Kvalitní a prověřené služby mají servery po celém světě. Ano, i v České republice. Nejlepší VPN najdete v našem srovnávacím testu. Všechny disponují českými IP adresami.
České VPN s českou IP v zahraničí
Českou VPN oceníte zejména v případě, že se chystáte do zahraničí a budete se chtít dívat na své oblíbené seriály. Jelikož vám většina webu a kanálů bude blokovat přístup, je řešením právě česká VPN, prostřednictvím které se připojíte na server z České republiky a pro okolí to bude vypadat tak, jako byste stále byli na území Česka.
Seznam VPN s českou IP
- NordVPN: NordVPN je jedním z nejlepších poskytovatelů VPN na trhu, který nabízí rozsáhlou síť serverů, včetně serverů v České republice. Je známý svou silnou bezpečností, rychlými rychlostmi a schopností obejít geo-blokace.
- ExpressVPN: S vysokou rychlostí a silným šifrováním, ExpressVPN poskytuje servery i v České republice. Je to skvělá volba pro streamování a zabezpečené prohlížení.
- CyberGhost: CyberGhost má jednu z největších sítí serverů na trhu a nabízí specifické servery pro streamování a torrenting. Uživatelé si mohou vybrat z několika serverů umístěných v České republice.
- PureVPN: PureVPN poskytuje širokou síť serverů po celém světě, včetně České republiky. Nabízí dedikované IP adresy a širokou škálu bezpečnostních funkcí.
K čemu je dobrá česká VPN?
Česká IP adresa je vhodná také v případě, že se nacházíte v zemi, která podléhá v oblasti internetu přísné cenzuře, například Čína nebo Severní Korea. VPN (co je VPN) bez obtíží dokáže překonat online cenzuru a umožní vám neomezenou volnost na internetu. Dávejte si ovšem pozor na to, že ne všude to je legální.
VPN vás také dokáže ochránit před cílenými útoky, protože šifrování vašeho provozu zamezí být čitelnými pro nežádoucí třetí strany. Českou IP adresu můžete získat také prostřednictvím proxy serverů a služby Smart DNS. Ty ovšem nemají funkci zabezpečení a ochrany osobních údajů, takže můžou hackeři zneužít vaše data a poskytovatelé internetových služeb mohou sledovat vaši aktivitu.
Jak získat českou IP v zahraničí?
K získání české IP adresy je nutné si pořídit VPN se servery v České republice a následně se k tomuto serveru připojit. Jak již bylo řečeno, nejčastějším důvodem proč chtít českou IP adresu je možnost sledování televizních kanálů, které jsou dostupné pouze v Česku. Některé české weby blokují přístup ze zahraničí z důvodu ochrany autorských práv, licenční dohody nebo cenové diskriminace.
Českou IP adresu můžete získat odkudkoli pomocí VPN nejvyšší úrovně se servery v dané zemi. Nahradí vaši skutečnou IP adresu za českou a zašifruje vaše připojení, čímž získáte větší bezpečnost a anonymitu. Můžete se pak bez omezení připojovat ke streamovacím stránkám, televizním kanálům i online bankovním službám.
Po instalaci VPN je však vždy vhodné si ověřit, zda je vaše IP adresa skutečně česká. K tomu je možné využít například nástroj od WhatIsMyIP, který testuje, zda o vás IP adresa vyzrazuje citlivé informace. Pokud se vám potvrdí, že vaše IP adresa je opravdu česká, můžete si být jisti, že vaše připojení bude zabezpečené a maskované.
Různé VPN mají různé specifikace, při výběru VPN pro zajištění české IP adresy nesmíte opomenout následující:
- VPN musí vlastnit servery v České republice, čím více, tím lépe, protože vám to -umožní odblokování více geograficky omezeného obsahu
- VPN by měla poskytovat 256bitové AES šifrování, automatické nouzové odpojení, pokročilé bezpečnostní protokoly a nesmí uchovávat žádné záznamy
- VPN musí dokázat ochránit proti úniku údajů skrze IP či DNS, musí mít zásady bez protokolování, protože nikdy nevíte, kdo by vás mohl šmírovat, takže je třeba, aby vaše aktivity byly skryté
- VPN by nemělo mít omezení přenosu dat a je potřeba dostatečné rychlosti, abyste mohli streamovat obsah v HD bez zpoždění
- VPN by mělo být kompatibilní s vaším zařízením (počítač, tablet, mobil)
- VPN se zákaznickou podporou 24/7 a několika různými komunikačními kanály (živý online chat, email, telefonická podpora)
- VPN by mělo mít různé ceny předplatného a důvěryhodnou záruku vrácení peněz, abyste měli možnost službu otestovat
Usnadníme vám výběr nejlepší VPN. Prověřili jsme téměř 2 desítky služeb a z nich vybrali ty nejkvalitnější. Ty teď naleznete v našem srovnání VPN, kde porovnáváme nejdůležitější parametry.
Bezplatné vs. placené VPN
Asi si říkáte, proč byste si měli platit za něco, co je dostupné také zdarma? Bezplatná VPN je dobrým řešením na krátkou dobu. Má ovšem své limity, protože obvykle je omezeno měsíční nebo denní využití dat, a to může být docela velký problém. Navíc s sebou bezplatné VPN nesou riziko nedostatečného zabezpečení a soukromí, protože nemají šifrování a shromažďují data uživatelů. Na základě těchto získaných dat vás pak mohou obtěžovat nežádoucími reklamami.
Většina bezplatných VPN nedokáže odblokovat streamovací platformy, má nízkou rychlost a omezení, která je činí téměř nepoužitelnými. Samozřejmě narazíte i na takové bezplatné VPN, které mají zabezpečení dostatečně silní, aby vás ochránily, ale vždy u nich je nějaké omezení.
Nejčastější nebezpečí, která vám hrozí, při používání VPN zdarma:
- shromažďování a prodej vašich údajů
- slabé zabezpečení a únik údajů
- VPN může obsahovat viry a škodlivý malware
Placené i neplacené VPN mají své výhody i nevýhody, pojďme se podívat na závěr na jejich přehled v následující tabulce:
Placené VPN | Neplacené VPN | |
Výhody | neomezená data a rychlost velké a spolehlivé sítě serverů špičkové zabezpečení blokace reklam a malwaru zákaznická podpora 24/7 |
používání zcela zdarma poměrně slušné zabezpečení |
Nevýhody | pravidelný měsíční poplatek zdarma jen na omezenou dobu |
omezená data nebo rychlost málo serverů uchovávají záznamy aplikace s reklamami absence zákaznické podpory |