Webzdarma recenze

Webzdarma


Výhody
+ Bezplatný webhosting, v češtině

 

 

Nevýhody
– Velké množství vložené reklamy, omezená podpora

 

 

webzdarma-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Pokud si své vlastní webové stránky chcete založit zcela bezplatně, jednou z možností je využít freehosting nabízený společností webzdarma. Na vytvoření a provoz webu tak nemusíte vynaložit ani korunu, je ale třeba počítat s několika nevýhodami.

Zdarma získáte pouze doménu 3. řádu s koncovkou wz.cz a na vaše stránky bude vložen banner či reklamní lišta. Máte sice možnost si zvolit, kde a v jaké podobě se má reklama návštěvníkům stránek zobrazovat, na druhou stranu se ale od tohoto nastavení odvíjí velikost dostupného prostoru. Pokud chcete dosáhnout na maximálních 500 MB, na vašich stránkách se bude zobrazovat poměrně velké množství reklamy. Navíc je vyžadováno dosažení určité návštěvnosti a chybí zálohování dat. Začátečníkovi, který si chce jen vytvořit osobní blog, toto může dostačovat, pro ostatní jsou zde placené alternativy.

U placeného webhostingového tarifu Premium už nenajdete vloženou reklamu, získáte větší prostor na disku, garantovanou technickou podporu a postaráno bude i o zálohu dat. V tarifu Premium s doménou pak navíc dostanete i vlastní doménu 2. řádu.

Objednávka služeb od webzdarma je velice jednoduchá a během pár minut ji máte vyřízenou. Protože se jedná o českou společnost, celá služba je dostupná v češtině.

Všichni uživatelé mohou navštívit diskuzní fórum nebo odpověď na svou otázku hledat v poměrně obsáhlé nápovědě. Dostupná jsou také instruktážní videa. Pokud máte problém, který nevyřešíte přečtením nápovědy, je možné se přes e-mail obrátit na technickou podporu. Počítejte ale s tím, že jejich reakce nebude okamžitá, ba naopak k vám odpověď může dorazit se zpožděním až několika dnů.

Standardní freehosting v češtině.

Finance

Kompletně zdarma (bez domény 2.řádu) s možností upgradu na placený účet

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Webzdarma vyzkoušet bezplatně?

BalíčekZDARMA
Roční platba s DPH0Kč
Cena registrace domény czpouze v tarifu PREMIUM
Cena registrace domény compouze v tarifu PREMIUM
Počet webů1
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Ve verzi zdarma velice slabé parametry, vhodné pro základní statické webovky

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)200 nebo 500 MB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneuvádějí
Počet email adres1
Počet My SQL databáze20 MB
PHP Memory_llimit128 MB
Max_execution time30s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD diskpouze v tarifu PREMIUM

Zabezpečení

Chvála za SSL zabezpeční, antivir i antispam ve verzi zdarma

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Webzdarma?

Pravidelné zálohovánípouze v tarifu PREMIUM
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti-

Podpora

Podpora dostupná pouze na emailu, komunikující v češtině

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporyneuvádějí

Není pro vás Webzdarma to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Webzdarma recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.5 (4 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

  1. Jan Hovorka 4.4.2021

Přispět názorem