Generali Česká Havarijní pojištění Recenze

Vyhody

+ Sleva při sjednání online
+ Až 50% sleva při jízdě bez nehod
+ Asistenční služba v ceně

Nevyhody

Není možné pojistit motocykl

 

Generali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Generali Česká pojišťovna havarijní pojištění je plné zajímavých bonusů. Příkladem zmíním například slevu při pojištění online nebo možnost získat až 50% slevu při jízdě bez bourání. V ceně pojištění jsou asistenční služby. Dobré je, že má tato pojišťovna více variant havarijka, takže je možné se pojistit pouze na část rizik, a není nutné platit pojištění All risk – všechna rizika.

Havarijní pojištění Generali Česká

Generali Ceska Havarijni Pojisteni

Generali Česká pojišťovna nabízí své havarijní pojištění jako doplňkový produkt pojištění auta k povinnému ručení. V našem srovnání povinného ručení nedopadla Generali Česká vůbec špatně. U havarijního pojištění umí pojistit vozidlo proti všem 4 rizikům – havárie, odcizení, živel a vandalismus a k tomu nabídnout výhodná připojištění nad rámec havarijka. To je věc, kterou lze čekat nejspíš u každé pojišťovny. Generali Česká k tomu nejspíš nabízí trošku větší komfort služeb a zejména zajímavé bonusy.

V nabídce má Generali Česká pojišťovna celkem 5 variant havarijního pojištění. Pokud bychom mluvili pouze o čistém havarijním pojištění, které není napěchované dalšími připojištěními, tak pak jsou v nabídce celkem 3 varianty havarijka. Jedno z nich je pojištění All risk a další dvě kryjí jen určitá rizika. 

Základní parametry – 10/10

Generali Ceska Havarijni Pojisteni Parametry

Pojišťovna Generali Česká nabízí různé varianty havarijního pojištění. Jak už jsem psal výše, tak je v nabídce pojištění, které kryje všechna rizika, což je havárie, vandalismus, živel, a odcizení, ale pak jsou zde i varianty, které kryjí riziko odcizení a živlu nebo havárie a živlu. Výhodou “menších” variant havarijka je pak logicky nižší cena pojištění. Nevýhodou je, že nechráníte vozidlo proti všem rizikům. 

Varianty pojištění pro různá rizika
All risk pojištění
Pojištění starších vozidel
Asistenční služby při nehodě

Pro jaká vozidla je možné uzavřít havarijní pojištění?

U této pojišťovny je možné pojistit starší vozy, ale k tomu je potřeba udělat fotodokumentaci automobilu. Pojistit zde můžete osobní automobily do 3,5 tuny a také nákladní automobily do 3,5 t. Generali Česká neumožňuje uzavřít havarijní pojištění pro motocykl.

Jak je to se spoluúčastí?

U každého havarijního pojištění v České republice musíte počítat se spoluúčastí. V případě pojistné události je část finančních nákladů na vás samotných. To sice nezní moc dobře, ale s největší pravděpodobností se to stále vyplatí více než platit vše z vlastní kapsy. U Generali Česká je spoluúčast volitelná. V jednom případě se počítá v procentech, kdy můžete začít od 1 % (minimálně 1000 Kč) a navyšovat až do 30 % spoluúčastí (minimálně 30 000 Kč) nebo si lze rovnou sjednat fixní spoluúčast od 1000 Kč až do 30 000 Kč.  

Rizika – 10/10

Pojištění rizik nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Generali Česká je velká pojišťovna, která ví, co klienti chtějí. Z toho důvodu jim dokáže nabídnout varianty pojištění, které kryjí všechna rizika nebo pouze jejich část. Tím jim dává na výběr a je pouze na nich samotných, na jaká rizika se pojistí a jaká jsou ochotni vzít na sebe. Co to znamená? V podstatě jde o to, že jako klient máte na výběr možnost ušetřit na pojistném a nést určité riziko a obavy z nepojištěných rizik, nebo si za havarijko připlatíte a pak budete mít automobil pojištěný na všechna rizika – havárie, odcizení, živel a vandalismus.

Poškození živlem
Odcizení
Havárie
Vandalismus

Co kryje havarijní pojištění?

Lidé  si často pletou povinné ručení a havarijní pojištění. Zatímco povinné ručení kryje škody na cizím majetku, tak havarijní pojištění kryje škody vzniklé na vašem voze. A to i v případě, že dopravní nehodu zaviníte. Při škodách vzniklých dopravní nehodou dostanou kompenzaci poškození. Těm je kompenzace vyplacena v povinného ručení. Jako viník nehody, který má svůj vůz také poškozený nic nedostanete. Havarijní pojištění tedy slouží ke kompenzaci škod na vlastním vozidle. O jaké škody se může jednat?

 • Havárie – za havárii se dá považovat střet s jiným vozidlem, ale také například náraz do nějakého předmětu. Nejdůležitější však je, že havarijko kryje škody na vašem vozidle v případě, že za nehodu můžete vy.
 • Odcizení – krádež vozidla je jedním z nejobávanějších rizik. Různí nenechavci, kteří si přivlastňují cizí věci jsou nejspíš všude. 
 • Živel – k živlům přistupují pojišťovny různě, ale pojištění tohoto rizika by vám mělo zajistit opravu auta a jeho částí pokud přijdou k úhoně například při kroupách nebo když na auto spadne strom.
 • Vandalismus sprejeři, chuligáni nebo jiní uličníci si rádi zkouší svoji sílu na cizích vozech. Pokud vám někdo zničí automobil, tak to sice na starostech spíše přidá, ale havarijní pojištění bude krýt nějaký ten finanční výdaj.

Doporučení!

Pojišťovny mají různé pojistné podmínky. Proto se před podpisem smlouvy ujistěte, na jaká rizika se smlouva vztahuje, a na jaká ne. 

Připojištění – 10/10

Generali Ceska Havarijni Pojisteni Pripojisteni

Generali Česká pojišťovna má v nabídce variantu havarijního pojištění s názvem All Risk Plus. Tato varianta pojištění je nejvyšší a zahrnuje v sobě různá připojištění, která se u klasického All risk pojištění většinou neočekávají. Tento tarif nejspíš zvolí majitelé nových aut. V rámci ostatních variant havarijního pojištění je možné se připojistit na další možná rizika. 

Podle mě je jedním z nejdůležitějších připojištění takzvaný GAP. Toto připojištění dokáže zmrazit hodnotu vozidla na dobu 3 let. Při odcizení nebo při totální škodě je pak majiteli vozidla vyplacen rozdíl mezi cenou vozidla v době uzavření pojistky a cenou, kterou mělo v době pojistné události. V jednoduchosti to znamená, že vám bude vyplacená cena vozidla, za kterou jste jej pořídili.

Generali Česká nepojišťuje nebo nekompenzuje v rámci havarijního pojištění škody na přepravovaných zavazadlech. Umožňuje však klientům si toto riziko připojistit. Pojistný limit je od 10 000 Kč až do 100 000 Kč se spoluúčastí 1000 Kč. Toto pojištění kryje například sportovní vybavení jako je kolo, snowboard a podobně.

K havarijku můžete uzavřít i další připojištění. Za zmínku nejspíš stojí ještě pojištění skel s limitem až 100 000 Kč nebo například lepší asistenční služby. V základním havarijním pojištění sice asistence je, ale jako klient si můžete připlatit za lepší asistenční služby. No a v nabídce nechybí pojištění úrazu, poškození zvířetem nebo třeba náhrada výloh za půjčení vozidla.

Úraz
Náhradní vozidlo
Skla
Zavazadla
GAP (garantovaná ochrana majetku)

Podpora – 10/10

Podpora je jednou z věcí, kterou se může Generali Česká pojišťovna pochlubit. Klientský servis je v současné době vynikající. V redakci hodnotíme všechny věci objektivně a nejinak je tomu u této pojišťovny. Generali Českou je možné kontaktovat všemi možnými cestami od telefonu, e-mail, sociální sítě, live chat, ale také je možné navštívit některou z jejích poboček, které jsou snad v každém větším městě.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

Generali Česká Havarijní pojištění recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká

Shrnutí:
✅ V ceně All risk úrazové pojištění cestujících
✅ Variabilní pojistné tarify
✅ Připojištění hodnoty automobilu

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Rizika - 10/10
  10/10
 • Připojištění - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
10/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání havarijního pojištění.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám