Generali Povinné ručení Recenze

Vyhody

+ Právní ochrana i u nejnižší varianty pojištění
+ Výplata peněz do 5 dnů
+ Sleva při sjednání online

Nevyhody

U nejnižší varianty pojištění 35/35 není v ceně asistence

 

Generali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Generali Česká pojišťovna Recenze

Shrnutí:

Generali Česká pojišťovna povinné ručení je vlastně pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, které kryje škody vzniklé při provozování vozidla, motocyklu nebo nákladního vozu a dalších vozidel jako jsou traktory, karavany, vozíky, pracovní stroje a podobně. Generali má nejspíš jako jediná pojišťovna v základní nabídce variant pojištění vysoký limit krytí až 300/300 milionů. Navíc i nižší varianty povinného ručení obsahují zajímavá připojištění. 

Limity pojistného plnění – 10/10

Generali Povinne Ruceni Varianty

Zákonem stanovený minimální limit pojistného plnění je 35 milionů Kč. Nejspíš to znáte. Když si prohlížíte srovnávací tabulky tarifů pojistného, tak tam nejčastěji uvidíte údaje limitu pojistného zapsané jako 35/35 milionů Kč. Každá česká pojišťovna dále nabízí i další varianty povinného ručení, které mají limity pojistného plnění vyšší. Generali má nejvyšší variantu povinného ručení s limitem krytí 300/300 milionů.

Minimální limit35/35 mil.
Maximální limit300/300 mil.
Počet variant limitů5

Jaké jsou varianty povinného ručení?

Generali pojišťovna má ve své nabídce celkem 5 variant povinného ručení. Tyto varianty mají názvy Start, Standard, Exclusive, Comfort, Comfort Plus. Jedním z nejdůležitějších rozdílů mezi variantami pojištění je limit pojistného plnění. 

Tyto limity jsou 35/35, 50/50, 100/100, 150/150, 300/300 milionů. Proč je v limitu to lomítko? Obě částky znázorňují limity pro krytí majetku a krytí zdraví. 

Rozdíly mezi variantami povinného ručení

Mezi další rozdíly mezi variantami pojištění patří různá pojištění nad rámec základního povinného ručení, které kryje škody na majetku a zdraví poškozených. Zajímavé je, že v ceně všech variant pojištění (i té nejnižší) je právní ochrana, která vám zajistí právní poradenství související s pojištěným vozidlem.

Co lze pojistit – 10/10

Generali Povinne Ruceni Jaka Vozidla

U Generali není nejspíš problém pojistit jakékoliv vozidlo. Nás samozřejmě nejvíce zajímalo pojištění vozů do 3,5 tuny a také motocyklů. U této pojišťovny však můžete pojistit třeba i nákladní automobily nad 3,5 t nebo jiná vozidla. Do jiných vozidel paří karavany, vozíky, přívěsy, traktory, autobusy, pracovní stroje, tahač návěsů a podobně. 

Osobní automobil
Motocykl
Nákladní automobil
Ostatní

Doplňková pojištění v ceně – 7/10

Doplňková pojištění v ceně varianty povinného ručení jsou poměrně zásadním faktorem při výběru varianty pojištění auta. Nad rámec samotného povinného ručení vozidla můžete získat zajímavá pojištění, která by se v případě neštěstí mohla hodit. Řidiči si často nepřipouštějí, že by mohli nabourat, takže často tato “lákadla” při podpisu pojistné smlouvy nevnímají nebo je nevyžadují.

Úrazové pojištění řidiče(od tarifu 50/50)
Asistenční služby
Pojištění osobních věcí

Asistenční služby

Asistenční služby vám pomohou i v případě, že nedojde k dopravní nehodě. Tyto služby jsou dobré i pro případ poruchy vozidla, píchnutí pneumatiky, když vám dojde palivo a podobně. Generali však nemá asistenční služby zahrnuty v nejnižší variante povinného ručení. Je možné si je připlatit. Asistence při nehodě a poruše je součástí variant pojištění od balíčku Standard a výš.

Číslo asistenční služby:

V případě nouze na cestách nonstop linka +420 241 114 114 nebo linka pomoci řidičům 1224.

Úrazové pojištění řidiče

Málokdo si uvědomuje, že povinné ručení je krytí pro poškozené, nikoliv pro ty, kdo bouračku zaviní. Nicméně i samotnému řidiči a viníku nehody se může stát nějaký úraz. Pro takové případy se pak může hodit úrazové pojištění řidiče. Toto pojištění, které je součástí povinného ručení Generali od varianty pojištění Standard a výše, dokáže finančně kompenzovat například smrt následkem úrazu nebo trvalé následky úrazu. 

TIP!

Od vyšších variant povinného ručení Exclusive, Comfort, a Comfort Plus je úrazové pojištění i pro ostatní cestující ve voze. 

Co lze připojistit – 10/10

Generali Povinne Ruceni Pripojisteni

Generali je oblíbená česká pojišťovna, která nabízí velkou škálu různých pojištění na cokoliv. Tím chci říct, že pojistit zde je možné nespíš všechno, co vás napadne. Pokud se bavíme o pojištění na auto nebo vlastně o povinném ručení, tak k tomu je možné zahrnout další připojištění, která kryjí různé události.

Pojištění skel
Poškození živlem
Střet se zvěří
Úraz
Pojištění právní ochrany

Poškození zvířetem a střet se zvěří

Zvířata jsou nevyzpytatelná a k poškození vozidel od nich nejsou výjimečnou událostí stejně jako není ojedinělou událostí střet se zvěří, která vyběhne z lesa nebo pole. Řidiče, majitele vozidla pak čekají nepříjemná finanční vydání. Abyste při jízdě svým vozidlem neustále netrnuli strachy kvůli setkání se zvířaty, tak se můžete proti střetnutí s nimi pojistit. 

Poškození živlem

Po celý rok na nás řidiče číhají různé výkyvy počasí, které doprovází různé živly. Takové krupobití, pád stromu, povodně, vichřice, požár, bouře. Ta dokážou udělat pěknou paseku a auto výrazně poškodit nebo dokonce zničit. Generali pojišťovna má pro tyto případy pojištění. 

Podpora – 10/10

Generali Povinne Ruceni Podpora

Generali pojišťovnu je možné kontaktovat mnohými cestami jako je e-mail, telefon, live chat na stránkách nebo můžete přímo navštívit jednu z mnoha poboček této pojišťovny. Na webových stránkách pojišťovny oceňují ukazatel aktuální vytíženosti klientské linky, který okamžitě napoví, jak dlouho budete na lince čekat.

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Při testu uživatelské podpory skončila Generali pojišťovna na jedničku. Na všech 5 dotazů jsem dostal odpovědi, které mi dokonale vysvětlily problematiku. Protože vím, že Generali má mnoho poboček v krajských městech, tak jsem telefonátem otestoval i jednu krajskou pobočku této pojišťovny. Ve všech případech byla komunikace s pojišťovnou příjemná a nemohu si na nic stěžovat.Závěrečné hodnocení

Generali Česká pojišťovna Povinné ručení Recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká pojišťovna

Shrnutí:
✅ Úrazové pojištění řidiče (od varianty Standard a výš)
✅ Možnost dalšího připojištění
✅ U vyšších variant garance ceny na 3 roky
✅ Od varianty Exclusive je úrazové pojištění ostatních cestujících v ceně

 • Limity pojistného plnění - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Doplňková pojištění v ceně - 6.7/10
  6.7/10
 • Co lze připojistit - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (2 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání povinného ručení.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám