Pražská plynárenská Recenze

Vyhody

+ Stabilní a spolehlivá energetická společnost
+ Poskytují plyn i elektřinu za rozumné částky a bez nesmyslných poplatků
+ Vstřícné jednání a přístup ke klientům na přepážkách

Nevyhody

Nemají na webových stránkách online chat
– Dovolat se na klientskou linku je téměř nemožné

 

Prazska Plynarenska

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Pražská plynárenská Recenze

Shrnutí:

Pražská plynárenská je stabilní energetická společnost poskytující plyn, elektřinu i další nadstandardní služby. Klienti ke svým smlouvám získávají i pojištění, které jim uhradí např. rozbité okno nebo návštěvu a práci elektrikáře. Firma se snaží o vstřícné jednání s klienty, proto jim pomáhají s přechodem od konkurence, přepisem služeb při stěhování, ale i při zřizování energií na zcela nových odběrných místech (v novostavbách). Klienti si mohou svou spotřebu energií kontrolovat v zákaznickém portále online na webových stránkách společnosti a mohou si dle potřeby měnit výši záloh. Výhodou také je, že Pražská plynárenská nabízí smlouvy se závazkem i bez něj, takže si klient může skutečně vybrat to, co mu nejvíce vyhovuje. 

Služby

Prazska Plynarenska Sluzby

Pražská plynárenská je stabilní energetická společnost, která dbá na to, aby jejich služby klientům byly spolehlivé, vstřícné a nadstandardní. Díky tomu poskytují nejen plyn a elektřinu, ale ještě dodají klientům řadu dalších výhod navíc. V ceně energie je zaplacení případného elektrikáře, pokud jej klient ve své domácnosti potřebuje, ale i pojištění, které pomůže uhradit zabouchnuté dveře a následné otevření zámečníkem, nebo rozbité okno. V podstatě něco jako pojistka domácnosti.

Klienti mají možnost své energie a produkty kontrolovat v online správě, do které se dostanou osobním přihlášením z webových stránek společnosti. Pražská plynárenská zatím klientům neposkytuje kontrolu služeb prostřednictvím mobilní aplikace, ale vzhledem k jejich velké orientaci na spokojenost zákazníků je možné, že se časem i tato možnost objeví.

Plyn
Elektřina
Další výhodyV ceně energie i částečné pojištění domácnosti
On-line správa
Mobilní aplikace

Oceňujeme, že Pražská plynárenská je ekologická a před papírovými fakturami dávají přednost elektronickým. Také oceňujeme, že myslí na klienty, kteří před online správou dávají přednost osobnímu jednání. Na jejich přepážky je možné se předem objednat, takže tam nemusíte kvůli přepisu či úpravě energií a smluv trávit celé hodiny. 

Pokud se snad stane, že zapomenete včas uhradit zálohy či fakturu, dají vám vědět, aby z toho nevznikly vleklé problémy. Když se musíte přestěhovat a potřebujete pomoci s přepisem energií, rádi pomohou. Pokud si nejste jistí, jaký tarif či jaká služba je pro vás nejvýhodnější, proberou s vámi možnosti spotřeby a připojení, a pomohou vám najít nejlepší řešení. 

Elektřina od Pražské plynárenské – 6.7/10

Prazska Plynarenska Elektrina

Pražská plynárenská neposkytuje pouze plyn, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale i elektřinu. Poradí si dokonce i s elektřinou pro klienty využívající elektromobil. To vše dokážou zohlednit v nabídce tarifů a v ceně za své služby. Svou úsporu a cenu, kterou byste platili za služby u této společnosti si můžete snadno spočítat v jejich kalkulátoru na webových stránkách společnosti. Můžete zadat přesné parametry své spotřeby, ale pokud je neznáte, stačí uvést, zda elektřinou svítíte, vaříte, topíte atd. Na základě toho vám kalkulátor vygeneruje nabídky s nejvýhodnějšími tarify, ze kterých si můžete vybrat smlouvu se závazky na 1-3 roky, nebo také smlouvu bez závazků. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost. 

Závazkyse závazky i bez
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Ať už zvolíte jakýkoliv tarif, je odběr elektřiny od Pražské plynárenské dlouhodobě výhodný. My preferujeme smlouvy se závazkem, protože tam je cenová nabídka na určitou dobu fixovaná. 

Své odběry a zálohy můžete kontrolovat v zákaznickém portálu, kde, pokud je to potřeba, můžete také změnit výši zálohy. 

Náš tip!
Nevyhovuje vám nabídka Pražské plynárenské, nebo byste se raději podívali ještě na další energetické společnosti a jejich nabídky? Využijte naše srovnání nejlepších dodavatelů elektřiny a dodavatelů plynu a vyberte si toho, který pro vás bude nejvhodnější. 

Plyn od Pražské plynárenské – 7.5/10

Prazska Plynarenska Plyn

Plyn od Pražské plynárenské je na tom podobně, jako elektřina. Opět si můžete úsporu i nabídku ceny spočítat online a podívat se, jaké nabídky tarifů/smluv vám kalkulátor vygeneroval. Vybrat si můžete smlouvu se závazky i bez nich – tedy smlouvu na dobu neurčitou. Smlouvy – především ty se závazkem, jsou dlouhodobě výhodné. Změnu výše zálohy můžete spolu s kontrolou svých odběrů a plateb provádět v zákaznickém portálu na webových stránkách společnosti. Plyn společnost netěží, ale nakupuje, jako většina energetických společností.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Zřízení – 5.7/10

Prazska Plynarenska Uzavreni Smlouvy

Pražská plynárenská vám pomůže zřídit si od nich plyn i elektřinu na zcela novém odběrném místě, poradí, jak na přepis energií v případě, že se stěhujete, ale zároveň si poradí i s přechodem od konkurence. 

Sjednání smlouvy můžete provést online, osobně na pobočkách, nebo zaslat staženou, vytištěnou a vyplněnou smlouvu poštou (nebo e-mailem). Informace k přechodu či sjednání nové smlouvy můžete získat telefonicky, na jejich zákaznické lince. Na tu je však v současné době – po krachu řady energetických společností – dost složité se dovolat. Výhodou však je, že na pobočku se můžete objednat na konkrétní čas a nemusíte se tak bát nekonečné fronty a dlouhého čekání. 

Mírnou nevýhodou je, že Pražská plynárenská nepracuje o víkendu. Vše tedy musíte zvládnout ve všední dny o 8:00 do 18:00.

Nově
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrum
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu

Podpora – 7.5/10

Klientskou podporu řeší Pražská plynárenská telefonicky na klientské lince, na e-mailu a osobně na přepážkách. Oceňujeme, že na přepážky je možné se předem objednat, abyste nemuseli dlouho čekat. Na druhou stranu nám chybí na jejich webových stránkách online chat pro rychlé odpovědi. 

My jsme vyzkoušeli e-mailovou poradnu, kam jsme zaslali své dotazy a následně i klientskou linku. Volali jsme v různou dobu ve všední dny, ale beznadějně. Klientská linka byla neustále obsazená a neumožnila nám ani setrvání na telefonu, dokud nepřijdeme na řadu, jako je to u jiných společností. 

Chápeme, že v současné situaci, kdy plno lidí řeší přechod od zkrachovalých společností, je komplikované spojit se s klientskou podporou, ale na druhou stranu by měli mít nějaké efektivní řešení. Už jen proto, že si na vstřícném jednání s klienty tak zakládají. 

Na e-mail nám odpovědi na naše otázky dorazily do 4 dnů. Je to sice poměrně dlouhá doba, ale chápeme, že situace energetických společností je nyní velmi náročná. Podporu považujeme za dostačující.

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky10/10
Kvalita podporyDostačující


Závěrečné hodnocení

Pražská plynárenská Recenze
Prazska Plynarenska

Název: Pražská plynárenská

Shrnutí:
✅ Mají řadu poboček pro osobní jednání
✅ V ceně produktu pojištění - vyřeší zabouchnuté dveře i rozbité okno
✅ Nadstandardní služby - když je potřeba, zaplatí elektrikáře za vás

 • Služby - 8/10
  8/10
 • Podmínky - Elektřina - 6.7/10
  6.7/10
 • Podmínky - Plyn - 7.5/10
  7.5/10
 • Zřízení - 5.7/10
  5.7/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
7.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání dodavatelů elektřiny a srovnání dodavatelů plynu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám