Ledger Nano S Recenze

Ledger Nano S recenze


Výhody
+ Není připojený k síti, je tudíž velmi zabezpečený.
+ Podpora velkého množství kryptoměn.


Nevýhody
– Někteří zákazníci si stěžují na mírně laciný vzhled.
– Ovládání je o něco méně intuitivnější než na Trezoru.
 

ledger

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Ledger Nano S je populární hardwarová peněženka, která pochází z Francie. Podporuje nejspíš všechny kryptoměny, na jaké si vzpomenete. Sám výrobce udává podporu 27 coinů a více než 1500 tokenů. Leger poskytuje perfektní bezpečnost a jednoduché rozhraní. A proč je tak populární? Protože v poměru cena/výkon se jedná o jednu z nejlepších peněženek.


Kompatibilita – 8.2/10

“Ovládání skrze webovou aplikaci”

Princip hardwarové peněženky se neliší od známější peněženky Trezor. To, v čem se liší je především uživatelské prostředí a mírně odlišný způsob autentizace. Po zapojení peněženky k počítači pomocí USB si nainstalujete v internetovém prohlížeči Chrome rozšíření podle instrukcí peněženky.

Po zakoupení redukce je možné Ledger využít spolu s mobilní aplikací na telefonu. Kdykoli, kdy chcete poslat kryptoměnu, stačí připojit zařízení k PC a pomocí webové aplikace zadat příkaz.

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Desktop klient
Je v češtině?

Jak funguje Ledger Nano S?

ledger pc

Ledger Nano S funguje podobně jako většina hardwarových peněženek. Když Ledger připojíte poprvé k počítači, tak proběhne klasický nastavovací proces a nastavení PIN, kterým je peněženka zabezpečena.

Během nastavení se vám zobrazí 24 slovní fráze, která funguje jako soukromý klíč. Je potřeba jej pečlivě uschovat, protože zároveň funguje jako obnovovací klíč. Zapsat si frázi můžete na kartičku, kterou naleznete v balení peněženky. Klíč se používá například při ztrátě nebo zničení peněženky. S jeho pomocí můžete ztracenou peněženku obnovit prostřednictvím nové peněženky.

Celé nastavení zabere asi 3 minut, přičemž nejdelší dobu zabere právě zapsání “seedu” na kartičku.

Po nastavení už jen zbývá nainstalovat do počítače aplikaci Ledger Live. To je desktopová aplikace, které vám vlastně umožní komunikovat s peněženkou. Ledger Live je skvěle navržena, takže je intuitivní a téměř každý ji zvládne ovládat i bez příručky.

TIP!
Když zadáte 3x špatný PIN kód, tak se celé zařízení smaže. To je bezvadný bezpečnostní prvek. Nicméně, o své úspory nepřijdete, protože je možné peněženku obnovit pomocí recovery klíče (seedu).

Zabezpečení – 10/10

“Neprolomitelná ochrana”

Ledger Zabezpeceni

Peněženku si chráníte zvoleným PIN kódem, který si musíte pamatovat. Pokud jej zapomenete, přístup k privátnímu klíči získáte pomocí seedu. Ten si je třeba zapsat při prvotním zapnutí zařízení. Jde o offline peněženku a tudíž o tu nejbezpečnější formu uložení Bitcoinu a jiných kryptoměn vůbec. Zařízení nemá baterky, zapíná se jen při zapojení k PC nebo mobilu. Vylučuje se možnost, že byste o své kryptoměny přišli při vybití zařízení.

Takže se nemusíte obávat ji kamkoliv schovat. Když si na ni vzpomenete třeba za rok, tak ji jen strčíte do USB v počítači a peněženka bude fungovat.

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Je offline?
Záloha

Bezpečnostní standardy

Ledger prošla certifikací francouzské agentury pro kybernetickou bezpečnost ANSSI, což už samo o sobě svědčí o její bezpečnosti. Hardwarová peněženka Ledger má v sobě integrovaný chip, který dokáže odolat sofistikovaným útokům.

Podpora kryptoměn – 10/10

Ledger Mnano Podpora Krypto Men

“Peněženka s nejširší nabídkou kryptoměn”

Ledger Nano S patří mezi hardwarové peněženky s největším počtem podporovaných digitálních měn. Mezi měnami přepínáte snadno. Stačí si stáhnout rozšíření jménem Ledger Manager, v němž si vybíráte, jakou měnu chcete spravovat. Pro každou měnu máte pak vlastní rozhraní.

Uchovávat zde můžete například: 

 • Bitcoin
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • LiteCoin
 • Dash
 • DogeCoin
 • Zcash
 • Ripple
 • Stratis
 • Komodo
 • a stovky dalších

Některé altcoiny jako Monero nebo Binance coin potřebují alternativní software, aby bylo možné je přijímat a odesílat. Uživatelé mají v oblibě například MyEtherWallet nebo MyCryptoWallet.

Podporuje více měn?
Podpora nejznámějších kryptoměnBitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, LiteCoin, Dash, DogeCoin, Zcash, Ripple, Stratis, Komodo
Kolik kryptoměn podporujeVíce než 1000

Rozdíl v Ledger Nano S a Nano X

Ledger Nano S Vs Ledgern Nano X Rozdil

Rozdíl mezi oběma peněženkami jednoho výrobce je zejména v konečném zpracování a jeho kvalitě a pak také v možnostech dalšího připojení. Nano S je jednodušší a levnější varianta hardwarové peněženky. To však neznamená, že není kvalitní a bezpečná. Pravdou ale je, že Nano S vypadá oproti Nano X trochu ošizeně, ale jinak skutečně funguje bravurně. A hlavně dokáže uchovat kryptoměnu v bezpečí.

Další rozdíl je v počtu aplikací, které je možné do peněženky nainstalovat. Tady je potřeba si dobře rozmyslet, kolik a jaké coiny budete kupovat, protože s některými “exotičtější” altcoiny, je potřeba vybavit peněženku dalším podpůrným software. To znamená, že pokud se chcete pustit do investic novějších kryptoměn, tak pak sáhněte rovnou po Nano X.

Ledger Nano S

Ledger Nano S

Je levný způsob, jak ochránit své kryptoměny. Disponuje všemi bezpečnostními standardy, prošla certifikací, podporuje přes 100 kryptoměn. Hlavní smysl peněženky je v uchovávání kryptoměn. To dokáže jednoznačně bezpečně. Její provedení sice nenadchne, ale účel splní na 100 %.

V balení naleznete USB kabel, seed kartu, příručku a návod pro obnovení.

Ledger Nano X

Ledger Nano X

Nano X je techničtěji lépe opracovanější a vypadá oproti levnějšímu modelu Nano S více robustně. Nejspíše vydrží i horší zacházení. Jedním z velice podstatných rozdílů je možnost komunikovat s peněženkou prostřednictvím Bluetooth. Dalším rozdílem a výhodou je, že zvládá až 100 souběžně nainstalovaných aplikací. Nemusíte ji tedy strkat do USB zdířky, abyste odeslali nebo přijali coiny. No a kvůli tomu má tako hardwarová peněženka svoji baterii. Když se baterie vybije, tak o své kryptoměny nepřijdete.

V balení naleznete USB kabel, seed kartu, příručku a návod pro obnovení.

Reputace – 9/10

“Dobré jméno, nízká cena”

Ačkoli se na trh dostal o něco později než Trezor, Ledger Nano S se pomalu dostává do širokého povědomí krypto komunity. Špatných zkušeností s Ledgerem najdete na internetu jen pomálu. Když však najdete, týkají se většinou laciného vzhledu nebo mírně neintuitivního ovládání. Na Amazonu obdržel hodnocení 4,5/5, přičemž zde recenzovalo přes 6000 zákazníků. Je třeba říci, že pro mnoho lidí je Ledger atraktivní díky nejnižší ceně na trhu s hardwarovými peněženkami.

Hodnocení na Amazonu nebo CryptoCompare.comA: 4,5/5
Poměr pozitivních recenzí5247 (87%)
Poměr negativních recenzí784 (13%)

Ledger Nano S, patří bezesporu k nejlepším krypto peněženkám na trhu. Pokud ovšem postrádáte kompatibilitu s některými kryptoměnami – podívejte se na srovnání krypto peněženek.

Více informací →

Ledger Nano S Recenze
ledger

Název: Ledger Nano S

Shrnutí:
✅ Jednoduchá konfigurace a používání
✅ Podpora více než 1000 kryptoměn
✅ Spolehlivost

 • Kompatibilita - 8.6/10
  8.6/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Podpora kryptoměn - 10/10
  10/10
 • Reputace - 9/10
  9/10
9.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4 (5 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám