Endora recenze

Endora


Výhody
+ Bezplatná verze nabízí přijatelné parametry
+ Přehledná, jednoduchá a rychlá instalace
+ U placených verzí velká porce funkcí za poměrně malý poplatek

 

Nevýhody
– U free verze reklama
– Free verze bez podpory HTTPS
– Free verze prakticky bez technické podpory

 

 

endora-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Endora je jeden z nejznámějších freehostingů u nás. I bezplatná verze nabízí celkem přijatelné parametry. Free tarif se hodí pro nenáročné projekty, ale zvládne i menší blog. Dat nenabízí mnoho, ale nezapomínejme, že jde pořád o verzi zdarma. I ta je však rychlá a nabízí předinstalování několika aplikací pro tvorbu webu či webové vizitky.

Chcete-li víc, je k dispozici tarif Plus. Za poplatek 168 Kč/ročně (bez DPH) získáte slušnou porci funkcí. Kromě navýšení parametrů nabízí řadu výhod, jako jsou e-mailové služby nebo například SSL certifikát zdarma, který lze pořídit také na jedno kliknutí. Oblíbená je i Supercache funkce pro zrychlení prohlížení stránek. Hodí se na běžné projekty, ale pokud vám i tohle bude málo, je tu ještě tarif Mega za 720 Kč/ročně (bez DPH). 30 GB prostoru pro web a neomezený přenos dat už je slušná nálož v poměru s cenou. Nutno podotknout, že neomezený či ještě vyšší prostor nabízí webhostingy za podstatně vyšší cenu.

Uživatelé si u Endory cení především cenové dostupnosti, rychlosti a technické podpory. Pokud je vaším cílem mít zdarma, nebo za co nejnižší poplatek funkční web, jde o ideální řešení bez zbytečných kompromisů.

Populární hosting s velmi dobrým poměrem cena/kvalita

Finance

Velmi dobrý poměr cena/kvalita; možnost pořízení bezplatné verze; možnost vyzkoušet zdarma verzi Plus

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Endora vyzkoušet bezplatně?

BalíčekFree / Mega
Roční platba s DPHzdarma / 871 Kč
Cena registrace domény cz265Kč
Cena registrace domény com301Kč
Počet webů1
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Prostor pro web není neomezený ani u nejdražší verze; zdarma nainstalovány aplikace pro tvorbu webu včetně WordPressu; data se ukládají na rychlejším SSD disku, pro placené verze Supercache funkce

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)30 GB
zdarma doména 3. řádu
Počet subdoménneomezeně
Počet email adresneomezeně (3GB)
Počet My SQL databázeneomezeně (max 150MB jedna)
PHP Memory_llimit256MB
Max_execution time90s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

U placených verzí SSL certifikát, antivir a antispam zdarma; zálohuje se pravidelně

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Endora?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti14 dní

Podpora

Bezplatná verze je prakticky bez podpory; pro placené verze je k dispozici chat a e-mail; pro verzi Mega navíc telefonická podpora; rychlá odezva

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporyPracovní dny od 8:00 do 16:30

Není pro vás Endora to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Endora recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.35 (17 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

6 Příspěvků

  1. Adam 4.12.2021
  2. Pavel 11.9.2021
  3. Zuzka 21.7.2021
  4. Dagmar 28.6.2021
  5. David Heger 30.3.2021
  6. Utajený 31.8.2020

Přispět názorem