Air Bank Hypotéka Recenze

Vyhody

+ Hypotéku od Air Bank lze uzavřít i on-line a po telefon
+ Téměř žádné poplatky se zřízením hypotéky, čerpáním atd.
+ Splátky si může klient upravovat podle sebe (snížit/zvýšit)

Nevyhody

– Neumí poskytnout hypotéku na výstavbu nebo větší rekonstrukci
– Nenabízí pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr
– Odhady nemovitosti je nutné zaplatit

 

Air Bank Logo 1

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Air Bank se snaží vycházet vstříc především těm klientům, kteří neradi chodí na pobočky a raději vše řeší on-line nebo po telefonu. Proto je možné zažádat o jejich hypotéku telefonicky nebo prostřednictvím internetového bankovnictví. Také správu hypotéky si klienti mohou řešit on-line. Kdykoli si mohou snížit nebo zvýšit splátky, jak sami potřebují. Pokud chtějí vložit mimořádnou splátku nebo hypotéku celou doplatit, i toto je možné – kdykoli a zdarma. Pokud si klienti odloží peníze na tzv. Chytrou rezervu, bude se jim účtovat nižší úrok z jejich hypotéky. I když si klient musí zaplatit odhad nemovitosti, získá zřízení hypotéky zdarma, což mu peníze trochu vynahradí. Vedle účelové hypotéky je také možné vzít si navíc částku, která nebude na koupi nebo refinancování hypotečního úvěru. Air Bank zatím neumí poskytnout hypotéku na stavbu nebo větší rekonstrukci, což je může připravit o řadu zájemců. Přesto je jejich hypotéka výhodná, především svou flexibilitou.

Druhy hypoték

Hypotéka od Air Bank je poměrně výhodná, nabízí relativně nízké úroky a má jedno velké plus – nemusíte kvůli jejímu zřízení chodit na pobočku. Air Bank vám poskytne hypotéku na koupi bytu či domu, můžete s ní refinancovat svou stávající hypotéku a převést ji k Air Bank od jiné banky, ale zapomeňte na ni, pokud chcete stavět nový dům nebo se pustit do nějaké složité rekonstrukce. Díky spoření a odkládání svých peněz na tzv. Chytrou rezervu si můžete snížit úroky, které z hypotéky platíte. Tím ušetříte spoustu peněz.

Hypotéka - pouze na koupi bytu/domu
Americká hypotéka
Živnostenská hypotéka
Refinancování hypotéky

Základní parametry

Hypotéka od Air Bank láká na úrok od 2,19 %, což sice není špatné, ale na druhou stranu to není nejnižší nabízený úrok na trhu. Navíc tato úroková sazba se nabízí až od 1500.000 Kč. Kdo potřebuje hypotéku nižší, bude mít úrok méně výhodný. Výška úroku přitom závisí i na dalších kritériích, jako délka fixace, výše zajištění/vlastních prostředků atd.

Úrokod 2,19 %
Délka splatnosti1 - 30 let
Doba fixace5, 7 a 10 let
Pojištění schopnosti splácet
Vlastní prostředky20 % (příp. 10 %)
Využití nejen na bydleníAno (ale jen na určité úkony)

Délku splatnosti si u hypotéky od Air Bank můžete nastavit od 1 roku do 30 let. Dobu fixace pak banka nabízí na 5, 7 a deset let. Délka fixace pak může ovlivnit výši úroku. Pokud si chcete vzít hypotéku od Air Bank, musíte mít našetřeny vlastní prostředky. Ideálně 20 % z celkové výše. Pokud je tedy prodejní cena bytu 1 milion, klient by měl mít našetřeno alespoň 200.000 Kč. Ve výjimečných případech je banka schopna poskytnout hypotéku 90 % nebo dokonce 100 %, ale v tom případě žádá do zástavy jinou nemovitost s vyšší hodnotou, popř. druhou nemovitost, aby se zvýšila celková hodnota zajištění.

Peníze nejen na bydlení

Vzhledem k tomu, že klienti málokdy mají druhou nemovitost do zástavy, a tudíž našetřené peníze „padnou“ na zmíněných 20 % vlastních prostředků, poskytuje Air Bank (stejně jako jiné banky) peníze navíc, které nejsou účelově vázány, nebo alespoň ne tolik, jako hypotéka.

Klient může získat navíc až 700.000 Kč, které lze použít na koupi nemovitosti, finanční vypořádání, stavbu nemovitosti, platbu za převod členských práv v bytovém družstvu, platbu za získání práva k užívání bytu nebo domu, na přestavbu, na připojení stavby k vodovodu, elektřině, kanalizaci nebo plynu, na zaplacení poplatků, které nějak souvisí s hypotékou nebo bydlením, popř. na zaplacení daně a dalších nákladů spojených s koupí nemovitosti. Air Bank tedy neposkytne klientům možnost vybavit si za peníze navíc bydlení, jako jiné banky, ale umožní jim vyřešit většinu poplatků a složitějších finančních operací souvisejících s bydlením. 

Pojištění schopnosti splácet

Zatímco všechny testované banky nabízí k hypotéce i pojištění schopnosti splácet, které klienta zajistí v případě úmrtí, trvalé invalidity a někdy i vážných nemocí, Air Bank takovou možnost nenabízí. Má sice ve své nabídce Osobní pojištění – Pojištění pravidelných výdajů, to však není k hypotéce vázané. Klient si jej může uzavřít a v případě pojistného plnění využít peníze na splátku hypotéky, nebo na něco jiného. Cena tohoto pojištění je však v porovnání s jinými pojistkami vázanými na hypotéky poměrně vysoká a je otázkou, jak by probíhalo řešení této pojistky např. v případě, že by klient zemřel a zůstal po něm třeba spoludlužník, např. manželka, která by musela hypotéku dál splácet.

Chytrá rezerva

Chytrá rezerva je služba, kterou nabízí Air Bank jako jedna z mála. Z námi testovaných hypoték jsme něco podobného objevili jen u dvou. Funguje to jednoduše. K hypotéce má klient zřízený účet s názvem Chytrá rezerva, kam si odkládá peníze, které momentálně nepotřebuje využívat. Nedává je přímo na hypotéku, takže mu nebudou chybět a může na ně kdykoli sáhnout. Dokud ale tyto úspory leží na Chytré rezervě, snižují částku, ze které se klientovi počítá úrok na hypotéce.

Např. klient má 200.000 Kč na Chytré rezervě a hypotéku 1200.000 Kč. Úrok se mu tedy počítá pouze z jednoho milionu. Banka tak umožňuje klientům odkládat peníze na účet u nich, poskytuje jim za to výhodu v nižších úrocích, a ještě jim je dává k dispozici, kdykoli je potřeba.

Poplatky

Air Bank ve svých reklamách hlásá, jak ořezali poplatky u svých produktů na minimum. Co to ale to minimum je? Vyplatí se opravdu klientům vzít si zde i hypotéku, nebo ji sem převést? Ve skutečnosti je to reklamní tah, jako u většiny společností. Air Bank nabízí zdarma zřízení hypotéky a vedení osobního účtu, což již dnes nabídne většina bank. Zatímco jiné banky nabízí zdarma i odhad nemovitosti, Air Bank jej chce zaplatit. Odhad bytu je 4500 Kč a odhad rodinného domu 5500 Kč. Pouze pokud převádíte hypotéku od jiné banky a máte v ruce odhad své nemovitosti, který není starší než 10 let, může jej banka využít.

Vedle těchto poplatků si klient zaplatí i 2000 Kč za zápis a později i za výmaz zástavního práva banky v katastru nemovitostí. Opravdu se nezdá, že by Air Bank ořezala poplatky na minimum.

Odhad nemovitostiPoplatek
Zřízení hypotékyZdarma
Vedení hypotečního účtuZdarma

Flexibilita hypotéky od Air Bank

Co na hypotéce od Air Bank nejvíce oceňujeme, je její flexibilita. Klienti si mohou kdykoli navýšit nebo snížit splátky, podle toho, jak potřebují a jaká je jejich momentální finanční situace. V případě nutnosti lze splácení i přerušit. Vše si přitom klient nastavuje sám ve svém internetovém bankovnictví.

Stejně jednoduché je doplacení hypotéky. Mimořádnou splátku či doplatit celou hypotéku mohou klienti zdarma, a to kdykoli i během fixace. Nemusí čekat na žádné termíny, které jim doplacení umožní. Jediné, co by platili, je doplacení hypotéky od Air Bank hypotékou od jiné banky. Tedy v případě, že se rozhodnou převést svou hypotéku od Air Bank do jiné banky, doplacení bude účtováno. To nám ale přijde logické a vůči Air Bank i fér.

Přerušení splátek
Snížení splátek
Mimořádné splátky
Čerpání na návrh vkladu zástavního práva
Navýšení hypotéky

Jak sjednat hypotéku od Air Bank

Jednou z největších výhod hypotéky od Air Bank vidíme ve sjednání on-line a po telefonu. Pokud klient nechce, nemusí u prvních jednání na pobočku vůbec chodit. Na druhou stranu hypotéka není právě jednoduchá na sjednání a často je potřeba většího vysvětlování, které je pro někoho příjemnější z očí do očí, tedy osobně na pobočce. Pojďme se nyní podívat podrobněji, jak si hypotéku od Air Bank sjednat.

Pokud máte zájem o hypotéku od Air Bank, nejspíš už jste se podívali na jejich webové stránky. Pokud ne, doporučujeme začít právě tam. V záložce „hypotéka“ totiž najdete kalkulačku, do které si snadno nastavíte parametry hypotéky, které potřebujete. Tedy výši úvěru, výši zajištění, jak dlouho byste chtěli hypotéku splácet atd. Na pravé straně pak vidíte svou případnou splátku, RPSN nebo slevu, kterou získáte spořením na tzv. Chytrou rezervu.

Pokud se vám výpočet zalíbí a jste si jisti, že chcete hypotéku právě u Air Bank, je potřeba vyplnit žádost. Klienti Air Bank mohu využít svého internetového bankovnictví. Vyplnit žádost lze i po telefonu nebo osobně na pobočce. Poté vyčkáte, až se vám ozve hypoteční specialista. Ten vám vysvětlí, jaké dokumenty jsou k získání hypotéky potřeba a případně i kde je získáte.

Mezitím se vyjedná odhad nemovitosti, který je pro poskytnutí hypotéky nezbytný. Jakmile jsou všechny dokumenty u hypotečního specialisty, odešle oficiální žádost o hypoteční úvěr. Po schválení se podepíšou smlouvy o úvěru a samozřejmě i o čerpání hypotéky.

Air Bank převede peníze z hypotéky nejprve na váš osobní účet (u stejné banky) a odtud je pak přepošle prodejci, příp. do banky, od které hypotéku k Air Bank převádíte. Vy se už nemusíte o nic starat. Vše probíhá automaticky.Závěrečné hodnocení

Air Bank Hypotéka Recenze
Air Bank Logo 1

Název: Air Bank

Shrnutí:
✅ Klient může kdykoli zdarma vkládat mimořádné splátky
✅ Díky tzv. Chytré rezervě si klient může snížit úrok na hypotéce

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.49 (81 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání hypoték.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám