SPP Recenze

Vyhody

+ Plyn a elektřina za dlouhodobě výhodné ceny
+ Plyn z burzy – s poklesem ceny platíte méně

Nevyhody

Chybí online chat
– Pobočky jen v Praze a v Brně

 

Spp Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

SPP – Slovenský plynárenský priemysel, a. s. Recenze

Shrnutí:

Energetická společnost SPP je dceřinou společností největšího slovenského dodavatele energií – Slovenského plynárenského průmyslu. Zásobuje velkoodběratele i domácnosti a představuje jednoho ze stabilních a spolehlivých dodavatelů. Poskytuje elektřinu i plyn a to se smlouvou na 36 měsíců, kdy vám ceny energií zafixují, takže se nepohnou, ani když na trhu ceny neustále rostou. Pokud byste však chtěli raději dát přednost cenám přímo z burzy, máte možnost, a to při odběru plynu. Sjednat služby od SPP můžete online nebo telefonicky. Pobočky mají zatím pouze v Praze a v Brně. 

Služby – 8/10

Spp Sluzby

SPP je energetická společnost, která dodává v České republice a na Slovensku elektřinu a plyn. Jedná se o dceřinou společnost největšího slovenského dodavatele energií – Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. Dodávají elektřinu i plyn nejen do domácností, ale i velkoodběratelům a k jejich zákazníkům patří 1,3 miliony odběratelů. Díky tomu se nemusíte obávat nečekaného krachu, jaký se nedávno přihodin skupině dodavatelů kolem Bohemia energy a můžete být v klidu. 

Velkou výhodou SPP je dodávání plynu nejen podle tradičního způsobu – se smlouvou na dobu určitou, ale také si můžete zvolit plyn z burzy. To znamená, že ceny plynu vám budou kolísat podle toho, jak se pohybují na burze. Můžete tak získat plyn výrazně levněji, než u jiných společností. Pokud totiž ceny na burze klesnou, klesnou ceny za plyn i vám. 

Plyn
Elektřina
Další výhody - plyn lze mít i za ceny z burzy
On-line správa
Mobilní aplikace

Své služby u SPP si můžete kontrolovat a spravovat online v klientském portálu, kde je možné také navyšovat či snižovat zálohy. Snižování je však možné pouze o 20 %. Mobilní aplikaci zatím nemají a ani v nejbližší době nechystají.  

Elektřina od SPP – 6.7/10

Spp Elektrina

Elektřinu nabízí SPP v tarifu Elektřina Jistota, což znamená smlouvu se závazkem na 3 roky. Cena energií se vám na tři roky zafixuje a nemusíte se tak obávat zvýšení vašich cen. Díky smlouvě na 36 měsíců jsou ceny za elektřinu u SPP dlouhodobě výhodné. Kdybyste se rozhodli přejít k SPP a náhodou si to během prvních 15 dní rozmysleli, máte možnost od smlouvy zase odstoupit. Už jen tato možnost v nás vzbuzuje důvěru – pokud si toto společnost může dovolit nabídnout, musí si být jistá tím, že nabízí kvalitní a spolehlivé služby, od kterých klienti neodstoupí, ani když mají příležitost.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Na webu SPP si můžete spočítat, zda máte platby za energie nastaveny správně, nebo byste s přechodem k SPP ušetřili. Operátoři klientské linky i další pracovníci společnosti vám poradí, jak si nastavit tarif nejlépe – podle toho, co využíváte – zda elektřinou jen svítíte a napájíte spotřebiče, nebo s ní i ohříváte vodu, topíte atd.

Výhodou je také možnost navyšovat či snižovat zálohy online kdykoliv potřebujete.  

Náš tip!
Nevyhovuje vám nabídka od společnosti SPP nebo byste si raději prošli více dodavatelů energií? Je možné pročíst si jednotlivé recenze na našem webu 5 NEJ, nebo se rovnou podívat na srovnání nejlepších dodavatelů plynu a nejlepších dodavatelů elektřiny

Plyn od SPP – 7.5/10

Spp Plyn

Plyn Jistota od SPP vám dodává jistotu, že se ceny za plyn pro vás po dobu 36 měsíců nezvýší, i když ceny energií na trhu porostou. Jedná se o tarif se smlouvou na dobu 3 let. I u této smlouvy máte 15 dní na rozmyšlenou, zda u SPP chcete zůstat či nikoli. Online si v kalkulačce můžete spočítat svou úsporu, nebo si nechat poradit od specialistů SPP, jaké nastavení je pro vás nejlepší. Zálohy na plyn si můžete dle potřeby navyšovat či snižovat v online portálu. 

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Plyn z burzy

SPP jako jeden z mála dodavatelů nabízí plyn z burzy. Znamená to, že nemáte smlouvou pevně stanovenou cenu za odebranou jednotku. Cena za plyn se pohybuje svobodně – podle toho, jak kolísá cena plynu na burze. Pro někoho to může být lákavá nabídka, protože budou dny, kdy budete mít plyn o mnoho levnější, než s pevně danou cenou, ale také to může znamenat riziko. Ceny plynu totiž pouze neklesají, ale kolísají. Chvíli jsou “dole”, chvíli “nahoře”. Je tedy potřeba počítat s tím, že cena vašeho plynu bude v tomto případě odrážet světové burzy. 

Pozor na!
Plyn z burzy se může jevit na první pohled velmi výhodně, ale dejte pozor na to, že ceny za energie na burze mohou klesat, ale i stoupat. Samozřejmě je možné, že v dlouhodobém horizontu tímto způsobem ušetříte skutečně mnoho peněz. Ne každému ale plyn za ceny přímo z burzy bude vyhovovat. Proto tuto možnost předem dobře promyslete.  

Zřízení 6.7/10

Spp Online Objednani Elektriny

Plyn i elektřinu od SPP si můžete zřídit telefonicky i online. Stačí kliknout na příslušné tlačítko na jejich webu – “Objednat telefonicky” nebo “Objednat online” a vyplnit krátký formulář. Společnost už se vám pak ozve sama a pomůže objednávku dokončit. Na webu si můžete také spočítat v kalkulátoru svou úsporu, a to podle vyúčtování, podle způsobu využití nebo podle měsíční zálohy. Třetí možností je nevyplňovat žádnou objednávku ani kalkulátor, zanechat své kontakty a společnost se vám rovnou sama ozve. Pak si můžete telefonicky dojednat vše, co potřebujete a zeptat se na to, co vás zajímá. 

Nově
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrumPraha a Brno
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu

Pokud byste chtěli raději sjednat energie osobně, bude to trochu složitější. Pobočky má SPP zatím jen v Brně a v Praze. Důležité je také vědět, že nepracují o víkendu, pouze ve všední dny – a to i online nebo na telefonu. Nemají k dispozici ani jednatele, kteří by za vámi přišli až domů. Na druhou stranu lze vše sjednat telefonicky či online, což je velká výhoda – je to rychlé a pohodlné. 

Podpora – 7.5/10

Podpora SPP funguje na telefonní lince ve všední dny a také na emailu či kontaktním formuláři, který vyplníte přímo u konkrétních služeb na webu společnosti. Bohužel zde nenajdete online chat, ale něco na ten způsob na vás na stránkách vyskočí v pravém dolním rohu. Můžete si zde navolit, zda chcete řešit elektřinu či plyn, a pak vybírat různé oblasti svých dotazů. Nedostanete sice konkrétní odpověď na svou otázku, ale budete alespoň nasměrováni na stránky, kde naleznete další informace. Je to v podstate něco na způsob robotického chatu, tedy chatbota.

My jsme nakonec zvolili telefonickou linku, kam jsme se dovolali během chvilinky. Operátor byl mírně zmatený a některé odpovědi jsme z něj museli dolovat. Stále nás chtěl přepojovat na někoho, kdo s námi smlouvu rovnou sjedná, přitom my jsme chtěli nejprve jen zodpovědět naše otázky. Nakonec jsme se ale k výsledku dostali, takže klientskou podporu SPP hodnotíme jako dostačující.

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky10/10
Kvalita podporyDostačující


Závěrečné hodnocení

SPP Recenze
Spp Logo

Název: SPP

Shrnutí:
✅ 15 dní na rozmyšlenou, zda skutečně chcete přechod k SPP
✅ Sjednání telefonicky a online - rychlé a pohodlné

 • Služby - 8/10
  8/10
 • Podmínky - Elektřina - 6.7/10
  6.7/10
 • Podmínky - Plyn - 7.5/10
  7.5/10
 • Zřízení - 6.7/10
  6.7/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
7.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.43 (7 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání dodavatelů elektřiny a srovnání dodavatelů plynu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám