ČPP Povinné ručení Recenze

Vyhody

+ Sleva 15 % pokud si troufnete být 3 roky bez nehody
+ Bonus z povinného ručení lze převést na havarijní pojištění
+ Možnost sezónního nebo krátkodobého pojištění

Nevyhody

Webové stránky ČPP nejsou moc přehledné
– Nejnižší varianta krytí na výběr 45/45 milionů

 

Cpp Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ČPP povinné ručení Recenze

Shrnutí:

ČPP (Česká Podnikatelská Pojišťovna a.s.) povinné ručení je zákonem vyžadované pojištění odpovědnosti z provozu vozidla pro případ krytí škod, které můžete způsobit někomu jinému svým automobilem, motocyklem a dalšími vozidly, jako karavany, traktory, vozíky a podobně. ČPP nabízí poměrně štědré bonusy, jakými lze za povinné ručení ušetřit.

Limity pojistného plnění – 9.5/10

Cpp Povinne Ruceni Tarify

Zákonem stanovený minimální limit pojistného plnění je 35 milionů Kč. Pokud budete koukat do srovnávací tabulky tarifů pojistného, tak nejčastěji uvidíte údaj limitu pojistného zapsaný jako 35/35 milionů Kč. Proč je tam to lomítko? Protože 35 milionů je limit na každého zraněného nebo usmrceného a 35 milionů je limit na majetkovou škodu pro všechny zúčastněné poškozené. Většina pojišťoven má proto mezi variantami povinného ručení i tu s nejnižším krytím 35/35 milionů.

Nicméně Česká Podnikatelská Pojišťovna začíná s nejnižším limitem krytí škody až na 45/45 milionech Kč (limity pro újmy na zdraví/pro škody na majetku).

Minimální limit45/45 mil.
Maximální limit200/200 mil.
Počet variant limitů3

Jaké jsou varianty povinného ručení?

ČPP má v nabídce celkem tři varianty povinného ručení – SPOROPOV, SPECIÁLPOV, SUPERPOV. Tato pojištění jsou odstupňovaná zejména výškou pojistného krytí. Ta jsou vzestupně 45/45, 100/100 a 200/200 milionů Kč.

Pojištění s názvem SPOROPOV toho kromě základního krytí 45/45 milionů příliš nenabídne. V jeho ceně jsou základní asistenční služby na území ČR. Je to tedy varianta povinného ručení, která je vhodná zejména pro lidi, kteří jezdí hlavně na území České republiky.  

Vyšší varianty povinného ručení od ČPP – SPECIÁLPOV, SUPERPOV nabízí krytí škod 100/100 a 200/200 milionů Kč. V ceně povinného ručení jsou pak zahrnutá další užitečná pojištění. 

Například úrazové pojištění řidiče, ať pro případ smrti nebo trvalých následků, denní odškodné za nezbytné léčení, asistenční služby v ČR i v Evropě nebo pojištění přívěsného vozíku do 750 kg.

Zajímavý bonus Extrabenefit PROFI

Cpp Povinne Ruceni Bonus

ČPP umí ocenit dobré řidiče. Jak zjistíte, že jste dobrý řidič? Troufnete si jezdit 3 roky bez zavinění dopravní nehody? Pokud ano, tak pak můžete získat slevu na povinné ručení ve výši 15 %. Samozřejmě se nabízí otázka: co se stane, když nabouráte? V takovém případě vrátíte částku odpovídající poskytnuté ceně zpět pojišťovně.

Co lze pojistit – 10/10

Cpp Povinne Ruceni Co Lze Pojistit

Pojištění vozidel respektive povinné ručení se netýká pouze osobních vozů, ale i dalších vozidel, která mohou způsobit škody někomu jinému z účastníků silničního provozu, ale i dalším osobám. 

ČPP umí pojistit většinu takových vozidel, se kterými se lze dostat do běžného provozu. 

Většinou se s povinným ručením spojují osobní vozy do 3,5 t, ale tuto povinnost pojištění mají také všechny motocykly, čtyřkolky, traktory, obytná auta, přívěsné vozíky, obytné přívěsy a další. Všechna tato vozidla umí ČPP pojistit. Pokud by vás zajímalo povinné ručení pro nákladní automobily, tak ty umí tato pojišťovna také pojistit, ale pouze ta do 3,5 t.

Osobní automobil
Motocykl
Nákladní automobil
Ostatní

Doplňková pojištění v ceně – 6.7/10

Cpp Povinne Ruceni Pojisteni V Cene

Jak už jsem psal výše, tak doplňková pojištění, která jsou v ceně základního povinného ručení, se týkají pouze vyšších variant tohoto pojištění s krytím 100/100 a 200/200 milionů Kč. Před podpisem pojistné smlouvy se vždy raději ujistěte, jaká pojištění jsou do vaší smlouvy zahrnutá.

Úrazové pojištění řidiče(od tarifu 100/100)
Asistenční služby(od tarifu 100/100)
Pojištění osobních věcí

Úrazové pojištění řidiče automobilu

Málokdo si uvědomuje, že i když je samotný řidič viníkem dopravní nehody, tak se mu stejně může přihodit nějaké zranění. O škody na cizím majetku a zdraví se postará krytí povinného ručení, ale to je určené právě pro kompenzaci škod na majetku a zdraví druhých. Co si pak počne sám řidič, když utrpí nějaké vážnější zranění? Od toho tu je právě pojištění úrazu řidiče. 

V závislosti na zvolené variantě povinného ručení takové pojištění kryje případ smrti 100 000 Kč nebo 200 000 Kč, trvalé následky 150 000 Kč nebo 300 000 Kč. V rámci tohoto pojištění je pak možné získat kompenzaci za každý den nezbytného léčení nebo pobytu v nemocnici – 100 Kč nebo v případě vyšší varianty 200 Kč za den.

Pojištění přívěsného vozíku do 750 kg

Zajímavý bonus nebo spíše bezplatné pojištění k ceně povinného ručení je u ČPP pojištění přívěsného vozíku. Pokud patříte mezi řidiče, kteří přívěsný vozík často používají, tak vám toto pojištění přijde určitě vhod. Je ale potřeba upozornit, že bezplatný nárok na toto pojištění vzniká zřízením vyšších variant povinného ručení

Asistenční služby

Asistenční služba je dobrým pomocníkem na cestách. Nikdy nevíte, co se může stát. Asistenční služba se vyplatí i případě, kdy nemáte nehodu. Vozidlo se porouchá, píchnete pneumatiku nebo vám třeba dojde palivo. V takovém případě pak stačí kontaktovat asistenční službu s žádostí o pomoc. Jak velká pomoc bude už záleží na variantě povinného ručení a sjednaných asistenčních službách. 

Číslo asistenční služby:

V případě nouze na cestách volejte 957 444 555 ČPP, číslo 1224 Linka pomoci řidičům nebo Global Assistance 1220.

Co lze připojistit – 10/10

Cpp Povinne Ruceni Pripojisteni

ČPP patří k pojišťovnám, které nabízejí mnoho připojištění k hlavním pojištěním. V našem případě mluvíme o povinném ručení. V rámci vyšších variant povinného ručení můžete získat zajímavé slevy na tato doplňková připojištění. Ta nebudu vyjmenovávat všechna, ale zmíním jen nejzajímavější.

Pojištění skel
Poškození živlem
Střet se zvěří
Úraz
Pojištění právní ochrany

Minihav

Chrání vozidlo proti přírodním rizikům a odcizení zároveň. Vybírat můžete ze 4 limitů pojistného od 25 000 Kč do 100 000 Kč.

Pojištění odcizení vozidla

Na výběr máte jeden ze šesti limitů, jak pojistit svůj vůz po celé České republice a ještě 30 km vzdušnou čarou od hranic. Limity pojištění jsou od 25 000 Kč do 200 000 Kč.

Pojištění přírodních rizik

Pojištění přírodních rizik umí pokrýt živly i zvěř. Srnky, krupobití a podobně. Na výběr máte 2 varianty pojištění.

 • Varianta 1: přímý střet se zvířetem
 • Varianta 2: poškození plastových částí v prostoru motoru vozidla zvířetem + živelní událost

Podpora – 10/10

Cpp Povinne Ruceni Podpora

Možností, jak kontaktovat klientskou podporu je na výběr nespočet. Ne vždy jsem ale byl s odpověďmi spokojený. Například na live chatu sice dostanete okamžitou odpověď, ale pak mi přišlo podivné, že jsem byl vždy při této komunikaci odkázaný na klientskou linku nebo e-mail. Připadalo mi to, jako bych si psal s robotem, což je dost možné. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

U ČPP je jako u kterékoliv pojišťovny na klientské lince fronta. To znamená, že čekání na lince se pravděpodobně nikdy nevyhnete. Protože jde o velkou a známou pojišťovnu, tak se s tím dá počítat a nelze to vytknout jako chybu. Celkově jsem s klientskou podporou hodně spokojený a například reakce na e-mailovou zprávu byla rychlá a obsáhlá.Závěrečné hodnocení

ČPP Povinné ručení Recenze
Cpp Logo

Název: ČPP

Shrnutí:
✅ Asistenční služby
✅ K vyšším variantám pojištění pojištění vozíku do 750 kg zdarma
✅ Sleva za způsob placení

 • Limity pojistného plnění - 9.5/10
  9.5/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Doplňková pojištění v ceně - 6.7/10
  6.7/10
 • Co lze připojistit - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.2/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.17 (6 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání povinného ručení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám