Blockchain Wallet recenze

Blockchain Wallet recenze


Výhody
+ Aplikace je k těm nejjednodušším na trhu.
+ Administrace je v češtině.
+ Nejpoužívanější softwarová online peněženka


Nevýhody
– Oproti hardwarovým peněženkám v sobě zahrnuje risk díky účasti třetí strany.
– Podporuje pouze Bitcoin a z něho vzniklé tokeny.

blockchain wallet

Navštívit stránku →

Shrnutí:
Blockchain wallet je spolehlivá online peněženka, kam můžete relativně bezstarostně vložit menší částky v Bitcoinu. Jde o velmi jednoduchou aplikaci, ve které se během krátké doby zorientuje i absolutní krypto nováček. Peněženka Blockchain nepodporuje jiné měny než Bitcoin, ale na běžné fungování a placení v této měně je více že dostačující.


Kompatibilita – 8.6/10

Blockchain Wallet Kompatibilita

Blockchain – Bitcoin wallet je vhodná pro ty, kteří hledají mobilní nebo webovou aplikaci, díky které mohou platit v Bitcoinech. Neslouží k uchovávání větších částek, jelikož zde existuje (malá) pravděpodobnost hackerského útoku či jiného vnějšího zásahu – vaše privátní klíče vlastní totiž třetí strana. V aplikaci můžete Bitcoin přímo nakupovat díky integrované směnárně. Výhodněji však nakoupíte ve směnárnách jako třeba SimpleCoin.com.

Webová aplikace
Mobilní aplikace
Desktop klient
Je v češtině?

Uživatelské prostředí

Aplikace podporuje český jazyk. Prostředí peněženky je poměrně intuitivní a díky tomu je tato online peněženka snadno použitelná. Aplikaci je možné používat jak na zařízeních se systémem Android, tak i na iOS. Kromě toho je zde možnost přihlásit se přes webové rozhraní. Je to sice obrovský uživatelský komfort, ale také velké riziko pro bezpečnost vašich aktiv.

Samotná aplikace je dobře optimalizovaná a funguje plynule a bezproblémově. Protože máte peněženku v mobilním telefonu, tak můžete vlastně posílat a přijímat kryptoměnu takřka kdekoliv jste. Stačí k tomu naskenovat QR kód – a už můžete odesílat platbu.

Cena peněženky a poplatky

Používání peněženky je zcela zdarma. Sice se to zdá být podezřelé, ale opravdu se za její používání nic neplatí. Ale pozor na transakční poplatky, které si účtuje samotný Blockchain. Ale společnost slibuje, že pokud budete používat jejich peněženku, tak mohou být tyto poplatky o něco nižší než je běžné.

Zabezpečení – 5/10

Blockchain Wallet Zabezpeceni

Stejně jako u většiny online peněženek, i zde existuje riziko, že o vaše kryptoměny přijdete. Privátní klíče totiž drží třetí strana a tím se zbavujete plné kontroly nad svými penězi. Pro menší částky je však online peněženka nenahraditelná, díky své jednoduchosti a možnosti využít ji kdekoli a kdykoli (stačí mít u sebe telefon).

Poskytovatel nevlastní vaše kryptoměny
Je offline?
Záloha

Zabezpečovací prvky

Pro přístup do aplikace zadáváte vámi zvolený PIN nebo stačí zadat Touch ID. Je zde možnost zálohy pomocí seedu (12 náhodných slov, které si zapíšete v daném pořadí). Seed je důležitý pro případ ztráty hlavního PINu. Pokud totiž zadáte PIN vícekrát špatně, tak se peněženka zablokuje. Abyste nepřišli o svá aktiva, tak si peněženku můžete obnovit díky seedu.

Pozor!

Bezpečnostní klíče vlastní třetí strana. Ačkoliv je Blockchain wallet prověřenou a důvěryhodnou službou, stejně do ní neukládejte větší množství měn.

Podpora kryptoměn – 7/10

Blockchain Penezenka Meny

Blockchain wallet byla dříve úzce zaměřená na samotný Bitcoin a vlastně jinou měnu nepodporovala. Z Bitcoinu vznikla však pěkná řádka tokenů. Ty je samozřejmě možné v této peněžence také používat. Můžete jimi platit, nakupovat je, držet, odesílat nebo přijímat.

Blockchain wallet podporuje:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoinová hotovost (BCH)
 • Stellar (XLM)
 • ALGO (Algorand)
 • USDT (tether)
 • USD Paxos Standard (PAX)
 • WDGLD

Pokud vznikne nějaký nový token, tak si můžete být jistí, že jej bude tato peněženka brzy podporovat. V nedávné době tak došlo na podporu Polkadot, Chainlink a DeFi tokeny.

Podporuje více měn?
Podpora nejznámějších kryptoměnBitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Stellar (XLM), ALGO (Algorand), USDT (Tether), USD Paxos Standard (PAX), WDGLD
Kolik kryptoměn podporujeJednotky

Reputace – 6/10

Jelikož je Blockchain Wallet jednou z nejpoužívanějších online peněženek vůbec, jde o velmi oblíbený nástroj, se kterým jsou lidé po většinou spokojení. Aplikace je zdarma a na portálu CryptoCompare.com dostala 67 pozitivních recenzí z celkového počtu 122. Lidé si aplikaci cení jako Bitcoin peněženky, která zvládá i další tokeny.

Hodnocení na Amazonu nebo CryptoCompare.comC: 3,4/5
Poměr pozitivních recenzí67 (60%)
Poměr negativních recenzí45 (40%)

Peněženka Blockchain na Google Play

Blockchainwallet Google Play

V marketu aplikací systému Android Google Play hodnotilo tuto peněženku přes 103 000 uživatelů z celého světa. Už samotný počet vlastně naznačuje, že jde o důvěryhodnou platformu pro uchovávání kryptoměn. Přesto si uživatelé stěžují, že nákup kryptoměn je zde drahý, pokud se do ceny počítají provize. Z celkového počtu hodnocení získala tato aplikace peněženky průměrné hodnocení 3,3 z 5 možných bodů.

Zkuste se podívat na další Bitcoin peněženky na našem portále.

Více informací →

Blockchain Wallet recenze
blockchain wallet

Název: Blockchain Wallet

Shrnutí:
✅ Nízké transakční poplatky
✅ Pokročilé funkce zabezpečení
✅ Jednoduché ovládání

 • Kompatibilita - 8.6/10
  8.6/10
 • Zabezpečení - 5/10
  5/10
 • Podpora kryptoměn - 7/10
  7/10
 • Reputace - 5/10
  5/10
6.4/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
2.61 (18 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Jeden příspěvek

 1. Dotaz 11.8.2021

Přispět názorem

Odesílám