ProtonVPN Recenze

Vyhody

+ Velice silná šifrovací metoda
+ Stovky zabezpečených serverů po celém světě
+ Šifrování end-to-end
+ K dispozici je i ProtonVPN Free – má méně funkcí a je pomalejší, než verze placená

Nevyhody

Málo serverů a lokalit jejich umístění
– Webové stránky ani podpora nejsou v českém jazyce

 

Logo Protonvpn

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ProtonVPN Recenze

Shrnutí:

ProtonVPN je virtuální privátní síť, jejímž primárním cílem je poskytnout jejím uživatelům opravdové online soukromí. ProtonVPN nepatří mezi gigantické služby, ale i tak dokáže svým uživatelům nabídnou řadu výhod a velký počet serverů na různých lokalitách naší planety. Používá zejména šifrovací technologii Perfect Forward Secrecy. Tato technologie je zárukou toho, že i kdyby se nějakým útočníkům podařilo odcizit data ze serverů, tak se mu nejspíš nikdy nepodaří je dešifrovat a použít.

Důležité parametry – 6.5/10

Protonvpn Hlavni Strana

ProtonVPN je virtuální privátní síť, která vznikla v roce 2014 v CERNu (Evropská organizace pro jaderný výzkum). Usiluje především o internetové bezpečí a soukromí. Není to tedy klasická VPN na obcházení streamovacích služeb a autorských licencí. Samozřejmě ji jde pro tyto účely také použít. Smysl k použití ProtonVPN však bude především ve firemní sféře, kde je potřeba šifrovat komunikaci mezi firemními počítači s počítači mimo firmu.

ProtonVPN má k dispozici 1246 serverů, které se nachází na 55 různých lokalitách po celém světě. ProtonVPN nasazuje špičkové servery s vysokorychlostními odkazy, aby svým uživatelům zajistili vysokou rychlost připojení. Pokud se připojíte přes ProtonVPN, můžete pokračovat v procházení webu, streamování hudby a sledování videí jako vždy, jen v soukromí, aniž by kdo kdy byl schopen dohledat, kde jste byli a na co jste se dívali.

Podle zvoleného tarifu si můžete k VPN připojit určitý počet zařízení. U nejdražšího tarifu je to až 10 zařízení, ale u námi testovaného tarifu je jich 5. Tarify nabízí ProtonVPN rovnou čtyři. Pojďme se na ně podívat podrobněji.  

Počet IP adres1,000+
Počet různých umístění serveru55
Počet serverů1246+
Počet zařízení5
Statistiky serveru
Non-logging (zákaz logů)
Anonymní přihlášení

Náš tip!

Pokud hledáte VPN s maximální možnou ochranou a mírou anonymity, nemůžete si jako uživatel z České republiky vybrat lépe, než ProtonVPN. Díky tomu, že tento poskytovatel pochází ze Švýcarska, jste kryti nejen vyspělými technologiemi, ale i vymakanými švýcarskými zákony.

Cena

Protonvpn Cena

ProtonVPN nabízí hned čtyři různé tarify, čtyři balíčky. Zatímco jiní poskytovatelé VPN mají jednu nabídku rozdělenou podle různé délky smluv – předplatného, ProtonVPN má čtyři různé balíčky, přičemž každý má jiné funkce. Logicky platí, že čím dražší balíček si zvolíte, tím výhodnější VPN budete mít. 

Pokud vám stačí připojení pouze pro jedno zařízení, můžete využít VPN Free. Platit nemusíte nic a k dispozici budete mít servery ve 3 zemích, střední rychlost a přísné zásady bez protokolů. 

Druhou variantou je ProtonVPN Základní, kdy se platí 4 EUR za měsíc. Pokud si jej ale předplatíte na rok, zaplatíte jen 48 EUR. U tohoto balíčku můžete připojit na jeden účet 2 zařízení, využívat servery v 55 zemích, mít vysokou rychlost a poměrně dostatek zabezpečení. 

My doporučujeme tarif ProtonVPN Plus, který stojí 8 EUR měsíčně, nebo 96 EUR na celý rok. Připojíte v něm 5 různých zařízení na jeden VPN účet, servery máte k dispozici v 55 zemích, vysokou rychlost připojení, přístup k blokovanému obsahu a řadu zabezpečení. 

Nejvyšším tarifem je pak ProtonVPN Visionary, u kterého je možné připojit najednou rovnou 10 zařízení. Podmínky, bezpečnost a funkce jsou stejné, jako u plánu Plus, ale navíc máte zdarma možnost využívat i účet ProtonMail Visionary. Cena tohoto tarifu je 24 EUR měsíčně, nebo 288 EUR ročně. 

Zabezpečení – 10/10

Protonvpn Zabezpeceni

ProtonVPN má svůj původ ve švýcarském středisku CERN. Z toho důvodu je jasné, že zabezpečení této sítě je na mimořádně vysoké úrovni. Mimo technologie Perfect Forward Secrecy, která slibuje dokonalé zabezpečení během komunikace, ale i po ní, disponuje tato VPN dalšími klasickými zabezpečovacími prvky a protokoly.

Samozřejmostí je funkce Kill Switch, která vás dokáže v případě výpadku VPN okamžitě odpojit od internetu, aby nebylo ohrožené vaše soukromí a bezpečnost dat.

K ochraně vašeho internetového připojení používají pouze šifrování nejvyšší úrovně . To znamená, že veškerý váš síťový provoz je šifrován pomocí AES-256, výměna klíčů probíhá pomocí 4096 bitového RSA a pro ověřování zpráv se používá HMAC se SHA384.

ProtonVPN používá pouze VPN protokoly, o kterých je známo, že jsou bezpečné – IKEv2 / IPSec a OpenVPN. Nemají žádné servery, které podporují PPTP a L2TP / IPSec, i když jejich provoz je méně nákladný. S ProtonVPN si můžete být jisti ochranou s pomocí nejspolehlivějšího protokolu.

ProtonVPN je služba VPN bez protokolů. Nesledují ani nezaznamenávají vaši internetovou aktivitu, a proto nejsou schopni poskytnout tyto informace třetím stranám. ProtonVPN se také integruje do anonymní sítě Tor. Jediným kliknutím můžete směrovat veškerý svůj provoz sítí Tor a přistupovat k webům Onion.

Kromě silného technického zabezpečení ProtonVPN těží také ze silné právní ochrany. Protože sídlí ve Švýcarsku, je ProtonVPN chráněn některými z nejsilnějších zákonů na ochranu soukromí na světě a zůstává mimo jurisdikci USA a EU. To znamená, že na rozdíl od poskytovatelů VPN se sídlem v zemi se “čtrnácti očima” ProtonVPN nelze donutit, aby “špehoval” své uživatele.

Kll Switch
256 Encryption
L2TP
PPTP
SSL
TLS

Kompatibilita – 10/10

Protonvpn Kompatibilita

ProtonVPN je moderní službou, a tak musí být jejich VPN použitelná napříč všemi zařízeními a operačními systémy. Samozřejmostí jsou aplikace pro Windows, MacOS, Linux, iOS, Android. Tím se nabízí možnost používat tuto VPN skutečně všude, kde hrozí nějaký únik informací nebo je v ohrožení soukromí uživatele.

ProtonVPN je k dispozici na všech vašich zařízeních, včetně počítačů PC, Mac, smartphonů a dokonce i směrovačů. Zabezpečené připojení k internetu, kterému můžete důvěřovat, je zásadní pro zachování soukromí na notebooku doma, mobilním zařízení na cestách nebo na pracovní stanici v kanceláři. ProtonVPN má aplikace pro Android , iOS , MacOS a Windows .

Za služby ProtonVPN lze klasicky zaplatit platební kartou i kryptoměnou Bitcoin, což je další plus v případě, že si chcete zachovat maximální anonymitu.

Windows
Linux
IOS
Android
Mac OSX
Platba kreditní kartou
Přijímají bitcoiny?

Podpora – 2.5/10

Protonvpn Podpora

Dle našich měřítek nedopadla podpora ProtonVPN vůbec dobře. Musíme to však uvést na pravou míru. Služba sice nemá podporu na live chatu, ale můžete ji jednoduše kontaktovat přes sociální sítě, e-mail nebo kontaktní formulář.

Na webu této VPN je také skvěle zpracovaná znalostní báze (návody), které vám pomohou vyřešit řadu nesnází od fakturace až po nastavení VPN.

Pokud nechtějí uživatelé čekat na odpověď uživatelské podpory, tak mohou zkusit vyhledat svůj problém na diskuzním fóru Reddit.

Nonstop podpora
Live chat
Telefon
Uživatelská fóra


Závěrečné hodnocení

ProtonVPN Recenze
Logo Protonvpn

Název: ProtonVPN

Shrnutí:
✅ Dokonalé zabezpečení
✅ Aplikace pro všechna zařízení
✅ Šetrná cenová politika

 • Důležité parametry - 6.5/10
  6.5/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Podpora - 2.5/10
  2.5/10
7.3/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání VPN.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám