Mezi zimní sporty spadá lyžování, běh na lyžích a snowboarding, ovšem vždy na povolených sjezdovkách a vyznačených trasách, jízda na saních, bobech apod., krasobruslení, rychlobruslení, lední hokej a další zimní sporty. Jejich kompletní seznam najdete na webových stránkách ČSOB a přečíst si je můžete rovnou u sjednávání pojistky. Rizikovými/adrenalinovými sporty jsou pak označovány surfing, jachting na moři, rafting a sjíždění divoké řeky, rugby, box, bojové sporty, skoky do vody z prkna atd. Kompletní seznam opět najdete na webu při sjednávání pojistky. 

Vedle těchto připojištění nabízí ČSOB i připojištění storno poplatků a připojištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti – např. proti vloupání. A pokud cestujete svým vozem, určitě nezapomeňte na sjednání asistence vozidla na cesty, která za vás vyřeší poruchu, havárii i odtah/převoz vozu zpět do ČR. 

Zimní sporty
Adrenalinové sporty
Pojištění odpovědnosti
Pojištění storno poplatků
Asistenční služby - Auto
Asistence při zpoždění/zrušení letu
Pojištění zavazadel

Sjednání – 10/10

Csob Cestovni Pojisteni Sjednani

Cestovní pojištění od ČSOB si sjednáte na pobočkách banky, telefonicky, ale i z pohodlí domova – online. Poslední varianta je samozřejmě nejen nejpohodlnější, ale i s velkou slevou – 20 % na sjednanou pojistku. Pojďme se tedy podívat, jak při sjednání cestovního pojištění u ČSOB postupovat. 

Na webových stránkách ČSOB vyberete záložku pojištění. Na následující stránce najedete na cestovní pojištění a kliknete na “ZJISTIT VÍCE”. Zde už se dozvíte podrobnější informace a můžete přejít ke sjednání. Záleží na tom, zda cestujete pravidelně, potřebujete jednorázové pojištění, zda chcete sjednat pojištění po telefonu či online.

My jsme rozklikli jednorázové pojištění a dostali jsme se ihned do kalkulátoru. Tam už si zaklikáváte podle toho, kam jedete – tuzemsko, svět, Evropa, zda vás čeká dovolená, nebo pracovní cesta (manuální či nemanuální), zda budete na své dovolené provozovat sporty rekreační, zimní či rizikové. 

Následně navolíte počet osob, které chcete pojistit – dospělí, děti, senioři nad 70 let a zapíšete termín vaší cesty. Ve spodní části stránky ihned vidíte cenu za jednotlivé tarify a můžete zaškrtnout, který vyberete. 

Pod tarify je pak možnost dalšího připojištění – pojištění domácnosti po dobu vaší nepřítomnosti, asistenční služby pro vaše auto, pojištění storno poplatků či zrušení dovolené. 

Pokud je vše v pořádku a vyhovuje vám cena, dáte “POKRAČOVAT” a přejdete na vyplnění formulářů o pojištěných osobách. Po vyplnění opět pokračujete na další krok, kde si pročtete a potvrdíte pojistné smlouvy a následně pojistné zaplatíte. Velkou výhodou je, že v kalkulátoru od samého začátku sjednávání vidíte, od kdy přesně budete pojištěni, tedy kdy pojistka začně platit. 

Na pobočce
Telefonicky
Online - 20 % sleva

Podpora – 9.3/10

ČSOB je v první řadě banka, ale poskytují i cestovní připojištění. Jelikož mají po celé České republice řadu poboček, na které si můžete zajít pro radu, je jejich online systém trochu chudší. Nenašli jsme nikde žádný e-mail ani kontaktní formulář na informace. Na stránkách sice najdete live chat, ovšem ovládaný chatbotem. To znamená, že podrobnější informace se nedozvíte. Vždy jen odkaz na konkrétní webovou stránku, kde můžete nějaké informace najít, ovšem v našem případě jsme byli odkázáni opět jen na stránku cestovního pojištění, kterou jsme si našli již sami. Proto jsme zvolili telefonní linku.

Online chat (pouze chatbot)
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Na klientské lince ČSOB nás nejprve přivítala virtuální asistentka, která nás následně přesměrovala na operátorku. Pak už jsme se dozvěděli všechny informace, které nás zajímaly a které jsme nedohledali na webových stránkách. Operátorka byla příjemná, vstřícná a nesnažila se nám nic vnutit, což také oceňujeme.Závěrečné hodnocení

ČSOB Cestovní pojištění recenze
Csob Pojistovna Logo

Název: ČSOB

Shrnutí:
✅ Pojištění odpovědnosti včetně právní ochrany
✅ Možnost pojistit domácnost po dobu pobytu na dovolené
✅ Pojistí i Covid-19

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Kam cestujete - 7.5/10
  7.5/10
 • Sjednání - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
9.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání cestovního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám