WIX Recenze

Vyhody

+ Nástroj Wix má revoluční ovládání Drag&Drop a díky tomu je jedním z nejlepších nástrojů na trhu.

Nevyhody

Česká lokalizace nástroje je nedokonalá a podpora je zatím pouze v angličtině.

 

Wix logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Wix je revoluční nástroj, který umožňuje vytvořit rychle a kvalitně jakýkoli web. Ať už uvažujete o vytvoření vlastního blogu, prezentace vaší firmy nebo eshopu, s Wix nešlápnete vedle. Společnost neustále investuje do vývoje a jde napřed trendům. Díky rozsáhlé databázi responzivních šablon je tvorba webu ještě o něco jednodušší. Poku však neovládáte angličtinu, raději rozhodnutí ještě zvažte, jelikož podpora je pouze v angličtině. I přesto se jedná o nejkomplexnější nástroj na tvorbu webu, který na českém trhu naleznete.

Propagace a marketing – 9/10

V nástroji od Wix.com naleznete celou škálu užitečných funkcí, které váš web dostanou do popředí výsledků vyhledávání i do feedů sociálních sítí. Všechny základní i pokročilé funkce pro zlepšení SEO webu jsou zde dostupné, např. meta data, blog, tlačítka pro rychlé sdílení a samozřejmě čistě napsaný kód webu. Návštěvníci vás mohou zkontaktovat přes kontaktní formulář, a vy je můžete dále retargetovat skrze facebook pixel či email marketing. Wix jde trendům naproti a je vidět, že společnost investuje mnoho úsilí i peněz do neustálého vývoje.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků
META data u stránek
META data u kategorií
META data u obrázků
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Jednoduchost – 9.5/10

Dostáváme se k jedné z velkých předností tohoto nástroje a tou je právě extrémní jednoduchost. Nenechte se zmást, že by to ubíralo na funkcionalitě. Díky intuitivnímu Drag&Drop ovládání, šikovnému průvodci při spuštění webu a široké FAQ databázi, web skutečně zvládne vytvořit každý. Nástroj je sice i v češtině, ale někdy tato lokalizace zlobí. Je třeba proto alespoň základní znalost angličtiny.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině? (někdy není 100%)
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíc)5

Customizace – 9.5/10

Nejprve začnete tím, že si vyberete z 400 responzivních šablon. Následně si můžete upravit všechno, na co si jen vzpomenete v revolučním Drag&Drop prostředí. A jestli vám bude nějaká funkce scházet, zcela jistě ji objevíte v databázi aplikací, které rozšiřují funkcionalitu (podobně jako pluginy ve WordPressu). To, že je zde možnost přidat vlastní písmo nebo změnit barevné rozložení ani není třeba zmiňovat. Uživatelská přívětivost je na vysoké úrovni. Síce nemůžete upravovat kód CSS, ale musíme říct, že to je to poslední na co ve Wix myslíte.

Počet šablon zdarma400
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Důležité parametry – 6.8/10

Parametry jako vlastní doména, SSL zabezpečení a dostatečné místo na disku zde nechybí. Na druhu stranu cena patří mezi lehce dražší už jen proto, že platíte za každý další web (není zde neomezeně moc webů jako třeba u Webnode). Wix bohužel nemá zatím zvládnuté zálohování webu. Oznámení o používání Cookies zde samozřejmě najdete.

Velikost na disku10 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webů1
Oznámení Cookies

Podpora – 3/10

Ačkoli s Wix dostáváte plnohodnotnou podporu, je bohužel pouze v angličtině. Zde vidíme pro české webmastery největší nevýhodu. Každopádně pokud ovládáte angličtinu, nic vás již nepřekvapí a můžete se bez starostí pustit do práce. Podpora reaguje max do jednoho dne a můžete si vybrat mezi telefonem, emailem a autorizovaným požadavkem.

Rychlost odpovědineodpověděli
Počet zodpovzených otázek0
Mají live chat?
Mají email? (jen AJ)
Mají telefon?
Autorizovaný požadavek? (jen AJ)
Podpora v češtině


Závěrečné hodnocení

WIX Recenze
Wix logo

Název: WIX

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ Možnost blogu
✅ META data u příspěvků
✅ META data u stránek
✅ META data u kategorií
✅ Email marketing
✅ FB pixel
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

 • Propagace a marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 9.5/10
  9.5/10
 • Jednoduchost - 9.5/10
  9.5/10
 • Důležité parametry - 6.8/10
  6.8/10
 • Podpora - 3/10
  3/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.48 (33 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů na tvorbu webu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Elena Janda 8.8.2019

Přispět názorem

Odesílám