Webnode Recenze

Vyhody

+ Webnode má rozsáhlou databázi šablon
+ Jenoduché a intuitivní rozhraní

Nevyhody

-Uživatelská podpora je pomalá

 

Webnode Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Pokud hledáte jednoduchý nástroj, se kterým jste schopni vytvořit plnohodnotný web bez cizí pomoci a bez znalosti programování, může být Webnode vaším favoritem. Patří mezi nejlepší na trhu celosvětově a pokud jde o česky lokalizované nástroje, tak je podle mě bezkonkurenčně nejlepší.

Propagace a marketing – 9/10

Webnode Marketing

Webnode nabízí řadu funkcí, které využijete při propagaci vašeho webu. Máte možnost vytvořit vlastní blog, doplnit meta data ke stránkám a přidat tlačítka pro rychlé sdílení. Ty nejdůležitější funkce pro SEO, jenž očekáváte od kvalitního nástroje na tvorbu webu u Webnode najdete.

Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
Možnost blogu
META data u příspěvků (SEO)
META data u stránek (SEO)
META data u kategorií (SEO)
ALT popisek u obrázků (SEO)
E-mail marketing
FB pixel
Google Analytics
Google Search Console
Kontaktní formulář

Nastavení SEO

Webnode Seo Nastaveni

Pro zviditelnění webových stránek ve vyhledávačích je nejdůležitější moct si na stránkách nastavovat pokročilé SEO parametry jako jsou META tagy, mezi které patří titulek stránky, popisek a také možnost nastavovat ALT popisek (alternativní text) u obrázků. Všechny tyto údaje pomohou vyhledávačům lépe pochopit webové stránky a data na nich, což je potom důležité, aby se mohly stránky posouvat na vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání. Je dobré, že toto Webnode umožňuje nastavovat.

Napojení na další nástroje 

Nástroj Webnode umožňuje do hlaviček a patiček celého webu nebo jen jednotlivých podstránek vkládat HTML kód, takže tím se nabízí možnost propojit web vytvořený na této platformě téměř s každým nástrojem, který budete potřebovat. Napojení Google Analytics, Google Search Console nebo externího nástroje na e-mail marketing je samozřejmostí.

Ceník služeb

Webnode Cenik

Prémiové tarify nabízí nejen větší diskový prostor, ale i další funkce. U prémiového plánu budete moct zřídit vlastní e-mailovou schránku, můžete vkládat video jako pozadí stránky, vytvářet jazykové verze webu nebo členské sekce, které jsou přístupné až po registraci a vaše schválení.

Nejvyšší prémiové tarify umožňují uživatelům vytvořit ve svých stránkách internetový obchod.

Možnost používat zdarma
Tarif Limited75 Kč/měsíc
Tarif Mini139 Kč/měsíc
Tarif Standard (testovaný)249 Kč/měsíc
Tarif Profi449 Kč/měsíc

Webnode zdarma

Wednode je možné používat v omezené míře v podstatě zdarma. Nicméně, v tomto případě se musíte smířit s jednoduchou webovou prezentací se 100 MB diskovým prostorem, ve kde budete mít v patičce stránky reklamu na nástroj Webnode

TIP!
Většinu z funkcí, které spadají pod prémiové tarify, si můžete vyzkoušet zdarma.

Customizace – 10/10

Webnode Sablony

Jako uživatelé si můžete vybrat z více než 100 responzivních šablon, u kterých máte možnost upravit celou řadu drobností – od rozložení webu, obrázků, barev až po typ písma. To vše zvládnete jen za pomoci počítače, myši a klávesnice. Nepotřebujete umět programovat ani kódovat v HTML.

Některým pokročilejším uživatelům může vadit, že v tomto nástroji nenajdou editor CSS (kaskádové styly). Nicméně, CSS je možné vložit do záhlaví stránky a do jisté míry si tak konečný vzhled webu ještě více upravit. Toto však píšu pouze jako zajímavost, protože Webnode cílí zejména na začátečníky nebo lidi, kteří se podobnými věcmi nechtějí zdržovat. Z toho důvodu jsem zde funkci pro editaci HTML nebo CSS neočekával.

Počet šablon zdarma100+
Responzivita
Možnost přidat rozšíření (pluginy)
Vlastní CSS
Možnost vícejazyčnosti webu
Manipulace s rozložením webu
Vlastní písmo
Úprava barevného rozložení

Vícejazyčný web

Webnode Dalsi Jazyk

Chcete-li vytvořit vícejazyčný web, pak s Webnode nešlápnete vedle. Funkci pro rozšiřování jazykových mutací webových stránek ovšem nečekejte v bezplatné variantě služby. Tato funkce je součástí dvou nejvyšších prémiových tarifů. Levnější tarif vám umožní vytvořit web se 2 jazyky. U nejvyššího tarifu je možné vytvořit neomezeně jazykových mutací.

Šablony vzhledu

Webnode Ukazka Sablon

Možná vás zajímá, k čemu vlastně jsou předpřipravené šablony vzhledu? Kdo by chtěl stejný web jako ostatní? Šablony vzhledu jsou tu od toho, aby uživatelům usnadnili práci s vytvořením kvalitního webu. Všichni totiž nemusí mít fantazii, se kterou by dokázali vytvořit graficky pěkně zvládnutý web. Webnode už jim ho vlastně vytvořil V šabloně pak stačí změnit texty, barvy, obrázky, logo a máte hotový kvalitní web, na který mohou chodit uživatelé nebo zákazníci.

Webnode nabízí mnoho šablon z různých oborů. Pokud chcete vytvořit stránky pro kosmetické služby, kadeřnictví, restauraci, firmu nebo cokoliv jiného vás napadne, tak v nástroji nejspíš najdete tematicky podobnou šablonu, kterou stačí lehce poupravit, aby dobře popisovala a odpovídala tomu, co děláte. Během chvilky můžete mít vlastní profesionální web, který se dokáže správně zobrazit na mobilních telefonech, počítačích, tabletech nebo třeba chytrých televizích.

Jednoduchost – 10/10

Tato platforma urazila dlouhou cestu a po celou tu dobu bylo cílem vytvořit nástroj, se kterým je každý schopen vytvořit kvalitní web během několika hodin. Editor pro tvorbu stránek je uzpůsobený pro mobilní zařízení, takže i z tabletu nebo z mobilního telefonu si dokážete vytvořit webové stránky. 

Uživatelské prostředí je poměrně intuitivní a jelikož je Webnode kompletně v češtině, není zde žádná jazyková bariéra. Vše usnadňuje jednoduché drag&drop ovládání a rozsáhlá databáze FAQ. Uživatelská přívětivost je velmi dobrá.

Průvodce spuštění webu
FAQ / nápověda
Drag & Drop ovládání
Je v češtině?

Drag&drop editor pro tvorbu stránek

Webnode Tutorial Jak Se Tvori Web

Drag&drop se volně překládá do češtiny jako chyť a pusť. S tímto editorem vlastně můžete na své stránce přesunout jakýkoliv prvek na jiné místo, kde se vám bude více líbit. K tomu vám stačí pouze myš, kterou prvek chytnete a přesunete na požadovanou pozici.

Všechno se to děje v reálném zobrazení, takže vlastně vidíte webovou stránku ve finální podobě, ale s tím rozdílem, že ji můžete upravovat. To je jedna z hlavních výhod těchto editorů pro tvorbu stránek. Představte si, že si prohlížíte webovou stránku, kde když chcete něco změnit, tak na to kliknete a změníte to. Uživatelé změnu neuvidí dokud provedené úpravy neuložíte. 

Průvodce spuštěním webu

Webnode nemá dokonale propracovaného průvodce spuštěním webu, ale to já osobně považuji za jednu z výhod, protože se vám nikde nepletou rady, o které nestojíte. Pokud spouštíte první projekt, tak dostanete na výběr, jestli chcete vytvořit webovou stránku nebo webovu stránku s e-shopem. V dalším kroku si vyberete jednu z mnoha profesionálních šablon vzhledu a v dalším kroku už přejdete k úpravě webu. Zde vám nástroj nabídne možnost shlédnout krátké video, které vás během pár minut naučí s nástrojem Webnode pracovat.

Důležité parametry – 9/10

Webnode Parametry

SSL zabezpečení je dostupné pro všechny weby. Máte v ceně vlastní doménu a pravidelné zálohování. Webnode má i verzi zdarma, která má však řadu omezení.

Velikost na diskuaž 5 GB
Doména 2. řádu
Doména 3. řádu
SSL zabezpečení
Možnost E-shopu
Zálohování webu
Vyzkoušení zdarma
Oznámení Cookies

E-shop

Webnode Eshop

Webnode umožňuje uživatelů vytvořit internetový obchod. Tuto funkci si může každý vyzkoušet zdarma, ale pro konečné spuštění elektronického obchodu je potřeba zaplatit si jeden z prémiových tarifů služby. 

Ačkoliv je obsluha e-shopu trochu složitější než u e-shopových platforem, tak si na ni lze rychle zvyknout. Asi zde nebude nic, co byste pro provoz malého e-shopu mohli postrádat. Nechybí zde ani pokročilejší statistiky, které vám ukáží, jak si váš e-shop vede. Pro zřízení velkého internetového obchodu bych však doporučil skutečné e-shopové řešení.

Podpora – 8/10

Webnode Podpora

Zákaznickou podporu zachytíte na emailu, telefonu a pomocí autorizovaného požadavku. Podpora je v češtině a reaguje maximálně do druhého dne. Jsou vstřícní a dokáží pomoci, když je třeba. Podpora nepatří mezi nejrychlejší, ale to se dá u nástroje s více než 40 000 000 uživatelů očekávat. 

Trošku mě zarazila forma automatické komunikace po odeslání formuláře. Když jsem odeslal formulář s dotazy, tak jsem se dostal na hlášku, že odpověď dostanu do 24 hodin. Okamžitě na to mi přišel e-mail s doplňujícími informacemi, kde bylo napsáno, že na zprávy odpovídají většinou do 48 hodin. To je trochu zmatečné.

Rychlost odpovědi1 den
Počet zodpovzených otázek5/5
Mají live chat?
Mají email?
Mají telefon?
Podpora v češtině

Webnode nejspíš nedělá rozdíly mezi uživateli nebo jsem se o nich nikde nedočetl. Faktem je, že v ceníku není zmínka o tom, že by zákazníci s dražšími cenovými tarify měli přednost na uživatelské podpoře před neplatícími uživateli. Pro neplatící je to určitě dobře, ale jako platícího zákazníka by mě to možná trochu mrzelo.Závěrečné hodnocení

Webnode Recenze
Webnode Logo

Název: Webnode

Shrnutí:
✅ Tlačítka pro rychlé sdílení na soc. sítích
✅ Možnost blogu
✅ META data u stránek
✅ Email marketing
✅ FB pixel
✅ Google Analytics
✅ Google Search Console
✅ Kontaktní formulář

 • Propagace a marketing - 9/10
  9/10
 • Customizace - 10/10
  10/10
 • Jednoduchost - 10/10
  10/10
 • Důležité parametry - 9/10
  9/10
 • Podpora - 8/10
  8/10
9.2/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.96 (49 Recenzí)

Jestliže vám u Webnode chybí nějaké parametry – jsme si jistí, že v našem srovnání nástrojů na tvorbu webových stránek si vyberete. Tvorba webových stránek.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

13 Příspěvků

 1. Anonym 5.3.2021
 2. Anonym 26.8.2020
 3. Anonym 26.8.2020
 4. Anonym 26.8.2020
 5. Anonym 26.8.2020
 6. Anonym 26.8.2020
 7. Jan Hovorka 11.6.2020
 8. mobilemit 4.6.2019
 9. Viliam 10.4.2019
 10. Zbynek 29.1.2019
  • Redakce 5nej.cz 29.1.2019
 11. Nekro Snake 21.5.2018
 12. As 10.2.2018

Přispět názorem

Odesílám