MioWeb recenze

MioWeb


Výhody
+ Postaveno na stabilním a známém redakčním systému WordPress
+ Možnost vlastní členské sekce s video kurzem
+ Velké množství předpřipravených elementů a šablon


Nevýhody
– Není vhodné pokud máte velmi specifické požadavky na design či funkcionalitu; jste omezeni platformou
– Vyšší cena a navíc je nutno platit licenci na každý nový web zvlášť

 

mioweb-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:
MioWeb je unikátní platforma na tvorbu webu, jenž spadá do skupiny nástrojů od SmartSelling (SmartEmailing, FAPI, ProAffil,…). Základem platformy je nejznámější redakční systém WordPress, jenž je obohacený o celou řadu dalších funkcí. Ať už chcete vytvořit členskou sekci s video kurzem, budovat databázi emailových kontaktů či svůj malý eshop, MioWeb je jedno z nejlepších řešení na trhu. Počítat je třeba s tím, že cena patří mezi ty vyšší a eshopové řešení je vhodné spíše pro infoprodukty než fyzické produkty. Navíc pro každý jeden web musíte kupovat novou licenci. Služba má jednoznačnou výhodu a to, že je kompletně v češtině. Líbí se nám též možnost web celý exportovat a následně importovat (ideální pro občasné zálohování webu).

Vkládání vlastních skriptů (např. Google Analytics) je možno přímo v administraci. Prostředí platformy je intuitivní a velmi minimalistické. Weby stavíte pomocí Drag & Drop ovládání, předpřipravených šablon či elementů a též pomocí globálnímu nastavení. Součástí je možnost SEO optimalizace META dat a responzivita. Jestliže máte na web specifické požadavky a s tvorbou webu již máte zkušenosti, je větší pravděpodobnost, že vám systém nebude vyhovovat (je minimalistický a má řadu omezeních). Software využijete zejména pokud máte ambice v prodeji digitálních produktů, blogování či emailingu, přičemž nechcete trávit dlouhé hodiny technickými záležitostmi okolo webu. MioWeb si můžete vyzkoušet na 14 dní bezplatně.

Vynikající platforma na blogování a prodej digitálních produktů

Marketing a propagace – 9,9/10

Pokud je MioWeb v něčem dobrý, pak právě v marketingových možnostech. S platformou vytvoříte pěkné minimalistické weby, které kladou důraz na konverzi. Řada funkcí vám pomůže budovat emailovou databázi či propagovat svůj vlastní produkt. Díky Drag & Drop editoru zvládnete vytvořit vlastní prodejní landing page, stejně tak snadno lze vytvořit minimalisticky vypadající blogový příspěvek. Výhodou je snadná integrace s fakturačním softwarem FAPI, emailovým nástrojem Smartemailing či affiliate softwarem ProAffil. Nevýhodou je, že pokud máte celý balíček služeb od SmartSelling a s online podnikáním začínáte, celé se vám to může prodražit.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků
META data u stránek
META data u kategorií
META data u obrázků
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace – 7,9/10

K dispozici máte celkem 28 předpřipravených šablon orientovaných zejména v oblasti osobních či firemních webů. Web nastavujete pomocí globálního nastavení a Drag & Drop editoru – využít můžete i prostředí WordPressu.

Počet šablon zdarma28
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost – 8/10

Jelikož je platforma stavěná pro marketéry, je prostředí intuitivní a vše je možno udělat bez znalosti kódu. Ovládáním vás zpočátku provede šikovný průvodce a pokud vám to nebude stačit, můžete prozkoumat MioAcademy či FAQ.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíc)4

Důležité parametry – 6/10

Parametry jako vlastní doména, SSL zabezpečení a dostatečné místo na disku zde nechybí. Na druhu stranu cena patří mezi lehce dražší už jen proto, že platíte licenci za každý další web (není zde neomezeně moc webů jako třeba u Webnode). Web máte zálohovaný, ale za vyvolání zálohy platíte jednorázově 500 Kč. Web máte hostovaný jejich serveru a nemůžete si jej dát na svůj hosting, což by pro někoho nevýhoda být mohla.

Cena362 Kč/měs
Velikost na disku3GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webů
Oznámení Cookies

Podpora – 8,4/10

Byť MioWeb nemá live chat, mají vynikající podporu přes email. Komunikují poměrně rychle a ochotně. Na výběr máte také mezi kontaktním formulářem a telefonickou podporou.

Rychlost odpovědi1 hod
Počet zodpovzených otázekvšechny
Odpoví do dalšího prac. dne?
Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
Podpora v češtině

Nesplňuje MioWeb vaše požadavky na tvorbu webu? Podívejte se na naše srovnání nástrojů na tvorbu webových stránek.

Více informací →

Naše hodnocení
 • Propagace a marketing - 9.9/10
  9.9/10
 • Customizace - 7.9/10
  7.9/10
 • Jednoduchost - 8/10
  8/10
 • Důležité parametry - 6/10
  6/10
 • Podpora - 8.4/10
  8.4/10
8/10
Sending
Jak hodnotí naši čtenáři
4.57 (7 Hlasů)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

čtrnáct + 18 =