Česká spořitelna recenze

Česká spořitelna – Konsolidace půjček Recenze

Vyhody

+ Změna výše splátky – zdarma a kdykoliv
+ Až 2x za rok lze splátky odložit

Nevyhody

– Konsolidaci není možné uzavřít on-line, pokud nejste klientem České spořitelny a nemáte předem zřízené internetové bankovnictví, tzv. George.

 

Ceska Sporitelna Logo

Shrnutí:

Konsolidace půjček od České spořitelny usnadňuje dlužníkům život stažením výše splátek třeba i o polovinu. Ke konsolidaci si klienti mohou vzít peníze navíc, mohou kdykoli vkládat mimořádné splátky nebo úvěr zcela předčasně doplatit. V případě nutnosti si mohou požádat o navýšení konsolidace, až dvakrát ročně odložit splátky nebo si výši splátek upravit podle svých potřeb.

Základní parametry

Ceska Sporitelna Konsolidace Predstaveni

Konsolidace půjček od České spořitelny pomáhá klientům i neklientům sloučit jejich úvěrové produkty do jednoho, s výhodnějším úrokem a jednou splátkou. Celkem si může klient převést úvěry a půjčit peníze navíc až do částky 2.500.000 Kč. Splátky jsou přitom závislé na výši úvěru a délce jeho splatnosti – a samozřejmě na úrokové sazbě. Ta se odvíjí od výše uvedených údajů, ratingu klienta a dalších kritérií, začíná ale na 4,9 % (tento úrok byl v době psaní recenze a dnes se může lišit). Konsolidační úvěr může klient splácet od 12 do 120 měsíců, záleží jen na něm, jaké má finanční možnosti a samozřejmě na bance, zda vybrané podmínky schválí. Velkou výhodou je, že si může v průběhu splácení kdykoliv zvýšit nebo snížit splátku, vkládat mimořádné splátky zdarma nebo úvěr předčasně doplatit. 2x ročně také může požádat o odklad splátky.

Kolik půjčují2000 - 2.500.000 Kč (bez zajištění)
úrokOd 4,9 %
Splátky odZáleží na výši úvěru a délce splatnosti
Poplatky1 % z poskytnutého úvěru, max. 5000 Kč. Správa je zdarma
Doba splácení12 - 120 měsíců
Minimální věk18 let
Schvalují se záznamem v registrech?Většinou ne, je potřeba vyzkoušet a poslat ke schválení
VýhodyMožnost kdykoli změnit výši splátky, 2x ročně odklad splátky

Poplatky

Ceska Sporitelna Konsolidace Poplatky

Vedení úvěrového účtu – stejně jako většina ostatních bank v dnešní době – poskytuje Česká spořitelna zdarma. Klient platí poplatek za uzavření konsolidačního úvěru, a to 1 % z celkové výše půjčky, nejvíce však 5000 Kč.

Variabilní splátky

Splátky si může klient předem sám určit. Jejich výška je závislá na celkové výši úvěru a délce jeho splatnosti. Pokud v průběhu splácení zjistí, že mu nevyhovují, potřeboval by platit méně, nebo by naopak chtěl splácet vyšší částku a rychleji tak úvěr doplatit, může si splátku upravit. Splátku může dokonce i 2x za rok odložit, což hodně klientů využívá v období dovolených, kdy se jim peníze navíc hodí, nebo naopak před koncem roku, kdy jim do peněz „lezou“ Vánoce.

Záznam v registru dlužníků a negativní rating

Pokud má klient negativní záznam v registru dlužníků, s největší pravděpodobností mu úvěr schválen nebude. Může to ale vyzkoušet a počkat, až schvalovatelé zhodnotí jeho celkovou finanční situaci. Někdy se stane, že zkonsolidováním problematického úvěru se může klientova situace zlepšit a konsolidaci je pak možné schválit.

Možnosti půjčky

Ceska Sporitelna Konsolidace Moznosti Pujcky

Konsolidaci půjček u České spořitelny lze upravovat podle možností a potřeb klienta i v průběhu splácení. Kromě změny výše nebo odkladu splátek klienti mohou vkládat mimořádné splátky a zkrátit si tak dobu splatnosti, nebo mohou kdykoli celý úvěr doplatit. V případě, že se dostanou do nové komplikované finanční situace, mohou požádat o navýšení konsolidace a získat tak další peníze navíc.

Navýšení
Půjčka
Refinancování
Mimořádná splátka
Předčasné splacení
Možnost pojištění

Pojištění schopnosti splácet

Ke konsolidaci od České spořitelny, stejně jako k jejich půjčkám, je možné uzavřít pojištění schopnosti splácet, které klienta chrání v případě nečekaných finančních komplikací a výpadku příjmů. Pokud klient ví, že mu nepřijde jeden příjem a další měsíc už bude vše v pořádku, pak může pouze požádat o odklad splátky. V dlouhodobém případě už je lepší mít sjednané pojištění a mít tak splátky kryté pojišťovnou.

Pojištění schopnosti splácet úvěry od České spořitelny je možné sjednat ve dvou variantách. Varianta Standard zahrnuje do pojištění pracovní neschopnost, invaliditu 3. stupně a úmrtí. Varianta Plus pak zahrnuje předchozí situace a k tomu navíc i ztrátu zaměstnání. Ceny za pojištění jsou flexibilní. Vždy se přizpůsobí aktuální výši splátky.

Náš tip!

Jste klienty České spořitelny a potřebujete sloučit půjčky dohromady? Pak stačí přihlásit se do své aplikace internetového bankovnictví – George a zadat si žádost o konsolidaci. Program už vás povede sám, co je třeba kde vyplnit a doložit.

Jak uzavřít půjčku

Ceska Sporitelna Konsolidace Kalkulacka Pujcky

Konsolidaci půjček od České spořitelny je možné provést na pobočkách, online v internetovém bankovnictví – v tzv. aplikaci George, nebo telefonicky. Pobočky České spořitelny najdete ve většině velkých měst v České republice a mnoho z nich – hlavně v obchodních centrech – je k dispozici i o víkendu, což je velká výhoda pro pracující žadatele, kteří se v týdnu do banky nedostanou.

Pokud se rozhodnete požádat o konsolidaci přes aplikaci George, je potřeba, abyste již byli zákazníky České spořitelny a měli toto bankovnictví zřízené. Tam pak můžete požádat o konsolidaci, nasimulovat si, jak by úvěr vypadal a pokud chcete, můžete ho rovnou celý uzavřít. Stejně to funguje i na klientské lince, kde máte navíc k dispozici úvěrové specialisty, kteří se vším poradí. Po telefonické žádosti pak opět můžete smlouvy podepsat prostřednictvím George, nebo na pobočce.

Pro neklienty České spořitelny je logicky k dispozici výše popsaný postup přes telefonní linku s podpisem na pobočce, nebo pak možnost rovnou zajít na pobočku a tam vše dořešit s poradcem. Pokud nejste klientem České spořitelny, nebo nevyužíváte George, nemáte šanci zažádat o konsolidaci online, což se může jevit jako nevýhoda.

Po schválení konsolidace a podepsání smluv se už nemusí klient o nic starat. Bankovní poradci se postarají o doplacení stávajících – konsolidovaných úvěrů a jejich ukončení. Klient už pak pouze splácí novou půjčku – konsolidaci podle předem domluvených splátek tak, jak má ve smlouvě.

Pracují i o víkenduNěkteré pobočky ano
Žádost on-line?, sjednání v aplikaci Georg
Žádost telefonicky
Mají pobočky

Podpora

Ceska Sporitelna Konsolidace Podpora

Česká spořitelna má podporu klientů vyřešenou výborně. Je možné zaslat dotaz na informační e-mail, ptát se na online chatu, nebo zavolat na klientskou linku. My jsme nejprve vyzkoušeli online chat, který už jsme testovali několikrát předtím. 

Online chat funguje ve formě tzv. chatbota. Pokud vám neumí poradit, jste přepojeni na operátora chatu, se kterým komunikujete již klasicky. My jsme s touto podporou velice spokojeni. Jediné, na co si dejte pozor – když máte otevřený chat, nepřeklikávejte na jinou stránku. Mohlo by dojít k odpojení původní konverzace. 

Vyzkoušeli jsme ale i klientskou linku, na níž jsme byli bez zbytečných průtahů přepojeni na operátorku, která byla velmi milá a vstřícná. Okamžitě nám vše vysvětlila a několikrát nabídla kalkulaci a přepojení na úvěrové specialisty, kteří by s námi mohli rovnou úvěr nasimulovat a nachystat k dokončení na pobočce nebo v internetovém bankovnictví. Celkově hodnotíme podporu jako výbornou.

On-line chat
Dotazy přes kontaktní formulář/e-mail
Dotazy po telefonu
Počet zodpovězených dotazů10/10
Kvalita podporyVýborná


Závěrečné hodnocení

Česká spořitelna recenze
Ceska Sporitelna Logo

Název: Česká spořitelna

Shrnutí:
✅ Je možné úvěr předčasně doplatit
✅ Je možné vkládat mimořádné splátky
✅ Půjčují až do 2.500.000 Kč bez zajištění

Odesílám
Jak hodnotí naši čtenáři
3.67 (36 Recenzí)

Podívejte se na naše pravidelně aktualizované srovnání konsolidace půjček

Redakce 5nej.cz

Redakce 5nej.cz se skládá ze zkušených bankéřů, marketingových specialistů, jazykových guru a fitness nadšenců, kteří věnují maximum svého úsilí a času na vytvoření kvalitního obsahu. Naše srovnání a recenze jsou vytvářeny nezaujatě a tak aby šetřily váš čas. Všechny služby a nástroje testujeme, sami nástroje fotíme a snažíme se vám poskytnout co nejvíce informací. Pokud se chcete dozvědět více o našem týmu, přečtěte si sekci "Kdo jsme" v patičce našeho portálu. Pokud se vám naše srovnání a recenze líbí, nebojte se nám dát hodnocení nebo rovnou napsat e-mail. Každé zpětné vazby si vážíme!

7 Příspěvků

  1. Anonym 10.11.2020
  2. Hruza 4.11.2020
  3. Anonym 25.8.2020
  4. Anonym 25.8.2020
  5. Anonym 25.8.2020
  6. Anonym 25.8.2020
  7. Anonym 25.8.2020

Přispět názorem

Odesílám