Moneta Money Bank – Recenze

Moneta Money Bank – Konsolidace

Výhody
+ Sloučení úvěrů pomůže klientům splácejícím zbytečně vysoké částky. Získat mohou půjčku už od úroku 4,9 %. Pokud klient o konsolidaci žádá se spolužadatelem, může získat slevu až 2 %.
+Lze sloučit různé typy půjček, včetně dlouhodobých úvěrů, a dokonce i hypoték.

 

Nevýhody
-Konsolidaci u Moneta Money Bank není možné uzavřít on-line ani po telefonu. Klient může pouze odeslat žádost. Dokončit ji však musí až na pobočce.

 

Moneta Mb Logo

Navštívit stránku →

Shrnutí:

Moneta Money Bank poskytuje Osobní půjčku se sloučením, tedy tzv. konsolidaci, která pomáhá klientům zbavit se vysokých splátek a sloučit všechny stávající půjčky do jedné. Ke sloučeným půjčkám je možné vzít si další finance navíc. Sloučení všech půjček do jedné pomůže snížení celkové výše splátek – klient platí pouze jednu splátku, jejíž výši si sám může určit zvolením doby splatnosti. Konsolidace do 500.000 Kč je možná s úrokem už od 4,9 %. Klienti, kteří žádají se spolužadatelem, mohou získat slevu na úroku o 2 %. Sloučit lze všechny typy půjček, včetně dlouhodobých úvěrů a hypoték. Otázkou je, zda je v takovém případě Moneta Money Bank schopna skutečně poskytnout výhodu snížení úroků a splátek a zda klient sloučením hypotéky a ostatních úvěrů skutečně ušetří.  To samozřejmě nelze předem určit. Je potřeba vyzkoušet simulaci konsolidace, což je možné na webových stránkách banky, nebo pak rovnou na pobočce při sjednání.

 

Moneta Money bank – Konsolidace – Recenze

Osobní půjčka se sloučením – konsolidace od Moneta Money Bank poskytuje klientům přeúvěrování stávajících úvěrových produktů a jejich sloučení do jednoho. K tomu si mohou navíc vzít další finanční obnos. Konsolidace je možná od 30.000 Kč do jednoho milionu. Od 500.000 Kč je už potřeba žádat s ručitelem. Splátky se nastavují podle celkové výše úvěru, délky splatnosti a výsledného úroku. Ten může začínat už na 4,9 %. Pokud klient žádá se spolužadatelem, má nárok na slevu 2 % z úrokové sazby.

Kolik půjčují30.000 Kč 800.000 Kč
ÚrokOd 4,9 %
Splátky odDle výše půjčky a doby splatnosti
PoplatkyPoskytnutí on-line - zdarma. Na pobočce či po telefonu 1795 Kč.
Doba splácení2 - 8 let
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Nutno vyzkoušet, zda projde schválení.
VýhodyDo 500.000 Kč sjednání on-line

Klienti mohou konsolidaci od Moneta Money Bank splácet od 2 do 8 let. Za půjčení přitom zaplatí 1795 Kč. Na webových stránkách se dočtete, že poskytnutí on-line je zdarma. Ve skutečnosti je však možné on-line pouze zažádat. Konsolidaci však musí klient dokončit vždy na pobočce, a tudíž zaplatit poplatek za sjednání/uzavření. Vedení úvěrového účtu už je pak zdarma.

Co když máte záznam v registrech dlužníků?

Pokud má klient negativní záznam v registru dlužníků, u většiny bankovních společností to představuje problém při schválení žádosti o půjčku. Ani u Moneta Money Bank tomu není jinak. Klient s negativním záznamem může o půjčku samozřejmě žádat, měl by si však uvědomit, že její schválení bude komplikované a nejspíše bude zamítnuto. Navíc čím více takových žádostí klient učiní (u jedné i u více společností) tím se jeho rating zhoršuje.

Možnosti půjčky

Konsolidace od Moneta Money Bank je velmi pružný úvěrový produkt, který klientům hodně usnadní život. Sloučením všech úvěrových produktů do jednoho mohou snížit své splátky až o polovinu a platit přitom pouze jednu půjčku. Sloučit při tom můžete bankovní i nebankovní půjčky, kreditní karty, kontokorenty, a dokonce i dlouhodobé úvěry, jako jsou hypotéky. Tady už je však otázka, zda se vůbec vyplatí hypotéku sloučit, protože její úroková sazba je často nižší než 4,9 %, které Moneta Money Bank nabízí u konsolidace. Další výhodou je možnost vzít si nějaký obnos peněz navíc, které se většinou hodí.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Předčasné splacení a mimořádné splátky

Velkou výhodou je možnost konsolidaci kdykoli předčasně splatit, nebo vkládat mimořádné splátky. Obojí je možné provést kdykoli v době splácení a nejsou tam žádná pravidla a podmínky, že musíte předem zaplatit určité množství splátek. Záleží jen na vás, jak můžete splácet. Pokud doplatíte celou částku, banka za vás rovnou zařídí ukončení konsolidace. Pokud vložíte pouze mimořádnou splátku, přepočte se vám vždy doba splatnosti. Výška splátky však zůstane stejná.

Podle operátora klientské linky není problém ani s navýšením úvěru v době jeho splácení. Konsolidace se vždy přizpůsobí potřebám klienta. Stačí zajít na pobočku a vyhledat spolu s bankéři to nejlepší řešení.

Pojištění schopnosti splácet

Pokud budete zkoušet kalkulačku konsolidačního úvěru na webových stránkách, na pojištění schopnosti splácet nenarazíte. I když není u konsolidace uvedeno, je možné úvěr pojistit. Informace o něm najdete v sekci „Pojištění“. Toto pojištění klienta chrání v případě dlouhodobého výpadku příjmů a pomáhá mu hradit jeho splátky. Je potřeba ho zřídit při sjednávání půjčky, výjimečně v jejím průběhu. Podmínkou však je, že klient musí být zdráv v době sjednání. V opačném případě by mu byla žádost o plnění pojistného zamítnuta.

Pojištění schopnosti splácet konsolidaci je komplexním řešením. Pomůže vám v případě pracovní neschopnosti, invalidity, úmrtí či ošetřování člena rodiny. Dále je možné uplatnit pojistnou událost na ztrátu zaměstnání nebo hospitalizaci. Cena pojištění je 9,9 % z měsíční splátky úvěru.

Jak uzavřít konsolidaci u Moneta Money Bank

Zažádat o konsolidaci u Moneta Money Bank je možné po telefonu – na klientské lince, on-line na webu banky i na pobočkách. Ty jsou k dispozici po celé České republice a některé fungují i o víkendu. Kde se nachází v místě vašeho bydliště nejbližší pobočka, to snadno zjistíte na webu banky. Důležité je si uvědomit, že pokud budete žádat on-line či telefonicky, můžete si celkový proces urychlit, ale vždy je potřeba ho dokončit na pobočce. Jak tedy na to?

Pracují i o víkenduAno - některé pobočky.
Žádost on-line?Žádost ano, nutno dokončit na pobočce.
Žádost telefonickyŽádost ano, nutno dokončit na pobočce.
Mají pobočky

Jak zažádat on konsolidaci on-line?

Na webových stránkách Moneta Money Bank si rozkliknete „Získejte nabídku konsolidace online“. Dostanete se k vyplňování formulářů, které vás vedou celým procesem jednoduše, srozumitelně krok za krokem. Nejprve uvedete veškeré informace o svých úvěrech a dáte si přepočítat nabídku. Až budete mít tuto tabulku vyplněnou, přejdete na vyplnění kontaktních a osobních údajů. Doplníte informace o svém zaměstnání, příjmech a výdajích a dáte pokračovat.

Další kroky už podniknete na pobočce, na předem domluvené schůzce. Dozvíte se, zda byla vaše žádost schválena, donesete potřebné dokumenty – občanský průkaz, potvrzení o výši příjmů příp. daňové přiznání atd. O tom, jaké dokumenty bude potřeba přinést se dozvíte při sjednávání schůzky.

Pokud bude vaše konsolidace schválena, máte po starostech. Na váš účet dorazí případná částka, kterou jste si sjednali navíc a o úvěry, které je potřeba doplatit, se za vás postarají pracovníci Moneta Money Bank. Na vás už je pouze pohlídat, aby bylo na vašem účtu vždy dostatek financí v den, kdy jste si dohodli splátku konsolidace.

Podpora

Moneta Money Bank má klientskou podporu zvládnutou na jedničku. Sice nám chyběl on-line chat, který je ideální, pokud má klient více dotazů a napadají ho průběžně, ale pokud si vše sepíšete na papír, dá se to zvládnout i po telefonu, případně můžete využít informační e-mail. Klientská linka je zdarma od pondělí do pátku od 8:00 do 20:00 a tak jsme ji využili i my.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVelmi dobrá

Pracovník klientské linky byl velmi příjemný a vstřícný. Ochotně nám se vším poradil, vysvětlil, čemu jsme nerozuměli, a dokonce se nabídl a rychle dohledal pobočku otevřenou i o víkendu v místě, které jsme mu sdělili. Jeho pomoc a ochotu hodnotíme velmi dobře.

Že on-line chat Moneta Money Bank má a funguje, o tom jsme se přesvědčili o něco později. Bohužel na něj narazíte jen na hlavní stránce webu. Pokud zamíříte na další stránky, jako jsme my procházeli půjčky a konsolidaci, on-line chat na vás nevyskočí.

Pokud byste potřebovali zjistit otevírací dobu pobočku nejblíže místu, kde bydlíte, nebo kam se můžete dostavit, a nechce se vám přitom volat na klientskou linku, snadno to zjistíte i na webových stránkách banky. V seznamu poboček a bankomatů zadáte jméno města a vyskočí vám pobočky, jejich otevírací doba a další potřebné informace.

Moneta Money Bank – Recenze
Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
4.7 (10 Recenzí)

Více informací →

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených copywriterů a online marketingových specialistů, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

Přidejte komentář

10 + třináct =