Trezor recenze

Trezor.io recenze


Výhody
+ Bitcoiny jsou velmi dobře zabezpečeny.
+ Ovládání je jednoduché.
+ Zařízení podporuje i jiné kryptoměny.


Nevýhody
– Trezor je zařízení, které stojí peníze. To je nepříjemná změna oproti online peněženkám, které jsou zdarma. 

trezor

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Trezor má v krypto světě vynikající reputaci. Mnozí investoři si jej vybírají jako hlavní místo, kde ukládají větší částky různých kryptoměn. Stejně jako všechny recenzované hardware peněženky, i tato má vynikající zabezpečení. Nabízí příjemné prostředí webové aplikace, pomocí které zařízení spravujete (odesíláte či třeba přijímáte Bitcoiny).


Recenze Trezor

I když ztratíte samotné zařízení, pak o své kryptoměny nepřijdete, protože je možné bitcoiny obnovit pomocí seedu. Všechny transakce musíte potvrdit na samotném zařízení. Nikdo kromě majitele zařízení nemá přístup k Bitcoinům v Trezoru.

Kompatibilita – 10/10

“Chrome rozšíření a mobilní appka”

trezor-pocitac

Peněženku ovládáte tak, že jej pomocí USB kabelu připojíte k PC. Na displeji Trezoru se vám nejprve objeví instrukce. Navedou vás na webovou adresu Trezoru, kde si stáhnete rozšíření do prohlížeče Chrome. Poté co si vytvoříte PIN a zapíšete seed (24 náhodných slov, kterými můžete obnovovat své Bitcoiny), tak je zařízení plně funkční a díky tomuto webovému rozhraní si od té chvíle můžete posílat kolik kryptoměn jen chcete. Pokud si pořídíte redukci, je možné Trezor ovládat i pomocí mobilní aplikace (např. aplikace MyCellium).

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Desktop klient
Je v češtině?

Peněženku ovládáte tak, že ji pomocí USB kabelu připojíte k PC. Na displeji Trezoru se nejprve objeví instrukce. Ty vás navedou na webovou adresu Trezoru, kde si stáhnete rozšíření do prohlížeče Chrome. Potom, co si vytvoříte PIN a zapíšete seed (24 nějakých slov, kterými můžete obnovovat své Bitcoiny), je zařízení plně funkční a díky webovému rozhraní si od té chvíle můžete posílat kolik kryptoměn jen chcete. Pokud si pořídíte redukci, je možné Trezor ovládat i pomocí mobilní aplikace (např. aplikace MyCellium).

TIP!
Pokud patříte mezi typ lidí, kteří neustále něco ztrácí, tak pak si raději uložte vyfotografovanou seed kartu do bezpečného úložiště. Například mnoho manažerů hesel nabízí možnost ukládat soubory nebo jiné citlivé údaje, ke kterým se jen tak nikdo nedostane.

Modely peněženky Trezor

Trezor Model One Vs Model T Porovnani

Peněženka Trezor má několik modelů, ale v zásadě se dá říct, že hlavními modely jsou právě dva výše jmenované. Trezor Model One a Model T.

Trezor Model One

Trezor Model One

Model One je celosvětovou jedničkou mezi hardwarovými peněženkami. A to jak pro nováčky, tak i zkušené kryptoměnové obchodníky a investory. Podporuje více než 1000 kryptoměn. Rozumí si nejspíše se všemi operačními systémy. Určitě nemá problém s Windows, Mac OS nebo nejznámějšími distribucemi Linuxu.

Peněženka má OLED displej, na kterém se spolehlivě zobrazí až 6 řádků textu. To znamená, že jsou na něm viditelné všechny podrobnosti potřebné k ověření transakce. V balení nechybí micro USB kabel a 2 kusy obnovovací SEED karty.

Trezor Model T

Trezor Model T

Model T je hardwarová peněženka na kryptoměny, která je navržena pro uchovávání všech digitálních aktiv, která můžete vlastnit. To nemusí být jen digitální měny, ale jsou to také hesla, nebo digitální klíče. Všechno, co do Trezoru uložíte, bude uloženo v šifrované podobě.

Model T má jasný a barevný LCD displej o velikosti 240×240 pixelů. V balení nechybí magnetický dok, USB-C kabel, 2x obnovovací SEED karty a samolepky Trezor.

Zabezpečení – 10/10

Trezor Zabezpeceni 2

Trezor nemá WiFi ani Bluetooth. Jediným způsobem, jak se můžete dostat ke svému privátnímu klíči je skrze USB kabel, kterým zařízení připojíte k PC. To je důvod, proč je zařízení tak bezpečné – je nemožné ho hacknout. Když si zapamatujete PIN a zapíšete seed, jedná se o skutečně neprolomitelnou peněženku.

Pokud se obáváte toho, že se Trezor vybije, pak vás mohu uklidnit – Trezor nemá baterii! Trezor se aktivuje pouze tehdy, kdy jej připojíte k PC nebo mobilu. Peněženka umí uživatele ověřit dvoufaktorovou autorizací (U2F).

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Je offline?
Záloha

Bezpečnost a certifikace

Trezor splňuje všechny standardy kvality, spolehlivosti a ochrany životního prostředí. Má certifikaci CE a RoHS. Není problém vzít si Trezor do letadla.

Limitované USB připojení

Omezené (limitované) připojení USB je technologie, která se stará o to, že když bude váš počítač napaden virem, tak vaše kryptoměnová aktiva by to nemělo v žádném případě ohrozit. A také že neohrozí.

Co když někdo peněženku ukradne?

Trezor Zabezpeceni

Obsah peněženky je možné vykrást pouze za účasti jejího majitele. To znamená, že by nejspíš musel být fyzicky donucený vyzradit přístupová hesla (PIN) nebo nějak oklamaný. Pokud někdo peněženku ukradne, tak se k měnám nedostane. Tedy za předpokladu, že nebude mít PIN nebo seed. Obojí nenechávejte poblíž peněženky.

Takže, ať dojde k poškození, krádeži nebo ke ztrátě peněženky, tak je důležité mít SEED nebo si pamatovat tuto přístupovou frázi z paměti. Pak nikdy o nic nepřijdete.

Obnovení ztracené peněženky je možné právě pomocí seedu a přístupové fráze. Díky nim obnovíte celou peněženku pomocí jiného Trezoru, ale dokonce i pomocí peněženek jiných značek jako je například MyCelium.

Podpora kryptoměn – 10/10

Trezor Podpora Kryptomen

Zařízení podporuje tyto kryptoměny: Bitcoin, Zcash, Ethereum, Dash, LiteCoin, DogeCoin, Testnet, Ethereum Classic a na dalších se pracuje. Nastavení jednotlivých kryptoměn naleznete ve webovém rozhraní Trezoru. Pro obnovu všech kryptoměn při ztrátě zařízení nebo při zadání špatného PINu 3x za sebou, využíváte stejný seed.

Podporuje více měn?
Podpora nejznámějších kryptoměnBitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, LiteCoin, Dash, DogeCoin, Zcash, Ripple, Stratis, Komodo
Kolik kryptoměn podporujeVíce než 1000

Přes 1000 kryptoměn

Altcoinů každým rokem přibývá a Trezor na to umí reagovat velice pohotově. V současné době podporuje tato hardwarová peněženka přes 1000 známých kryptoměn i tokenů a podpora dalších se chystá.

Reputace – 9/10

Ze všech recenzovaných peněženek má právě Trezor nejlepší ohlasy. Na Amazonu má více jak 88% pozitivních reakcí s hodnocením 4,5 z 5. Všeobecné povědomí v Bitcoin světě o Trezoru je velmi silné, jelikož Trezor byl první hardwarovou peněženkou na trhu vůbec (od roku 2013). Na závěr musíme jen doporučit, že nejvýhodněji si pořídíte Trezor na oficiálních webových stránkách. Ale pozor. Doba dodání je něco pod 2 týdny. Pokud vám nevadí koupit Trezor dráž, ale za to rychleji, pak oceníte nákup například na Alza.cz.

Trezor je na trhu od roku 2014, takže jde o ověřenou a mnoha uživateli vyzkoušenou kryptoměnovou peněženku. Tato peněženka si mezi uživateli získala značné renomé a i po letech na ní nedají dopustit.

Hodnocení na Amazonu nebo CryptoCompare.comA: 4,5/5
Poměr pozitivních recenzí2705 (88%)
Poměr negativních recenzí369 (12%)

Pokud vám nestačí funkce, které Trezor nabízí – podívejte se na srovnání Bitcoin peněženek.

Více informací →

Trezor recenze
trezor

Název: Trezor

Shrnutí:
✅ Produkt od české firmy
✅ Podpora více než 1500 coinů a tokenů
✅ Snadné nastavení

 • Kompatibilita - 10/10
  10/10
 • Zabezpečení - 10/10
  10/10
 • Podpora kryptoměn - 10/10
  10/10
 • Reputace - 9/10
  9/10
9.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.38 (8 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Přemysl 13.7.2018

Přispět názorem

Odesílám