Drupal recenze

Drupal


Výhody
+ Ideální pro rozsáhlé weby
+ Dobré zabezpečení
+ Dostupné velké množství pluginů a šablon

 

Nevýhody
– Pro běžného uživatele bez znalosti programování příliš složitý

 

 

drupal-logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Drupal společně s WordPressem a Joomlou patří mezi nejznámější a nejpoužívanější redakční systémy. Společné mají to, že jako open source softwary jsou všem dostupné zdarma, Drupal je však oproti dvěma výše jmenovaným mnohem technicky pokročilejší. Ať už je vaším cílem e-shop, firemní web, nebo jakkoliv rozsáhlé a informačně bohaté stránky, Drupal ve vývoji webů neklade téměř žádné hranice.

S ohromnou flexibilitou se však pojí určité nároky na uživatele. Neobejdete se bez znalosti vývoje webu a jazyků HTML, PHP a dalších. Začátečník si s Drupalem tedy příliš nepotyká. Administrativní rozhraní není tak intuitivní jako u WordPressu, práce s Drupalem je proto náročnější na naučení.

Zkušený vývojář však na Drupalu postaví cokoliv. Samozřejmostí je výborná customizace, díky početným šablonám a modulům máte možnost přizpůsobit si vzhled stránek a implementovat celou řadu funkcí. Drupal rovněž vyniká výborným zabezpečením, o které se stará i speciálně vyčleněný bezpečnostní tým.

Velkou předností je aktivní česká a zahraniční komunita. Účastnit se můžete nejrůznějších setkání včetně DrupalCampu, na členy se můžete obrátit i online přes fórum nebo aplikaci Slack. Podpora v podobě live chatu nebo e-mailu ale chybí.

Redakční systém pro tvorbu rozsáhlých projektů, který využijí zkušení uživatelé.

Propagace a marketing

Výborná integrace s marketingovými nástroji

Jestliže to se svým webem myslíte vážně, jistě vás zajímá, jaké možnosti propagace se v rámci platformy nabízejí. Mezi nejznámější je SEO (návštěvnost z vyhledávačů), u takového zdroje návštěvnosti potřebujete možnost k vašim stránkám připojit META data. Pro marketing na sociálních sítích oceníte možnost přidat tlačítka pro rychlé sdílení a napojení FB pixelu pro remarketing. Snadné napojení Google Search Console, Google Analytics nebo vestavěné nástroje pro email marketing jsou výhodou. Jak si v tomto ohledu vede Drupal?

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data
Email marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Customizace

Široké možnosti customizace díky tisícovkám šablon a modulů

Jste v rámci platformy omezení pouze na pár šablon nebo si můžete vybírat z desítek různých? A do jaké míry můžete šablonu upravovat? Tabulka níže podá odpověď:

Výběr z více šablon
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Jednoduchost

Nutná znalost vývoje webu, pro začátečníka náročné

Zvlášť pokud jde o tak náročný proces jako je tvorba webu, je intuitivnost platformy zásadní. Je v češtině? Má drag & drop ovládání? A najdete snadno odpovědi při jakýchkoliv potížích (např. v sekci FAQ či na internetových fórech)?

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Důležité parametry

Bezplatná platforma ideální pro tvorbu složitějších a informačně bohatých webů

Mezi zásadní parametry považujeme velikost disku pro web, možnost mít vlastní doménu, SSL zabezpečení (https), zálohování webu či možnost vlastního eshopu. Jak je na tom Drupal?

Cena0 Kč / platí se za některé šablony či pluginy
Velikost na diskuZáleží na vašem webhostingu
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost Eshopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Počet webůneomezeně
Oznámení Cookies

Podpora

Klasickou podporu zde nahrazuje široká komunita, která funguje online i offline

Komunikuje podpora pouze přes email? Nabízí i live chat, autorizovaný požadavek či telefonickou podporu? To najdete v tabulce níže:

Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Mají autorizovaný požadavek?
FAQ
Podpora v češtině

Není pro vás Drupal to pravé ořechové? Zkuste se podívat na srovnání nejlepších platforem na tvorbu webu.

Více informací →

Drupal recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3 (1 Recenze)

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem