Innogy Recenze

Innogy


Výhody
+Své energie můžete sledovat kdykoli potřebujete pomocí on-line správy, ale i pomocí mobilní aplikace.

Nevýhody
-Pokud chcete uzavřít novou smlouvu na zcela nové odběrné místo, je potřeba udělat to na pobočce/servisním centru. Po telefonu ani on-line to není možné.

Innogy Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Innogy je energetická společnost poskytující nejen odběr elektřiny a plynu, ale také plno prémiových služeb pro své zákazníky. Spotřebu svých energií mohou klienti sledovat v mobilní aplikaci i on-line servisu, díky Innogy Premium získávají speciální bonusy a další jim přináší Innogy Karta.

Odběr elektřiny od Innogy je pro klienty dlouhodobě výhodný. Jejich sleva závisí na tom, jak dlouhou smlouvu si nastaví. Vybírat můžete například ze smlouvy na 15 měsíců, 30 měsíců nebo na dobu neurčitou, která je cenově nejméně výhodná, ale je možné od ní kdykoli odstoupit. Výšku záloh si můžete u Innogy kdykoli měnit podle své (s)potřeby.

Při odběru plynu od Innogy mohou klienti vybírat hned z několika druhů smluv. Mohou mít smlouvy se závazkem i bez něj. Nabízí se např. doba na 12 měsíců, 25 nebo 36 měsíců. Každý druh smlouvy má své specifické podmínky, které je vhodné před zvolením tarifu pečlivě pročíst. Výši záloh si mohou klienti kdykoli podle potřeby měnit.

Innogy – Recenze

Innogy je energetická společnost poskytující odběr elektřiny a plynu za zvýhodněné ceny. Ty se vyplatí především u dlouhodobějších smluvních vztahů. Záleží však i na okolnostech, kde je odběrné místo, kdo je dominantním poskytovatelem dané energie v místě odběru, jak energie klient využívá (např. zda jimi svítí, topí, ohřívá vodu atd.) Vedle zemního plynu a elektřiny nabízí Innogy i řadu zajímavých služeb, které se koncovému zákazníkovi mohou hodit a ve finále se mu jistě i vyplatí, být kvůli nim u této společnosti. Např. kde budete hledat servisního technika na opravu či revizi kotle? Zajímáte se o fotovoltaiku? Potřebujete pojistit domácnost? Nebo byste rádi čerpání svých energií kdykoli zkontrolovali? To všechno Innogy umožňuje. K tomu má navíc řadu dalších výhod.

Plyn
Elektřina
Další výhody - Innogy Premium
On-line správa
Mobilní aplikace

Služby – 10/10

Innogy Sluzby

Mobilní aplikace Innosvět a on-line správa energií

Jednou z největších výhod, které Innogy svým klientům nabízí, je kontrola jejich spotřeby kdykoli si vzpomenou. Zákazníci se mohou podívat pomocí on-line servisu, nebo si stáhnout do svého mobilu aplikaci od Innogy. Nemusí se tak po celý rok nervovat, zda jejich spotřeba není vyšší, než v předchozím roce a trnout strachy před příchodem faktury s ročním vyčíslením. Pokud se v tomto popisu poznáváte, jistě dokážete dané služby patřičně ocenit.

Innogy Karta

Innogy Karta

Jednou z velkých výhod od společnosti Innnogy je získání tzv. Innogy karty, která majitelům zajistí plno zajímavých slev a bonusů. Funguje v podstatě stejně jako jiné slevové karty, jen s tím rozdílem, že je využitelná v řadě obchodů, hotelů atd. Stačí jen, když se stanete pomocí smlouvy stávajícím zákazníkem Innogy, získáte kartu a tu pak před placením ukážete. Automaticky získáte slevu, kterou dané místo poskytuje. Informace o smluvních partnerech Innogy a o tom, jak vysoké slevy poskytují, najdete na webových stránkách společnosti. Získat můžete slevy na vstupenky, skipasy, ubytování a spoustu dalšího.

Co je to Innogy Premium?

Innogy Premium

Podobně, jako Innogy karta, funguje i Innogy Premium. V podstatě se jedná o slevový portál pro zákazníky této společnosti. Stačí, když na stránkách Innogy Premium vyberete bonus, který vás zajímá a ten si objednáte. Získat můžete například slevový kupon na nákup oblečení, bonusovou kartu pro levnější pohonné hmoty při čerpání na konkrétní čerpací stanici apod.

Instalace kotlů, servis plynových spotřebičů

Vedle výše zmíněných bonusů, které je potřeba se možná nejprve „naučit“ využívat, tj. vzpomenout si, že mám nějaké slevy a bonusy a včas si o ně zažádat, existují záležitosti, které je potřeba řešit rychle a co nejjednodušeji. Někdy se stane, že se vám prostě porouchá kotel a potřebujete instalovat nový, nebo opravit starý. Plynové spotřebiče je také potřeba servisovat. A kde hledat vhodný servis, který vám poskytne pracovníka rychle, ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujete?

V tuto chvíli můžete využít další z možných služeb Innogy, Servisování kotle. Jen je potřeba vědět, že se jedná o placené služby, které je potřeba domluvit a měsíčně platit.

Další služby on Innogy

Innogy poskytuje svým klientům skutečně širokou škálu služeb, které mohou či nemusí využívat. Někomu se mohou hodit, jiný je nevyužije za celý život. Dobré je však vědět, že jsou k dispozici, kdykoli si klient vzpomene. Na všechny služby se můžete podívat podrobněji na webových stránkách společnosti. Pro naši recenzi není podstatné je do detailů rozebírat. Opět je však potřeba vědět, že některé služby jsou placené, jiné zčásti zdarma, záleží vždy na druhu konkrétní služby a na požadavcích klienta.

Mezi další poskytované služby od společnosti Innogy patří tyto:

 • Pojištění domácnosti
 • Fotovoltaika
 • Kotlíkové dotace
 • Tarifní poradenství
 • E-mobilita
 • CNG

Elektřina od Innogy – 6.7/10

Innogy Vypocet Elektriny Krok 2

Pokud se rozhodnete využívat elektřinu od Innogy, máte možnost přejít od konkurence, nebo si nastavit zcela novou smlouvu – např. v novém odběrném místě, jako je novostavba apod. Výši záloh a celkovou úsporu vypočítáte jednoduše, pomocí on-line kalkulátoru na webových stránkách společnosti. Stačí zadat do tabulky PSČ místa odběru, informace o tom, na co všechno elektřinu potřebujete a nechat spočítat. Automaticky dostanete nabídku, která by pro vás mohla být výhodná, přičemž na výběr budete mít několik různých tarifů – cen, podle druhu závazku. Záleží také na tom, jak elektřinu odebíráte, na co všechno ji potřebujete atd. Můžete získat nejen procentuální slevy na ceny silové elektřiny, ale i finanční bonusy ve formě jednorázových finančních ohodnocení. Zda se vám nabízené tarify vyplatí či nikoli, to zjistíte velmi snadno – porovnáním se svým dosavadním ročním vyúčtováním.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Smlouvy s Innogy tedy můžete uzavřít na dobu určitou – počet měsíců se liší u určitých druhů smluv, nebo na dobu neurčitou, tedy bez závazku. Výhodou je i možnost změny výše zálohy kdykoli klient potřebuje, a to nejen při ročním vyúčtování, ale i kdykoli během roku.

Plyn od Innogy – 5/10

Innogy Kalkulace Plynu 2 Krok

S odběrem plynu od Innogy je to velmi podobné, jako s elektřinou. Stačí si vyplnit kalkulačku na webových stránkách a podle místa odběru a spotřeby plynu získáte nabídku možných cenových tarifů. Porovnáním se svým ročním vyúčtováním pak zjistíte, zda se vám přechod k této společnosti vyplatí či nikoli, popř. která z nabízených smluv je pro vás nejvýhodnější.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Opět jsou v nabídce smlouvy s různě dlouhým závazkem – počtem měsíců, ale i smlouva na dobu neurčitou, tedy bez závazků. V podrobnějším rozpisu jednotlivých nabídek nechybí ani porovnání s dominantními dodavateli dané energie na vašem území a informace i dalších slevách a bonusech, které získáte, pokud danou smlouvu uzavřete. Doporučujeme však vždy nabídky porovnat se svým ročním vyúčtováním – máte-li ho k dispozici.

Innogy je především dodavatelem plynu, sami ho netěží. Jejich cenová nabídka nemusí být proto tak výhodná, jako u konkurence, která se sama těžbou plynu zabývá, nebo která je zároveň distributorem. Výhodou však je opět možnost kdykoli během roku měnit výši záloh a také samozřejmě nonstop nahlédnutí do vaší spotřeby plynu pomocí on-line servisu či mobilní aplikace.

Jak přejít k Innogy – 7.9/10

Zajímáte se o energie od Innogy a rádi byste s nimi uzavřeli smlouvu? Poradíme vám, jak na to, ale je potřeba si předem uvědomit, zda potřebujete uzavřít smlouvu na zcela nové odběrné místo – např. v novostavbě, nebo budete převádět energie od konkurence. Další možností je také tzv. „přepis energií“, např. při stěhování, kdy potřebujete energie na jednom místě odhlásit a na novém přihlásit.

Nově - Pouze na pobočce
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrum
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu

Pokud potřebujete uzavřít smlouvu na zcela nové odběrné místo, můžete si samozřejmě na webových stránkách společnosti spočítat orientačně spotřebu a získat nabídku na určitý tarif a výši zálohy. On-line ani po telefonu však smlouvu neuzavřete. Bude potřeba dostavit se na pobočku /servisní místo, kde s vámi novou smlouvu uzavřou se vším všudy.

Pokud budete přecházet od konkurence, je to o něco jednodušší. Opět si vyplníte kalkulačku, vyberete tarif, který vás zaujme a kliknete na „Mám zájem“. Vyskočí vám kolonka, do které zadáte své telefonní číslo a necháte si zavolat. Operátoři na klientské lince už pak s vámi vše potřebné vyřeší.

Pokud nechcete čekat na zavolání, můžete na klientskou linku rovnou zavolat sami, nebo využít on-line chat, kde vám rovněž se vším pomohou. Poslední variantou, jak si uzavřít smlouvu on-line je využít tzv. Innogy svět, což je on-line portál pro správu vašich energií u Innogy. Do portálu se dostanete kliknutím v pravém horním rohu na ikonu s klíčem. Pokud jste nový zákazník, dáte vytvořit nový Innogy účet a dále už postupujete podle pokynů. Pokud si s něčím nevíte rady, opět jsou k dispozici klientská linka či on-line chat.

Velkou výhodou je, že klientská podpora Innogy pracuje i o víkendu. Můžete si tak vše v klidu nastavit ve chvíli, kdy máte volno a netlačí vás čas nebo pracovní povinnosti. Innogy sice nemá smluvní jednatele, kteří by vše došli dojednat až k vám domů, ale pokud přece jen dáváte přednost osobnímu kontaktu, vždy jsou k dispozici již zmíněná servisní centra.

Podpora – 10/10

Zákaznickou podporu má společnost Innogy velmi dobře vyřešenou. Můžete se na ně obracet pomocí informačního e-mailu, na zákaznické lince i pomocí on-line chatu, který najdete na jejich webových stránkách po pravé straně. Volat na zákaznickou linku můžete sami od sebe, nebo je možné vyplnit kraťoučký formulář (jméno a telefon), který najdete rovněž po pravé straně na webových stránkách, a pracovníci Innogy vám zavolají sami. Rychlost jejich jednání zjištěnou nemáme, navíc bude jiná v době největší špičky a jiná v době, kdy volá méně zájemců.

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá

My jsme vyzkoušeli on-line chat, kde se nám začali věnovat okamžitě po zadání dotazu. V první chvíli chtěli vědět informace o odběrném místě, které jsme udávat hned nechtěli. Proto bylo potřeba uvést na rovinu, že se zajímáme zatím jen zběžně. Poté nám ale zaměstnanec ochotně vysvětlit vše potřebné a samozřejmě nabídl pomoc v případě, že bychom chtěli rovnou vyplnit smlouvu.

Celkově hodnotíme klientskou podporu Innogy velmi pozitivně.

Innogy Recenze
 • Služby - 10/10
  10/10
 • Elektřina - 6.7/10
  6.7/10
 • Plyn - 5/10
  5/10
 • Zřízení - 7.9/10
  7.9/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
7.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.86 (191 Recenzí)

Více informací →

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání dodavatelů elektřiny a srovnání dodavatelů plynu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

 1. Anonym 14.1.2022
 2. Marcela Vacková 25.1.2021

Přispět názorem

Odesílám