Český hosting recenze

Vyhody

+ V rámci tarifu můžete hostovat neomezný počet domén a společnost má pověst velmi stabilního webhostingu.

Nevyhody

Krátká maximální doba běhu skriptu (30s) – což může dělat některým větším webům problémy. 

 

cesky-hosting-logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Český hosting je velmi kvalitní a stálá společnost s dlouholetou tradicí. Garantovaná dostupnost hostingu je 99,99%. Tento webhosting má všechny potřebné služby a parametry, které byste mohli pro provozování webu potřebovat.

Finance – 9.2/10

Cesky Hosting Cenik

Český hosting má patří mezi nejlepší poměr cena/výkon. V našem srovnání patří mezi nejlevnější hostingy a disponuje všemi důležitými parametry, které od hostingu očekáváte. Za služby se platí v ročních platbách. Český-hosting.cz je možné si bezplatně vyzkoušet na 14 zdarma. Zákazníci mohou navíc využít 30 denní garance spokojenosti. To je doba, po kterou mohou žádat peníze za služby zpět, pokud nebudou s webhostingem spokojení.

Ceny domén

Český hosting má celkem mírné ceny domén. Některé z nich je zde možné zakoupit za téměř nákupní (velkoobchodní) ceny. V nabídce jsou nejčastější koncovky domén jako .CZ, .SK, .EU, .Com, ale i exotičtější názvy.

Roční platba s DPH1 210Kč
Cena registrace domény .cz (s DPH)151,25Kč
Cena registrace domény .com (s DPH)254,10Kč
Garance spokojenosti30 dnů
Vyzkoušení zdarma14 dní

Pozor!

Ceny domén jsou často za zvýhodněné ceny jen pro 1. rok registrace. Prodloužení domény tak výhodné není a je potřeba počítat s výrazně vyšším nárůstem ceny. Konkurence mám poplatky za prodloužení domén často ve výši ceny první registrace domény.

Důležité parametry hostingu – 8.5/10

Cesky Hosting Parametry

Za zásadní považujeme parametry bez kterých se moderní weby neobejdou. Jedná se zejména o podporu PHP od nejnovější verze 7 a vyšší, https (SSL) je v ceně hostingu, klouzavé rozdělení zdrojů pro nárazové zvýšení návštěvnosti a PHP memory limit 256 MB. Oproti jiným testovaným hostingům má Český Hosting největší prostor pro web, který tvoří 25GB. Takový prostor je dostačující i pro větší projekty, weby a e-shopy s velkým množstvím obrázků a dokumentů.

Jediným “problémem” může být kratší doba max execution time, která říká, že script (nebo úkol) může být prováděn na stránce maximálně 30 sekund. Toto může být problém s některými WordPress pluginy nebo při nahrávání většího XML feedu. Na druhou stranu je potřeba ocenit PHP memory limit ve výši 256MB.

Prosor pro web (GB)25GB
Počet domén 2. řádu1
Zdarma doména 3. řádu
Počet subdomén (domén 3.řádu)neomezeně
Počet email adresneomezeně (max 10GB)
Počet My SQL databázeneomezeně (max 5GB)
PHP starší verze (od 5.x)
PHP Memory_limit256MB
Max_execution time30 s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD

Co byste měli vědět?

Český hosting nelimituje hojně navštěvované webové stránky. Přenos dat je neomezený, takže se nemusíte bát se svým projektem vyrůst. V jednom cenovém tarfu můžete provozovat 1 doménu 2. řádu, pro kterou můžete použít neomezený počet domén 3. řádu.

Ve svém účtu můžete zřídit neomezený počet e-mailových schránek, ale jejich maximální celkový prostor je 10 GB. To znamená, že maximální velikost e-mailové schránky může být 10 GB. Za předpokladu, že budete používat jen jednu schránku.

U Českého hostingu můžete očekávat nejnovější verzi PHP, zároveň je možné mezi verzemi přepínat. Na webhostingu můžete přepnout i na zastaralou verzi PHP 5.2 a vyšší.

Zabezpečení – 10/10

Cesky Hosting Bezpecnost

Zabezpečení u Českého Hostingu je na vysoké úrovni, nechybí zde AntiSPam, Antivir nebo SSL zabezpečení. Váš web je navíc pravidelně zálohovaný a můžete požádat podporu o obnovení webu v případě útoku nebo zásadní lidské chyby. SSL zabezpečení je samozřejmostí.

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti30 dnů

Zálohování u Český hosting

Zálohování dat web, e-maily, databáze probíhá každý den. Zálohy jsou ukládané na oddělená disková pole a jsou uchovávané 7 dní nazpět. Dále jsou k dispozici minimálně tři týdenní zálohy (čili jedna z denních záloh v daném týdnu). Zálohovaná data jsou tak k dispozici minimálně 3 týdny nazpět.

SSL v ceně hostingu

V ceně webhostingu je SSL certifikát Let’s Encrypt. Další SSL certifikáty si mohou zákazníci zakoupit. SSL certifikát je důležitý k bezpečnému přenosu informací mezi návštěvníky a webem samotným. Po jeho aktivaci bude váš web dostupný na protokolu HTTPS, který je zárukou šifrovaného přenosu dat.

Podpora – 9.7/10

Cesky Hosting Podpora

Pokud se něco stane s vaším webem, můžete kontaktovat podporu pomocí e-mailu, autorizovaného požadavku nebo telefonu. Za nadstandard považujeme komunikaci přes live chat. Podpora nám na e-mail odpověděla do jednoho pracovního dne a pracovní doba podpory je pracovní dny 8-23. Mimo pracovní dny můžete využít rozsáhle FAQ.

Email
Live chat
Telefon
Do jednoho pracovního dne? (email)
FAQ
Nápověda
Pracovní doba podporyprac dny 8-23

Postrádáte některé parametry u českého hostingu? Podívejte se na srovnání společností nabízejících nejlepší webhosting.Závěrečné hodnocení

Český hosting recenze
 • Finance - 9.2/10
  9.2/10
 • Důležité parametry hostingu - 8.5/10
  8.5/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.7/10
  9.7/10
9.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.94 (32 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání webhostingů.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem