Moneta Money Bank – Recenze

Moneta Money Bank – Účet – Recenze

Vyhody

+ Osobní účet TOM s vedením zdarma
+ Výběr z bankomatů Moneta Money Bank v ČR zdarma
+ Smart Banka s množstvím funkcí, které usnadní placení, správu účtů i navyšování úvěrů

Nevyhody

Při výběru z cizích bankomatů se platí 20 Kč

 

Moneta Mb Logo

Zajímají Vás zkušenosti jiných uživatelů? Podívejte se na uživatelské recenze.

Shrnutí:

Moneta Money Bank (dříve známá jako GE Money Bank) patří do skupiny velkých bank fungujících na území České republiky již mnoho let. Díky tomu představuje jistotu s širokou nabídkou produktů, od osobních a firemních účtů, přes úvěry a investice, až po hypoteční úvěry. Osobní účet Tom mohou mít klienti u banky zdarma, stejně jako transakce prováděné on-line nebo výběry z bankomatů Moneta Money Bank. Klienti mohou spravovat své finance jak v internetovém bankovnictví, tak ve svém chytrém mobilu, v aplikaci Smart Bank. Budou tak mít mnohem jednodušší a rychlejší provedení plateb, kontrolu účtů a spoustu dalších možností.

Díky tomu, že Moneta Money Bank je jedna z největších bank působících v současnosti v České republice, má rozsáhlou síť poboček a bankomatů. Najdete ji ve velkých městech, i ve spoustě měst menších. Proto je oblíbená i mezi staršími klienty, kteří zcela neholdují on-line správě financí a dávají přednost osobnímu kontaktu s bankéři na pobočce.

O běžném účtu Moneta Money Bank

Moneta Money Bank má pro své klienty nachystaný osobní účet s názvem Tom. Založit si jej můžete zdarma na pobočce, nebo jednoduše odkudkoli potřebujete – on-line. S tímto účtem získáte možnost spravovat si své transakce sami a zdarma, pomocí internetového bankovnictví nebo mobilní banky, která je označována jako jedna z nejlepších mobilních bank na trhu. Z bankomatů Moneta Money Bank vybíráte zdarma v Čechách i v zahraničí a platit můžete kromě své debetní karty k účtu i pomocí Apple Pay, Google Pay a dalších služeb. Pojďme se podívat na účet Tom trochu podrobněji, ať víte, jaké poskytuje výhody, nebo co je naopak výhodné o něco méně.

Zřízení účtuZdarma
Vedení účtuZdarma
Druhý účet v EUR/USD
Platební kartaZdarma
Výběry z bankomatuZdarma - pouze bankomaty Moneta MB
Odchozí/příchozí platbyZdarma - pouze elektronicky

Poplatky na účtu Tom

Účet Tom od Moneta Money Bank se dá zřídit rychle a jednoduše – telefonicky, on-line nebo na pobočce, a to zdarma. Klienti neplatí nic za vedení ani za výběry z bankomatů Moneta Money Bank. Pokud bude klient vybírat po České republice v cizím bankomatu, zaplatí poplatek 20 Kč za výběr. Výběry z bankomatů v zahraničí jsou zdarma všechny.

Co se týká transakcí na účtu, záleží, zda je klient zadá on-line. Pokud ano, jsou veškeré transakce, trvalé příkazy nebo SIPO zdarma. Klienti nic neplatí ani za zřízení a vedení debetní karty k účtu a také změny PIN na kartě provedené přes bankomaty Moneta Money Bank jsou zadarmo.

Klient má možnost uzavřít si na svém účtu také kontokorent, tedy možnost čerpat peníze do mínusu. Tady už ale musí počítat s úroky za půjčení peněz. Přesto je dobře, že takovou možnost klienti mají.

Čím můžete platit

Pokud si sjednáte účet Tom od Moneta Money Bank, máte hned několik možností placení. Vedle převádění peněz on-line pomocí internetového nebo mobilního bankovnictví je samozřejmě možnost platit debetní kartou, a to jak u obchodníků, tak na internetu. Díky službě 3D Secure je placení po internetu bezpečné a nemusíte se obávat zneužití karty. Samozřejmě je potřeba kartu používat uvážlivě a neukládat nikde na stránkách její údaje.

Debetní karta je bezkontaktní, takže je možné s ní zaplatit pouhým „pípnutím“ – přiložením k platebnímu terminálu. Při platbě do 500 Kč není potřeba zadávat PIN. Platba je tak rychlejší, pohodlnější a vzhledem k současné situaci i mnohem hygieničtější.

Moneta Money Bank poskytuje svým klientům věrnostní program bene+, který souvisí s debetní kartou. Pokud touto kartou platíte u vybraných obchodníků – partnerů, pak můžete získat na svůj nákup až 20% slevu.

Platit se dá ale samozřejmě i jinými – moderními technologiemi, jako je Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay nebo Fitbit Pay. Toto jsou platební služby, které máte nahrané jako aplikaci ve svém mobilním telefonu/chytrých hodinkách. Díky tomu není nutné, abyste s sebou nosili peněženku nebo platební kartu. Pokud nakoupíte v obchodě, stačí vám mobilní telefon či „chytré“ hodinky s konkrétní platební aplikací, kterými nákup bezkontaktně zaplatíte. Je to jednoduché, pohodlné a hygienické.

Další výhody s účtem Tom

Největší výhodou účtu Tom je jednoznačně již zmíněné vedení zdarma. Mezi další výhody bychom mohli zařadit i účast v programu bene+, která zvýhodňuje nákupy debetní kartou, nejvýhodnější měnové kurzy v případě využití tzv. virtuální směnárny a samozřejmě i jednoduché, rychlé a hlavně on-line zřízení, aniž byste museli chodit kamkoli na pobočku. Účet Tom není určený jen pro soukromé osoby. Může si ho založit i živnostník. I to bychom mohli počítat jako další výhodu.

Jak uzavřít účet u Moneta Money bank

Účet Tom u Moneta Money Bank je možné založit osobně na pobočce, po telefonu – na klientské lince, která je zdarma, nebo on-line, což je nejjednodušší a nejrychlejší varianta. Není nutné nikam chodit a k založení vám stačí mobil, počítač a samozřejmě internet. A také doklady, které potvrdí vaši totožnost.

Online
Na pobočce
Po telefonu

Založení účtu Tom on-line

Založit účet on-line je opravdu rychlé a jednoduché. Má to ale své „mouchy“. Pokud totiž účet ještě nikde (v žádné jiné bance) založený nemáte, on-line ho nezaložíte. Pro zcela nový účet je potřeba dojít na pobočku. Pokud už ale někde (v jiné bance) účet máte a chcete si založit nový u Moneta Money Bank, případně starý do Monety převést, je to možné. Stačí vám k tomu věk 18+, české občanství, občanský průkaz, odvádění daní v rámci České republiky, druhý doklad totožnosti (pas nebo řidičský průkaz) a chytrý telefon s českým číslem.

Nejprve vyplníte on-line formulář, kde uvedete svůj e-mail, telefonní číslo, zaškrtnete, že souhlasíte s podmínkami a dáte pokračovat. Další kroky je potřeba udělat přes mobilní telefon. Na uvedené telefonní číslo vám dorazí odkaz, na který vyfotíte a nahrajete své doklady totožnosti. Po nahrání se dostanete zpět do počítače na stejnou webovou stránku, na které jste skončili a budete pokračovat. Zadáte veškeré potřebné údaje, jak vás povede formulář. Pak už stačí jen pomocí SMS podepsat smlouvu a poslat ověřovací platbu. Proto je důležité, abyste již nějaký osobní účet u jiné banky na své vlastní jméno měli zřízený. Platba je pouze symbolická. Důležitá je však pro ověření správnosti údajů a funkčnosti účtů.

Pokud chcete svůj starý účet u jiné banky zrušit a zcela převést na nový, čerstvě založený u Moneta Money Bank, je to možné. Stačí si vše zaškrtat v příslušném formuláři a o víc se starat nemusíte. Moneta Money Bank za vás zařídí nastavení veškerých trvalých transakcí na nový účet Tom a zařídí zrušení starého účtu u jiné banky. Vám stačí poskytnout jim k tomu souhlas svým podpisem.

Internetové a mobilní bankovnictví

Stejně jako většina ostatních velkých (i menších) bank na českém trhu, i Moneta Money Bank poskytuje svým klientům on-line správu pomocí internetového bankovnictví a zároveň pomocí mobilního bankovnictví, tzv. Smart Banky. Pojďme se proto podívat podrobněji, v čem se liší a proč se Smart Banka označuje jako jedna z nejlepších na českém bankovním trhu.

Internetové bankovnictví
Mobilní banka

Internet Banka

Internetové bankovnictví je jednoznačně velmi pohodlné. Můžete se kdykoli přihlásit přes svůj počítač či tablet, kontrolovat zůstatky na účtech, posílat peníze, nastavovat či upravovat trvalé příkazy a další transakce. V internetovém bankovnictví ale můžete také zakládat další produkty Moneta Money Bank on-line, aniž byste museli chodit na pobočku. Můžete si zažádat o navýšení stávajících úvěrů, nebo investovat do podílových fondů. S Internet Bankou budete zkrátka soběstační a nebudete se už muset zdržovat návštěvou pobočky.

Aby byla vaše soběstačnost v peněžnictví ještě větší a vaše svoboda intenzivnější, je tady druhá varianta on-line bankovnictví, a to Smart Banka. Co všechno nabízí a proč ji chtít?

Smart Banka

Zatímco k Internet Bance je potřeba počítač, notebook nebo alespoň tablet, Smart Banka skvěle funguje ve vašem chytrém telefonu. Stačí mít v mobilu wi-fi připojení, nebo data a stáhnout si aplikaci Smart Banka.

Využívání Smart Banky je velmi jednoduché, ale přesto bezpečné. Přihlašování a autorizace jednotlivých změn či transakcí probíhá na základě šifrování, otisku prstu, FaceID nebo zadávání PIN kódu. Záleží na vás, co si vyberete a budete využívat. Stejně jako v Internet Bance zde máte okamžitý přehled zůstatků, možnost úpravy transakcí a zadávání nových transakcí, blokování a odblokování debetní karty, možnost načerpání půjčky on-line a plno dalších skvělých možností, které vám usnadní život.

Největší plus u Smart Banky spatřujeme v možnosti provádět platby pomocí QR kódů, skenování složenek, nebo skenováním čísel účtu. To vaše platby urychlí skutečně bleskově a vy se už nemusíte zdržovat vyťukáváním čísel, kontrolou apod.

Ve Smart Bance oceníte jistě i správu vašich karet – nejen zmíněné blokování, ale také úpravy limitů atd. Využívat můžete i virtuální směnárnu, Apple Pay, Google Pay a mnoho dalšího. Zkrátka Smart Banking je pohodlný, rychlý a kdykoli při ruce. Přesto nevidíme žádný velký rozdíl oproti jiným mobilním bankám, např. Česká Spořitelna se nastavením a službami Moneta Money Bank vyrovná. Označení „nejlepší mobilní bankovnictví“ bychom proto doporučili brát s rezervou.

Pobočky a bankomaty

Moneta Money Bank je v počtu poboček a bankomatů na 4. místě v České republice. Stejně jako většina velkých bank se nachází ve velkých městech a někdy i v těch menších. Pokud byste chtěli zjistit, zda je v místě vašeho bydliště či aktuálního pobytu pobočka Moneta Money Bank nebo alespoň bankomat, je to stejné, jako u jiných bankovních institucí.

Na internetových stránkách si odkliknete „pobočky a bankomaty“ a dostanete se na stránku, kde máte mapu s označením konkrétních míst. Abyste se nezdržovali hledáním teček na mapě, stačí do vyhledávače zadat název obce, adresu nebo PSČ a počítač už vám sám vybere, zda se tam pobočka/bankomat nachází, případně kde byste ji našli nejblíže.

Po pravé straně pak máte sloupec, kde zjistíte, zda je pobočka v daný den otevřená a při rozkliknutí detailu pobočky zjistíte také jaké služby vám na pobočce poskytnou. Ne všechny pobočky jsou totiž schopné do detailu nabídnout např. hypoteční úvěr, investice do podílových fondů atd.

Úplně stejným způsobem najdete i bankomaty. Při rozkliknutí detailu bankomatu zjistíte, zda má nějaké omezení, nebo je dostupný kdykoli, zda se k němu dostanou i vozíčkáři případně zda má také funkci vložení peněz na účet.Moneta Money Bank: Konsolidace

Vyhody

+Lze sloučit různé typy půjček, včetně dlouhodobých úvěrů, a dokonce i hypoték.

Nevyhody

-Konsolidaci u Moneta Money Bank není možné uzavřít on-line ani po telefonu. Klient může pouze odeslat žádost. Dokončit ji však musí až na pobočce.

 

Moneta Mb Logo

Shrnutí:

Moneta Money Bank poskytuje Osobní půjčku se sloučením, tedy tzv. konsolidaci, která pomáhá klientům zbavit se vysokých splátek a sloučit všechny stávající půjčky do jedné. Ke sloučeným půjčkám je možné vzít si další finance navíc. Sloučení všech půjček do jedné pomůže snížení celkové výše splátek – klient platí pouze jednu splátku, jejíž výši si sám může určit zvolením doby splatnosti. Konsolidace do 500.000 Kč je možná s úrokem už od 4,9 %. Klienti, kteří žádají se spolužadatelem, mohou získat slevu na úroku o 2 %. Sloučit lze všechny typy půjček, včetně dlouhodobých úvěrů a hypoték. Otázkou je, zda je v takovém případě Moneta Money Bank schopna skutečně poskytnout výhodu snížení úroků a splátek a zda klient sloučením hypotéky a ostatních úvěrů skutečně ušetří.  To samozřejmě nelze předem určit. Je potřeba vyzkoušet simulaci konsolidace, což je možné na webových stránkách banky, nebo pak rovnou na pobočce při sjednání.

Moneta Money bank – Konsolidace – Recenze

Osobní půjčka se sloučením – konsolidace od Moneta Money Bank poskytuje klientům přeúvěrování stávajících úvěrových produktů a jejich sloučení do jednoho. K tomu si mohou navíc vzít další finanční obnos. Konsolidace je možná od 30.000 Kč do jednoho milionu. Od 500.000 Kč je už potřeba žádat s ručitelem. Splátky se nastavují podle celkové výše úvěru, délky splatnosti a výsledného úroku. Ten může začínat už na 4,9 %. Pokud klient žádá se spolužadatelem, má nárok na slevu 2 % z úrokové sazby.

Kolik půjčují30.000 Kč 800.000 Kč
ÚrokOd 4,9 %
Splátky odDle výše půjčky a doby splatnosti
PoplatkyPoskytnutí on-line - zdarma. Na pobočce či po telefonu 1795 Kč.
Doba splácení2 - 8 let
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Nutno vyzkoušet, zda projde schválení.
VýhodyDo 500.000 Kč sjednání on-line

Klienti mohou konsolidaci od Moneta Money Bank splácet od 2 do 8 let. Za půjčení přitom zaplatí 1795 Kč. Na webových stránkách se dočtete, že poskytnutí on-line je zdarma. Ve skutečnosti je však možné on-line pouze zažádat. Konsolidaci však musí klient dokončit vždy na pobočce, a tudíž zaplatit poplatek za sjednání/uzavření. Vedení úvěrového účtu už je pak zdarma.

Co když máte záznam v registrech dlužníků?

Pokud má klient negativní záznam v registru dlužníků, u většiny bankovních společností to představuje problém při schválení žádosti o půjčku. Ani u Moneta Money Bank tomu není jinak. Klient s negativním záznamem může o půjčku samozřejmě žádat, měl by si však uvědomit, že její schválení bude komplikované a nejspíše bude zamítnuto. Navíc čím více takových žádostí klient učiní (u jedné i u více společností) tím se jeho rating zhoršuje.

Možnosti půjčky

Konsolidace od Moneta Money Bank je velmi pružný úvěrový produkt, který klientům hodně usnadní život. Sloučením všech úvěrových produktů do jednoho mohou snížit své splátky až o polovinu a platit přitom pouze jednu půjčku. Sloučit při tom můžete bankovní i nebankovní půjčky, kreditní karty, kontokorenty, a dokonce i dlouhodobé úvěry, jako jsou hypotéky. Tady už je však otázka, zda se vůbec vyplatí hypotéku sloučit, protože její úroková sazba je často nižší než 4,9 %, které Moneta Money Bank nabízí u konsolidace. Další výhodou je možnost vzít si nějaký obnos peněz navíc, které se většinou hodí.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Předčasné splacení a mimořádné splátky

Velkou výhodou je možnost konsolidaci kdykoli předčasně splatit, nebo vkládat mimořádné splátky. Obojí je možné provést kdykoli v době splácení a nejsou tam žádná pravidla a podmínky, že musíte předem zaplatit určité množství splátek. Záleží jen na vás, jak můžete splácet. Pokud doplatíte celou částku, banka za vás rovnou zařídí ukončení konsolidace. Pokud vložíte pouze mimořádnou splátku, přepočte se vám vždy doba splatnosti. Výška splátky však zůstane stejná.

Podle operátora klientské linky není problém ani s navýšením úvěru v době jeho splácení. Konsolidace se vždy přizpůsobí potřebám klienta. Stačí zajít na pobočku a vyhledat spolu s bankéři to nejlepší řešení.

Pojištění schopnosti splácet

Pokud budete zkoušet kalkulačku konsolidačního úvěru na webových stránkách, na pojištění schopnosti splácet nenarazíte. I když není u konsolidace uvedeno, je možné úvěr pojistit. Informace o něm najdete v sekci „Pojištění“. Toto pojištění klienta chrání v případě dlouhodobého výpadku příjmů a pomáhá mu hradit jeho splátky. Je potřeba ho zřídit při sjednávání půjčky, výjimečně v jejím průběhu. Podmínkou však je, že klient musí být zdráv v době sjednání. V opačném případě by mu byla žádost o plnění pojistného zamítnuta.

Pojištění schopnosti splácet konsolidaci je komplexním řešením. Pomůže vám v případě pracovní neschopnosti, invalidity, úmrtí či ošetřování člena rodiny. Dále je možné uplatnit pojistnou událost na ztrátu zaměstnání nebo hospitalizaci. Cena pojištění je 9,9 % z měsíční splátky úvěru.

Jak uzavřít konsolidaci u Moneta Money Bank

Zažádat o konsolidaci u Moneta Money Bank je možné po telefonu – na klientské lince, on-line na webu banky i na pobočkách. Ty jsou k dispozici po celé České republice a některé fungují i o víkendu. Kde se nachází v místě vašeho bydliště nejbližší pobočka, to snadno zjistíte na webu banky. Důležité je si uvědomit, že pokud budete žádat on-line či telefonicky, můžete si celkový proces urychlit, ale vždy je potřeba ho dokončit na pobočce. Jak tedy na to?

Pracují i o víkenduAno - některé pobočky.
Žádost on-line?Žádost ano, nutno dokončit na pobočce.
Žádost telefonickyŽádost ano, nutno dokončit na pobočce.
Mají pobočky

Jak zažádat on konsolidaci on-line?

Na webových stránkách Moneta Money Bank si rozkliknete „Získejte nabídku konsolidace online“. Dostanete se k vyplňování formulářů, které vás vedou celým procesem jednoduše, srozumitelně krok za krokem. Nejprve uvedete veškeré informace o svých úvěrech a dáte si přepočítat nabídku. Až budete mít tuto tabulku vyplněnou, přejdete na vyplnění kontaktních a osobních údajů. Doplníte informace o svém zaměstnání, příjmech a výdajích a dáte pokračovat.

Další kroky už podniknete na pobočce, na předem domluvené schůzce. Dozvíte se, zda byla vaše žádost schválena, donesete potřebné dokumenty – občanský průkaz, potvrzení o výši příjmů příp. daňové přiznání atd. O tom, jaké dokumenty bude potřeba přinést se dozvíte při sjednávání schůzky.

Pokud bude vaše konsolidace schválena, máte po starostech. Na váš účet dorazí případná částka, kterou jste si sjednali navíc a o úvěry, které je potřeba doplatit, se za vás postarají pracovníci Moneta Money Bank. Na vás už je pouze pohlídat, aby bylo na vašem účtu vždy dostatek financí v den, kdy jste si dohodli splátku konsolidace.

Podpora

Moneta Money Bank má klientskou podporu zvládnutou na jedničku. Sice nám chyběl on-line chat, který je ideální, pokud má klient více dotazů a napadají ho průběžně, ale pokud si vše sepíšete na papír, dá se to zvládnout i po telefonu, případně můžete využít informační e-mail. Klientská linka je zdarma od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00 a tak jsme ji využili i my.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá

Pracovník klientské linky byl velmi příjemný a vstřícný. Ochotně nám se vším poradil, vysvětlil, čemu jsme nerozuměli, a dokonce se nabídl a rychle dohledal pobočku otevřenou i o víkendu v místě, které jsme mu sdělili. Jeho pomoc a ochotu hodnotíme velmi dobře.

Že on-line chat Moneta Money Bank má a funguje, o tom jsme se přesvědčili o něco později. Bohužel na něj narazíte jen na hlavní stránce webu. Pokud zamíříte na další stránky, jako jsme my procházeli půjčky a konsolidaci, on-line chat na vás nevyskočí.

Pokud byste potřebovali zjistit otevírací dobu pobočku nejblíže místu, kde bydlíte, nebo kam se můžete dostavit, a nechce se vám přitom volat na klientskou linku, snadno to zjistíte i na webových stránkách banky. V seznamu poboček a bankomatů zadáte jméno města a vyskočí vám pobočky, jejich otevírací doba a další potřebné informace.Závěrečné hodnocení

Moneta Money Bank – Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.4 (5 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání konsolidace půjček

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přispět názorem