Trezor model T Recenze Trezor model T Recenze

Hodnotil/a Redakce 5nej

Vydáno: 10. 11. 2017

Aktualizováno: 10. 1. 2024

Shrnutí recenze

Trezor patří mezi nejoblíbenější hardwarové peněženky a to plným právem. Nám se osvědčil nejen díky jednoduchému propojení s PC a intuitivním ovládáním, ale především z hlediska bezpečnosti. Líbí se nám, že i když Trezor ztratíme, dostaneme se k našim kryptoměnám pomocí seed klíče a PIN z nového zařízení. Trezor se dá díky redukci propojit i s některými mobilními aplikacemi, např. MyCellium. Podporuje celou řadu kryptoměn a dokáže reagovat na nové – postupně v jeho nabídce tak přibývají další. V současné době nabízí přes 1000 kryptoměn. Ovládání Tretoru je pomocí LCD displeje velmi jednoduché a pohodlné. Stejně tak aplikace, kterou si stáhnete do svého PC se vám bude spravovat velmi dobře. Díky tomu je Trezor vhodný i pro začínající investory.

Celkové skóre 9.8/10 se skládá z hodnocení všech 14 parametrů:
 • Cena
 • Webová aplikace
 • Mobilní aplikace
 • Desktop klient
 • Je v češtině?
 • Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
 • Je offline?
 • Záloha
 • Podporuje více měn?
 • Podpora nejznámějších kryptoměn
 • Kolik kryptoměn podporuje
 • Hodnocení na Amazonu, CryptoCompare.com
 • Poměr pozitivních recenzí
 • Poměr negativních recenzí
Hodnocení redakce
hodnoceno 14 parametrů
9.8/10
Hodnocení uživatelů
hodnoceno 21x Přidat hodnocení
4.6/5
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Webová aplikace
 • Mobilní aplikace
 • Desktop klient
 • Je v češtině?
10/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
 • Je offline?
 • Záloha
10/10
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Podporuje více měn?
 • Podpora nejznámějších kryptoměn
 • Kolik kryptoměn podporuje
10/10
Celkové skóre 9/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Hodnocení na Amazonu, CryptoCompare.com
 • Poměr pozitivních recenzí
 • Poměr negativních recenzí
9/10

Výhody

 • Vynikající zabezpečení - hardwarová peněženka
 • Jednoduchá manipulace v aplikaci i se samotným zařízením
 • Intuitivní ovládání v českém jazyce
 • Lze ovládat i přes mobilní aplikace

Nevýhody

 • Jedná se sice o placenou peněženku, ale cena kolem 1600 Kč je v porovnání s bezpečností, kterou přináší, naprostá maličkost

Vynikající zabezpečení - hardwarová peněženka

Moje zkušenosti s Trezorem

Trezor peněženka, ať už model One nebo vylepšený model T, patří jednoznačně mezi jedničky na trhu. Je velmi oblíbený u zkušených investorů i u nováčků, a to nejen díky vysoké bezpečnosti, ale především díky jednoduchému ovládání. Model One sice ještě ovládáte více přes aplikaci v PC, ale model T už umožňuje díky LCD dotykovému displeji větší ovládání pomocí “krabičky”, např. přihlašovací údaje zadáváte přímo přes Trezor, což zvyšuje jeho bezpečnost. 

Nám vyhovuje z hlediska ovládání především dražší model T, který celkově působí subtilněji, je vyroben z tvrdého plastu a nepůsobí už jako laciná plastová krabička, jako model One. Vyhovuje nám ale i uživatelské prostředí aplikace Trezor Suite, které je přehledné a snadno se v něm zorientujete. 

Nemá smysl vám nyní popisovat, jak se tato aplikace ovládá. Zmíním proto jen základ.  Po připojení Trezoru k PC budete vyzváni, abyste si aplikaci stáhli do PC. Následně provedete registraci a vytvoření přihlašovacích klíčů a frází. Jakmile se do aplikace dostanete, doporučujeme si ji v klidu projít, proklikat si jednotlivé funkce, abyste si sami zjistili, kde co najdete. Kdo má problém s angličtinou či jinými jazyky, nemusí se bát, Trezor je možné nastavit do češtiny. 

Pokud se rozhodnete začít nakupovat kryptoměny, zadáte na úvodní obrazovce tlačítko Peněženka a následně Přijmout. Trezor Suite vám následně ukáže adresu, kterou si můžete nejprve prohlédnout a následně ji přijmete potvrzením přes fyzické zařízení – krabičku. Poté si najedete na místo, kde kryptoměny nakupujete a zadáte adresu svého zařízení – svého Trezoru. 

Odesílání kryptoměn z Trezoru je trochu složitější, ale i zde se jedná o rychlou záležitost. Jen budete muset vyplnit více políček než u přijímání. Kliknete na tlačítko Odeslat a vyplníte do formuláře adresu, kam kryptoměnu posíláte, částku a výši poplatku. Ta je závislá na rychlosti, jakou se kryptoměna odešle. Čím nižší poplatek zvolíte, tím déle to bude trvat. Může jít o dny i týdny. Proto je dobré si předem prověřit, jak to s poplatky a délkou odeslání je a následně se podle toho zařídit. 

Celkově můžeme shrnout, že z kryptoměnových peněženek nám Trezor vyhovoval nejvíce. Přednost dáváme modelu T, nejen pro bezpečnost, ale hlavně pro jednodušší ovládání přes LDC displej. Na druhou stranu chápeme, že cena kolem 5000 Kč už může být pro někoho vysoká, oproti cca 1600 Kč, které zaplatíte za model One. Pokud jste rozhodnutí pro přijímání a držení většího množství kryptoměny a nechcete být omezeni v tom, jaké kryptoměny peněženka podporuje, doporučujeme model T všema deseti. 

Kompatibilita
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 4 parametrů:
 • Webová aplikace
 • Mobilní aplikace
 • Desktop klient
 • Je v češtině?
10/10

trezor-pocitac

Ať už chcete nakupovat a uložit bitcoiny či jiné kryptoměny, je potřeba vybrat vhodnou peněženku. Nám je jako nejlepší osvědčila stejně jako mnoha dalším českým i světovým uživatelům peněženka Trezor. Patří právem mezi jedničky na trhu a to i přesto, že není zdarma. Cena, kterou za ni zaplatíte, se však rozhodně vyplatí – platíte totiž za bezpečné uložení svých investic. A hardwarová peněženka Trezor, která nemusí být neustále online, je to nejlepší řešení. I proto je tato značka krypto peněženek na prvním místě v České republice a hned na druhém místě ve světě. Jaké je tedy její využívání? Proč nám vyhovuje a co na ní nejvíce oceňujeme? 

Trezor je krypto peněženka, která vypadá jako malá krabička s USB připojením. Kryptoměny jsou v ní bezpečně uloženy a pokud je chcete spravovat, připojíte ji k počítači pomocí USB kabelu,  otevřete aplikaci Trezor Suite a můžete začít své kryptoměny nakupovat či prodávat. Díky tomu, že není tato peněženka online po celou dobu, jsou vaše investice v mnohem větším bezpečí, než v online peněženkách, které jsou zdarma. 

Trezor je k dispozici v mnoha světových jazycích a nechybí samozřejmě ani čeština. Kompatibilní je s webovou i mobilní aplikací, stejně jako s desktop klient. Použití je velmi snadné. Připojíte ji k počítači a na praktickém displeji samotné “krabičky” Trezoru se objeví instrukce, jak ji použít. Najedete si na webovou aplikaci Trezor Suite, kterou si stáhnete do prohlížeče Chrom. Následně si vytvoříte PIN a seed, což je 24 náhodných slov, kterými můžete obnovovat své kryptoměny. Tento seed je skvělý i v tom, že pokud krabičku Trezor ztratíte, pomocí seedu se ke svým kryptoměnám bez problémů znovu dostanete. 

Co se týká maximální pohodlnosti a kompatibility, Trezor umožňuje pořídit i redukci, díky které se dá ovládat i přes mobilní aplikaci – využít můžete např. aplikaci MyCellium

Webová aplikace
Aplikace fungující přes internetový prohlížeč. Přes tuto aplikaci je možné pracovat s peněženkou.
Ano
Mobilní aplikace
Aplikace peněženky v mobilním telefonu.
Ano
Desktop klient
Aplikace nainstalovaná na počítači.
Ano
Je v češtině?
Ano
Tip Tip
Tip

Pokud patříte mezi typ lidí, kteří neustále něco ztrácí, tak pak si raději uložte vyfotografovanou seed kartu do bezpečného úložiště. Například mnoho manažerů hesel nabízí možnost ukládat soubory nebo jiné citlivé údaje, ke kterým se jen tak nikdo nedostane.

Trezor Model T

Trezor Model T

Peněženka Trezor – Model T je výrazně dražší, než jednoduchá varianta One. Na druhou stranu slouží k uchovávání a zabezpečení nejen kryptoměn, ale i všech možných hesel, kódů a zkrátka digitálních aktiv. Trezor vše uloží bezpečně v zašifrované podobě. S touto “krabičkou” si tedy nekupujete jen krypto peněženku, ale skutečný trezor. 

Tento model má poměrně velký LCD displej, na kterém perfektně vidíte vše potřebné. Ovládání je stejně jednoduché a intuitivní, jako u jednoduššího One modelu. V balení však kromě USB kabelu a dvou obnovovacích seed karet najdete i magnetický dok a samolepky Trezor. 

Tento model má však spoustu dalších vychytaných možností, jako je vložení mikroSD karty, využití Shamir Backup, což je v podstatě nový způsob, jak zaznamenat seed, rozdělit jej mezi uživatele apod. K dispozici má větší množství kryptoměn než model One. Obrazovka je dotyková, což výrazně zlepšuje její ovládání. PIN a passphrase už nezadáváte v PC jako u modelu One, ale přímo na LCD displeji Trezoru. To ještě zvyšuje jeho bezpečnost. 

Podpora více kryptoměn a jednoduché ovládání

Zabezpečení
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
 • Je offline?
 • Záloha
10/10

Trezor Zabezpeceni 2

Obecně platí hardwarové peněženky za nejbezpečnější variantu uložení kryptoměn. Proto také většina investorů používá právě tyto peněženky pro nákup a uložení většího množství kryptoměn. Naopak pokud chtějí s menším množstvím obchodovat, vychytávat nejlepší ceny a být neustále online, pak využívají softwarové peněženky. My doporučujeme obojí kombinovat. 

Z hlediska bezpečnosti je Trezor nejlepší hardwarovou peněženkou, jakou můžete mít. Připojuje se pomocí USB kabelu k počítači a následně se pak přes něj připojíte do aplikace, kde kryptoměny spravujete. Trezor je online pouze v tu chvíli, kdy se připojíte pomocí dvoufaktorové ověřovací autorizace. Tato peněženka nemá baterii a pokud není propojená s PC, pak je zkrátka vypnutá a offline. To z ní dělá dokonale bezpečný trezor pro vaše kryptoměny a je prakticky nemožné ji hacknout. 

Trezor navíc splňuje všechny standardy kvality, spolehlivosti i ochrany životního prostředí. Můžete si ho vzít i do letadla. Má certifikace CE a RoHS. Limitované připojení přes USB zajistí, že i v případě napadení vašeho počítače virem budou vaše kryptoměny v bezpečí. 

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Poskytovatel nevlastní soukromé klíče. Pokud by je vlastnil, tak může defacto s měnami disponovat. Některé peněženky takové jsou. Jsou sice prověřené a důvěryhodné, ale přesto do nich neukládejte větší množství kryptoměn.
Ano
Je offline?
Pokud hardwarovou peněženku zrovna nepoužíváte, tak je v režimu offline. To znamená, že jí nehrozí bezpečnostní riziko z online světa. Softwarové peněženky jsou prakticky neustále v online režimu a proto jim hrozí větší riziko přicházející z venčí (z internetu).
Ano
Záloha
Záloha se provádí pomocí obnovovacího kódu (seedu). Seed je slovní fráze (věta) díky které je možné ztracenou nebo zablokovanou peněženku obnovit, abyste nepřišli o uložená aktiva.
Ano

Ztráta či krádež Trezor peněženky

Může se samozřejmě stát, že

Trezor ztratíte nebo vám ho někdo ukradne. Některé peněženky v tomto případě znamenají ztrátu přístupu k vašim kryptoměnám. Trezor však ochrání vaše aktiva i v tomto případě. K tomu, aby se případný nálezce či zloděj dostal do vašeho Trezoru, musí znát vaše přístupové kódy a seed. Pokud si jej tedy neuložíte na stejné místo jako Trezor, nikdo se do něj nedostane. Vy se naopak ke svým kryptoměnám můžete pomocí seedu dostat přes nový Trezor nebo i přes jiné aplikace, např. již zmíněné

Co když někdo peněženku ukradne?

Trezor Zabezpeceni

Obsah peněženky je možné vykrást pouze za účasti jejího majitele. To znamená, že by nejspíš musel být fyzicky donucený vyzradit přístupová hesla (PIN) nebo nějak oklamaný. Pokud někdo peněženku ukradne, tak se k měnám nedostane. Tedy za předpokladu, že nebude mít PIN nebo seed. Obojí nenechávejte poblíž peněženky.

Takže, ať dojde k poškození, krádeži nebo ke ztrátě peněženky, tak je důležité mít SEED nebo si pamatovat tuto přístupovou frázi z paměti. Pak nikdy o nic nepřijdete.

Obnovení ztracené peněženky je možné právě pomocí seedu a přístupové fráze. Díky nim obnovíte celou peněženku pomocí jiného Trezoru, ale dokonce i pomocí peněženek jiných značek jako je například MyCelium.

Kryptoměny – které jsou podporovány?

Další velkou výhodou Trezoru je, že podporuje více než 1000 kryptoměn a tokenů. A i když stále přibývají další a další, Trezor na vše dokáže rychle reagovat. Nemusíte tak řešit, zda některá nová kryptoměna půjde přes Trezor nakoupit. Pokud jste ji zatím přes svůj Trezor nenašli, nejspíš bude přidána v nejbližší možné době. 

Z nejznámějších kryptoměn trezor podporuje tyto: Bitcoin, Zcash, Ethereum, Dash, LiteCoin, DogeCoin, Testnet, Ethereum Classic. Postupně samozřejmě přibývají další. 

Podpora kryptoměn
Celkové skóre 10/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Podporuje více měn?
 • Podpora nejznámějších kryptoměn
 • Kolik kryptoměn podporuje
10/10

Trezor Podpora Kryptomen

Zařízení podporuje tyto kryptoměny: Bitcoin, Zcash, Ethereum, Dash, LiteCoin, DogeCoin, Testnet, Ethereum Classic a na dalších se pracuje. Nastavení jednotlivých kryptoměn naleznete ve webovém rozhraní Trezoru. Pro obnovu všech kryptoměn při ztrátě zařízení nebo při zadání špatného PINu 3x za sebou, využíváte stejný seed.

Podporuje více měn?
Ano
Podpora nejznámějších kryptoměn
Bitcoin, Zcash, Ethereum, Dash, LiteCoin, DogeCoin, Testnet, Ethereum Classic
Kolik kryptoměn podporuje
Více než 1000

Přes 1000 kryptoměn

Altcoinů každým rokem přibývá a Trezor na to umí reagovat velice pohotově. V současné době podporuje tato hardwarová peněženka přes 1000 známých kryptoměn i tokenů a podpora dalších se chystá.

Podpora více kryptoměn a jednoduché ovládání

Reputace
Celkové skóre 9/10 se skládá z hodnocení 3 parametrů:
 • Hodnocení na Amazonu, CryptoCompare.com
 • Poměr pozitivních recenzí
 • Poměr negativních recenzí
9/10

Ze všech recenzovaných peněženek má právě Trezor nejlepší ohlasy. Na Amazonu má více jak 88% pozitivních reakcí s hodnocením 4,5 z 5. Všeobecné povědomí v Bitcoin světě o Trezoru je velmi silné, jelikož Trezor byl první hardwarovou peněženkou na trhu vůbec (od roku 2013). Na závěr musíme jen doporučit, že nejvýhodněji si pořídíte Trezor na oficiálních webových stránkách. Ale pozor. Doba dodání je něco pod 2 týdny. Pokud vám nevadí koupit Trezor dráž, ale za to rychleji, pak oceníte nákup například na Alza.cz.

Trezor je na trhu od roku 2014, takže jde o ověřenou a mnoha uživateli vyzkoušenou kryptoměnovou peněženku. Tato peněženka si mezi uživateli získala značné renomé a i po letech na ní nedají dopustit.

Hodnocení na Amazonu, CryptoCompare.com
Amazon je jeden z největších e-shopů na světě. Díky tomu je zde mnoho uživatelských recenzí. CryptoCompare je důvěryhodný server mezi nadšenci do kryptoměn.
A: 4,5/5
Poměr pozitivních recenzí
2705 (88%)
Poměr negativních recenzí
369 (12%)

Přispět svou zkušeností
diskuze
Podělte se o názor a pomozte tak ostatním!

Trezor zkušenosti a recenze zákazníků

1 zkušeností

Dnes jsem si koupil Trezor-T, pokud skončí podpora tedy by z trhu zmizel výrobce i ta druhá společnost, která má kompatibilní peněženku a mně by se Trezor rozbil a už nešlo koupit jiný, tak o vše přijdu, nebo ten seed mohu použít i u jiné peněženky?

Hodnocení - 3
Přemysl
13. 7. 2018