PRE Recenze

Vyhody

+ Tradiční český dodavatel s více než 800 000 odběrnými místy
+ Velice obsáhlé webové stránky
+ Rozsáhlé online služby a praktická mobilní aplikace

Nevyhody

Není k dispozici online chat pro řešení potíží a dotazů přímo.

 

Pre Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Pražská energetika (PRE) Recenze

Shrnutí:

Skupina PRE je stabilní a prosperující uskupení v oblasti energetiky s dlouholetou tradicí na českém trhu. Je to třetí největší dodavatel elektřiny v České republice a má jednu z nejspolehlivějších distribučních sítí v České republice s více než 800 000 odběrnými místy. Skupina PRE prodává a obchoduje s elektřinou a plynem, distribuuje elektřinu a nabízí doplňkové energetické služby.

Primárním úkolem všech subjektů Skupiny PRE je spolehlivě poskytovat energetické služby a související doplňkové distribuční služby všem odběratelům. Jejich mottem je „Komfortní energie pro vás“.

Služby – 10/10

Pre Predstaveni

Pražská energetika nabízí svým zákazníkům dodávky plynu a elektřiny, ale také mnoho doplňkových služeb. Sjednané služby jsou bez poplatků, změna dodavatele je také zdarma a navíc můžete využívat online správu svých služeb přes Moje PRE. Elektřinu můžete využívat na svícení, vaření, ohřev vody, topení i pro tepelná čerpadla a plyn pak na vaření, ohřev vody i topení.

Pražská energetika neustále rozšiřuje sítě dobíjecích stanic a zaměřuje se také na rozvoj služeb dobíjení. Pro komfortní užívání sítě dobíjecích stanic se rozhodla nabídnou zákazníkům moderní mobilní aplikace, která umožní pohodlnou obsluhu dobíjecí stanice i správu online zákaznického účtu. Aplikace Charge PRE je výsledkem spolupráce Pražské energetiky a společnosti SMATRICS. Zákazníci mohou využít intuitivní vyhledávání dobíjecích stanic PREpoint na pravidelně aktualizované mapě s detailními informacemi o příslušné stanici včetně její dostupnosti.

Plyn
Elektřina
Další výhody
On-line správa
Mobilní aplikace

Kromě nabídky elektřiny a plynu, můžete využít také další nadstandardní služby:

Tepelná čerpadla

Díky tepelnému čerpadlu můžete ušetřit až 60 % nákladů a získat tak nejefektivnější a nejúspornější vytápění pro rodinné a bytové domy. S tepelným čerpadlem od PRE si můžete odložit platby až o 12 splátek, získat dotace až 150 000 Kč, obdržet instalaci na klíč a záruční a pozáruční servis.Vybrat si navíc můžete z možností vzduch/voda, země/voda, voda/voda i vzduch/vzduch.

Elektrické vytápění

Výhodou elektrického vytápění jsou především nízké pořizovací náklady. PRE nabízí navíc realizaci na klíč i záruční a pozáruční servis. Dostanete zdarma návrh a PRE zařídí i jeho kompletní řešení. Vybrat si můžete z několika typů elektrického vytápění – akumulační vytápění, olejové radiátory, elektrokotle nebo přímotopy.

Plynové kotle

PRE vám pomůže také vyměnit starý neúsporný kotel za moderní kondenzační kotel 30 % nákladů na vytápění nebo ohřev vody. Získáte realizaci na klíč, rozložení pořizovací ceny plynového kotle na 60 splátek bez navýšení, kompletní služby spojené s provozem plynového zařízení a 5letou záruku.

Wallboxy

Wallboxy neboli dobíjecí stanice pro elektromobily s nízkou cenou originální řešení od PRE nabízí nabití na 10 000 km zdarma, odložení plateb až 12 splátek a pohodlné nabíjení v místě vašeho parkování v prostorách garáží nebo na venkovním parkovišti.

Elektřina od PRE – 10/10

Pre Elektrina

Při výběru vhodného produktu elektřiny od PRE si můžete zadat elementární parametry, na základě nichž vám bude doporučen ten nejvýhodnější produkt na míru. Zadáte, k čemu elektřinu používáte a jaká je vaše roční spotřeba. Pokud výši spotřeby znáte detailně, můžete zadat také svou distribuční sazbu i velikost jističe.

Základní produkt společnosti PRE je vhodný pro všechny typy odběrných míst, může se jednat o bytu, dům či chalupu. Elektřinu můžete využívat na svícení, vaření, ohřev vodu a topení a používání domácích spotřebičů a zahradní techniky.

Cenu si můžete zafixovat, tak aby pro vás byla dlouhodobě výhodná a nemuseli jste již o nic starat. Samozřejmostí je pak možnost změny výše záloh.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Plyn od PRE – 7.5/10

Pre Plyn

Plyn od Pražské energetické je možné také odebírat do rodinného domku i bytu a můžete s ním nejen vařit ale také je využívat k ohřevu vody nebo topení. Základním produktem, které vám společnost PRE může nabídnou je Plyn bez závazků, který je vhodný zejména pro zákazníky, kteří nechtějí fixovat jeho cenu a zároveň se smluvně vázat na delší období. Navíc je možné kdykoliv přejít na jiný produkt z nabídky, bez skrytých poplatků.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Jak uzavřít smlouvu s PRE – 8.6/10

Pre Smlouva Online

U společnosti PRE je možné uzavřít zcela nové smlouvy na dodávku plynu a elektřiny, převést k nim dodávky od konkurence nebo provést přepis energií. Pro větší komfort zákazníků je možné toto vše provést online.

Nově
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrum
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu

Nabídka na míru

Pre Smlouva Na Miru

Pokud si přejete obdržet nabídku na míru, stačí vyplnit jednoduchý kontaktní formulář a návrh smlouvy s nejvýhodnější cenou od PRE vám následně doručen až domů. Jedná se o ze strany zákazníka o nezávaznou poptávku a v případě neakceptace návrhu smlouvy se pro zákazníka nic nemění.

Nabídka na míru není určena pro připojení nového odbytného místa, nebo převod odběrného místa v rámci probíhající dodávky elektřiny nebo plynu od PRE. To znamená, že buď musíte být novým zákazníkem nebo stávajícím zákazníkem, který ovšem chce připojit další odběrné místo.

Po vyplnění a odeslání kontaktního formuláře, vás bude v požadované časové rozmezí kontaktovat operátor PRE. Ten vám nabídce optimální produkt a poskytne všechny informace o ceně a výhodách. V případě akceptace z vaší strany pak dojde  k odeslání smlouvy na vaši adresu buď kurýrem PRE nebo korespondenčně poštou či mailem. Smlouva bude uzavřena doručením Potvrzením o uzavření smlouvy, které obdržíte do 15 dnů od obdržení vámi podepsaného návrhu smlouvy.

Online uzavření smlouvy s PRE

Uzavření smlouvy online  je možné pro nové i stávající zákazníky. Stávající zákazníky mohou využít komfortu uzavření další smlouvy s PRE prostřednictvím zákaznického portálu Moje PRE po přihlášení do svého účtu. V tomto internetovém portále mohou navíc kontrolovat svůj zákaznický účet, mají přístup k aktuálním údajům o svém účtu a mohou zadávat žádosti o změny a sledovat průběh jejich řešení.

Noví zákazníci pak vyplní své kontaktní údaje, informace o odběrném místě a zvolí formu placení záloh. Na základě těchto informací s nimi bude následně uzavřena smlouva.

Podpora – 7.5/10

Pokud potřebujete kontaktovat zákaznickou podporu Pražské energetické, máte na výběr hned z několika způsobů. Klasicky funguje jejich zákaznická linka ve všední dny od 8:00 do 18:00. Můžete tam s pracovníky řešit vaše dotazy, žádosti, reklamace i stížnosti. Mimo pracovní dobu, můžete pak využít kontaktní formulář. Pro rychlé jednání je vhodné mít připravené vaše zákaznické číslo.

Při komunikace přes kontaktní formulář dostanete odpověď na vaše otázky prostřednictvím zadaného emailového spojení. Nejjednodušší je využívat online služby a vše si zařídit rychle a sám po přihlášení do Moje PRE. To se samozřejmě týká stávajících zákazníků. Mohou si tak zjistit kdykoliv přehled plateb a vyúčtování změnit výši záloh na elektřinu nebo plyn, nahlásit samoodečet či změnit kontaktní a osobní údaje.

Pokud však raději jednáte s druhou stranou osobně, doporučujeme návštěvu zákaznického centra v Praze. Budete s sebou potřebovat jen občanský průkaz, ale vždy je lepší si schůzku předem domluvit. Předejdete tak zdlouhavému a zbytečnému čekání.

My si vyzkoušeli komunikaci s podporou přes kontaktní formulář i telefonicky a byli jsme s výsledky moc spokojeni. Všechny naše otázky byly zodpovězeny a operátor byl velice vstřícný a ochotný.

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky5/5
Kvalita podporyVelmi dobrá


Závěrečné hodnocení

PRE Recenze
Pre Logo

Název: PRE

Shrnutí:
✅ Stabilní dodavatel
✅ Ombudsman PRE
✅ Domácnosti i firmy

 • Služby - 10/10
  10/10
 • Podmínky - Elektřina - 10/10
  10/10
 • Podmínky - Plyn - 7.5/10
  7.5/10
 • Zřízení - 8.6/10
  8.6/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.11 (9 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání dodavatelů elektřiny a srovnání dodavatelů plynu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám