Blogspot (Blogger) recenze

Blogspot (Blogger)


Výhody
+ Založení blogu otázkou pár minut
+ Profesionální vzhled blogu
+ V češtině

 

Nevýhody
– Pro založení blogu je nutné mít Google účet
– Obtížné vytvořit vlastní vzhled

 

blogspot-blogger-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Blogger nebo také Blogspot je jednou z nejznámějších platforem pro tvorbu a vedení vlastního blogu. Založit blog je přitom velice snadné a nepotřebujete pro to žádné speciální znalosti. Protože se jedná o nástroj od společnosti Google, je třeba mít vlastní Google účet. I když ho třeba pro jiné účely nepotřebujete, bez něj se nehnete dál z místa.

Blogeři oceňují, že na platformě Blogger vytvoří profesionálně vypadající projekt. K dispozici je několik barevných schémat a motivů. Vzhled blogu si ale maximálně přizpůsobí pouze pokročilí uživatelé, kteří se vyznají v HTML a CSS. V nastavení pak najdete spoustu nadstandardních možností (například nastavení příspěvků jako soukromých či viditelných pouze pro určité čtenáře), pro začátečníky se ale díky tomu může práce se službou Blogger jevit jako komplikovanější.

Při úvodním nastavení sice získáte doménu s koncovkou blogspot.com, později si ale můžete nastavit doménu vlastní. Samozřejmostí je propojení s dalšími nástroji Google jako Analytics, Search Console a AdSense. S posledním jmenovaným můžete na svém blogu zobrazovat reklamu, a tak vydělávat.

Vytvoření i provozování blogu na Bloggeru je kompletně zdarma a v češtině (výjimkou je nápověda a výuková videa).

Ideální platforma pro vytvoření blogu na profesionální úrovni.

Propagace a marketing

Snadné propojení s ostatními Google nástroji

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede Blogger?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

K dispozici šablony, bez znalosti kódování však nevytvoříte vzhled zcela podle svých představ

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Veškerá nastavení provádíte v češtině, přesto zpočátku těžší orientace

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Bezplatná platforma s prostorem 15 GB na disku

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom Blogger?

Cena0 Kč
Velikost na disku15 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu (rozšíření třetí strany)
Vyzkoušení zdarma
Počet webů100
Oznámení Cookies

Podpora

Nápověda je k dispozici pouze v angličtině, dotaz můžete položit zahraniční komunitě

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás Blogger to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

Blogspot (Blogger) recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (7 Recenzí)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

2 Příspěvky

  1. Blanka Kůrková 18.6.2021
  2. Jan Tomášek 18.2.2020

Přispět názorem