ČSOB Pojištění majetku Recenze

Vyhody

+ Při sjednání online 30 % sleva
+ Pojistnou událost vyřeší do 5 dnů

Nevyhody

Pouze chatbot
– Klientská podpora nereagovala příliš rychle

 

Csob Pojistovna Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

ČSOB pojišťovna – Pojištění staveb Recenze

Shrnutí:

ČSOB je sice především banka, ale poskytne vám i pojištění domácnosti a stavby. Pojistit u nich můžete rodinný dům, byt i rekreační objekt. Pojistka se vztahuje na nemovitost trvale obývanou, rozestavěnou i v rekonstrukci. Pojistit můžete i vedlejší stavby, jako garáž, pergolu nebo oplocení. Pojištění staveb si můžete vybrat ve třech různých variantách a k nim ještě přidat další připojištění podle vaší volby. Klientská podpora ČSOB sice není ideální, ale bavilo nás sjednávání pojistky online, především simulace rodinného domu a všeho kolem něj, co potřebuje klient pojistit. 

Základní parametry – 10/10

Csob Pojisteni Majetku Staveb

ČSOB je sice primárně bankou, sjednat si u nich ale můžete i pojistky. Pojištění majetku dělí stejně jako pojišťovny na pojištění domácnosti a pojištění staveb. Jelikož pojištění domácnosti se dočkalo recenze na našem webu v samostatném srovnání pojištění domácnosti, nyní se soustředíme na pojištění staveb. To je k dispozici ve třech tarifech: Standard, Dominant a Premiant, přičemž ke všem třem tarifům je asistenční služba zdarma a to nonstop. 

Asistenční služba vám pomůže rychle najít opraváře či technika v případě poruchy, poradí, na koho se obrátit nebo jak postupovat v případě škodné události atd. 

Asistenční služba 24/7
Asistenční služba zdarma
více tarifů

Tarify pojištění staveb

Csob Pojisteni Majetku Staveb Tarify

Pojištění staveb/nemovitosti u ČSOB můžete uzavřít ve třech různých tarifech podle toho, co všechno chcete nebo potřebujete pojistit. 

Tarif Standard chrání váš majetek v základu – tedy proti požáru, výbuchu, úderu blesku, vichřici, krupobití atd. Nebudeme zde podrobně rozepisovat, co všechno základní pojištění obsahuje, neboť to najdete níže – u jednotlivých rizik. Dále je v základu finanční kompenzace za psychickou újmu a samozřejmě již zmíněné asistenční služby. K tarifu Standard lze připojistit odcizení a vandalismus a dále zkrat, přepětí a podpětí. 

Tarif Dominant představuje jakousi “zlatou střední” cestu. Obsahuje stejné pojištění jako tarif Standard, ale automaticky jsou v něm pojištěny odcizení a vandalismus i zkrat, přepětí a podpětí. Dále obsahuje pojištění proti poškození fasády živočichy a pojištění proti atmosférickým srážkám. 

Tarif Premiant pak obsahuje totéž, co tarif Dominant, ale navíc má ještě pojištění proti ztrátě vody a technickým poruchám. 

Co lze pojistit – 10/10

Csob Pojisteni Majetku Staveb Co Lze Pojistit

Pojištění staveb od ČSOB se vztahuje na nemovitost, která je spojená se zemí pevným základem. Dále sem patří tzv. vedlejší stavby, které sice nejsou s domem pevně spojeny, ale stojí na stejném pozemku. Může to být garáž, pergola, oplocení nebo i bazén. Pojištěno je dále náčiní a materiál sloužící k výstavbě či rekonstrukci stavby, tedy stavební materiál, stavební mechanizace a stavební zařízení. Pokud si to předem ve smlouvě sjednáte, můžete pojistit i okrasné keře, dřeviny a další rostliny na pozemku u pojištěné stavby.

Byt
Dům
Garáž
Chalupu
Bazén

Náš tip!

Chcete, abyste platili za pojištění co nejméně a zároveň měli pojištěn opravdu veškerý svůj majetek? Pak využijte sjednání pojištění online, u kterého se vám automaticky odečte sleva 30 %. Vedle pojištění stavby pak nezapomeňte na domácnost a sjednejte si pojištění i na ni. Ochráníte tak svůj majetek komplexně. 

Na jaká rizika lze pojistit – 10/10

Csob Pojisteni Majetku Staveb Rizika

Rizika, na která můžete svůj majetek pojistit u ČSOB, jsme již nastínili u jednotlivých tarifů. Nyní se na ně pojďme podívat o něco podrobněji. 

Základní pojištění staveb kryje váš majetek před výbuchem, požárem, úderem blesku, pádem letadla, krupobitím, zemětřesením, pádem stromů a dalších předmětů, tíhou sněhu, vodovodním škodám, proti mrazu, kouři, nadzvukovým vlnám, sesuvu půdy a lavin a nárazu vozidla. Součástí základu je i pojištění skla all risk. 

Pojištění staveb vám finančně zkompenzuje psychickou újmu, zajistí asistenční služby non-stop, a dále kryje před odcizením/krádeží a vandalismem, pojistí zkrat, přepětí a podpětí, atmosférické srážky a následné zatečení vody, poškození fasády živočichy, ztrátu vody i technickou poruchu. 

Připojistit ale můžete i povodeň a záplavy, odpovědnost za škodu, nadstandardní asistenci a pojištění splátek úvěru.  

Základ
Asistence
Odpovědnost
Další náklady
Přírodní katastrofy
Vodovodní škody
Skla
Krádež
Vandalismus
Poškození fasády živočichy
Finanční kompenzace za psychickou újmu
Elektro

Jak lze pojištění sjednat – 10/10

Csob Pojisteni Majetku Staveb Pojisteni Online

Pojištění staveb od ČSOB lze sjednat na některé z poboček banky, telefonicky, ale také online. Poslední způsob je podle nás nejlepší, nejen proto, že je pohodlný, rychlý a jednoduchý, ale i proto, že na své pojištění získáte slevu 30 %. Pojďme se tedy podívat, jak si online pojištění sjednat. 

Na pobočce
Telefonicky
Online

Sjednání pojištění staveb online

Na webových stránkách ČSOB si najdete záložku Pojištění a následně Pojištění domácnosti a stavby. Na následující stránce rozkliknete “CHCI SJEDNAT S 30 % SLEVOU”, čímž se dostanete do kalkulátoru ceny pojištění. 

Zde vyberete, zda chcete pojistit byt, dům nebo rekreační objekt. V našem případě zaklikneme “dům”. Zadáte velikost obývané plochy a adresu vašeho domu. Pak si zvolíte pojištění stavby – nemovitosti a zaškrtáváte údaje, které se vašeho domu týkají: Máte jednopatrový či dvoupatrový dům? Obýváte podkroví? Máte dům podsklepený? Potřebujete pojistit garáž, oplocení nebo bazén? Toto vše si navolíte a na obrázku vedle vidíte názorný nákres, jak přibližně váš dům může vypadat. Je to nejen užitečné, ale i celkem zábavné a žádná jiná pojišťovna to takto řešené nemá. Na základě těchto údajů si můžete nechat spočítat hodnotu stavby, kterou lze ponechat, nebo navýšit. 

Doplníte svůj telefon, zaškrtnete, zda si přejete oslovovat s marketingovými nabídkami atd., a pokračujete na další krok. 

Zde již probíhá kalkulace ceny, takže si vyberete, zda chcete tarif Standard, Dominant nebo Premiant, zda chcete nějaká připojištění atd. Pokud vše souhlasí, vidíte ve spodní části stránky cenu pojistky a cenu po odečtení 30 %, což je sleva za uzavření pojistky online. Jestliže vám takto nastavení vyhovuje, pokračujete dál. 

V následujících dvou krocích vyplníte údaje o své osobě, trvalém bydlišti, kontaktech na vás atd. Poslední krok je pak věnován samotné smlouvě. Zde nezbývá, než ji potvrdit a zaplatit pojistné, aby byla pojistka platná. 

Podpora – 9.3/10

ČSOB má klientskou podporu řešenou především na telefonu, eventuelně je možné zaslat kontaktní formulář. Spoléhají nejspíš na to, že jsou velkou a známou bankou, a na řadu věcí, tedy i na pojištění, se můžete zeptat přímo na pobočce. Jednou se nám objevil na stránkách live chat – pouze s chatbotem, podruhé už zase ne. Proto jsme rovnou tuto možnost komunikace zavrhli. Nakonec jsme využili kontaktní formulář a položili pracovníkům podpory několik otázek. 

Odpověď trvala delší dobu, než by nám vyhovovalo. Bylo to cca dva a půl dne. Odpověď byla tentokrát stručná, ale dostatečná. Celkově hodnotíme podporu klientů jako velmi dobrou. 

Online chat (pouze chatbot)
Telefon
Email/kontaktní formulář
Pobočky
Odpověď do 24 hodin
Kolik otázek zodpověděli5/5
Celkové hodnoveníVynikající


Závěrečné hodnocení

ČSOB Pojištění staveb Recenze
Csob Pojistovna Logo

Název: ČSOB

Shrnutí:
✅ Asistenční služba 24/7
✅ Pojištění rodinného domu, chalupy i vedlejších staveb
✅ Pojistit lze i rozestavěný dům včetně stavebního náčiní a materiálu

 • Základní parametry - 10/10
  10/10
 • Co lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Na jaká rizika lze pojistit - 10/10
  10/10
 • Jak pojištění sjednat - 10/10
  10/10
 • Podpora - 9.3/10
  9.3/10
9.9/10
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.67 (3 Recenze)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání pojištění majetku a nemovitosti.

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem

Odesílám