UNIQA Pojištění majetku Recenze

Vyhody

+ Při sjednání online pojištění nemovitosti i domácnosti je sleva rovnou 30 %
+ Sjednání online pojištění nemovitosti – sleva 20 %

Nevyhody

Chybí live chat
– Informace na webových stránkách jsou poměrně stručné

 

Uniqa Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

UNIQA – Pojištění nemovitosti Recenze

Shrnutí:

Pojišťovna UNIQA poskytuje pojištění majetku ve třech možnostech – pojištění nemovitosti, domácnosti, nebo obojí najednou. Pojistit lze byt, dům i rekreační objekt. Součástí pojištění jsou i okolní stavby stojící na pozemku pojištěné nemovitosti. Pojištění lze zvolit ve třech různých tarifech, jejichž součástí jsou i kvalitní a poměrně široké asistenční služby zdarma a to non-stop. Oceňujeme i jednoduché a rychlé sjednání pojistky online, stejně jako slevu 20 – 30 % na pojistném. 

Základní parametry – 10/10

Uniqa Pojisteni Nemovitosti A Majetku

V rámci pojištění nemovitosti i domácnosti je automaticky poskytována asistenční služba a to zdarma, 24 hodin 7 dní v týdnu. Asistenční služba vám pomůže v případě havarijní situace a zajistí instalatéra, elektrikáře, topenáře, plynaře i pokrývače. Do limitu 2000 Kč zajistí zámečníka, do 3000 Kč opraváře domácích spotřebičů. Postará se o deratizaci a dezinfekci, a poskytne telefonickou právní asistenci. Zajistí dokonce i obnovu dat a vzdálenou IT asistenci, a to do výše 10.000 Kč.

Asistenční služba 24/7
Asistenční služba zdarma
více tarifů

Tarify pojištění majetku UNIQA

Pojišťovna UNIQA nabízí tři balíčky/tarify k pojištění nemovitosti. Základní tarif pojistí na základní rizika, jako požár, výbuch, vichřici, kouř, pád letadla atd. Součástí je i zmíněná asistenční služba. 

Druhý tarif nese název Nejoblíbenější a asi nemusíme vysvětlovat, proč. Tento tarif kryje kromě základních rizik a asistenční služby i proti živlům – kroupy, vichřice, pád stromů, atd., dále vloupání, krádež a vandalismus, a také proti vodovodním škodám. 

Poslední balíček – Nejbezpečnější kryje na všechna rizika, jako tarif Nejoblíbenější, ale navíc obsahuje krytí na katastrofy jako povodeň, záplava, lavina apod., a pak kryje náraz vozidla, zkrat, přepětí a další rizika, která většinou spadají do sekce “ostatní”. Poslední varianta zkrátka kryje vše, kromě zvláštních připojištění, která je nutná připojistit zvlášť. 

Co lze pojistit – 10/10

Uniqa Pojisteni Nemovitosti A Majetku Co Pojistit

Na co všechno se pojištění nemovitosti od pojišťovny UNIQA vztahuje? Na rodinné domy i rekreační objekty, tedy chaty a chalupy, na byty v osobním i družstevním vlastnictví (zde jsou pojištěny dveře, okna, stěny…), a také vedlejší stavby nacházející se na pozemku u pojištěné nemovitosti, tedy garáže, oplocení, pergoly, zahradní domky, kůlny, skleníky atd. 

Byt
Dům
Garáž
Chalupu
Bazén

Na jaká rizika lze pojistit – 9.1/10

Uniqa Pojisteni Nemovitosti A Majetku Rizika

Pojištění nemovitosti UNIQA vám kryje škody způsobené požárem, bleskem, výbuchem a kouřem, nebo pádem letadla. Dále kryje vichřici, tíhu sněhu, zřícení skal a sesuvy půdy, stejně jako kroupy a zatečení vody z důvody atmosférických srážek. 

Mezi další rizika patří škody způsobené vodou z vodovodního zařízení, škody způsobené mrazem a samozřejmě i ztráta vody. 

Pojistka vám proplatí škody i v případě, že se k vám někdo vloupá, ukradne vám věci movité i pevně spjaté s domem – např. okapy, a pokryje i škody způsobené vloupáním či vandalismem. 

Dále sem spadají povodně a záplavy, zemětřesení, zával a laviny. Pojištěno je i rozbití skel, poškození fasády a celkově – již zmíněný vandalismus. 

V neposlední řadě kryje pojištění nemovitosti UNIQA pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetí osobě vlastníkem či spoluvlastníkem nemovitosti, vybranými členy domácnosti, rodiči a prarodiči, nebo osobami, jež jsou ve vaší domácnosti zaměstnané. Do pojištění odpovědnosti patří i škody způsobené třetí osobě vašimi domácími zvířaty. A co se týká zvěře cizí – divoké, pojistka se vztahuje na poškození plotu zvěří, nebo poškození fasády živočichy.

V rámci ostatních krytí sem spadá i poškození elektrických zařízení a mechanizace – např. pohon garážových vrat či elektrické otevírání brány, kamery na domě, čerpadlo u studny atd.

Základ
Asistence
Odpovědnost
Další náklady
Přírodní katastrofy
Vodovodní škody
Skla
Krádež
Vandalismus
Poškození fasády živočichy
Finanční kompenzace za psychickou újmu
Elektro

Náš tip!

Sjednejte si pojištění nemovitosti i domácnosti od UNIQA najednou a online – a získáte slevu 30 % na celé pojištění. Tato varianta se rozhodně vyplatí a vy si můžete dovolit zvolit třeba i vyšší tarif pojištění, než po kterém byste sáhli bez této výrazné slevy. 

Jak pojištění sjednat – 10/10

Uniqa Pojisteni Nemovitosti A Majetku Pojisteni Online

Pojištění nemovitosti a domácnosti od UNIQA lze sjednat na některé z poboček pojišťovny, telefonicky, ale také online, co je velmi výhodné, protože získáte rovnou 30 % slevu na pojistné. Pojďme si proto ukázat, jak takové pojištění sjednat, krok za krokem. 

Na pobočce
Telefonicky
Online

Jak sjednat pojištění nemovitosti UNIQA online

Na webových stránkách pojišťovny UNIQA si otevřete pojištění domácnosti a nemovitosti. začnete zaklikávat položky, které se týkají vašeho pojištění. Chcete pojistit dům, chalupu či chatu, nebo to bude byt? My jsme zaškrtli první možnost – jelikož jsme chtěli pojistit rodinný dům. Dále jsme zvolili budovu, ale můžete zaškrtnout i domácnost, nebo obojí dohromady. 

Poté vyplníte adresu místa pojištění, svůj telefon a kliknete na “ZOBRAZIT MOJI CENU”. 

Zde už můžete nastavit cenu nemovitosti – sice je nastavena doporučená cena přímo od pojišťovny, vy si ji ale můžete upravit. 

Vyberete jeden z tarifů – Základní, Nejoblíbenější či Nejbezpečnější a případná další připojištění – odpovědnost, prodloužená záruka na spotřebiče 7 let či kybernetické pojištění a kliknete na “SJEDNAT POJIŠTĚNÍ”. 

V následujících krocích již vyplníte jen formulář se svými údaji, adresou, kontakty a přejdete ke shrnutí, smlouvám a následně k platbě. 

Sjednání pojištění nemovitosti UNIQA je opravdu rychlé a jednoduché. Nezabere vám příliš času a navíc je výhodné. Pokud se rozhodnete pojistit jen nemovitost, získáte slevu za online pojištění 20 %. Pokud sjednáte zároveň i pojištění domácnosti, vaše sleva bude rovnou 30 %. 

Podpora – 8.3/10

Podpora pojišťovny UNIQA je řešena velmi dobře. Nemají sice live chat, ale je možné se s nimi spojit přes kontaktní formulář, nebo telefonicky. Navštívit samozřejmě můžete i některou z jejich poboček. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli3/5
Celkové hodnoveníDobré

My jsme zvolili kontaktní formulář a jeho prostřednictvím jsme položili několik dotazů. Během hodiny nám volal z pojišťovny UNIQA vstřícný operátor, který nám vše pečlivě vysvětlil a nabídl možnost sjednání pojistky telefonicky. To jse odmítli, neboť bychom rádi využili již zmíněnou slevu 30 % za sjednání pojištění online. V každém případě chválíme klientskou podporu a hodnotíme ji jako velmi dobrou.Závěrečné hodnocení

UNIQA pojištění nemovitosti Recenze
Uniqa Logo

Název: UNIQA

Shrnutí:
✅ Součástí pojištění odpovědnosti za škodu
✅ Rozšířené asistenční služby 24/7

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Na jaká rizika lze pojistit - 9.1/10
  9.1/10
 • Jak pojištění sjednat - 10/10
  10/10
 • Podpora - 8.3/10
  8.3/10
9.5/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.67 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění majetku a nemovitosti.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám