Kooperativa Povinné ručení Recenze

Vyhody

+ Možnost připojištění za výhodné ceny
+ Možnost pojistit se na vjetí do výmolu
+ U Kooperativy je možné pojistit i nákladní vozy

Nevyhody

V základní ceně nejsou zajímavá připojištění, ale možná díky tomu je cena povinného ručení nižší

 

Kooperativa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Kooperativa povinné ručení Recenze

Shrnutí:

Kooperativa povinné ručení nebo také pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla je pojištění auta, které vám může v případě nehody ušetřit velké finanční výdaje. V základní ceně povinného ručení od Kooperativy sice nejsou lákavá připojištění, ale ta je možné si v případě potřeby sjednat. Díky tomu klienti neplatí za něco, co nechtějí nebo nevyužijí. Celková cena za povinné ručení pak může být o něco nižší než jinde.

Limity pojistného plnění – 10/10

Kooperativa Povinne Ruceni Varianty

Zákony České republiky stanoví minimální pojistný limit 35 milionů Kč. Ve srovnávacích tabulkách pojišťoven uvidíte tento záznam nejčastěji v zápisu 35/35 mil. respektive 70/70, 100/100, 150/150 nebo 200/200 a více. Vždy záleží na nabídce dané pojišťovny. 

Kooperativa nabízí minimální pojistný limit 35/35 milionů (újma na majetku/újma na zdraví) a maximální pojistný limit 200/200 milionů

Minimální limit35/35 mil.
Maximální limit200/200 mil.
Počet variant limitů5

Jaké jsou varianty povinného ručení?

Pojišťovna Kooperativa má ve své nabídce celkem 5 variant povinného ručení. Varianty nemají složité názvy, ale jmenují se jednoduše podle limitu pojistného plnění. U Kooperativy jsou limity pojistného plnění tedy 35/35 mil., 70/70 mil., 100/100 mil., 150/150 mil. a 200/200 milionů.

Jak už jsem v článku zmínil, tak první částka například 35 milionů je krytí pro újmu na majetku a druhá částka za lomítkem je limit pro újmu na zdraví poškozeného. Lidé se často mylně domnívají, že ze samotného povinného ručení půjdou určité kompenzace i jim jako viníkům dopravní nehody. To není pravda. Pro takové případy je potřeba vybrat variantu povinného ručení, jejíž součástí jsou doplňková připojištění jako úrazové pojištění řidiče.

Co lze pojistit – 10/10

Kooperativa Povinne Ruceni Vozidla

Povinné ručení je pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, takže se netýká jen automobilů do 3,5 tuny, ale týká se i motocyklů jakéhokoliv obsahu motoru (ccm), nákladních aut a pak například přívěsných vozíků, karavanů, traktorů, tahačů návěsů, pracovních strojů a podobně. Všechna tato vozidla umí pojišťovna Kooperativa pojistit. 

Osobní automobil
Motocykl
Nákladní automobil
Ostatní

Doplňková pojištění v ceně – 6.7/10

Varianty povinného ručení jsou u Kooperativa poměrně strohé na další připojištění, která by byla zahrnutá v ceně pojištění auta. Například nejnižší varianta povinného ručení 35/35 v ceně pouze asistenční služby a nic víc. Nelze to však pojišťovně vyčítat, protože pravděpodobně kvůli tomu je pak výsledná cena povinného ručení o něco nižší než je tomu jinde. 

Úrazové pojištění řidiče (od tarifu 70/70)
Asistenční služby
Pojištění osobních věcíne

Doporučení!

Před podpisem pojistné smlouvy se vždy ujistěte, co je předmětem pojistného plnění a jaké jsou jeho limity.

Úrazové pojištění řidiče

U dalších variant povinného ručení už je to trochu lepší. Pokud si vyberete variantu 70/70 a vyšší, tak už máte v ceně základního povinného ručení i úrazové pojištění řidiče. Dle aktuálního znění smlouvy jsou limity – smrt následkem úrazu 100 000 Kč v případě úrazu s trvalými následky 200 000 Kč. Ve smlouvách pak bývají i kompenzace za pobyt v nemocnici nebo za tělesné poškození úrazem. Tyto údaje a kompenzace je vždy dobré pečlivě ověřit před podpisem pojistné smlouvy.

Pojištění nezaviněné nehody

Vyšší varianty povinného ručení od 100/100 je součástí povinného ručení pojištění nezaviněné nehody. To lze chápat jako určitou asistenci, která ale není v samotných asistenčních službách. Toto pojištění vám pomůže v případě, že vás někdo nabourá. Nebudete muset sami řešit detaily s pojišťovnou viníka, takže nebudete mít starosti navíc. O vše se postará Kooperativa.

Pojištění VÝMOL

Kooperativa Povinne Ruceni Vymol

Je další připojištění, které je součástí ceny vyšších variant povinného ručení od 100/100. Toto pojištění vám zajistí opravu vozidla v případě, že najedete do výmolu a automobil si poškodíte. 

S pojištěním VÝMOL to však není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. VÝMOL získáte pouze za předpokladu, pokud si současně s povinným ručením sjednáte i havarijní pojištění. Limit pojistného plnění u VÝMOL je 10 000 Kč se spoluúčastí 1000 Kč.

Asistenční služby

Kooperativa Povinne Ruceni Asistence

Asistenční služby jsou v ceně všech variant povinného ručení. Jedná se o asistenční služby s názvem Základ. Jde tedy o nějaký základní balík služeb, kde je například odtah automobilu, výměna prasklé pneumatiky, pomoc na cestách a podobně. Před podpisem smlouvy si raději zkontrolujte, co je součástí asistence, protože nikdy nevíte, co se na cestě stane a taková bezplatná pomoc se vám může určitě hodit.

Číslo asistenční služby:

Pro odtah vozidla v případě poruchy, domácí asistenci nebo zdravotní asistenci MediKompas volejte nonstop asistenční službu Global Assistance. Z České republiky volejte 1220, ze zahraničí +420 266 799 779.

Co lze připojistit – 10/10

Kooperativa je velká a známá pojišťovna, která má v nabídce desítky různých produktů pojištění a připojištění jako je například pojištění majetku. Nejspíš se nabízí odpověď, že u Kooperativy je možné pojistit cokoliv. Pokud se bavíme o pojištění auta nebo spíše vozidla, tak k samotnému povinnému ručení je možné připojistit řadu dalších věcí. Proč? Prostě pro větší pohodu na cestách, abyste nejezdili se strachem, že se vám něco rozbije a bude to stát hromadu peněz.

Pojištění skel
Poškození živlem
Střet se zvěří
Úraz
Pojištění právní ochrany

Pojištění skel

Kooperativa Povinne Ruceni Pajisteni Skel

Pojištění skel je jedním s velice oblíbených pojištění napříč všemi pojišťovnami. Odlétnutý kamínek od kol jiného vozu je nepříjemnou záležitostí. Řidič, od jehož vozu kamínek odlétl, si toho většinou nevšimne. V takovém případě pak není škoda na účet jeho povinného ručení, ale na účet poškozeného. 

Někdo má na pavouky na skle velké štěstí a přední okno mění třeba i 2x do roka. To je finančně značně nákladné. Pojištění skel vám peněženku nezruinuje, ale spíše uchrání. U tohoto pojištění je potřeba počítat s nějakou spoluúčastí. Ta je většinou 500 Kč, ale co je to oproti ceně celého skla.

Pojištění Totálka

Kooperativa Povinne Ruceni Totalka

Totálka od této pojišťovny je havarijní pojištění pro majitele starších vozidel (od 8-15 let). Pojištění kryje riziko havárie, odcizení, živlu nebo vandalismu v případě velké škody. Totálka platí po celé Evropě pro osobní a užitkové vozy do 3,5 t.

Další připojištění

Kooperativa má skutečně mnoho produktů, takže nemá smysl si je všechny vyjmenovávat. K povinnému ručení si můžete připojistit například právní ochranu, což je právní poradenství vztahující se k pojištěnému vozidlu, oblíbeným pojištěním je pojištění zavazadla, které zahrnuje odcizení, poškození nebo zničení zavazadel ve vozidle či na motocyklu.

Jedním z užitečných připojištění pak bývá to proti živelným pohromám nebo pro případ střetu (nehodě) se zvěří. 

Pozor!

Při pořizování povinného ručení si určitě říkáte, že se vás podobné případy a rizika netýkají. Jste si tím ale 100% jistí? Pár korun měsíčně vám nakonec může ušetřit velké finanční náklady a nepříjemnosti.

Podpora – 10/10

Kooperativa Povinne Ruceni Pajisteni Podpora

Pojišťovna Kooperativa maximalizuje zákaznické pohodlí, jak je to jen možné. Pojišťovnu můžete kontaktovat všemi možnými komunikačními kanály jako je live chat, e-mail, telefon. Ve větších městech můžete navštívit pobočku pojišťovny.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Je jasné, že přes live chat jsou odpovědi na otázky nejrychlejší. Podpora Kooperativy reaguje podle očekávání pohotově. Všechny naše pestré otázky byly zodpovězeny k našemu plnému uspokojení. Takže tady není pojišťovně co vytknout.Závěrečné hodnocení

Kooperativa Povinné ručení Recenze
Kooperativa Logo

Název: Kooperativa

Shrnutí:
✅ Možnost připojištění za výhodné ceny
✅ Možnost pojistit se na vjetí do výmolu
✅ U Kooperativy je možné pojistit i nákladní vozy

 • Limity pojistného plnění - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Doplňková pojištění v ceně - 6.7/10
  6.7/10
 • Co lze připojistit - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
1 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání povinného ručení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám