Forpsi recenze

Forpsi


Výhody
+ Tarify za dostupné ceny
+ Neomezený prostor pro web, dobré parametry

 

Nevýhody
– Zákaznická podpora má více negativních ohlasů
– „Skryté“ podmínky u některých služeb

 

forpsi-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Forpsi je stálicí českého trhu a jedním z nejstarších poskytovatelů webhostingu u nás. Zdá se ale, že poněkud zaspal dobu. Zatímco parametry jsou na dobré úrovni, horší je to podle mnoha reakcí uživatelů s některými službami (např. se zákaznickou podporou) nebo uživatelským rozhraním. Tato mince má ale i druhou stranu. Forpsi totiž zůstává trochu pozadu i s cenami, takže jde o cenově výhodný hosting.

Forpsi nabízí čtyři tarify – Easy, Advanced, Professional a F-Market. Všechny se mohou vzhledem k nákladům na provoz pochlubit velmi dobrými vlastnostmi. I tarif „Easy“, který vás měsíčně vyjde jen na 20 Kč, poskytne neomezený prostor pro web a libovolný počet emailových adres. Velikost schránky je přitom až 10 GB. Připočtěte podporu PHP 7, až 5 subdomén nebo automatický instalátor aplikací a výsledkem je velmi pěkná nabídka. Dokonce je v ceně i SSL zabezpečení, ale musíte si dát pozor na splnění určitých podmínek.

Další dva tarify se už liší spíše v detailech. Například ve velikosti emailové schránky nebo v počtu alias domén v ceně. Zcela odlišný je ale tarif „F-Market“, který je určen pro provozovatele e-shopů a za cenu od 290 Kč měsíčně nabídne i výběr ze 4 funkčních šablon. Ty mohou představovat komplexní a přitom poměrně jednoduché řešení pro malý i větší internetový obchod. Forpsi je tedy stále silný hráč, který sice v některých ohledech lehce zaostává, ale v jiných nedostatky plně kompenzuje.

Ověřený neomezený webhosting s nízkými cenami tarifů.

Finance

Výhodný poměr ceny a výkonu

Cena při výběru hraje důležitou roli, protože jde často o největší náklad, jež budete při provozování webu mít. Jak je na tom cena webhostingu na rok, cena .cz a .com domény? Máte možnost Forpsi vyzkoušet bezplatně?

BalíčekProfessional
Roční platba s DPH1742Kč
Cena registrace domény cz175Kč
Cena registrace domény com290Kč
Počet webů15
Vyzkoušení zdarma

Důležité parametry hostingu

Parametry na velmi dobré úrovni

Má webhosting nějaká razantní omezení, jež jsou pro vás neúnosná? Běží na rychlejším SSD disku nebo na starším HDD disku? A podporuje hosting redakční systém WordPress?

Prosor pro web (GB)neomezený
zdarma doména 3. řádu
Počet subdomén5
Počet email adresneomezeně (25 GB)
Počet My SQL databázeneomezeně
PHP Memory_llimit128MB
Max_execution time90s
Cron úlohy
Traffic (návštěvnost)neomezeně
PHP 7 a vyšší
Podpora Wordpressu
SSD disk

Zabezpečení

Možnost SSL zabezpečení v ceně

Byť je zabezpečení webu z velké části na vaší zodpovědnosti při tvorbě webu, výběr správného hostingu udělá též dost. Na co se však dívat? Zejména zda-li můžete na web nasadit SSL protokol (https), zda-li má hosting antivir, antispam a pravidelně zálohuje váš web. Díky pravidelnému zálohování můžete kdykoli požádat podporu o obnovení webu. Jak si v této oblasti vede Forpsi?

Pravidelné zálohování
Antispam
SSL zabezpečení
Antivir
Garance spokojenosti18 dní

Podpora

Podpora na live chatu i telefonní lince

Těžko budete hledat službu, u které je podpora zásadnější než právě u webhostingu. Zejména při tvorbě webu se často stává, že narazíte na komplikace, které bez ochotné podpory nevyřešíte. Kromě ochoty podpory se též díváme, na jakých frontách jsou k zastižení: telefon, email, live chat či autorizovaný požadavek. Tabulka níže odpoví:

Email
Autorizovaný požadavek
Live chat
Telefon
FAQ
Pracovní doba podporynonstop

Není pro vás Forpsi to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších webhostingů.

Více informací →

Forpsi recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.62 (13 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

4 Příspěvky

  1. Rudik Avlastimov 12.1.2022
  2. Karel Novák 27.7.2021
  3. Daniel Sýkora 9.4.2021
  4. Antonín Schmied 27.12.2020

Přispět názorem