WIX Recenze

WIX


Výhody
+ Nástroj Wix má revoluční ovládání Drag&Drop a díky tomu je jedním z nejlepších nástrojů na trhu.


Nevýhody
– Česká lokalizace nástroje je nedokonalá a podpora je zatím pouze v angličtině.
Wix logo

Navštívit stránku →


Shrnutí:
Wix je revoluční nástroj, který umožňuje vytvořit rychle a kvalitně jakýkoli web. Ať už uvažujete o vytvoření vlastního blogu, prezentace vaší firmy nebo eshopu, s Wix nešlápnete vedle. Společnost neustále investuje do vývoje a jde napřed trendům. Díky rozsáhlé databázi responzivních šablon je tvorba webu ještě o něco jednodušší. Poku však neovládáte angličtinu, raději rozhodnutí ještě zvažte, jelikož podpora je pouze v angličtině. I přesto se jedná o nejkomplexnější nástroj na tvorbu webu, který na českém trhu naleznete.


Propagace a marketing – 9/10

V nástroji od Wix.com naleznete celou škálu užitečných funkcí, které váš web dostanou do popředí výsledků vyhledávání i do feedů sociálních sítí. Všechny základní i pokročilé funkce pro zlepšení SEO webu jsou zde dostupné, např. meta data, blog, tlačítka pro rychlé sdílení a samozřejmě čistě napsaný kód webu. Návštěvníci vás mohou zkontaktovat přes kontaktní formulář, a vy je můžete dále retargetovat skrze facebook pixel či email marketing. Wix jde trendům naproti a je vidět, že společnost investuje mnoho úsilí i peněz do neustálého vývoje.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků
META data u stránek
META data u kategorií
META data u obrázků
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Jednoduchost – 9.2/10

Dostáváme se k jedné z velkých předností tohoto nástroje a tou je právě extrémní jednoduchost. Nenechte se zmást, že by to ubíralo na funkcionalitě. Díky intuitivnímu Drag&Drop ovládání, šikovnému průvodci při spuštění webu a široké FAQ databázi, web skutečně zvládne vytvořit každý. Nástroj je sice i v češtině, ale někdy tato lokalizace zlobí. Je třeba proto alespoň základní znalost angličtiny.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíc)5

Customizace – 9.5/10

Nejprve začnete tím, že si vyberete z 400 responzivních šablon. Následně si můžete upravit všechno, na co si jen vzpomenete v revolučním Drag&Drop prostředí. A jestli vám bude nějaká funkce scházet, zcela jistě ji objevíte v databázi aplikací, které rozšiřují funkcionalitu (podobně jako pluginy ve WordPressu). To, že je zde možnost přidat vlastní písmo nebo změnit barevné rozložení ani není třeba zmiňovat. Uživatelská přívětivost je na vysoké úrovni. Síce nemůžete upravovat kód CSS, ale musíme říct, že to je to poslední na co ve Wix myslíte.

Počet šablon zdarma400
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Důležité parametry – 5.8/10

Parametry jako vlastní doména, SSL zabezpečení a dostatečné místo na disku zde nechybí. Na druhu stranu cena patří mezi lehce dražší už jen proto, že platíte za každý další web (není zde neomezeně moc webů jako třeba u Webnode). Wix bohužel nemá zatím zvládnuté zálohování webu. Oznámení o používání Cookies zde samozřejmě najdete.

Velikost na disku10 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webů1
Oznámení Cookies

Podpora – 7/10

Ačkoli s Wix dostáváte plnohodnotnou podporu, je bohužel pouze v angličtině. Zde vidíme pro české webmastery největší nevýhodu. Každopádně pokud ovládáte angličtinu, nic vás již nepřekvapí a můžete se bez starostí pustit do práce. Podpora reaguje max do jednoho dne a můžete si vybrat mezi telefonem, emailem a autorizovaným požadavkem.

Rychlost odpovědi1 den
Počet zodpovzených otázek2/2
Mají live chat?
Mají email? (jen AJ)
Mají telefon? (jen AJ)
Autorizovaný požadavek? (jen AJ)
Podpora v češtině

Pokud WIX není to pravé pro váš web, zkuste se podívat na strovnání nástrojů na tvorbu webových stránek – Tvorba webových stránek.

Více informací →

Naše hodnocení
 • Propagace a marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 9.2/10
  9.2/10
 • Jednoduchost - 9.5/10
  9.5/10
 • Důležité parametry - 5.8/10
  5.8/10
 • Podpora - 7/10
  7/10
8.1/10
Sending
Jak hodnotí naši čtenáři
4.25 (8 Hlasů)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

1 Odpověď

 1. Elena Janda napsal:

  Wix z celého srdce nedoporučují. Vypadá krásně, nabizí spoustu podkladu, které vypadají opravdu dobře a krásně se v něm pracuje. Ale má takové handikepy, které aspoň pro mě znamená, že celkem web od nich je nefunkční. Hlavní hendikep je to, že nabízí pouze 2 typy plateb – online a offline, což pro český trh je opravdu velký problém, když nemůžu si zadat dobírku. Druhý obrovský problém je to, že se nezobrazuje pro google jako vyhledávač. To znamená, že nehrozí žádné organické návštěvy.
  Potom se v průběhu necelého roku od používaní stálo často krát, že web prostě nefungoval, měl výpadky, divně zobrazoval i zboží co byly schované, neotvíral odkazy.
  Další věc, kterou jsem před tím ani nevnímala, jako kriterium je to, že protože používají nějaký jiný typ programování, tak jediné adresy odkazu, co jdou použit jsou: hlavní kategorie potom až každý produkt zvlášť. To znamená, že nemůžu zanechávat zpětné odkazy na specifické filtrování (třeba ženské košile, můžu pouze vše v kategorii ženy)
  celkem nedoporučují, i když nějaké věci by se dali přehlédnout, ale to, že nefungují vůbec organické vyhledávaní google a chybějící způsoby plateb opravdu nejdou přehlédnout aspoň pro mě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

jedna + 4 =