Endora recenze Endora recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 3. 10. 2019

Aktualizováno: 5. 2. 2024

Shrnutí recenze

Endora je jeden z nejznámějších freehostingů u nás. I bezplatná verze nabízí celkem přijatelné parametry. Free tarif se hodí pro nenáročné projekty, ale zvládne i menší blog. Dat nenabízí mnoho, ale nezapomínejme, že jde pořád o verzi zdarma. I ta je však rychlá a nabízí předinstalování několika aplikací pro tvorbu webu či webové vizitky.

Hodnocení uživatelů
hodnoceno 28x Přidat hodnocení
3/5
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 2 parametrů:
 • Roční platba s DPH
 • Balíček
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 8 parametrů:
 • Prostor na disku
 • Počet subdomén
 • Maximální velikost jedné databáze
 • Volitelná verze PHP?
 • PHP memory limit
 • PHP time limit (max_execution_time)
 • Upload_max_filesize
 • Certifikát SSL v ceně? (Lets Encrypt)
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Instalace WordPress na 1 kliknutí
 • Prostor pro e-maily
 • Počet e-mailových schránek
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Automatické zálohy zdarma
 • Dostupné zálohy
 • DDOS ochrana
 • Antivir, antispam
Celkové skóre /10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Podpora
 • E-mail
 • Live chat
 • Telefon

Výhody

 • Bezplatná verze nabízí přijatelné parametry
 • Přehledná, jednoduchá a rychlá instalace
 • U placených verzí velká porce funkcí za poměrně malý poplatek

Nevýhody

 • U free verze reklama
 • Free verze bez podpory HTTPS
 • Free verze prakticky bez technické podpory

Endora hosting recenze

Chcete-li víc, je k dispozici tarif Plus. Za poplatek 168 Kč/ročně (bez DPH) získáte slušnou porci funkcí. Kromě navýšení parametrů nabízí řadu výhod, jako jsou e-mailové služby nebo například SSL certifikát zdarma, který lze pořídit také na jedno kliknutí. Oblíbená je i Supercache funkce pro zrychlení prohlížení stránek. Hodí se na běžné projekty, ale pokud vám i tohle bude málo, je tu ještě tarif Mega za 720 Kč/ročně (bez DPH). 30 GB prostoru pro web a neomezený přenos dat už je slušná nálož v poměru s cenou. Nutno podotknout, že neomezený či ještě vyšší prostor nabízí webhostingy za podstatně vyšší cenu.

Uživatelé si u Endory cení především cenové dostupnosti, rychlosti a technické podpory. Pokud je vaším cílem mít zdarma, nebo za co nejnižší poplatek funkční web, jde o ideální řešení bez zbytečných kompromisů.

Populární hosting s velmi dobrým poměrem cena/kvalita.

Doporučujeme Doporučujeme

Není pro vás Endora to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Finance

Velmi dobrý poměr cena/kvalita; možnost pořízení bezplatné verze; možnost vyzkoušet zdarma verzi Plus.

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Endora vyzkoušet bezplatně?

Důležité parametry hostingu

Prostor pro web není neomezený ani u nejdražší verze; zdarma nainstalovány aplikace pro tvorbu webu včetně WordPressu; data se ukládají na rychlejším SSD disku, pro placené verze Supercache funkce.

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Zabezpečení

U placených verzí SSL certifikát, antivir a antispam zdarma; zálohuje se pravidelně.

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Endora?

Podpora

Bezplatná verze je prakticky bez podpory; pro placené verze je k dispozici chat a e-mail; pro verzi Mega navíc telefonická podpora; rychlá odezva.

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Doporučujeme Doporučujeme

Není pro vás Endora to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.


Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Endora zkušenosti a recenze zákazníků

12 zkušeností
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

S tímto webhostingem mám velmi dobré zkušenosti. Endoru musím pochválit za webmail a webhostingové služby, děkuji za vaše služby, hezký den všem.

Hodnocení - 5
Simon
14. 11. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

K úrovni služeb se nevyjadřuju, provozuju dva primitivní osobní weby na placeném hostinu a i html 14kB se načítá dlouhé vteřiny.
Odcházím poté, co mi byl bez varování odstřižen profesní mail – tj. denní kontakt s klienty, fakturace, napojený účetní software atd… A když se technická podpora po DVACETI HODINÁCH od mého nahlášení rozhoupala ozvat, sdělili mi, že ze schránky (linux, thunderbird, jediný uživatel notebooku) někdo rozesílal spam, takže mi ji prostě zařízli. Aby mě někdo informoval, třeba na kontaktní mail… No co bych to jako dlouholetý klient chtěla…
Když se podpora konečně ozvala, bylo mi poměrně arogantně řečeno, ať si změním heslo, že poté mi admin přístup „povolí.“
Jinými slovy – já si platím službu a někdo mi bude „povolovat“ přístup k ní a k mým výdělkům. What the hell???
Post scriptum, za tři hodiny byl web zduplikován na nové doméně, novém hostingu, pod upraveným názvem, připojen funkční a otestovaný e-mail, upravena fb stránka a navázán účetní software. „Podpoře“ Endory trvalo dvacet hodin napsat mi dva řádky textu na můj mail. Upřímně lituju, že jsem za celá léta u Endory nehledala lepší hosting, protože tento prostě „stačil.“ Ale odstřihávat klienty od pracovního mailu, když jim neumím zajistit jejich opětovné okamžité zprovoznění, považuju za naprosto fatální.

Hodnocení - 1
Jana
20. 7. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Absolutně nejhorší hosting. Neustálé výpadky, a to ne u free verze, ale u plně placených hostingů! Jsou to neschopní patlalové, jestli si chcete ušetřit nervy a nepřicházet o zákazníky kvůli stále opakující se každodenní nedostupnosti, tak to neriskujte.

Hodnocení - 1
MR
8. 6. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Když jsem tam začínal tak vše bylo bez problémů, ale postupem času se začlo vše zhoršovat a zhoršovat. Servery každou chvíli nedostupné, furt nějaký výpadky, zastaralá verze PHP ani po 3 letech nebyli schopni nasadit aktuální verzi 8, a když jsem chtěl přejít jinam tak se to táhlo (táhne) už pomalu rok a furt jsou nějaké problémy.

Hodnocení - 1
Matt Ronator
8. 5. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Jak plyne čas, tak stále horší. Podpora se vše snaží vyřešit co nejrychleji. Není tak důležité že je problém plně vyřešen, hlavní že záplata pokryla 50 %… Aktuální PHP8? nikne. Termín nasazení? Neznámý! Konec podpory PHP 7.4 ukončen… No Super… Jdeme na Wedos…

Hodnocení - 1
Dominik
3. 1. 2023
Hodnocení - 1 Hodnocení - 2 Hodnocení - 3 Hodnocení - 4 Hodnocení - 5

Free verze absolutně nefunguje. Administrace pro databázi neskutečně pomalá a obecně připojení k hostingu velice často vypadává. Doporučuji vyzkoušet jiný.

Hodnocení - 2
Daniel Horský
3. 5. 2022

Poslední měsíce časté několikahodinové výpadky. Většinou když to nejmíň potřebujete. Budu hledat jiný hosting

Hodnocení - 3
Adam
4. 12. 2021

Mám na endoře několik webů a využívám všechny druhy tarifů na webhosting, které endora nabízí. Mohu říct, že se Endorou mám letité zkušenosti, takže je moje recenze relevantní. Hlavní výhodou Endory je cena. Potom už zde mám samé nevýhody. Pokud používáte WP nebo cokoliv, kde je databáze, tak se připravte na výpadky databáze, zdlouhavé načítání, věčnou hlášku „server není dostupný“. Nulová technická podpora i při využívání „prémiového“ tarifu. Lidem z Endory je u párku, že jim 3 týdny vypadávají servery ani se neomluví, když jim napíšete. Jen Vám odpoví, že to někdy i funguje, a že na nápravě pracují. Pochopil bych, kdyby problémy byly ojedinělé, jenže výpadky jsou co týden. Někdy web nejede klidně i celý den.
Pokud chcete hostit web, který využívá jen HTML a CSS, tak je to asi v pohodě, ale i tak nové klienty k Endoře už nedávám.
Jako alternativu mohu doporučit wedos, kde se sice platí za SSL certifikát, ale když jim to nejede mimo plánovanou odstávku, tak Vám dají hosting na rok zdarma.
Takže abych to shrnul: ENDOŘE SE OBLOUKEM VYHNĚTE

Hodnocení - 3
Pavel
10. 9. 2021

Po pročtení zdejších recenzí se musím Endory zastat… Mám u ní několik hostingů a i hostingy doporučuji klientům dlouhá léta a nikdy nebyl problém, podpora reaguje celkem rychle po mailech, rozhodně srovnatelně rychle s jinými hostingy (je pravda, že telefon jsem zatím nezkoušela) a zatím mi vždycky pomohli a úkony, které u jiných hostingů platíte, dělají zdarma a bez keců. Například nastaví DNS nebo navýší parametry hostingu, pokud je to možné. Parametry hostingu oproti jiným společnostem jsou top a za polovinu ceny…takže pro mě zatím nej poskytovatel hostingu.

Hodnocení - 3
Zuzka
21. 7. 2021

Přebrala jsem klienta s tímto hostingem a zkušenost je taková, že i když si připlatíte podporu, stejně telefony nezvedají v jejich Při přesměřování webu jednoduše zmizela celá doména s hostingem na 2 dny. Ještě jsem něco takového nezažila a ochota to řešit z jejich strany byla nulová. Při řešení jiné domény jsem další přesměřování raději řešila formou písemného požadavku, abych se něčemu takovému vyvarovala. Odpověď byla, že tím se nezabývají, řešit to nebudou a nazdar. Na Wedosu, Active24 či snad kdekoliv jinde vám takový požadavek neprodleně vyřeší.

Hodnocení - 3
Dagmar
28. 6. 2021

S takovouto „podporou“ jsem se ještě nesetkal. Dělám weby více jak 50 klientům, ale aby některý webhosting prostě vypnul přístup do živé databáze protože jste přesáhli 60MB, to jsem ještě nezažil. Když na Endoru pak člověk zavolá a chce něco urgentně řešit, máte smůlu, nikdo se s vámi nebaví – máte jen tarif + najděte si to ve fóru.

Hodnocení - 3
David Heger
30. 3. 2021

Nelze říct že je bezplatná verze bez podpory. I uživatele ve verzi zdarma dostávají pomoc od rádcu na fóru podpory i pomocí emailu. U placených verzí lze využít navíc příplatkové služby pomocí které je možné parametry webhostingu navýšit.

Hodnocení - 3
Utajený
31. 8. 2020