MND Recenze

MND


Výhody
+Společnost MND poskytuje plyn i elektřinu, které se vyplácí především při dlouhodobém odběru. Výhodou při odebírání plynu je vlastní těžba, kterou společnost provádí – to se samozřejmě odráží na ceně plynu.

Nevýhody
-Nemají žádnou mobilní aplikaci, na které by klient mohl sledovat své účty a odběr energií. Chyběl nám aktivní on-line chat na webových stránkách.

Mnd Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Skupina MND je evropskou korporací, která pokrývá oblast těžby ropy a zemního plynu, ale i obchodování s plynem a elektřinou. Vedle toho podporuje projekty, které jsou spojeny s ochranou životního prostředí, udržováním tradic nebo s rozvojem sportovních a dalších aktivit dětí a mládeže.

Elektřinu od MND mohou odebírat klienti, kteří ke společnosti přejdou od jiného poskytovatele, i ti, kteří teprve nového poskytovatele zřizují (např. v novostavbě). Při dlouhodobém odebírání elektřiny od této společnosti se ceny jeví poměrně výhodné. Úsporu oproti konkurenci si mohou klienti ihned spočítat na kalkulátoru na webových stránkách. Pokud jim výše zálohy nevyhovuje, mají možnost ji 4x ročně změnit. Smlouvu na elektřinu s MND mohou klienti uzavřít bez závazků.

Plyn od společnosti MND mohou klienti odebírat zcela nově – např. v novostavbě, nebo si převést smlouvy od konkurence. Vzhledem k tomu, že MND se vedle distribuce plynu a elektřiny zabývá především vlastní těžbou ropy a zemního plynu, odebírat plyn od nich je cenově výhodnější. To se projevuje především při dlouhodobém odběru. Zájemci si mohou úsporu oproti konkurenci spočítat na webových stránkách společnosti. Zálohy na plyn mohou v průběhu roku několikrát změnit. Smlouvu s MND mohou uzavřít bez závazků.

MND – Recenze

Skupina MND je evropská korporace, která se zabývá těžbou ropy a zemního plynu a distribucí plynu a elektřiny. Díky vlastní těžbě plynu si mohou dovolit nabídnout lepší podmínky a ceny než ostatní distribuční firmy. Především při dlouhodobém odběru klienti mohou pocítit výhody. Díky internetovému přístupu do on-line správy se mohou zákazníci kdykoli podívat, jaká je jejich spotřeba a až 4x ročně si mohou změnit výši zálohy, což je poměrně praktická záležitost. Pokud ve své on-line správě vidí, že zálohy, které platí, nepostačují na spotřebu, mohou si je navýšit. Naopak pokud mají pocit, že platí zbytečně vysoké zálohy, mají možnost si je snížit. I když je potřeba brát ohled na roční období, především pokud plynem či elektřinou topíte, mít okamžitý přehled se rozhodně vyplatí.

Plyn
Elektřina
Další výhody Plyn - prémie za věrnost 6 %
On-line správa
Mobilní aplikace

Služby – 8/10

Mnd On Line Prechod K Mnd

Především odběr plynu se přes společnost MND vyplatí. Jak jsme již zmínili, velkou výhodou je možnost vlastní těžby zemního plynu. To se odráží i v jeho ceně. Společnost MND tak může svým zákazníkům nabídnout slevu za věrnost, která činí 6 %. Klienti navíc získají férové jednání, jednoduché a srozumitelné smlouvy bez závazků a bez fíglů, jak si udržet klienta za každou cenu.

Výhodu cen od MND může klient porovnat na grafu, který je zveřejněn na webových stránkách společnosti. Ukazuje přehled plateb od roku 2015 do roku 2019 a porovnává nejznámější poskytovatele energií v České republice. Tento graf porovnává cenu plynu od MND a ostatních dodavatelů na základě smluv a informací od zákazníků, kteří k MND přechází od konkurence. Je vidět, že ceny plynu od MND jsou skutečně výrazně nižší a to dlouhodobě.

Elektřina od MND – 10/10

Mnd Elektrina Vypocet

Skupina MND vedle poskytování zemního plynu nabízí i elektřinu. Může se zdát, že na rozdíl od plynu, který jsou schopni díky vlastní těžbě nabídnout s 6 % slevou, nebude odběr elektřiny od MND tak výhodný. Společnost se však snaží, aby i odběr této energie poskytl klientům výhody. Jednou z nich je především smlouva na dobu neurčitou, tedy bez závazků. Klienti mohou odběr kdykoli ukončit, nebo přejít ke konkurenci, pouze s tříměsíční výpovědní lhůtou. Za ukončení nejsou žádné postihy ani sankce. Proč to MND dělá?

Protože tím, že klienti mají relativní svobodu při odebírání energií, se MND snaží poskytovat cenové zvýhodnění dlouhodobě, ne pouze ve chvíli, kdy k nim zákazník přechází od konkurence. Jednoduše řečeno, musí se stále snažit, aby jim zákazníci neutíkali a byli maximálně spokojení. Tím si zvyšuje jejich důvěru.

Závazky - ale mohou být
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Další výhodou je i on-line správa energií, kde si zákazníci sami mohou kontrolovat a hlídat svou spotřebu a výši záloh. Pokud se jim zdá nedostatečná, nebo naopak přemrštěná, mohou výši splátek kdykoli upravit. Změna výše splátky se dá provést až 4x do roka.

Plyn od MND – 10/10

Mnd Vycisleni Plynu

Jak už jsme zmínili výše, přejít k MND se vyplatí především díky vlastní těžbě plynu, která umožnuje nastavit výrazně nižší ceny, než jaké si může dovolit konkurence. Je to dáno především tím, že není nutné platit další prostředníky při distribuci této energie. Klienti MND tak získávají automaticky tzv. slevu za věrnost 6 %.

Závazky - ale mohou být
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Přestože se vyplatí zůstávat u MND dlouhodobě, společnost poskytuje smlouvy bez závazků. Klienti tak mohou kdykoli smlouvu přerušit a ukončit odběr energie, nebo přejít ke konkurenci – za předpokladu, že najdou nějakou výhodnější. Ocení to především ti, kteří se potřebují přestěhovat, prodávají nemovitost, nebo naopak kupují novou.

Díky on-line správě energií mohou zákazníci sledovat, jakou mají spotřebu a zda jejich zálohy na plyn postačují. V případě potřeby si je mohou změnit, a to až 4x ročně.

Jak přejít k MND – 8.6/10

Ke společnosti MND je možné přejít prakticky kdykoli. Záleží jen na zákazníkovi, kdy se rozhodne, popř. jak má nastavenou smlouvu s konkurencí, od které energie až dosud odebíral. Smlouvu s MND lze nastavit zcela nově, na novém odběrném místě – např. pokud postavíte domek, nebo provést přechod od konkurence. V obou případech si může zájemce spočítat orientační výši záloh na webových stránkách MND.

Nově
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrum
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu

Jak počítat výši záloh?

Mnd Pocitaní Zaloh

Pokud jste nikdy nezjišťovali, kolik platíte svým dodavatelům za energie a proč, je nejjednodušší vzít si do ruky poslední vyúčtování. Tam vidíte výši záloh, skutečnou spotřebu energie, využití (tedy zda využíváte energie na ohřev vody, topení, vaření, zda máte přímotopy atd.). Podle toho si pak můžete vyplnit orientační kalkulačku na stránkách skupiny MND a ihned vidět případnou úsporu.

Jak sjednat smlouvu s MND?

Pokud už vidíte svou úsporu a nabídka MND vás zaujala, máte hned několik možností, jak k této společnosti přejít. První z nich je pokračovat v on-line sjednání. Pokud si nejste jisti, zda byste vše vyplnili správně, zavolejte raději na klientskou linku, kde vám se vším ochotně poradí a krok po kroku s vámi nastaví zálohy, místo odběru a vyplní s vámi smlouvy, které pak už jen podepíšete. Pokud ani toto pro vás není vhodné a raději dáte na osobní kontakt, můžete si vybrat některou z poboček/zákaznických center MND a provést uzavření smluv přímo tam. Na pobočku se přitom můžete předem objednat, abyste dlouho nečekali. Zároveň se tak informujete, co všechno budete k uzavření potřebovat.

Skupina MND sice nemá nasmlouvané jednatele, kteří by za ně chodili dojednávat smlouvy až k zákazníkům domů, ale zase jejich podpora pracuje i o víkendu. Můžete se tak v klidu – mimo svůj pracovní proces – na vše předem informovat, nebo s pomocí operátora rovnou smlouvu dokončit.

Náš tip:

Pokud se rozhodnete pro sjednání on-line, máte hned další dvě výhody. Na sjednání touto cestou se vztahuje sleva, kterou vidíte ihned po zadání informací o vašich dosavadních odběrech, místě odběru a vypočítání úspory přes MND. Další výhodou je, že smlouvu on-line můžete vyplnit nezávazně. Zjistíte tak, co všechno je ke sjednání potřeba, ale dokud ji nepodepíšete, smlouva neplatí a můžete si ji kdykoli rozmyslet.

Podpora – 7.5/10

Klientská podpora MND je poměrně dostačující. Zájemci se s nimi mohou spojit pomocí klientské linky, informačního e-mailu nebo kontaktních formulářů, které vyskakují snad na každé stránce společnosti, a to poměrně často. V pravém dolním rohu pak klient najde značku tvářící se na první pohled jako on-line chat. Ve skutečnosti si tam navolí téma, které chce řešit, zapíše svůj dotaz a odešle. Během chvíle ho kontaktují pracovníci MND a vše potřebné s ním dořeší.

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky10/10
Kvalita podporyDostačující

Pracovnice na klientské lince byla velmi vstřícná a sympatická. Všechno nám velmi ochotně vysvětlila, na nic se nepotřebovala informovat, celkově na nás působila jako profesionál, který ví, co dělá. Podporu klientů proto hodnotíme jako dostačující – s ohledem na chybějící on-line chat, který se v případě více dotazů v průběhu pročítání informací na webu zkrátka hodí.

MND Recenze
Mnd Logo

Název: MND

Shrnutí:
✅ Možnost mít energie pod jednou střechou
✅ Bez závazků
✅ Sleva při sjednání online

 • Služby - 8/10
  8/10
 • Elektřina od MND - 10/10
  10/10
 • Plyn od MND - 10/10
  10/10
 • Zřízení - 8.6/10
  8.6/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.97 (201 Recenzí)

Více informací →

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání dodavatelů elektřiny a srovnání dodavatelů plynu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

11 Příspěvků

 1. Lživé informace mají poškodit MND 2.11.2021
 2. MND 23.9.2021
 3. Anonym 13.4.2021
 4. Nespokojenost 28.1.2021
 5. Anonym 7.1.2021
 6. Anonym 25.8.2020
 7. Anonym 25.8.2020
 8. Anonym 25.8.2020
 9. Anonym 25.8.2020
 10. Anonym 25.8.2020
 11. Richard 22.4.2020

Přispět názorem

Odesílám