Yello Recenze

Vyhody

+ Žádné aktivační poplatky
+ Dlouhodobě výhodné smlouvy (se závazkem)
+ Samoobslužný portál Moje Yello

Nevyhody

Nemají pobočky
– Nepracují o víkendu

 

Yello Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Yello Energy Recenze

Shrnutí:

Yello je energetická společnost, která poskytuje plyn a elektřinu jak na zcela nových odběrných místech, tak pomáhá s přechodem k jejich společnosti od konkurence. Vše se dá vyjednat online nebo na telefonu. Stačí naskenovat do e-mailu staré vyúčtování od původního poskytovatele a počkat, až vás pracovníci Yello kontaktují. Velkou výhodou je jednotná sazba za plyn na celém území ČR, online aplikace, kde si klienti mohou upravovat výši záloh a kontrolovat odběry energie, ale i mobilní aplikace Yello Active, díky které sbírají body, jež lze při vyúčtování vyměnit za slevu.

Služby – 10/10

Yello Energy Predstaveni

Jedním ze současných nejlepších poskytovatelů energií – plynu i elektřiny je společnost Yellow. Nabízí jak výhodnou elektřinu, tak plyn, u kterého nás zaujalo, že mají stejnou sazbu pro všechny regiony. Většina poskytovatelů totiž ceny upravuje právě podle cen v jednotlivých regionech, takže někteří mají plyn dražší, jiní levnější. Yello poskytuje férovou – stejnou cenu pro všechny zákazníky. 

Velkou výhodou je i online správa v aplikaci Moje Yello, která je přístupná pro klienty společnosti, a dostanou se na ní přímo z jejich webových stránek. V této aplikaci mají skvělý přehled o svých energiích, odběrech i aktuálně nastavené výši záloh. Pokud se rozhodnou výši záloh měnit, opět to mohou provést prostřednictvím této aplikace. Online správu sice mají i jiné energetické společnosti, ale rozhodně ne všechny.

Plyn
Elektřina
Další výhodyVýhody a slevy v aplikaci Yello Active
On-line správa
Mobilní aplikace

Yello Active

Yello Active

Yello má spoustu dalších výhod pro jednotlivce, ale i pro rodiny s dětmi. Jednou z nich je aplikace Yello Active, která přináší tipy na výlety v místech, do nichž právě jedete, nebo kde bydlíte. Pokud místa navštívíte a jste klienty Yello, stačí provést při návštěvě check-in a načtou se vám body. Ty pak můžete uplatnit při ročním vyúčtování. Yello tak přináší zajímavý způsob úspory, ale také motivace k pohybu a výletům třeba s dětmi. To si rozhodně zaslouží ocenění od nás navíc!

Náš tip!
Nevyhovuje vám v něčem energetická společnost Yello? Podívejte se na naše srovnání nejlepších dodavatelů elektřiny a nejlepších dodavatelů plynu a vyberte toho, který vám bude sedět nejlépe. 

Elektřina od Yello – 10/10

Yello Elektrina

Elektřina od Yello je poskytována ve dvou různých tarifech – Yello Single a Yello Double. Nehledejte v tom žádné zvláštnosti. První varianta je jednotarifní a je vhodná pro klienty, kteří elektřinou jen svítí a používají běžné spotřebiče. Pokud elektřinou zároveň vytápíte svůj byt či dům, popř. s ní ohříváte vodu v bojleru, máte nárok na dvoutarifní sazbu, kde se střídá nízký a vysoký proud, tedy tzv. noční a denní – chápejte ho jako levný a dražší proud. Nejen že tak neprotopíte desetitisíce, ale ještě máte možnost ušetřit, když budete v tzv. nočním proudu např. prát, vařit, žehlit atd. Toto samozřejmě není žádná specialita společnosti Yello. Nízký a vysoký proud a tzv. dvoutarifní nastavení nabízí všechny energetické společnosti. Bylo však nutné zmínit, že i Yello tuto možnost nabízí. 

Smlouvy se momentálně nastavují na dobu dvou let, jedná se tedy o smlouvy se závazkem, na dobu určitou. Na druhou stranu Yello si zakládá na férovosti a tvrdí, že od jejich smlouvy můžete kdykoli odstoupit – i to je dobré vědět. Jejich smlouvy jsou dlouhodobě výhodné a jedná se o stabilního poskytovatele na trhu, proto je určitě dobré, když už smlouvu uzavíráte, volit právě tu se závazkem. Fixujete si tak stejnou cenu elektřiny na konkrétní dobu a zvyšování cen energií vás tak nemusí příliš trápit. 

Jak už jsme zmínili výše, v aplikaci Moje Yello, kam mají přístup všichni klienti této společnosti, které od ní odebírají energie, si můžete kontrolovat odběry i výši záloh a také si ji podle potřeby měnit – upravovat. 

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Změna výše zálohy

Plyn od Yello – 7.5/10

Yello Plyn

Yello poskytuje také plyn, na který opět v současné době uzavírají především smlouvy se závazkem – tedy na dobu určitou, konkrétně na dva roky. Vzhledem k tomu, že je jejich sazba za plyn opravdu nízká, je smlouva se závazkem dlouhodobě výhodná. Yello si zakládá na tom, že jsou féroví a že neposkytují jen sliby , které se pak “na faktuře rozplynou”. Důvodem, proč jsou jejich sazby nízké, je stejně nastavená výše platby za odebranou kilowatthodinu, tedy za odebranou jednotku. Rozdíl je pak pouze v poplatku za plynovodní síť, který se mění podle místa odběru. Cena plynu však zůstává ve všech regionech stejná. 

Yello plyn nakupuje od distributorů, netěží si ho sami. Tuto výsadu má v České republice zatím jen MND. Přesto mají ceny plynu nastaveny velice výhodně. 

Výhodou je i možnost měnit výši zálohy, což se (stejně jako u elektřiny) provádí v aplikaci Moje Yello přístupné klientům této společnosti z jejich webových stránek.

Závazky
Výhodné dlouhodobě
Vlastní těžba plynu
Změna výše zálohy

Zřízení energie od Yello – 5.7/10

Yello Zrizeni

Společnost Yello poskytuje energie jak na nových odběrných místech, tak pro klienty, kteří chtějí přejít od jiných energetických společností. Smlouvu s Yello si můžete sjednat online. Stačí si do kalkulačky zadat parametry – pokud je víte, ideální je, když máte staré vyúčtování od stávajícího poskytovatele elektřiny či plynu. Buď si podle něj sami parametry zadáte, vyplníte online formulář a odešlete, nebo je možné vyúčtování zaslat e-mailem s požadavkem přechodu k Yello. Operátoři vás již sami kontaktují (v obou případech) a dokončí s vámi přechod k jejich společnosti. Pomohou zároveň s výpovědí u vašeho stávajícího poskytovatele energií, abyste s tím měli co nejméně práce a starostí. 

Možnost vyjednat vše online či po telefonu je samozřejmě výhoda. Na druhou stranu jsou klienti, kteří dávají přednost osobnímu jednání. To u Yello není možné, neboť nemají ani pobočky, ani neposílají své jednatele až do domu žadatelů. Další mírnou nevýhodou je, že musíte vše zvládnout ve všední dny, neboť o víkendu nepracují. 

Nově
Přechod od konkurence
Sjednat on-line
Sjednat telefonicky
Mají pobočky/zákaznické centrum
Jednatel až do domu
Pracují i o víkendu

Podpora – 9.5/10

Klientská podpora Yello je na velmi vysoké úrovni. Spojit se s nimi můžete po e-mailu, na klientské lince nebo pomocí online chatu, což je asi nejrychlejší varianta. My jsme využili právě online chat a jsme spokojeni, i když jsme na připojení operátorky čekali cca 15 minut a některé otázky jsme museli pokládat několikrát, než je zodpověděla. Rychlejší po slečnu bylo nás informovat, že předá náš telefonní kontakt, aby se s námi spojili přímo energetičtí poradci. 

Celkově jsme s klientskou podporou spokojeni a hodnotíme ji jako velmi dobrou.  

Kontaktní e-mail
On-line chat
Telefon
Zodpovězené otázky9/10
Kvalita podporyVelmi dobrá


Závěrečné hodnocení

Yello Recenze
Yello Logo

Název: Yello

Shrnutí:
✅ Další výhody navíc v aplikaci Yello Active
✅ U plynu v celé ČR stejně nízká sazba za odebranou jednotku
✅ Online chat s rychlou podporou

 • Služby - 10/10
  10/10
 • Podmínky - Elektřina - 10/10
  10/10
 • Podmínky - Plyn - 7.5/10
  7.5/10
 • Zřízení - 5.7/10
  5.7/10
 • Podpora - 9.5/10
  9.5/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.04 (24 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání dodavatelů elektřiny a srovnání dodavatelů plynu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám