Generali Česká Pojištění majetku Recenze

Vyhody

+ Při sjednání online 20 % sleva
+ Možnost připojištění atypických předmětů
+ Pojištění domu, bytu i chalupy

Nevyhody

Ceny pojištění jsou mnohem vyšší než u jiných pojišťoven
– Zdlouhavý proces sjednání pojistky

 

Generali Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Generali Česká – Pojištění majetku Můj majetek Recenze

Shrnutí:

Pojišťovna Generali nabízí komplexní pojištění Můj majetek, kde si můžete sjednat pojištění stavby, domácnosti, nebo obojí najednou. Do pojištění stavby se počítá trvale obývaný dům, pronajímaný dům i dům, kde jste v nájmu. Může to být i nemovitost rozestavěná nebo v rekonstrukci. Součástí pojištění jsou i vedlejší stavby, jako garáž, oplocení nebo pergola. Pojistit můžete i rekreační objekt. Na výběr máte ze tří různých tarifů, ve kterých si můžete rizika ještě upravovat dle svých potřeb. Oproti jiným pojišťovnám má Generali celkem zdlouhavý a trochu chaotický způsob sjednání pojištění online, ale zase můžete získat slevu 20 % na jejich pojištění. 

Základní parametry – 10/10

Generali Ceska Pojisteni Majetku

Pojišťovna Generali nabízí komplexní pojištění vašeho majetku ve dvou pojistkách – pojištění domácnosti a pojištění rodinných domů, bytů a souvisejících staveb. Souhrnné pojištění nazývá Můj majetek. 

U pojištění nemovitosti si můžete vybrat ze tří různých tarifů, podle toho, co všechno potřebujete pojistit a také kolik chcete za pojištění platit. Balíčky se nazývají Start, Standard a Exclusive a u všech je samozřejmostí asistenční služba zdarma.

Asistenční služba vám pomůže v mnoha záležitostech spojených se škodnou událostí. Můžete jim zavolat v případě prasklého potrubí, ale i zabouchnutých dveří. Vyřeší nemoc i úraz, nefungující karmu i zavirovaný počítač. Tady už je ale potřeba vědět, co máte v rámci své pojistky v krytí. Jiné záležitosti řeší v případě pojištění domácnosti a jiné u pojištění budov. Zdarma vám zprostředkují a hradí zásah řemeslníků, a připlatit si můžete služby elektrikáře nebo osobního asistenta. 

Asistenční služba 24/7
Asistenční služba zdarma
více tarifů

Co lze pojistit – 10/10

Generali Ceska Pojisteni Majetku Co Lze Pojistit

V rámci pojištění nemovitosti si můžete pojistit dům, byt, chatu i chalupu a samozřejmě i vedlejší stavby, které stojí na pozemku pojištěné nemovitosti. Sem spadají i pergoly, bazény, oplocení, skleník a podobné stavby, které nejsou primárně určené k bydlení.

Byt
Dům
Garáž
Chalupu
Bazén

Náš tip!

K pojištění majetku od Generali je možnost připojistit i odpovědnost občanů. Doporučujeme ji přidat nejen proto, že vás chrání v případě, že vy nebo váš majetek způsobíte škodu někomu třetímu, ale i proto, že sjednáním pojištění odpovědnosti získáte vyšší slevu (30 %) na celkovou pojistku. 

Na jaká rizika lze pojistit – 9.1/10

Generali Ceska Pojisteni Majetku Rizika

Při sjednání pojištění majetku vás jistě zajímá, na jaká rizika Generali pojišťuje. V základním pojištění jsou výbuch, úder blesku, náraz vozidla, aerodynamický třesk, pád letadla, požár, kouř, dále vichřice a krupobití, pády stromů, stožárů a jiných předmětů, tíha sněhu, námrazy apod., sesuvy půdy, zřícení skal a zemětřesení. 

Dále sem spadají vodovodní škody, což může být prasklé potrubí, přetlak, zamrzání, ale i porucha sprinklerového hasicího zařízení. 

Dalším pojistným rizikem je vloupání a krádež, která zahrnuje demontáž radiátorů, kotlů, odcizení vodovodních baterií či obkladů, rozbitá okna, okenice, dveře apod. Součástí je i odcizení vnějších součástí domu, např. okapy. 

Povodeň a záplavy řeší škody způsobené zvýšenou hladinou vodních toků, poruchou vodního díla nebo záplavu způsobená dešťovými srážkami, táním nebo chodem ledů.

Přepětí, podpětí, zkrat nebo nelegální krádež/odběr elektrické energie, to je další riziko. Pokud bychom zase měli být podrobnější, patří sem poškození elektroinstalace a el. zařízení následkem nepřímého úderu blesku, prokazatelné napěťové špičky nebo zkratu v elektrorozvodné či komunikační síti. 

Generali Ceska Pojisteni Majetku Nabidka

Mezi další rizika patří havárie rozvodů, pojištění skel a sanitárního zařízení, poškození domu a jeho součástí vandaly, nebo poničení omítky sprejery. Pojišťovna vám rovněž uhradí ztrátu vody v důsledku vodovodní havárie. Pojištění majetku kryje i poškození v důsledku atmosférických srážek – tedy zatečení vody, roztátého sněhu nebo krup. 

A posledním rizikem, na které vás pojištění majetku kryje, je poškození zateplení domu nebo oplocení zvířaty – cizími, především divokými zvířaty a hlodavci, nikoli domácími zvířaty majitele domu. 

Základ
Asistence
Odpovědnost
Další náklady
Přírodní katastrofy
Vodovodní škody
Skla
Krádež
Vandalismus
Poškození fasády živočichy
Finanční kompenzace za psychickou újmu
Elektro

Připojištění rizik

Kromě těchto rizik je možné sjednat si připojištění na obchodním místě, a to náhradu výdajů za ztrátu nájmu, technickou poruchu strojních a elektronických zařízení, poškození stavebních součástí a stavební montáž, což zahrnuje škody, které způsobil zhotovitel stavby v důsledku vadně provedené práce, vadného materiálu nebo chybné technologie. Dále v důsledku nedbalosti zhotovitele nebo zatečením atmosférických srážek.

Jak pojištění sjednat – 10/10

Pojištění majetku u Generali lze sjednat na pobočkách, telefonicky a samozřejmě i online. My doporučujeme především poslední možnost, protože si vše v klidu projdete, přečtete si, co které riziko znamená a můžete se tak rozhodnout, zda ho skutečně využijete. U sjednání pojištění majetku online je navíc sleva 20 %. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Na pobočce
Telefonicky
Online - sleva 20 %

Sjednání pojištění majetku u Generali online

Sjednat si pojištění majetku u Generali je poměrně jednoduché. Na jejich webových stránkách najedete na záložku “pojištění”, vyberete “majetek” a dostanete se rovnou na stránku s Komplexním pojištěním Můj majetek. Tam kliknete na “sjednat online” a můžete se pustit do vyplňování a vybírání správných údajů. 

Nejprve si zvolíte, zda chcete pojistit byt, dům nebo rekreační objekt. Dále zvolíte, zda jej vlastníte a bydlíte v něm, nebo jej pronajímáte, popř. zda v něm jste v nájmu. V dalším kroku zvolíte, zda chcete pojistit jen domácnost, jen stavbu, nebo obojí. 

V následujících krocích vyplníte své jméno, příjmení, adresu, e-mail a telefon a dáte pokračovat. Potvrdíte svou adresu, jako místo pojištění a zaškrtáte odpovědi na otázky v krátkém dotazníku – zda souhlasíte s indexací částky, zda je některá z pojišťovaných staveb poškozena, zničena, nebo zcela chybí, zda jsou nemovitosti řádně udržovány, v rekonstrukci nebo trvale obydlené. 

V dalším kroku si stanovíte cenu nemovitosti – rozkliknete kalkulačku, kde uvedete, zda máte střechu rovnou či sklonitou, zda je obydlené podkroví, zda je nemovitost podsklepená, kolik má dům podlaží a konečně také uvedete velikost obývané plochy. Poté dáte “výpočet”. 

Musíme přiznat, že doporučená cena na námi propočítávaný dům se nám zdála přemrštěná. Je sice možnost upravit ji podle vašich představ, ale kalkulačka vás nepustí snížit cenu nemovitosti o více jak 20 % doporučované hodnoty. Navíc cena nemovitosti je závislá i na místě, kde se nachází. Vzhledem k tomu, že jsme počítali pojistku k reálnému rodinnému domu s hodnotou 5.500.000 Kč a kalkulátor nám vypočítal více než dvojnásobek, hodně nás to překvapilo. O mnoho vyšší doporučená hodnota totiž znamená i mnohem vyšší pojistné. 

Pokud máte nastavenou hodnotu nemovitosti a souhlasíte s ní, můžete přejít k výběru tarifu. Zde je na výběr tarif Start, Standard – ten bývá logicky nejoblíbenější a pak tarif Exclusive. 

Pokračujete na úpravu limitů a přidání či odebrání dalších připojištění a rizik. Po každé úpravě se vám částka vždy přepočítá. 

Ve finále si můžete připojistit ještě pojištění odpovědnosti – to není součástí pojištění majetku, jako u jiných pojišťoven, ale je potřeba sjednat je samostatně. Generali tuto možnost zvýhodňuje vyšší slevou na celkové pojištění – 30 %. 

Po doplnění pojištění odpovědnosti – nebo po přeskočení této možnosti už jen vyplníte své údaje, adresu a adresu pojištěného místa a potvrdíte. Zkontrolujete smlouvy a zaplatíte pojistné. 

Sjednání pojištění majetku u Generali není složité, ale oproti jiným pojišťovnám je velmi zdlouhavé, místy působí chaoticky a pro člověka, který se v pojištění neorientuje může být matoucí. Navíc ceny tohoto pojištění nám přijdou zbytečně přemrštěné. Výhodou je řada rizik, která si můžete přidávat i ubírat podle svých potřeb. 

Podpora – 10/10

Podpora pojišťovny Generali je řešená buď přes telefon, nebo přes jejich live chat. Tam vás však přivítá pouze chatbot, který funguje spíš jako vyhledávač. S celou větou – dotazem si neporadí a při zadání konkrétních slov pošle maximálně odkaz na stránky, kde najdete informace o patřičném pojištění. Podrobnější informace však nepodá. 

Online chat
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající

Proto jsme po nějaké době vzdali snahu dobrat se odpovědí přes chat a zvolili telefon. E-mail ani kontaktní formulář totiž nemají. Pouze pokud byste chtěli zadat škodnou událost, je možné udělat to online. Běžné dotazy však takto nepošlete. Ani na telefonní lince jsme však na poprvé nepochodili. Čekali jsme nekonečně dlouho na přepojení, načež jsme na vyzvání zmáčkli hvězdičku s tím, že nás operátor kontaktuje do 10 minut. Bohužel, nic takového se nestalo. 

Dovolat na infolinku se nám podařilo až další den na druhý pokus. Musíme ale vyzdvihnout vstřícné a milé jednání operátorky, která byla opravdu sympatická, věděla, o čem mluví a všechno nám vysvětlila. Díky ní hodnotíme celkovou podporu klientů jako velmi dobrou.Závěrečné hodnocení

Generali Česká Pojištění majetku Recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká pojišťovna

Shrnutí:
✅ Asistenční služba non-stop
✅ Připojištění občanské odpovědnosti

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Na jaká rizika lze pojistit - 9.1/10
  9.1/10
 • Jak pojištění sjednat - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění majetku a nemovitosti.

Shrnutí:Závěrečné hodnocení

Generali Česká Pojištění majetku Recenze
Generali Logo

Název: Generali Česká pojišťovna

Shrnutí:
✅ Asistenční služba non-stop
✅ Připojištění občanské odpovědnosti

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Na jaká rizika lze pojistit - 9.1/10
  9.1/10
 • Jak pojištění sjednat - 10/10
  10/10
 • Podpora - 10/10
  10/10
9.8/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
5 (1 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění majetku a nemovitosti.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám