Mioweb recenze

Mioweb


Výhody
+ Postaveno na stabilním a známém redakčním systému WordPress
+ Možnost vlastní členské sekce s video kurzem
+ Velké množství předpřipravených elementů a šablon


Nevýhody
– Není vhodné pokud máte velmi specifické požadavky na design či funkcionalitu
– Vyšší cena

Mioweb Logo Nove

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Mioweb je unikátní česká platforma na tvorbu webu. Základem platformy je nejznámější redakční systém WordPress, jenž je obohacený o celou řadu dalších funkcí. Ať už chcete vytvořit členskou sekci s video kurzem, budovat databázi emailových kontaktů či svůj malý eshop, Mioweb je jedno z nejlepších, ale také nejdražších řešení na trhu.

Vynikající platforma na blogování a prodej digitálních produktů

Video Recenze

Marketing a propagace – 10/10

Mioweb Funkce

Pokud je Mioweb v něčem dobrý, pak právě v marketingových možnostech. S platformou vytvoříte pěkné weby, které kladou důraz na konverzi. Řada funkcí vám pomůže budovat emailovou databázi či propagovat svůj vlastní produkt.

Vkládání vlastních skriptů (např. Google Analytics) je možno přímo v administraci. Prostředí platformy je intuitivní a velmi minimalistické. Weby stavíte pomocí drag&drop ovládání, předpřipravených šablon či elementů. Součástí je možnost SEO – optimalizace a META tagů.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků (SEO)
META data u stránek (SEO)
META data u kategorií (SEO)
ALT popisek u obrázků (SEO)
E-mail marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Propojení s dalšími nástroji

Výhodou je snadná integrace s fakturačním softwarem FAPI, e-mailovým nástrojem Smartemailing, fakturačním systémem Simpleshop či affiliate softwarem AffilBox. Mioweb je samozřejmě možné propojovat i s dalšími nástroji, které potřebujete pro své podnikání

Pokročilé marketingové funkce

Mioweb Automatizace

Mioweb není obyčejný nástroj pro jednoduché webové stránky, ale robustní platforma, která dokáže z vašeho webu vytvořit úspěšný obchodní nástroj. Aby toto bylo možné, tak musí mít něco navíc, co ostatní nástroje a editory nemají. Co to je? 

Hodně povedený je nástroj pro A/B testování, se kterým dokážete vyhodnotit úspěch kampaní, ale hlavně to, jestli jsou vaše stránky dobře nastavené a rozvržené. Mioweb umí měřit a vyhodnocovat cesty zákazníka. Takzvané funnely pak umí například vizualizovat do přehlednější formy. Samozřejmě je tady také funkce pro návrh vyskakovacích (pop-up) oken, sociální tlačítka a mnoho dalších funkcí, kterými vytvoříte správné magnety na pozornost návštěvníků webu.

Ceník služeb

Mioweb Cenik

Mioweb patří u nás nejspíš k jedněm z nejdražších podobných nástrojů pro tvorbu webu. Nicméně, rád bych podotkl, že to právě není jen obyčejný nástroj pro tvorbu webu, ale je to hlavně robustní marketingová platforma s mnoha nástroji, které vám pomohou zvyšovat konverze potažmo finanční obraty z webu.

Možnost používat zdarma
Tarif Mioweb2000 Kč/měsíčně bez DPH

Drahý nástroj nabízí nadstandardní služby. Jednou z nich je možnost bezplatné konzultace před samotným nákupem Miowebu. Během té se vám pokusí zástupce tohoto nástroje zodpovědět veškeré dotazy a pak vám také vysvětlí, proč do Mioweb jít. Pokud i tak budete váhat, tak je zde 30 denní garance vrácení peněz. To znamená, že Mioweb si můžete bez sankcí na 30 dní otestovat.

Customizace – 6.9/10

Mioweb Sablony

K dispozici máte celkem 31 šablon webů. Potom jsou zde desítky obsahových bloků, se kterými, společně se šablonami, můžete vytvářet různé varianti vzhledů webových stránek. Navíc je možné přidávat vlastní CSS (kaskádové styly), se kterými lze vzhled webu a jednotlivých prvků dále upravovat.

Mioweb umožňuje mnoho možností vlastního přizpůsobování webu a jeho rozložení. Je to prostě flexibilní nástroj, se kterým dokáže propracovaný a funkční web postavit i začátečník bez znalosti programovacích jazyků. Často se poukazuje na to, že šéf může ráno svým asistentům zadat vypracování webu a oni mu ho odpoledne odprezentují. Je to samozřejmě nadsázka, protože dobrý web musí mít propracované texty a vypracování takových textů zabere trochu více času.

Počet šablon zdarma31
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jazykové verze webu

Na Mioweb je možné připravovat a nastavovat další jazykové mutace webových stránek. Ačkoliv jde o český nástroj, tak vás prakticky nijak neomezuje vyrazit se svým podnikáním i za hranice našeho státu. Multijazyčný web má v hierarchii URL (adresa webu) své místo za lomítkem. Je tedy součástí jedné domény.

Jednoduchost – 10/10

Mioweb Jednoduchost

Mioweb je nástavba redakčního systému WordPress. Ten není ve své výchozí podobě úplně vhodný pro začátečníky, ale ve spojení WordPress a Mioweb již toto neplatí. S použitím tohoto nástroje pro tvorbu webových stránek získáváte silného pomocníka v online světě. A to především v tom marketingovém online světě.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Jak se s Mioweb tvoří stránky?

Editor pracuje na principu drag&drop (chyť a pusť) tvorby stránek. Díky drag&drop editoru zvládnete vytvořit vlastní prodejní landing page, blogový příspěvek, ale také celý firemní web, platformu pro prodej kurzů nebo e-shop.

Když přijdete do Mioweb, tak si vyberete šablonu, na které chcete začít tvořit svůj web. Pomocí drag&drop editoru pak v šabloně přesouváte prvky jen za pomocí myši. Prostě chytnete například nadpis, blok textu, obrázek a přetáhnete ho jinam na jinou pozici ve stránce.

Stejně to funguje i při přidávání dalších obsahových bloků do stránky. Z nabídky si vyberete blok jako nadpis, obrázek, formulář a tak podobně a tahem myši ho přetáhnete na pozici ve stránce, kde pak můžete nastavovat další parametry jako je například změna písma a jeho velikosti i barvy.

Jelikož je platforma stavěná pro marketéry, je prostředí intuitivní a vše je možné udělat bez znalosti kódu. Ovládáním vás zpočátku provede šikovný průvodce a pokud vám to nebude stačit, můžete prozkoumat Mioweb edu či FAQ.

Důležité parametry – 8.5/10

Mioweb Parametry

Parametry jako vlastní doména, SSL zabezpečení a dostatečné místo na disku zde nechybí. Na druhu stranu cena patří mezi dražší už jen proto, že platíte licenci za každý další web. Web máte zálohovaný, ale za vyvolání zálohy platíte jednorázově 500 Kč. Web máte hostovaný serverech Mioweb a nemůžete si jej dát na svůj hosting, což by pro někoho nevýhoda být mohla. Výhodou je to, že se o provoz hostingu nemusíte nijak starat.

Velikost na disku3 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Oznámení Cookies

Vlastní e-shop

Mioweb Eshop A Prodej

Předchozí zmíněné parametry by za takovou cenu samozřejmě nestačily. U Mioweb je možné vytvořit vlastní e-shop, který snadno upravíte. Pokud například prodáváte virtuální produkty a propojíte svůj Mioweb internetový obchod s dalšími nástroji, tak snadno vytvoříte automatizovaný prodejní nástroj, o který se nemusíte příliš starat. Navíc budete mít k dispozici další marketingové funkce jako A/B testování nebo pop-up okna, což není pro zvyšování efektivity e-shopu vůbec k zahození.

Podpora – 10/10

Mioweb Podpora

živatelská podpora Miowebu je na vysoké úrovni mezi všemi dostupnými nástroji na trhu. Podpora dokáže komunikovat rychle a přívětivě. A to i v situaci, kdy jsem jen kvůli testu komunikace požadoval vrátit peníze zpět v rámci testovacího období.

K podpoře Mioweb se dostanete všemi možnými způsoby. Mají sociální sítě, telefon, e-mail, formulář a i populární live chat, na kterém komunikace a řešení nastalých problémů odsýpá nevídaným způsobem.

Rychlost odpovědi1 hod
Počet zodpovzených otázek5/5
Odpoví do dalšího prac. dne?
Mají live chat? (pouze chatbot)
Mají email?
Mají telefon?
Podpora v češtině

Nesplňuje Mioweb vaše požadavky na tvorbu webu? Podívejte se na naše srovnání nástrojů na tvorbu webových stránek.

Více informací →

Mioweb recenze
Mioweb-logo

Název: Mioweb

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ Možnost blogu
✅ META data u příspěvků
✅ META data u stránek
✅ META data u kategorií
✅ META data u obrázků
✅ Email marketing
✅ FB pixel
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

9.1/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.23 (31 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

7 Příspěvků

  1. Anonym 7.12.2020
  2. Nepoužívat! 7.10.2020
  3. Anonym 26.8.2020
  4. Anonym 26.8.2020
  5. Anonym 26.8.2020
  6. Anonym 26.8.2020
  7. Anonym 26.8.2020

Přispět názorem

Odesílám