Srovnání Bitcoin peněženek

Nejlepší Bitcoin peněženky 2022

Nejspíš hledáte nejlepší peněženku pro ukládání kryptoměn. Co při výběru krypto peněženek řešit? V první řadě jejich bezpečnost, protože kryptoměny jsou aktivum, o které nechcete přijít. Věděli jste, že hardwarové peněženky jsou obecně více bezpečné než online a softwarové peněženky? Otestovali jsme nejznámější peněženeky nejen pro bitcoin a připravili jejich přehledné srovnání.

5nej-srovnani

Trezor

Ledger Nano S

KeepKey

MyCelium

Blockchain

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista
Typ peněženkyHardwarová peněženkaHardwarová peněženkaHardwarová peněženkaSoftwarová peněženkaSoftwarová peněženka
Cena1 543Kč1 550Kč1 078Kčzdarmazdarma
Finální hodnocení9.89.48.46.66.4

Kompatibilita

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Desktop klient
Je v češtině?

Zabezpečení

Poskytovatel nevlastní vaše bitcoiny
Je offline?
Záloha

Podpora kryptoměn

Podporuje více měn?
Podpora nejznámějších kryptoměnBitcoin, Zcash, Ethereum,
Dash, LiteCoin, DogeCoin,
Testnet, Ethereum Classic
Bitcoin, Bitcoin Cash,
Ethereum, Ethereum Classic,
LiteCoin, Dash, DogeCoin,
Zcash, Ripple, Stratis, Komodo
Bitcoin, LiteCoin,
NameCoin,
DogeCoi, Dash,
Testnet, Ethereum
Bitcoin, Ethereum (ETH) a ERC-20 tokeny jako Tether USD, USD Coin, HobiToken, Binance USD, Bitfinex LEO, 0xBitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), ALGO (Algorand), USDT (Tether), USD Paxos Standard (PAX), WDGLD
Kolik kryptoměn podporujeVíce než 1000Více než 1000Více než 1000JednotkyJednotky

Reputace

Hodnocení na Amazonu, CryptoCompare.comA: 4,5/5369 (12%)A: 3,9/5C: 3,4/5C: 3,4/5
Poměr pozitivních recenzí2705 (88%)5247 (87%)508 (69%)26 (54%)67 (60%)
Poměr negativních recenzí369 (12%)784 (13%)227 (31%)22 (46%)45 (40%)
trezor

Trezor

Trezor má v krypto světě vynikající reputaci. Mnozí investoři si jej vybírají jako hlavní místo, kde ukládají větší částky různých kryptoměn. Cena se pohybuje okolo 1300 Kč, což z něj dělá zlatou střední cestu mezi hardware peněženkou Ledger a KeepKey. Stejně jako všechny recenzované hardware peněženky, i tato má vynikající zabezpečení. Pokud neztratíte samotné zařízení, pak o své kryptoměny zkrátka nepřijdete. Navíc i když zařízení ztratíte, je možné bitcoiny obnovit pomocí seedu. Nabízí příjemné prostředí webové aplikace, pomocí které zařízení spravujete (odesíláte či třeba přijímáte Bitcoiny). Všechny transakce musíte potvrdit na samotném zařízení. Nikdo kromě majitele zařízení nemá přístup k Bitcoinům v Trezoru.

ledger

Ledger Nano S

Hardwarové peněženky se v mnohém neliší. Stejně jako Trezor nebo KeepKey mají vysokou úroveň zabezpečení díky svému offline režimu. Své kryptoměny vlastníte vy a nikoli nějaká třetí strana v podobě Bitcoin burzy či online peněženky. Liší se však v počtu podporovaných kryptoměn, kterých nyní Ledger nabízí více jak deset různých. Jde o nejlevnější variantu hardwarové peněženky a funkcionálně se neliší od jiných. Je to bezpečné uložiště vašeho krypto bohatství (vhodné i pro velké částky).

Co je kryptoměna?

Kryptoměna je digitální měny, jenž využívá kryptografii k zajištění bezpečnosti transakcí. Jde ve své podstatě o moderní typ peněz nebo měny, chcete-li. 

Základním principem je decentralizace čili to, že není ovládána žádnou vyšší autoritou jako je banka, stát či jednotlivec. Veškeré transakce se vypisují do blockchainu (decentralizovaná databáze) a jsou nesmazatelné. Jakmile je platba provedena, nelze ji jakkoli stornovat, protože je navždy vepsána do blockchainu. Ačkoliv se transakce zapisují do zmíněného blockchainu, tak v zásadě je používání kryptoměny anonymní. V blockchainu jsou sice zapsané veškeré transakce, ty však nejsou spojené s konkrétními jmény nebo přezdívkami.

Tato technologie má využití nejen ve finančním sektoru, ale i v celé řadě jiných oborů, např. se může využívat pro elektronické hlasovací systémy, ověření vlastnictví digitálních komodit a v řadě dalších sektorů. Kryptoměna je na vzestupu a nacházejí se pro ni stále nové možnosti využití. 

Významné kryptoměny

Mezi nejznámější kryptoměny dneška patří Bitcoin, Litecoin či Ethereum. Existují tisíce různých kryptoměn. Proč? Tvůrci první kryptoměny (Bitcoin) jej uveřejnili jako open source (volně šiřitelný zdrojový kód). Technologie tak má možnost posouvat se i pod hlavičkou jiných společností. Ty své “nové” kryptoměně (altcoinu) často přidají na bezpečnosti nebo jiných hodnotách, o kterých si myslí, že jsou důležité.

Co je Bitcoin?

Bitcoin je nejznámější kryptoměna na světě. Ta vznikla v roce 2009, ale její myšlenka pochází už z roku 2008. V té době její vznik popsal člověk nebo skupina lidí, kteří se jednotně nazývají Satoshi Nakamoto. Dodnes není přesně známo, kdo za vznikem bitcoinu skutečně stojí.

Bitcoin funguje jako internetová open source P2P (peer-to-peer) platební síť, ve které se jako platidlo používá tato kryptoměna. Jedinečnost bitcoinu spočívá v decentralizaci. V jednoduchosti můžeme tvrdit, že je kryptoměna navržena tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat. Takže jsou na ní krátcí jednotlivci, státní instituce, politici i samotné vlády. Nikdo nemůže bitcoin padělat, zabavovat nebo znehodnocovat a způsobovat inflaci. Bitcoin je vlastně deflační kryptoměna, která by měla dlouhodobě získávat na hodnotě. V tom je i její největší rozdíl oproti klasickým penězům, které vinou inflace na hodnotě ztrácejí.

Co je Blockchain?

Ačkoliv se vše, co se točí kolem blockchainu zdá být komplikované, tak v zásadě je jeho samotný koncept poměrně jednoduchý. Blockchain je typ elektronické, decentralizované databáze, ve které se uchovávají všechny záznamy o transakcích. Tyto záznamy o transakcích se samozřejmě neustále rozšiřují, protože každým dnem vznikají další transakce. V blockchainu jsou tyto záznamy chráněné proti jakémukoliv zneužití a zásahům. To z toho důvodu, aby nikdo nemohl podvádět, měnit nebo hacknnout celý systém. Více o Blockchainu na Wikipedii.

Jak vybrat Bitcoin peněženku?

V zásadě rozdělujeme Bitcoin peněženky (bitcoin wallet) na ty, které jsou připojené k síti (méně bezpečené, více pohodlné) a na ty, které jsou offline (velmi bezpečené, méně pohodlné). Pokročilý uživatel používá obě, protože každá z nich se hodí na mírně jiné účely.

Peněženky se také dělí na softwarové, hardwarové a mobilní. Pak jsou zde třeba i webové peněženky.

Hardwarová peněženka

Z pohledu bezpečnosti jsou na tom nejlépe peněženky hardwarové. Ty mohou vypadat jako malý USB disk, ale mohou mít i vlastní displej. V tomto případě jsou o něco menší než mobilní telefon. Hardwarové peněženky nejsou neustále online, čímž se eliminuje riziko napadení online.

Softwarová peněženka

Tyto peněženky se snadno stáhnou do zařízení, nainstalují. Používat se dají na systémech Windows, Mac OS a Linux. Mají také přístup k internetu, takže je jejich používání jednoduché. Obecně bývají softwarové peněženky dobře zabezpečené, ale jejich bezpečnost ovlivňují jak samotní uživatelé, tak různé malware nebo viry.

České bitcoin peněženky

Víte, kde vznikla první hardwarová peněženka? Bylo to v České republice. Titulem první hardwarová bitcoinová peněženka se pyšní právě Trezor. Tato peněženka pochází z Česka. A možná právě kvůli tomu je u nás asi nejvíce využívanou peněženkou mezi ostatními.

Bitcoin peněženka online – co to je?

Pod online peněženkou si představte desktopovou, mobilní nebo webovou aplikaci, díky které máte přehled o svých úsporách přímo ve vašem zařízení. Takové peněženky využijete na menší částky, se kterými chcete manipulovat (např. nakupovat online či v obchodech). Nevýhodou je, že nad Bitcoiny nemáte plnou kontrolu, jelikož musíte důvěřovat třetí straně. A protože jste připojení k síti, může být aplikace hacknuta a Bitcoiny ukradeny.

Tomu samozřejmě můžete částečně předejít tím, že si zvolíte důvěryhodnou peněženku, ale i to není vždy záruka. To je důvod, proč si zde dávejte jen menší částky, o které byste v nejhorším případě byli ochotni přijít. Na druhou stranu ovládání aplikace je většinou velmi jednoduché a rychlé.

Při používání online peněženek nezapomeňte dbát na důležité bezpečnostní zásady:

 1. Používejte silná hesla
 2. Nestahujete do zařízení neznámý software (aplikace)
 3. Používejte prověřené služby
 4. Nedávejte nikomu přihlašovací údaje
 5. Nepřihlašujte se na cizích zařízeních

Co je to offline neboli hardware peněženka na Bitcoiny?

Setkáte se se dvěma variantami. První možností je nechat si vytisknout váš veřejný a privátní klíč k úsporám na papír. K penězům bude mít přístup jen ten, kdo vlastní daný papír. Výhoda je, že není možné vaše Bitcoin úspory hacknout. Nevýhodou je to, že když papír ztratíte, přicházíte o všechny úspory. Stejně tak manipulace s bitcoiny je v praxi problematická.

Druhou variantou je je hardwarová Bitcoin peněženka (Bitcoin wallet). Jedná se o zařízení podobné flashce nebo přenosnému harddisku (USB disku). Je to nejbezpečnější způsob uchování kryptoměn vůbec. Hardware peněženka má v sobě zašifrovaný privátní klíč a jelikož zařízení není online, není možné jej hacknout. Peněženku můžete též používat na posílání a přijímání bitcoinů.

Pro uchování větších částek, je offline peněženka nutnost. Pokud chcete mít absolutní jistotu a myslíte to s krypto investováním vážně, investujte raději i do hardwarové peněženky.

Jaké otázky si klást před volbou bitcoinové peněženky?

Před tím než zvolíte způsob uchování vašich kryptoměn, je třeba si odpovědět minimálně ty otázky, které zmiňuji níže.

Kolik budu kupovat bitcoinů?

Čím více Bitcoinů či jiných kryptoměn máte, tím vyšší úroveň zabezpečení pak od peněženky budete očekávat. Pro velké investiční částky oceníte hardwarové peněženky jako Ledger, Trezor či KeepKey. Na druhou stranu pro menší částky, se kterými chcete častěji pracovat, oceníte mobilní aplikace jako Blockchain Wallet nebo MyCelium. Neuděláte chybu, kdy tyto dvě varianty zkombinujete.

Jak probíhá založení bitcoin peněženky?

Založení (nastavení) peněženky se liší v závislosti na typu, který si vyberete. Už víme, že jsou peněženky hardwarové, softwarové a webové. U softwarových a webových peněženek probíhá založení v podstatě jako založení uživatelského účtu. Stáhnete aplikaci, nainstalujete ji, vytvoříte uživatelský účet a nastavíte svůj soukromý klíč. Potom můžete přenášet kryptoměny do peněženky.

Hardwarovou peněženku musíte nejprve koupit, pak do zařízení (počítače) nainstalovat speciální software (každá značka má jiný). Tento software stahujte vždy pouze z oficiálních stránek výrobce peněženky nebo od prověřených služeb a aplikací třetích stran. Potom je možné peněženku používat a přesouvat do ní bitcoiny nebo jinou měnu.

Hledáte peněženku, která uchovává i jiné kryptoměny?

Na světě jsou nyní tisíce kryptoměn. Z toho dejme tomu je seriózních asi 80 kryptoměn. Nebudeme vám zde dávat investiční tipy. To do jakých kryptoměn investujete je čistě na vás. Podle toho také vybírejte online i offline peněženku. Pokud jste nenašli peněženku, která podporuje vaši kryptoměnu, pak vaší spásou papírová offline peněženka. 

Jakou má peněženka reputaci?

To nejdůležitější nakonec. Před tím, než někam dáte peníze, si důkladně prověřte zkušenosti uživatelů dané Bitcoin peněženky. Je to velmi důležité pro to, že důvěra ve třetí stranu je v tomto odvětví zásadní a pokud narazíte na peněženku, se kterou jsou lidé spokojení, je to dobré znamení. A jestliže vám googlování nebude stačit, jsme tu pro vás my a naše recenze jednotlivých peněženek.

Bitcoin peněženky (bitcoin wallet) recenze:

Keepkey

KeepKey

Jedná se o offline peněženku, proto je KeepKey společně s jinými hardwarovými peněženkami tím nejbezpečnějším možným řešením pro uchování vašich Bitcoinů. Nad ostatními vyčnívá bezpochyby svým luxusním vzhledem, většími rozměry a prémiovou LCD obrazovkou. Větší rozměry však poněkud ztěžuje dennodenní fungování, chcete-li aktivně využívat peněženku k placení. Jde tedy spíše o zařízení, do kterého uložíte větší částky kryptoměn a následně jej uchováte někam do trezoru. KeepKey zkrátka funguje tak, jak má, a v krypto komunitě má mnoho příznivců.

Mycelium-logo

MyCelium

MyCelium se řadí mezi absolutní špičku, co se týče Bitcoin peněženek. Prostředí v administraci sice není tak nádherně jednoduché jako tak je třeba u Blockchain – Bitcoin Wallet, ale za to zde najdete nepřeberné množství pokročilých funkcí. Ať už jde o možnost spravovat papírovou peněženku nebo integraci pro hardwarové peněženky přes OTG adaptér, MyCelium není pozadu. Nutné je však zmínit, že takto pokročilou aplikací bohužel najdete nyní jen na Androidu. Verze pro iPhone je velmi osekaná a vypadá jako by ji snad programoval naprosto jiný tým vývojářů.

blockchain wallet

Blockchain Wallet

Jestliže hledáte spolehlivou online peněženku, kam můžete relativně bezstarostně vložit menší částky v Bitcoinu, pak s touto aplikací nešlápnete vedle. Jde o velmi jednoduchou aplikací, ve které se během krátké doby zorientuje i absolutní krypto nováček. Peněženka Blockchain nepodporuje jiné měny než Bitcoin, ale na běžné fungování a placení v této měně je více že dostačující. Používat můžete jak mobilní, tak i webovou aplikaci. Blockchain je jedna z nejoblíbenějších online Bitcoin peněženek vůbec.

Časté otázky k bitcoinovým peněženkám

❓ Jak vybrat Bitcoin peněženku?

V zásadě rozdělujeme Bitcoin peněženky (bitcoin wallet) na ty, které jsou připojené k síti (méně bezpečené, více pohodlné) a na ty, které jsou offline (velmi bezpečené, méně pohodlné). Pokročilý uživatel používá obě, protože každá z nich se hodí na mírně jiné účely. Jak vybrat kryptoměnovou peněženku?

❓ Je lepší hardwarová nebo softwarová peněženka?

Z pohledu bezpečnosti jsou na tom nejlépe peněženky hardwarové. Obecně bývají softwarové peněženky dobře zabezpečené, ale jejich bezpečnost ovlivňují jak samotní uživatelé, tak různé malware nebo viry.

❓ Jsou online peněženky bezpečné?

Takové peněženky využijete na menší částky, se kterými chcete manipulovat (např. nakupovat online či v obchodech). Nevýhodou je, že nad Bitcoiny nemáte plnou kontrolu, jelikož musíte důvěřovat třetí straně. A protože jste připojení k síti, může být aplikace hacknuta a Bitcoiny ukradeny.

❓ Jaké jsou české Bitcoin peněženky?

íte, kde vznikla první hardwarová peněženka? Bylo to v České republice. Titulem první hardwarová bitcoinová peněženka se pyšní právě Trezor. Tato peněženka pochází z Česka.

Recenze dalších bitcoin peněženek

Srovnání Bitcoin peněženek
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.82 (28 Recenzí)

5 Příspěvků

 1. Paul 17.2.2021
 2. lukas 6.2.2021
 3. Aleš kurkao 20.10.2020
  • Pavlína 2.1.2021
 4. Jouda 10.9.2020

Přispět názorem