Kooperativa – Pojištění domácnosti/majetku Recenze

Vyhody

+ Pojistí i věci ve sklepě
+ Široký výběr pojistných rizik – i odpovědnost za škodu
+ Pojistí chatu a chalupu

Nevyhody

Ve srovnání s některými pojišťovnami se mohou zdát ceny vyšší. Na druhou stranu poskytují řadu slev a výhod.

 

Kooperativa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Kooperativa pojištění domácnosti Recenze

Shrnutí:

Pojišťovna Kooperativa má pojištění domácnosti pro majitele domů a bytů, stejně jako pro nájemníky. Vybrat si můžete ze dvou tarifů – Prima a Komfort, které se liší pojištěnými riziky. Vedle základních rizik zahrnutých v těchto tarifech lze připojistit i odpovědnost za škodu, právní pomoc, prodlouženou záruku na zboží, stavební součásti bytu a další. Připojistíte dokonce i garáž nebo hrobku. A pojištění uvítají i chataři a chalupáři, kteří si díky Kooperativě mohou zabezpečit svůj rekreační objekt. Velké plus dáváme přehlednému formuláři i ochotné a rychlé klientské podpoře. 

Základní parametry – 10/10

Kooperativa Pojisteni Domacnosti

Pojišťovna Kooperativa se soustředí na pojištění nemovitostí i domácností. Vybrat si můžete, zda chcete pojistit domácnost v rodinném domě či bytovou jednotku, ale pojistit lze i chatu, chalupu nebo garáž. Mají dvě varianty – Prima a Komfort, které se liší podle množství a druhů pojištěných rizik. Díky tomu můžete zvolit levnější či dražší variantu přesně na míru vaší domácnosti.

Pojištění domácnosti stojí v průměru 150 Kč měsíčně, ale pojišťovna umožňuje využívat řadu slev a výhod. Berou v úvahu, pokud u nich máte další pojistku, pokud sjednáte dohromady pojištění domácnosti a nemovitosti v jednom, pokud máte kartičku ZTP apod. 

Součástí obou tarifů je i asistenční služba zdarma. 

Asistenční služba 24/7
Asistenční služba zdarma
více tarifů

Asistenční služba

Jak k tarifu Prima, tak k tarifu Komfort Kooperativa automaticky poskytuje asistenční služby zdarma a to nonstop až do výše nastavených limitů. Pokud potřebujete rychlou pomoc při havárii v domácnosti, sehnat deratizéra, zbavit obtížného hmyzu apod., nemusíte googlit, kdo vás zachrání. Stačí zavolat na asistenční linku a tam se o vše postarají a zároveň proplatí v rámci pojistky zásah odborníka. 

Tarify pojištění

Kooperativa Pojisteni Domacnosti Tarify

Tarif Prima poskytuje základní pojištění proti požáru, vichřici, kroupám, záplavě, blesku apod. Dále vám pomůže při vykradení či vloupání, stejně jako vandalismu. Kromě již zmíněné asistenční služby kryje náhradní ubytování a rozbití skel a sanity. 

Tarif Komfort pak zahrnuje vše, co tarif Prima, ale k tomu má krytí na řadu dalších rizik. Jsou to přepětí, podpětí v síti a zkrat, zatečení atmosférických srážek, únik vody (pojistka hradí i vodné a stočné), únik vody z akvária či jiné nádrže, havárie rozvodů, výměna zámků a zničení věcí poruchou lednice nebo mrazáku. U tarifu Komfort je platnost pojištění rozšířena na celou Evropu. Jedná se především o věci, které jsou sice součástí vaší domácnosti, ale zničeny, zcizeny apod. budou mimo domácnost. Např. zavazadla, kola, elektronika, cennosti atd. 

V rámci tarifu Komfort je i tzv. benefit OBNOVA – velká škoda, který vám v případě, že celková škoda přesáhne 75 % z pojistné částky domácnosti, poskytne paušální náhradu na další výdaje vzniklé v souvislosti s řešením pojistné události. 

Doporučujeme!

Pokud hledáte obsáhlé pojištění domácnosti, které zvládnete pohodlně sjednat z pohodlí domova, rozhodně doporučujeme pojišťovnu Kooperativa. Jejich formuláře pro vyplnění pojistného jsou velmi srozumitelné, obsahují vysvětlivky a jejich live chat vám okamžitě poskytne potřebnou radu, kdykoliv bude třeba. 

Co lze pojistit – 10/10

Kooperativa Pojisteni Domacnosti Obsah Pojisteni

Pojištění majetku, resp. domácnosti od pojišťovny Kooperativa můžete využít v rodinném domě i bytové jednotce. Na webu je potřeba nejprve vybrat v jaké budově se domácnost nachází a poté teprve volíte, zda chcete pojistit nemovitost nebo domácnost. Pojistit lze ale i rekreační objekty – chatu či chalupu, nebo třeba garáž.

Byt
Dům
Chalupu

Na jaká rizika lze pojistit – 8.6/10

Kooperativa Pojisteni Domacnosti Rizika

Většinu rizik, na která vás pojišťovna Kooperativa v rámci pojištění domácnosti pojistí, jsme již jmenovali u podrobného rozepsání jednotlivých tarifů. Nyní bychom jen připomněli, co všechno zahrnuje základní pojištění, které je pro oba dva tarify stejné. To kryje škody v případě požáru, záplavy, vichřice, krup, zásahu bleskem, při sesuvu půdy, výbuchu, při zřícení skal nebo zeminy, při lavinách, zemětřesení, při příliš těžkém sněhu nebo mrazech, při zřícení letadla nebo nákladu, pádu stromů a stožárů, působení kouře, nárazu dopravního prostředku nebo při vodovodním nebezpečí. Další krytí ukazuje poměrně dobře naše tabulka. 

A teď ještě obecně, abyste si snadněji představili, co všechno vám pojištění domácnosti od Kooperativy chrání. Spadá sem zařízení bytu, jako je nábytek, koberce, elektronika, lednička, pračka, světla atd. Dále věci osobní potřeby – sportovní vybavení, fototechnika, starožitnosti, cennosti, knihy, oblečení a další. Patří sem ale i cizí věci, které oprávněně užíváte a v době pojistné události se nacházely ve vaší domácnosti, příslušenství a stavební součásti bytu, jako kuchyňská linka, vestavěný nábytek a spotřebiče, plovoucí podlahy apod. 

Pojištěny máte i společné nebytové prostory jako např. sklep, půda nebo kočárkárna a věci nacházející se na oploceném pozemku u domácnosti – nábytek na terase, kola a nářadí v garáži atd. 

Základ
Asistence
Odpovědnost - připojištění
Další náklady
Přírodní katastrofy
Vodovodní škody
Skla
Krádež
Vandalismus
Elektro
Mazlíčci v domácnosti

Připojištění

Vedle těchto pojistek Kooperativa umožňuje sjednat i připojištění, které se pak týkají důležitých záležitostí našeho života. Připojistit lze běžnou odpovědnost, což je tzv. “pojistka na blbost” a hradí za vás škodu, kterou neúmyslně způsobíte někomu druhému. Pojistit lze i odpovědnost z vlastnictví, která řeší, když váš majetek způsobí někomu újmu, např. když ze středy sklouzne sníh a někoho zraní, nebo někomu poškodí vůz. 

Připojistit si můžete i garáž nebo dokonce hrob či hrobku. A součástí připojištění je i právní ochrana, která napomáhá, když se potřebujete domoci vašich práv a uhradí za vás výdaje na právníka, náklady na soudní řízení nebo znalecké posudky.

Jak pojištění domácnosti sjednat – 10/10

Kooperativa Pojisteni Domacnosti Sjednani Online

Pojištění domácnosti a staveb od Kooperativy lze sjednat osobně na pobočkách pojišťovny, telefonicky nebo online. My doporučujeme poslední variantu, protože máte čas si všechno v klidu pročíst, nastavit si pojistku přesně tak, jak pro svůj majetek a domácnost potřebujete a navíc máte možnost získat i nějaké slevy na pojistném. Pojďme se tedy podívat, jak takovou pojistku online uzavřít. 

Na pobočce
Telefonicky
Online

Jak sjednat pojištění domácnosti od Kooperativy online

Pojištění domácnosti u Kooperativy lze sjednat online rychle a zcela jednoduše, v podstatě v pěti krocích. Nejprve si najdete stránky o pojištění majetku/domácnosti a kliknete na “chci sjednat”. Budete ihned přesměrováni do formuláře, který začnete vyplňovat. 

Zaškrtnete, zda se jedná o byt v rodinném nebo bytovém domě, zda se jedná o samostatně stojící objekt a o byt obývaný trvale, dále doplníte velikost obývané plochy a automaticky vám naskočí doporučená pojistná částka pro pojištění domácnosti. Tu si můžete ještě upravit podle svých preferencí. 

Uvedete adresu místa pojištění, jakou si přejete spoluúčast (vybrat lze 1000 Kč, 3000 Kč nebo 5000 Kč) a uvedete frekvenci placení pojistného. A dáte “spočítat”.Po výpočtu předběžné ceny můžete pokračovat v dalších úpravách vaší pojistky. 

Na následující stránce zvolíte, zda chcete tarif Prima nebo Komfort a vyberete možná připojištění – např. připojištění stavebních součástí, odpovědnost za škodu, prodlouženou záruku na zboží, právní ochranu atd. Na závěr doplníte, kolikrát se v místě pojištění vyskytla záplava nebo povodeň a dáte přepočítat.

Pokud vám přepočítaná částka vyhovuje, přistupujete k závěrečným úkonům. Těmi jsou vyplnění údajů o pojistníkovi popř. pojištěném, je-li odlišný, a dáte rekapitulaci. Pokud je vše přesně tak, jak jste chtěli, stačí přejít na platbu a tisk smluv. 

Kdybychom měli srovnat formulář pro tvorbu pojistky s ostatními pojišťovnami, patří tento od Kooperativy jednoznačně mezi ty nejjednodušší a nejsrozumitelnější. Oceňujeme také, že u rizik, připojištění a méně srozumitelných termínů má klient možnost najet na vysvětlivky a zjistit, o co přesně se jedná. A kdyby náhodou tápal, vždy má k dispozici velmi rychlou radu na live chatu. 

Podpora – 10/10

Pojišťovna Kooperativa má zajištěnou podporu jak se dá. Kontaktovat je můžete na klientské lince, na e-mailu, ale i pomocí live chatu, kde reagují takřka okamžitě. My jsme využili právě live chat a jsme maximálně spokojení. Veškeré dotazy nám byly okamžitě zodpovězeny, mohli jsme pokládat doplňující otázky a bylo nám nabídnuto i spočítání pojištění domácnosti přes chat, popř. zajištění, že nám zavolají pracovníci klientské linky a vše s námi proberou podrobněji po telefonu. Díky tomu všemu hodnotíme klientskou podporu Kooperativy jako vynikající. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

Kooperativa Pojištění domácnosti/majetku Recenze
Kooperativa Logo

Název: Kooperativa

Shrnutí:
✅ Asistenční služba zdarma 24/7
✅ Live chat pro rychlé řešení dotazů online
✅ Pojistí vám zamčené kolo i věci ve skříňce ve fitku
✅ Prodloužená záruka na elektroniku

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Na jaká rizika lze pojistit - 8.6/10
  8.6/10
 • Jak pojištění sjednat - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2 (4 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění domácnosti.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám