WIX Recenze

Vyhody

+ Nástroj Wix má revoluční ovládání Drag&Drop a díky tomu je jedním z nejlepších nástrojů na trhu.

Nevyhody

Česká lokalizace nástroje je nedokonalá a podpora je zatím pouze v angličtině.

 

Wix logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Wix je revoluční nástroj, který umožňuje vytvořit rychle jakýkoliv web a e-shop. Ať už uvažujete o vytvoření vlastního blogu, prezentace vaší firmy nebo obchodu, na Wix pro to budete mít ideální podmínky. Díky rozsáhlé databázi responzivních šablon je tvorba webu ještě o něco jednodušší. Jedná o nejkomplexnější nástroj na tvorbu webu, který na trhu naleznete.

Propagace a marketing – 10/10

Wix Marketing

V nástroji od Wix.com naleznete celou škálu užitečných funkcí, které váš web dostanou do popředí výsledků vyhledávání i do feedů sociálních sítí. Všechny základní i pokročilé funkce pro zlepšení SEO webu jsou zde dostupné, např. meta data, blog, tlačítka pro rychlé sdílení. 

Návštěvníci vás mohou kontaktovat přes kontaktní formulář i live chat, a vy je můžete dále retargetovat skrze Facebook pixel či e-mail marketing. Wix jde trendům naproti a je vidět, že společnost investuje mnoho úsilí i peněz do neustálého vývoje. A aby také ne, když jde o nejpoužívanější nástroj pro tvorbu webových stránek na světě.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků (SEO)
META data u stránek (SEO)
META data u kategorií (SEO)
ALT popisek u obrázků (SEO)
E-mail marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Podpora online podnikání

Wix Podnikani

Wix je multifunkční platforma, která může dobře posloužit jednotlivcům, co chtějí psát vlastní blog a ještě lépe bude užitečná podnikatelům. S Wix se může dostat každý podnikatel do online světa. Wix pak nabízí další možnosti, jak efektivitu svých online aktivit můžete podpořit a tím vlastně zvýšit příjmy z online. 

Ve Wix naleznete nejen mnoho marketingových nástrojů, ale s dalšími se můžete snadno propojit díky možnosti vkládání vlastních zdrojových kodů do stránek. Nejspíš nenajdete nástroj, se kterým by nebylo možné web postavený na Wix spojit. 

Wix Marketplace

Wix má vlastní Marketplace, kam developeři umísťují svá rozšíření pro tento nástroj. Díky těmto rozšířením můžete spojit svůj web nebo e-shop s dalšími nástroji, platebními branami nebo třeba s dopravci. A to i v České republice.

V Marketplace je mnoho bezplatných nástrojů, doplňků a rozšíření, které je možné přidat do svého webu zdarma, ale naleznete tam i placené doplňky.

Ceník služeb

Wix Ceny

Wix se často prezentuje jako web zdarma, ale to není úplně přesné označení a podle mě je dost zavádějící. Ano, na Wix můžete zdarma vytvořit webové stránky, ale pokud nepřijdete na placený tarif, tak budete mít jednak URL adresu webu v hrozném tvaru, a pak budete mít ve stránkách vloženou reklamu právě na tento nástroj. Reklama přitom bude v horní pozici webu, takže ji uvidí návštěvníci jako první věc po příchodu na váš web.

S prémiovými tarify už se to má jinak. Wix je nejspíš ideální místo pro start podnikání. Proč? Protože v něm najdete vše, co byste mohli při provozování webových stránek nebo internetového obchodu potřebovat. 

Možnost používat zdarma
Tarif Connect Domain122 Kč/měsíc
Tarif Combo230 Kč/měsíc
Tarif Unlimited (testovaný)338 Kč/měsíc
Tarif VIP662 Kč/měsíc

Cenové tarify

Cenové tarify jsou rozdělené do dvo hlavní kategorií – Webové plány, Podnikání a e-commerce. Pod těmito kategoriemi se nachází jednotlivé cenové plány. Ty jsou odstupňované cenami a také funkcemi. Cenových plánů je tu opravdu velké množství, takže uživatelé si vyberou ten, který se jim hodí nejvíce. Díky tomu pak nemusí platit za funkce, které nevyužijí.

Customizace – 9.5/10

Wix Sablony

Nejprve začnete tím, že si vyberete z více než 400 responzivních šablon. V těch si potom můžete upravit všechno, na co si jen vzpomenete. Bez programování, protože Wix je přece drag&drop editor. A jestli vám bude nějaká funkce scházet, zcela jistě ji objevíte v databázi aplikací Wix Marketplace, které rozšiřují funkcionalitu. To, že je zde možnost přidat vlastní písmo nebo změnit barevné rozložení ani není třeba zmiňovat. Uživatelská přívětivost je na vysoké úrovni.

Počet šablon zdarma400
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost – 9.5/10

Dostáváme se k jedné z velkých předností tohoto nástroje a tou je právě extrémní jednoduchost. Nenechte se zmást, že by to ubíralo na funkcionalitě. Díky intuitivnímu drag&drop ovládání, šikovnému průvodci při spuštění webu a široké FAQ databázi, web skutečně zvládne vytvořit každý. Nástroj je sice i v češtině, ale někdy tato lokalizace zlobí. Je třeba proto alespoň základní znalost angličtiny.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině? (někdy není 100%)
Uživatelská přívětivost (5 je nejvíc)5

Drag&drop editor

wixdraganddrop

Wix je drag&drop editor webových stránek, který se řadí do takzvaných WYSIWYG editorů. V těch se stránky tvoří a upravují v reálném zobrazení. Můžete si to představit jako když si prohlížíte nějakou webovou stránku a na té můžete cokoliv změnit. Například tahem myši nebo psaní na klávesnici, pokud mluvíme o přepisování textů. Takto se však upravují stránky prostřednictvím editoru. Návštěvníci a uživatelé vašeho webu tuto možnost úprav mít nebudou.

Editor webových stránek Wix je asi nejsvobodnějším editorem, který znám. V rozhraní editoru je možné téměř cokoliv. Texty a jiné prvky můžete svobodně rozmisťovat, kam se vám zachce. To je rozdíl oproti jiným editorům, ty většinou umožňují s prvky stránek hýbat na přesně stanovená místa. Tady tomu tak není, takže můžete popustit uzdu své fantazii a vytvořit originální web přesně podle vašich představ.

Wix ADI – umělá inteligence

Wix Adi

Wix ADI je umělá inteligence, která by vám měla pomoci s vytvořením webových stránek. Funguje na základě dotazníku, ve kterém vám pokládá otázky, podle kterých pak vygeneruje výsledný web. V tomto webu musíte nakonec změnit barvy, texty, obrázky a další věci za své, takže jde hlavně o to, že vám ADI pomůže s rozvržením webu. Mě přijde tato umělá inteligence spíše hloupá a tvořit s její pomocí webové stránky mi ve výsledku moc nepomohlo, takže za mě je ve výsledku lepší ten klasický drag&drop editor.

Důležité parametry – 6.8/10

Wix Parametry

Vlastní doména, SSL zabezpečení a velký prostor na disku zde nechybí, ale záleží na cenovém plánu, který si předplatíte. Faktem je, že i u levnějších cenových tarifů máte k dispozici štědrý diskový prostor, který nejspíš nevyužijete. Pokud chcete na Wix používat českou .CZ doménu, tak ji musíte registrovat u některého z českých registrátorů a odtud ji musíte na Wix přesměrovat.

Velikost na diskuaž 50 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Oznámení Cookies

E-shop Wix

Wix E Shop

Jak už jsem v této recenzi zmínil, tak na Wix je možné vytvářet internetové obchody. Pokud jde o českou legislativu, tak se nemusíte ničeho obávat. Wix je připraven splnění podmínek EET i GDPR. Ve Wix Marketplace najdete napojení na české dopravce, fakturační systémy a další české služby a nástroje. Samozřejmě jich zde není tolik, ale nabídka se postupně rozrůstá. Na Wix je tedy možné provozovat e-shop pro zákazníky v České republice i v zahraničí, protože tento editor nemá problém vytvářet jazykové mutace webu.

Podpora – 6/10

Wix Podpora

Ačkoli s Wix dostáváte plnohodnotnou podporu, je bohužel pouze v angličtině. Zde vidíme pro české webmastery největší nevýhodu. Každopádně pokud ovládáte angličtinu, nic vás již nepřekvapí a můžete se bez starostí pustit do práce. Podpora reaguje max do jednoho dne a můžete si vybrat mezi telefonem, e-mailem a autorizovaným požadavkem.

Komunikace s podporou je často trochu obtížná. Myslím si, že to bude kvůli různým propojením ve firmě samotné, kdy se může některý z dotazů dostat k nekompetentní osobě, která se vám snaží pomoci, ale při tom hledá kolegu, co se podobnou problematikou zabývá. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že podpora vždy všechny mé požadavky a dotazy nakonec vyřešila k maximální spokojenosti.

Rychlost odpovědi1 den
Počet zodpovzených otázek2/2
Mají live chat?
Mají email? (jen AJ)
Mají telefon?
Podpora v češtině


Závěrečné hodnocení

WIX Recenze
Wix logo

Název: WIX

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ Možnost blogu
✅ META data u příspěvků
✅ META data u stránek
✅ META data u kategorií
✅ Email marketing
✅ FB pixel
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

 • Propagace a marketing - 10/10
  10/10
 • Customizace - 9.5/10
  9.5/10
 • Jednoduchost - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 6.8/10
  6.8/10
 • Podpora - 6/10
  6/10
8.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.53 (38 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání nástrojů na tvorbu webu.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Elena Janda 8.8.2019

Přispět názorem

Odesílám