NordVPN Recenze

Vyhody

+ NordVPN má k dispozici přes 5 400 serverů v různých lokalitách
+ Připojíte až 6 zařízení najednou
+ 30 denní záruka vrácení peněz

Nevyhody

Služba nepatří mezi nejlevnější
– Webové stránky a podpora nejsou v českém jazyce

 

Logo Nordvpn

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

NordVPN Recenze

Shrnutí:

NordVPN je služba, která se stará o internetové bezpečí a soukromí svých uživatelů prostřednictvím sítě VPN. Používá ji přes 14 milionů uživatelů po celém světě nejen kvůli zvýšení svého soukromí na internetu, aby nemohli jejich digitální stopu sledovat Google, Facebook, inzerenti nebo například poskytovatelé internetu. NordVPN pomůže se zakrytím IP adres a zvýšením internetového soukromí, i se sledováním obsahu cizích streamovacích služeb jejichž obsah je u nás kvůli autorským licencím zakázaný.

Důležité parametry – 6.5/10

Nordvpn Hlavni Funkce

V rozhraní aplikací NordVPN si můžete vybrat jeden z více než 5400 serverů, které se nacházejí na 59 světových lokacích. Když některé z těchto serverů nastavíte jako oblíbené, tak vám to v budoucnu usnadní práci a ušetří čas při jejich přepínání.

NordVPN umožňuje využívat VNP až 6 zařízením v jeden čas. To znamená, že můžete do virtuální sítě připojit nejen svá zařízení, ale teoreticky se můžete s někým domluvit a platit tuto VPN společně a ušetřit tak na jejím provozu. 

Velký počet serverů a světových lokací vám pomůže se sledováním oblíbených seriálů různých streamovacích společností jako je Netflix, Amazon Prime, BBC, HBO Go a dalších. Jednoduchým přepnutím serveru změníte lokalitu svého zařízení. Můžete být v České republice, ale daná služba si bude myslet, že jste uživatel z USA, Brazílie nebo odkudkoliv na světě.

Počet IP adres5,400+
Počet různých umístění serveru59
Počet serverů5300+
Počet zařízení6
Statistiky serveru
Non-logging (zákaz logů)
Anonymní přihlášení

Doporučujeme!

Pokud hledáte VPN poskytovatele s extra vysokou bezpečností, rychlými servery a navíc za příjemnou cenu, která vás nezruinuje, můžete s klidem doporučit právě NordVPN.

Zabezpečení – 6.6/10

Nordvpn Zabezpeceni

Zabezpečení NordVPN je na vysoké úrovni. Společnost jednak chrání data svých uživatelů a nevytváří záznamy toho, co na internetu používají nebo sledují. NordVPN se také snaží o to, aby tato data a komunikaci nemohl sledovat někdo třetí jako jsou hackeři nebo státní orgány.

Komunikace je šifrována klasickou šifrovací metodou 256 bitového šifrování. Ve VPN je také dostupná funkce Kill Switch, která vás v případě výpadku sítě okamžitě odpojí od internetu, aby náhodou nedošlo k úniku soukromých dat.

Leckdo by mohl u této VPN postrádat zastaralé protokoly L2PT a PPTP, které jsou důležité pro komunikaci s integrovanými klienty v různých zastaralých zařízeních jako jsou routery. Pokud chcete, aby váš router používal bezpečnou síť virtuálních serverů, tak si musíte pořídit zařízení podporující OpenVPN. Při běžném používání NordVPN vás toto nemusí zajímat a můžete si užívat virtuální síť na všech zařízeních.

Pokud zpracováváte citlivé informace každý den, potřebujete vícevrstvé zabezpečení než ostatní. NordVPN má řešení zaměřená na soukromí, jako je Double VPN nebo Onion Over VPN. Díky dvojité VPN je pro hackery dvakrát obtížnější dešifrovat váš provoz – NordVPN dvakrát změní vaši IP adresu a chrání vaše připojení další vrstvou šifrování.

NordVPN vám navíc pomůže obelstít a blokovat malware nebo obtěžující reklamy, které jsou doslova na každém rohu. 

Kll Switch
256 Encryption
L2TP
PPTP
SSL
TLS

Cena

Nordvpn Cena

Za služby NordVPN zaplatíte od 9, 56 EUR za jeden měsíc. Stejně jako další poskytovatelé i NordVPN nabízí výhodnější cenu při uzavření smlouvy na jeden nebo dva roky. U smlouvy na 1 rok zaplatíte 47,20 EUR, což vychází na 3,93 EUR na měsíc. U smlouvy na 2 roky zaplatíte 71,20 EUR, tedy 2,97 EUR na jeden měsíc. 

Díky slevovým nabídkám u smluv na delší dobu se řadí mezi levnější poskytovatele VPN. 

Testovaný balíčekNordVPN 1-year plan
Roční platba47,2 EUR(cca 1180 Kč)

Kompatibilita – 10/10

Nordvpn Kompatibilita

NordVPN je jedna z největších světových služeb. Tyto virtuální servery můžete bez problému používat na zařízeních s operačními systémy Windows, Mac OS nebo Linux. Samozřejmostí jsou aplikace pro chytré telefony s Androidem a iOS.

Aplikaci NordVPN tedy můžete používat na počítačích, telefonech ale také na chytrých televizích Android TV. NordVPN má k dispozici také rozšíření pro internetové prohlížeče Chrome a Firefox. Ty vám pomohou s rychlejším připojení do bezpečné virtuální sítě.

Další výhodou, která vám zajistí větší soukromí, je možnost platit kryptoměnou. Zaplatit ale můžete i pomocí své platební karty a dále pomocí Google Pay nebo Amazon Pay. 

Windows
Linux
IOS
Android
Mac OSX
Platba kreditní kartou
Přijímají bitcoiny?

Podpora – 7.5/10

Nordvpn Podpora

NordVPN má podporu, která funguje v nonstop režimu 24/7 po celý rok. S podporou lze komunikovat prostřednictvím oblíbeného live chatu, a to v jakoukoliv denní i noční dobu. Pro komunikaci můžete také použít klasický e-mail nebo komunikaci na diskuzním fóru. My jsme využili live chat a odpovědi jsme dostali obratem. Podpora nás ujistila, že na našich dotazech pracuje, ale než nám odpověděla, ověřila správnost svých tvrzení, což oceňujeme. 

Nonstop podpora
Live chat
Telefon
Uživatelská fóra


Závěrečné hodnocení

NordVPN Recenze
Logo Nordvpn

Název: NordVPN

Shrnutí:
✅ Windows
✅ Linux
✅ IOS
✅ Android
✅ Mac OSx

 • Důležité parametry - 6.5/10
  6.5/10
 • Zabezpečení - 6.6/10
  6.6/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
7.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání VPN.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám