FAPI Recenze

FAPI


Výhody
+ Neomezený počet formulářů.
+ Jednoduchá implementace do webových stránek.
+ 14 dní zdarma na testování

Nevýhody
– Služba není nejlevnější.

 

 

Fapi Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

FAPI je aplikace od českých vývojářů nejen pro zautomatizování online prodejů, které probíhají přes vlastní webové stránky. V jednoduchosti lze říci, že jde o prodejní formulář s jednoduchou implementací do stránek.

Prodávejte jednoduše na internetu a vytvořte ze svého webu prodejní automat. Prodejní systém FAPI vám pomůže svými propracovanými nástroji a funkcemi, které se starají o automatizaci online prodejů.

Prodejní formulář pro vaše webové stránky je způsob, jak začít prodávat a vydělávat na internetu. A to nejen prodejem kurzů, videí, mentoringu, koučinku nebo například e-booku, ale můžete si nechat platit i za zboží nebo služby. S nástrojem FAPI jednoduše vytvoříte prodejní formulář, který snadno vložíte na svůj web.

Při vytváření formuláře si nastavíte svá vlastní pravidla a akce, které se mají vykonat po objednání a zaplacení faktury. V systému nástroje FAPI si tedy například nastavíte akci pro odeslání e-mailu, ve kterém jsou další instrukce nebo třeba odkaz na video, odkaz na stažení elektronické knihy, heslo pro vstup do členské sekce webu a tak dále.

Výhoda FAPI je především v plné automatizaci online prodejů. Poté, co si vytvoříte produkt a naplánujete prodejní proces, si v systému nastavíte automaticky spouštěné činnosti, které proběhnou po splnění podmínky.

Vžijte se do situace, že prodáváte například e-book s cennými informacemi pro rozvoj vlastní osobnosti. Tato tématika je velice žádaná, takže se dají očekávat stovky až tisíce prodejů knihy za rok. To už je poměrně složitý logistický problém. Musíte vystavovat faktury, hlídat jejich zaplacení a spárovat je s platbami. Pak také nesmíte zapomenout odeslat e-mail s potvrzením o proběhlé platbě, ale hlavně nesmíte zapomenout odeslat e-mail s odkazem na stažení elektronické knihy.

Teď si představte, že každou z těch činností děláte 500 nebo 10 000 za rok. To je nepředstavitelná hrůza. FAPI vám tento proces pomůže zautomatizovat. Takže na vás je pouze vytvořit produkt, nastavit prodejní proces ve FAPI. Pak už si jen hlídáte bankovní účet a staráte se o marketing produktu. Objednávky se odbavují samy od objednání po hlídání zaplacených faktur až po dodání produktu (e-booku) zákazníkům.

Finance – 10/10

FAPI je komerční produkt. To znamená, že není zdarma. Díky tomu vám však dokáže zaručit, že bude fungovat správně i v nejvypjatějších situacích jako jsou například zvýšené prodeje při hlavních sezónách.

Za službu se platí v měsíčních platbách. Na výběr máte ze tří tarifů, které se od sebe liší maximálním množstvím uskutečněných objednávek v daném měsíci. A pokud si FAPI předplatíte na celý rok, tak budete platit pouze za 10 měsíců a 2 měsíce získáte zdarma.

Tarif 1 (do 10 objednávek/měsíc)190 Kč/měsíc (balíček Start) bez DPH
Tarif 2 (do 100 objednávek/měsíc)690 Kč/měsíc (balíček Comfort) bez DPH
Tarif 3 (do 300 objednávek/měsíc)1290 Kč/měsíc (balíček Premium) bez DPH
Na zkoušku zdarma
Zvýhodnění při platbě za celý rok 2 měsíce zdarma

Důležité parametry – 10/10

Jednoduchý prodej prostřednictvím webových stránek a jeho automatizace za účelem ušetřit čas. Nástroj FAPI můžete propojit s různými systémy a službami, které vám pomohou s efektivním prodejem produktů, ale také s tím, mít ve všem dokonalý přehled.

Ve FAPI máte například přehledné statistiky prodejů, seznam klientů i s potřebnými údaji a kontakty nebo možnost zvyšovat prodeje pomocí upsellingu. A nesmíme zapomenout na propojení s účetními systémy.

Propojení s účetními systémy (Pohoda, Money S3, Money S4)
Propojení s Google Analytics
Upselling
Jednoduchost
Neomezený počet formulářů
Jednoduchá implementace
Podpora režimu MOSS (Mini One Stop Shop)

Platební metody – 10/10

Cílem prodejního formuláře je zvýšení prodejů a automatické odbavování zákazníků. To se neobejde bez napojení na služby pro přijímání online plateb. FAPI nabízí nejen napojení na známé platební brány, ale také možnost nastavit si dodání na dobírku, platbu bankovním převodem nebo platbu v hotovosti.

Napojení na platební brány (GoPay, ThePay, ComGate)
Platba bankovním převodem
Platba dobírkou
Platba v hotovosti
Platba Bitcoiny

Customizace– 6/10

S FAPI se nemusíte obávat toho, že budete nuceni používat strohý přednastavený vzhled formuláře. Přímo v nastavení formuláře můžete ovlivňovat jeho vzhled pomocí jednoduchých nastaveních pro výběr barev nebo druhu fontu (písma). Aby mohl formulář do vašich stránek opravdu dokonale zapadnout, máte možnost upravovat jeho vzhled pomocí vlastních CSS stylů.

Výběr z více šablon formulářů
Úprava zdrojového kódu
Úprava vzhledu formulářů
Vlastní CSS
Přidávání vlastních polí do formuláře

Podpora – 7.5/10

Společnost provozující nástroj FAPI si zakládá na dokonalém zákaznickém servisu. Z toho důvodu se nemusíte obávat neaktivity nebo laxního přístupu uživatelské podpory. Naopak. Zákaznický servis komunikuje na vysoké úrovni s důrazem na profesionalitu. FAPI je český nástroj. Podpora proto komunikuje v češtině.

Mimoto je na stránkách nástroje připraveno mnoho návodů, které vám pomohou v začátcích s nastavováním nástroje a vytvářením prodejního procesu, kterým automatizujete online prodeje svého projektu.

E-mail
Telefon
Kontaktní formulář
SMS
Live chat
FAQ
Nápověda
V češtině?

Více informací →

Test FAPI

Od FAPI v první řadě očekávám jednoduché nastavení prodejního formuláře, ve kterém zvládnu rychle nastavit svůj promyšlený prodejní systém (chcete-li proces). Tím automatizuji online prodej a nebudu se muset starat o věci jako je vyřizování fakturačních e-mailů, vystavování faktur, ale ani o hlídání jejich proplacení nebo doručení produktu. Tedy pokud nebudu prodávat fyzické zboží.

Ano FAPI nemusí sloužit jen pro dodávání online produktů a služeb, ale můžete jej používat i jako online formulář pro objednávání zboží na vašem firemním webu.

Tento nástroj se vám zřejmě nevyplatí v případě, že očekáváte nižší jednotky objednávek za rok. Takové množství nejspíš zvládnete vyřídit bez automatizovaného prodeje. Ale stojí za úvahu, když chcete ušetřit čas, protože se vlastně nebudete muset o nic starat. Tedy kromě marketingu.

Nicméně, FAPI je způsob, jak zvládnou jednotky objednání měsíčně, ale také desítky až tisíce objednávek za rok. Efektivně a bez vytváření složitého e-shopu.

Představte si v takovém množství hlídat vše vlastními silami. Manuálně vystavovat faktury pro objednávky, odesílat je e-mailem, hlídat jejich splatnost a spárovat je s platbami. A do toho ještě posílat doprovodné nabídky produktů a nakonec se starat o jejich správné dodání. Dá se to zvládnout, ale necháte v tom spoustu času, který bude chybět někde jinde. Buď v kvalitě služeb nebo v propagaci, na které je vlastně založený váš obchodní úspěch a prosperita.

FAPI není zdarma a není ani nejlevnější na trhu. Jenže, musíte počítat i tu hromadu práce, kterou vám dokáže ušetřit. A teď si spočítejte, jak moc si ceníte vlastního času, který byste museli věnovat opakujícím se rutinním pracím spojeným s online prodejem produktů. Je FAPI drahé?

Vytvoření formuláře je rozděleno na 6 dílčích kroků. Jejich nastavení je jednoduché a rychlé. V případě nejasností jsou v systému připravené rychlé nápovědy a vysvětlivky nebo uživatelské podpora.

Nasazení prodejního formuláře na vlastní web je velice jednoduché. V systému FAPI si vyplníte nezbytné firemní údaje pro fakturaci, platby a e-maily. Vytvoříte produkty nebo více produktů a služeb, které budete prodávat. Pak už se můžete pustit do vytváření formuláře a celého prodejního procesu. Nakonec vložíte formulář do svých webových stránek, pomocí připraveného HTML kódu, a můžete začít prodávat.

Mezi hlavní výhody bych zařadil i jednoduché propojení FAPI s platebními branami, marketingovými nástroji, bankami a účetními systémy. To dokáže proces online prodeje ještě více usnadnit a vám to zase o něco víc uvolní ruce a ušetří čas.

Na rovinu říkám, že se FAPI nejspíš vyplatí při prodávání dražších nebo vysokoobrátkových produktů. Zkrátka si musíte provoz nástroje náležitě propočítat. Pokud očekáváte vyšší množství objednávek, pak se vám určitě prodej s tímto formulářem vyplatí a budete ho vychvalovat při každém prodeji, protože vám ušetří hroznou fůru času.

Vyzkoušet →

FAPI Recenze
Fapi Logo

Název: FAPI

Shrnutí:
✅Neomezené množství formulářů
✅Automatizovaný prodej
✅Napojení na platební brány a účetní systémy
✅Jednoduché vložení formuláře na vlastní web
✅14 dní testování zdarma
✅Úprava vzhledu formulářů
✅Úspora času a administrativy

 • Finance - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 10/10
  10/10
 • Platební metody - 10/10
  10/10
 • Customizace - 6/10
  6/10
 • Podpora - 7.5/10
  7.5/10
8.7/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.57 (7 Recenzí)

Vyzkoušet →Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem