Joomla recenze

Joomla


Výhody
+ Jednoduchá instalace a nastavení
+ Aktivní komunita

 

Nevýhody
– Pro začátečníky náročnější

 

 

joomla-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Kdyby uživatelsky přívětivý WordPress a technicky pokročilý Drupal měli dítě, byla by to Joomla. Ta (stejně jako WordPress a Drupal) patří mezi open source redakční systémy, které jsou bezplatně dostupné všem. Stažení, instalace a používání Joomly vás tedy nebude stát ani korunu. Potřebovat ale budete ještě hosting a doménu, za které už ve většině případů něco zaplatíte. Výhodou však je, že budete mít vlastní doménové jméno a svým výběrem budete mít možnost ovlivnit některé parametry jako třeba velikost prostoru.

Instalace Joomly je velmi snadná a zvládne ji i průměrně zkušený uživatel počítače. Obavy můžou z hlavy pustit také ti, kteří neumí anglicky. Joomla je lokalizována do celé řady jazyků včetně češtiny. Při instalaci tedy pouze jako jazyk zvolíte češtinu.

Na platformě Joomla pak rychle vybudujete jednoduchý blog i komplexnější firemní web. Joomla je rovněž výbornou volbou pro sociální sítě a e-shopy, v porovnání s jinými CMS podle mnohých vůbec tou nejlepší. Vybírat můžete z množství šablon a pluginů pro rozšíření funkcionality. Jejich počet ale nemůže konkurovat nabídce WordPressu, řada z nich je navíc placená. V porovnání s WordPressem také Joomla zaostává na poli uživatelské přívětivosti. Pro začátečníky může být administrativní rozhraní až příliš složité.

Pokud si však s čímkoliv nebudete vědět rady, jednou z největších devíz Joomly je rozsáhlá česká komunita, na kterou se můžete obrátit. Využít můžete i videokurzy zdarma či FAQ (obojí v angličtině). Zákaznická podpora v jiné podobě ale chybí.

Zlatá střední cesta mezi systémy pro správu obsahu (CMS)

Propagace a marketing

Solidní integrované SEO nástroje

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede Joomla?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Velké množství šablon a doplňků (zdarma i placené)

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Jednoduchá instalace, v administraci ale těžší orientace

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Bezplatná platforma s rozsáhlými možnostmi

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom Joomla?

Cena0 Kč / platí se za některé šablony či pluginy
Velikost na diskuZáleží na vašem webhostingu
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Chybějící zákaznickou podporu vyváží aktivně fungující uživatelská základna

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás Joomla to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

Joomla recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
0 (0 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem