Srovnání srovnávačů pojištění

Nejlepší online srovnávače pojištění 2021

Potřebujete uzavřít novou pojistku na auto, dům nebo domácnost? Jedete na dovolenou a hledáte nejlepší cestovní pojištění? Přemýšlíte nad životním a úrazovým pojištěním, nebo chcete pojistit svého psa či kočku? Abyste nemuseli sami ztrácet čas hledáním nejlepšího a nejlevnějšího pojištění, jsou tady online srovnávače pojištění. Ty udělají spoustu práce za vás. Každý však srovnává jinak a něco jiného. Který je tedy pro vás ten NEJ? Vybrali jsme pět nejlepších online srovnávačů pojištění a porovnali jsme je, abychom vám usnadnili i tuto volbu.

5nej-srovnani

Pojištění.cz

RIXO

Top-Pojištění.cz

Klik.cz

ePojištění.cz

1. Místo2. Místo3. MístoFinalistaFinalista

Finální hodnocení

9.48.98.78.58.3

Základní parametry

Kolik druhů pojištění srovnají1164610
Kolik pojišťoven srovnají915171116
Pojišťovací poradna
Sleva až 50 % až 70 % až 50 %

Druhy pojištění

Povinné ručení
Havarijní pojištění
Pojištění majetku a osobpouze majetek
Pojištění domácnosti a nemovitostipouze domácnost
Cestovní pojištění
Životní pojištění
Pojištění psů a koček

Jak to funguje

Možnost sjednání pojištění
Srovnání různých pojištění (ne u všech druhů pojistek)
Rychlost výsledku1-3 min2-4 mindo 1 minuty1 minutado 2 minut

Podpora

Telefon
Online chat
E-mail/Kontaktní formulář
Otázky/odpovědi5/55/55/55/50/5
HodnoceníVýbornéVýbornéVýbornéVýbornéŠpatné
Pojisteni Cz Logo

Pojištění.cz

Online srovnávač Pojištění.cz poskytuje nejširší nabídku srovnání různých druhů pojištění od celkem 9 pojišťoven, s nimiž spolupracují. Najdete zde srovnání povinného ručení a havarijního pojištění, pojištění nemovitostí a domácnosti, cestovní pojištění atd. Sjednat si můžete pojištění úrazové, pojištění psa a kočky, pro kybernetická rizika, pojištění odpovědnosti a další. Jejich porovnání nabídek je velmi rychlé (kolem 1 minuty) a následné sjednání online smlouvy rovněž – jednoduché formuláře, které rychle vyplníte. Smlouvy vám pak dorazí e-mailem. Co nám v nabídce srovnávače chybí, jsou životní pojištění.

Rixo Logo

RIXO

Online srovnávač pojištění Rixo má celkem šest kategorií, v nichž porovnává nabídky pojištění od různých pojišťoven. Můžete si nechat srovnat nabídky na cestovní pojištění, životní pojištění, havarijní pojištění a povinné ručení, pojištění domácnosti a nemovitosti, nebo pojištění odpovědnosti. Vaše stávající pojistné smlouvy vám zdarma zkontrolují a případně navrhnou úpravy k lepšímu. V jejich srovnání se snadno vyznáte, protože zvýrazněný Rixo index vám okamžitě ukáže, jak je pro vás daná nabídka výhodná. Všechny své pojistné smlouvy můžete mít nahrané v telefonu, v jedné Rixo aplikaci a mít tak vše neustále pod kontrolou.

Co je to online srovnávač pojištění?

Online srovnávač pojištění je webový portál, který vám nabídne porovnání různých typů pojištění. Mezi nejznámější patří Rixo, Klik.cz, TOP Pojištění a další. Reklamy se v dnešní době takovými srovnávači doslova hemží a není divu. Pojišťovny samy o sobě mají skvělé produkty, které vás dokážou zajistit na všechna možná rizika. Jejich ceny ale nejsou vždy nejlevnější. A dávno už to nefunguje tak, že když máte u jedné pojišťovny výhodnou pojistku na auto, nabídnou vám stejně výhodné životní pojištění. 

Online srovnávač pojištění spolupracuje s řadou pojišťoven – s velkými a známými, ale třeba i s menšími, avšak prověřenými a stejně kvalitními, o kterých třeba ani nevíte. Porovná na základě vámi zadaných parametrů jednotlivé typy pojištění a nabídne tabulku srovnání. 

Ve srovnání pak jasně vidíte, které pojištění je nejlevnější, které vás zajistí i v případě onemocnění Covid-19, které má lepší podmínky atd. Některé online srovnávače nabídnou i TOP komplexní pojištění, které vás dokáže komplexně ochránit, ale je třeba dražší, než ostatní ve srovnání. Je to proto, abyste věděli, že existuje i jiná možnost, u které není prioritou cena, nýbrž komplexní krytí rizik. 

Proč používat online srovnávače pojištění?

Jak už jste jistě pochopili, pokud chcete uzavřít novou pojistku, nebo zjistit, zda by se vaše stávající pojistka nedala někde uzavřít levněji, není nic jednoduššího, než zvolit některý z online srovnávačů pojištění, vybrat typ pojištění, zadat patřičné parametry a nechat si vygenerovat nabídku. 

Srovná vám několik variant pojištění, od jedné i více bank. Ihned uvidíte, v čem je která pojistka výhodná, zda je vhodná právě pro vás a především porovná ceny – víte, která je nejlevnější. 

Online srovnávače pojištění umožňují pojistku rovnou uzavřít a to online. Nemusíte nikam chodit a zvládnete to rychle a pohodlně z domova. Srovnání cen a sjednání pojištění se dá zvládnout obvykle během několika minut. 

Jak online srovnávač pojištění vybrat?

Online srovnávač pojištění toho může umět opravdu hodně – záleží ovšem, jaký si zvolíte. Ne každý totiž umí srovnat právě to pojištění, které vás zajímá. Jeden má mobilní aplikaci, na které máte všechny pojistné smlouvy pěkně pohromadě a ještě vám hlídá platby a kvalitu nastavení pojistek, jiný naopak poskytne největší výběr nabídek od nejvíce pojišťoven. Další má přehlednější tabulku srovnání a jiný garantuje slevy navíc. 

Pojďme se proto podívat, jak takový online srovnávač pojištění vybrat a na co se při výběru zaměřit. 

Podle smluvní pojišťovny

Každý online srovnávač pojištění spolupracuje s pojišťovnami, jejichž produkty nabízí. Podle toho, kolik pojišťoven mají v nabídce, dokážou poskytnout lepší srovnání. Čím více pojišťoven, tím lepší srovnání a tím více nabídek – nebo větší šance na nabídku s co nejnižší částkou pojistného. 

Některé srovnávače spolupracují jen s 9 pojišťovnami, jiné až se 17. Přesto to neznamená, že vám srovnávač s menším počtem smluvních pojišťoven nabídne horší srovnání nebo dražší pojistku. Faktorů, podle kterých je nutné vybírat, zda je online srovnávač vhodný právě pro vás, je mnohem více. Potřebujete-li sjednat povinné ručení nebo havarijní pojištění, je ideální zaměřit se na takový srovnávač, který má toto pojištění jako prioritu. Pokud chcete co nejlepší cestovní pojištění, zaměřte se na srovnávač, který je na to specialista. 

Kolik typů pojištění srovnají?

Co může být důležitým faktorem při výběru online srovnávače pojištění, je množství kategorií/druhů pojištění, které dokážou srovnat, nebo které mají v nabídce. Tady samozřejmě neplatí, že čím víc druhů, tím lepší srovnávač. Důležité je, že vybraný srovnávač porovná takové pojištění, které potřebujete nebo chcete sjednat. 

Jak už jsme zmínili výše, je dobré, pokud potřebujete konkrétní druh pojištění, zaměřit se na takový srovnávač, který se na něj specializuje. Pak máte jistotu, že vám poskytne nejen adekvátní srovnání, ale i co nejlepší nabídku. 

Pozor na!
Někdy se stane, že srovnávač má v nabídce hodně druhů pojištění – např. ePojištění, ale ne všechny dokážou porovnat. Srovnání pojištění u různých pojišťoven nabídnou jen u některých druhů – např. povinné ručení, cestovní pojištění atd. Další pak u nich sice můžete uzavřít online – např. životní pojištění, ale na výběr vám dají jen jednu pojišťovnu. Výhodou v takovém případě je, že nemusíte dohledávat jinou pojišťovnu a můžete si vše uzavřít u jednoho srovnávače. Na druhou stranu konkrétní přímá nabídka pojištění nesplňuje požadavek na srovnání různých nabídek a tak nemusí být příliš výhodná. 

Jak rychlé je srovnání/sjednání?

Každý online srovnávač pojištění vás ujistí, že jen u nich získáte nejrychlejší srovnání. Pravda je, že většina z nich dokáže porovnat nabídky během 1-3 minut. Některé srovnávače dokážou vygenerovat nabídku i během několika vteřin. Nemá smysl tady nyní popisovat, jak rychlý je konkrétní srovnávač. Pokud vás to zajímá, podívejte se na naši srovnávací tabulku, kde je vše vidět přehledně. Ve skutečnosti však nepovažujeme toto kritérium za to nejdůležitější. Mnohem podstatnější je zaměřit se na kategorie pojištění a smluvní pojišťovny – viz výše. 

Co už je důležitější, jsou formuláře. Podle toho, jak jsou jednoduché/složité, se bude odvíjet i čas, za který požadované pojištění sjednáte. Většinou však srovnávače umožňují sjednat pojištění během 3-5 minut. Delší sjednávání může být u povinného ručení, havarijního pojištění nebo pojištění nemovitosti/domácnosti. Tam se vždy zadává nejvíce parametrů. Nejrychlejší je naopak sjednávání cestovního pojištění. 

Podstatné také je, zda srovnávač požaduje vaše osobní údaje hned při zadání parametrů do srovnání, nebo až ve finálním výběru a sjednávání pojištění, kde už je vypsání osobních údajů nutností. Některé online srovnávače pojištění po vás požadují skutečně jen údaje důležité pro vygenerování nabídky, jiné naopak chtějí váš telefon, jméno a e-mail ještě před srovnáním. Pak vám mohou jejich operátoři volat a dotazovat se, zda jste vybrali pojištění, které vám vyhovuje, zda potřebujete pomoci se sjednáním atd. 

Online sjednání smluv

Pokud si vybíráte online srovnávač pojištění, chtějte takový, který vám rovnou umožní vybrané pojištění sjednat online. V našem výběru mají takovou funkci všechny srovnávače. Funguje to tak, že si ze srovnání vyberete tu nabídku, která vám bude nejlépe vyhovovat – bude nejlépe nastavená, nejlevnější atd. Záleží na tom, co je vaší prioritou – a nemusí to být vždy právě nejlevnější pojistka. 

Pokud máte vybráno, kliknete na tlačítko, které vás posune ke sjednání smlouvy. Srovnávače většinou nepřesměrují klienta přímo na stránky pojišťovny, ale umožní  jim sjednat smlouvu přímo přes jejich formuláře. V námi testovaných srovnávačích byly všechny formuláře jednoduché, přehledné a dobře nastavené, takže sjednání trvalo mezi 2-5 minutami. Samozřejmě záleží na tom, jaký typ pojištění uzavíráte a jaké musíte doplnit parametry. 

Poté vás srovnávač přesměruje na dokončení, kontrolu a potvrzení smluv. Smlouvy chodí většinou elektronicky do e-mailu, včetně zelené karty k povinnému ručení, nebo poštou. Nezapomeňte, že aby pojištění fungovalo, je nutné jej zaplatit. Některé portály umožňují platbu kartou, převodem na účet, ale třeba i jiné varianty – složenkou atd. 

Mají pojišťovací poradnu? 

Pojišťovací poradna je rozhodně velkým přínosem, pokud již máte nějaké pojistné smlouvy uzavřené. A většina z nás má jistě minimálně povinné ručení. Některý srovnávač má takovou poradnu veřejně na svých stránkách, u jiného funguje poradna po telefonu, jinde je zase možné nafotit nebo naskenovat vaše pojistné smlouvy a zaslat je e-mailem. 

Výsledkem pak je, že specialisté na dané pojištění vaši smlouvu projdou, porovnají ji s jejich nabídkami a udělají vám srovnání. Zpravidla vám pak nabídnou pomoc při sjednání nové smlouvy s takovým datem, aby navazovala na vaši již uzavřenou. Zároveň pomohou s výpovědí stávající smlouvy tak, abyste za ni neplatili žádnou pokutu atd. Tady totiž záleží na tom, o jaké pojištění se jedná a jak máte nastavenou smlouvu se svou stávající pojišťovnou. 

Pojišťovací poradnu doporučujeme využívat, pokud si nejste jisti, že byste sami zvládli porovnat své stávající pojištění s nabídkou/srovnáním přímo na webových stránkách online srovnávače. 

Velké plus má v tomto ohledu srovnávač Rixo. Ten má mobilní aplikaci, do které můžete nahrát všechny své pojistné smlouvy (nejen ty, které jste sjednali přes Rixo). 

Rixo pak sám hlídá data, kdy je potřeba pojištění zaplatit, ale také vám jednou ročně pojistné smlouvy zkontroluje, zda jsou správně nastaveny. Pokud zjistí, že jsou schopni nabídnout levnější či lépe nastavené pojištění, informují vás o tom. 

Proč je důležitá aktualizace pojištění?

Teď si možná říkáte, proč byste měli aktualizovat své pojištění, když už jste si ho jednou nastavili a vyhovuje vám. Faktem je, že naše životní situace se mění. Můžete zkvalitnit své bydlení, mít potřebu zajistit více lidí kolem nás – např. narodí se nám dítě, oženíme/vdáme se atd. A každá životní situace má jiné nároky na zajištění. Proto je dobré alespoň jednou za rok svá pojištění projít a zkontrolovat, zda vám stále vyhovují pojištěná rizika a zda není potřeba upravit pojistné limity. 

Dalším důvodem může být i to, že vaše pojišťovna nastaví nová pojistná rizika, která jsou pro vás zajímavá, nebo dokonce důležitá. Zjistíte, že byste je chtěli do svého pojištění přidat. A koneckonců i samotná cena pojištění nás nabádá k tomu, abychom provedli aktualizaci pojištění – neznamená to, že aktualizace vám vždy zvýší pojistné. Někdy to může být i naopak a vy ušetříte stovky korun. 

Aplikace, slevy a další výhody

Porovnání cen pojištění a sjednání nejvýhodnější pojistky přímo přes online srovnávač pojištění je často výhodou samo o sobě. Pokud totiž na srovnávač najedeme, je naším cílem uzavřít co nejlepší/nejlevnější pojištění, nebo si lépe nastavit naši stávající smlouvu. Většina online srovnávačů však má ještě další benefity. Vyšší slevy na pojistném, lepší cenu v případě, že uzavřete havarijní pojištění a povinné ručení dohromady atd. 

Srovnávač Rixo má navíc již zmíněnou aplikaci, která vám usnadní přehled všech vašich pojistných smluv. Budete přesně vědět, kde máte co uzavřeno, kdy je další platba pojistného atd. 

Výhody a nevýhody online srovnávače pojištění

Nyní už víte, jak vybrat online srovnávač pojištění, co to je a co od něj můžete čekat. Nyní si ještě shrneme hlavní důvody, proč se vyplatí online srovnávač používat, nebo jaké má případně nevýhody, tedy na co si dát při používání srovnávačů pozor. 

Proč používat online srovnávače pojištění: 

 • Najde vám nejlevnější variantu pojištění
 • Srovná nabídky mnoha pojišťoven
 • Srovná hned několik variant pojištění
 • Ukáže, která pojistka se vyplatí právě vám
 • Pomůže s lepším nastavením vaší stávající pojistky
 • Vše funguje online – pohodlí, rychlost, jednoduchost – nemusíte nikam chodit, vše zvládnete doma z gauče
 • Kromě srovnání pojištění umožní rovnou online pojištění uzavřít
 • Cestovní pojištění na poslední chvíli –  přes online srovnávač sjednáte cestovní pojištění na mobilu třeba i cestou na letiště
 • Než pojištění uzavřete, můžete si vše v klidu promyslet a pak se k nabídce vrátit

Na co si dát u online srovnávačů pojištění pozor

 • Některá pojištění srovnávač neumí porovnat, ale nabídne přímo sjednání konkrétní pojistky
 • Před online srovnáním po vás může portál požadovat zadání telefonního čísla a emailu, na kterém vás budou později kontaktovat. Je to samozřejmě v rámci poskytnutí co nejlepší nabídky, popř. nabídky individuálního řešení po telefonu, ne každému to však vyhovuje. 
 • Srovnávač, který vám vyhovuje pro jeden typ pojištění, nemusí být ideální pro jiný typ, nebo ho dokonce nemusí poskytovat
 • Online srovnávače pojištění v našem výběru mají ověřené pojišťovny. Pokud si však vyberete nějaký jiný, zjistěte si předem, zda skutečně budou pojistné smlouvy přes ně sjednané platit tak, jak mají
 • Pokud sjednáte pojistnou smlouvu přes srovnávač, zjistěte si, s kým budete komunikovat v případě, že budete potřebovat smlouvu časem upravit, popř. zrušit. Někdy je to přímo srovnávač, jindy je nutné obrátit se přímo na pojišťovnu. 

Recenze dalších nejlepších srovnávačů pojištění:

Top Pojisteni Cz Logo

Top-Pojištění.cz

Online srovnávač TOP Pojištění patří mezi nejrychlejší srovnávače cen pojištění. Spolupracují rovnou se 17 pojišťovnami a smlouvy u nich sjednáte do 5 minut. Můžete si nechat srovnat nabídky havarijního pojištění, povinného ručení, cestovního pojištění a pojištění domácnosti. Co bohužel neumí, je srovnat online nabídky pojištění nemovitosti. Pokud potřebujete porovnat s jejich nabídkou své stávající pojistné smlouvy, je to možné. Stačí zaslat smlouvy naskenované spolu s dotazem na jejich kontaktní e-mail. Se sjednáním pojistné smlouvy se dá na některých typech pojistek ušetřit až 50 %. Více než 80 % klientů portálu je se svými pojistnými smlouvami maximálně spokojeno.

Klik Cz Logo

Klik.cz

Klik.cz je online srovnávač pojištění, který se zaměřuje především na porovnání cen u havarijního pojištění a povinného ručení. Porovnat a sjednat si ale můžete i nabídky u pojištění domácnosti a nemovitosti, u cestovního pojištění, případně u pojištění životního. Spolupracují celkem s 11 pojišťovnami, což je opravdu slušný výběr. Mají vynikající klientskou podporu – především na telefonu a umí udělat na počkání (cca 5 minut) i srovnání vaší stávající pojistné smlouvy s nabídkami jejich spolupracujících pojišťoven. Druhů pojištění zatím sice nemají moc, ale u nabízených produktů vám dokážou ušetřit vysoké částky. U komplexního pojištění vozu to může být až 70 %. 

Epojisteni Cz Logo

ePojištění.cz

ePojištění je online srovnávač pojištění, který porovnává ceny různých typů pojištění u více pojišťoven. Největší nabídku/srovnání mají u povinného ručení a havarijního pojištění. Zajímavé porovnání nabídnou i u pojištění domácnosti. Naopak u životního pojištění a pojištění domácích mazlíčků nabídnou místo srovnání více pojišťoven přímo sjednání smlouvy u jedné, se kterou spolupracují. ePojištění zatím podle nás nemá příliš velkou možnost srovnání. Jejich komunikace s klienty je navíc velice špatná. Nám se prakticky nepodařilo získat žádnou odpověď na naše dotazy.  

Časté otázky okolo srovnávačů pojištění

❓ Jak ušetřit za pojištění?

Nejlepším způsobem, jak ušetřit za pojištění, je samozřejmě takový, kdy si porovnáte nabídky různých společností a pojišťoven. Když si nabídky srovnáte vedle sebe, tak okamžitě vidíte, kdo nabízí pojištění nejvýhodněji nebo nejlevněji v poměru cena/výkon.

Online srovnávače pojištění vám během několika minut vedle sebe postaví všechny možné nabídky různých pojišťoven, takže je pak pro vás jednodušší si vybrat nejlepší pojištění na trhu.

❓ Jak funguje srovnávač pojištění?

Srovnávače pojištění jsou smluvními partnery pojišťovacích společností (pojišťoven). Od těch často dostávají výhodnější ceny pro uzavíraní pojistných smluv. Srovnávače pojištění většinou dostávají provizi za uzavření pojistky s konkrétním klientem. Protože dokáží srovnávače pojištění odbavit velké množství klientů, tak dosáhnou na nižší ceny pojištění. Díky tomu pak mohou často nabídnou výhodnější pojištění koncovým klientům, které pojišťují.

Srovnání srovnávačů pojištění
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (2 Recenze)